Založ si blog

Fico 2005 – Krehká orientácia Slovenska na automobilový priemysel ďalej prehĺbi chudobu.

Land Rover dostane dotáciu 400 miliónov EUR. Ak vytvorí údajne 6 tisíc pracovných miest, je to 66 tisíc EUR na jedno pracovné miesto. To je pri mzde 800 EUR mesačne brutto, prakticky 10 ročných čistých platov.

Píše na svojom fb profile Jozef Mihál a pýta sa, „Čo na to poviete“ ?

Historický vzato, Fico kopíruje metódu, ktorá krátky čas prinášala volebné ovocie Vladimírovi Mečiarovi a preplnené Pasienky. Metódu klamstva, lebo volič je identický a žije iba od jedného okamihu ničoty k druhému. Bez súvislosti.

Tak ako Mečiar aj Fico sú najlepšími svedkami sami proti sebe, lebo pochopili, že ich volič považuje za najväčší nezmysel pýtať sa a čakať na odpoveď a tak kladú vajíčka klamstiev do pokojných vôd verejnej mienky.

„Návrat k ľudskej dôstojnosti“ má názov volebného programu Smer-SD z decembra 2005, kde zrazu je všetko inak.

Citujem :

„SMER – sociálna demokracia musí konštatovať, že cena, ktorú občania Slovenskej republiky zaplatili za hospodársky rast založený na lacnej pracovnej sile, na nadštandardnej podpore zahraničných investorov môže ešte viac zvýrazniť krehkú orientáciu Slovenska na automobilový priemysel a ďalej prehĺbiť chudobu viac ako jednej pätiny občanov Slovenska“.

Áno, Róbert Fico má vždy dosť síl, aby niečo poprel, lebo sa stará iba o zásadné, aby z jeho deštruujúceho „náboženstva“ sa nevytrácali voliči.

Nie ľudia, nie občania, iba voliči.

Vláda podporí investíciu Jaguára nie pre jej ekonomickú výhodnosť, tá dnes je v mlhavých oblakoch, ale iba na zabezpečenie si víťazstva v parlamentných voľbách.

Preto nie je problémom spojenie sa s voľakedajším nepriateľom od modrých, Ondrejom Ščurkom z Nitra Invest. Z firmy, ktorej súčasťou je bývalý pokladník SDKÚ-DS, Gabriel Palacka. S tým Ščurkom, na ktorého adresu pri kauze Daňového úradu v Košiciach povedal – „Je to drzosť, ktorá volá do neba“ !

Róbertovi Ficovi nejde o nič iné, ako o zastavenie padajúcich preferencií, napriek mlženiu v podobe nadpráce „prieskumných“ agentúr, ktoré mu vyrábajú čísla lepšie, ako akákoľvek automobilka sveta.

Okamžitá reakcia dvoch „politológov“, že príchod Land Roveru na Slovensko je víťazstvom predsedu vlády aj s dodatkom, že mu porastú preferencie vypovedá, že finančná kapitola Smer-SD, vyčlenená na prieskumy je viac ako rozšafná.

Odpoveď expertovi Jozefovi Mihálovi na otázku, čo na to poviete ?, treba hľadať v historickej skúsenosti.

Koniec Vladimíra Mečiara sa udial na diaľnici v bujarom tanci so spokojnou Claudiou Schiffer, lebo honorár 5 miliónov korún za pár minút predvolebnej trápnosti bol veľkým flaistrom.

Koniec Róberta Fica sa rovnako nachádza v prostredí vône benzínu. Iba s malým rozdielom. Nebude to šantiaca Nemka, ale Indka a trochár Mečiar s jeho 5 miliónovou predvolebnou korupciou sa bude prepadávať hanbou nad korupciou 400 miliónov.

História je mrcha, ona si počká na každého klamára.

Súdruhovia klikajúci na čítanosť, vaša bezmocnosť je nadrozmerná.

25.07.2017

Vyrobiť čítanosť za jednu štvrtinu času štvornásobnú mi zakladá ôpovinnosťč požiadať predsedu Smer-SD, Róberta Fica, aby v rámci svojej novej právomoci vás vyznamenal Radom klikajúceho viac »

O uväznení Mečiara rozhodovali slovenskí miliardári dávno predtým ako budú súdy od Harabína dnes.

25.07.2017

Ukážte mi jedného ponovembrového slovenského miliardára vyklíčeného bez semena zodpovednosti a poctivosti ako podnikateľ Baťa, miliardára ktorému bolo darované bohatstvo ľudí privatizáciou, viac »

Už aj Smer-SD má svojho Fruniho a BMG Invest a desaťtisíce poškodených klientov.

22.07.2017

Smer-SD si v baniach uhľobaróna zriadil ilegálne legálnu Alobalovú baliareň jednej miliardy eur, no zriadiť si Alobalovú dielničku v Národnej banke Slovenska vypovedá o politickom hulvátstve viac »

Saint-Tropez požiar

Požiare vo Francúzsku pod kontrolou, stále ale horí pri Saint-Tropez

25.07.2017 16:25

Väčšina požiarov, ktoré od pondelka sužovali juhovýchod Francúzska a Korziku, sú pod kontrolou.

dar, dedičstvo, hypotéka

Výška štátnej prémie na stavebnom sporení sa zrejme nezmení

25.07.2017 16:17

Na získanie maximálnej výšky štátnej prémie bude potrebné vložiť na účet stavebného sporenia zrejme aj v budúcom roku vklady vo výške 1 327, 80 eura.

plyn, energie

Spoločnosť Nafta mala vlani čistý zisk takmer 80 miiónov eur

25.07.2017 16:14

Akciová spoločnosť Nafta, ktorá prevádzkuje podzemné zásobníky plynu, dosiahla v minulom roku čistý zisk 79,6 mil. eur.

Trump

Trump označil politiku EÚ voči USA za príliš protekcionistickú

25.07.2017 16:02

Americký prezident Donald Trump obvinil EÚ z prílišného protekcionizmu vo vzťahu k USA.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 980
Celková čítanosť: 5477927x
Priemerná čítanosť článkov: 5590x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy