Založ si blog

Pre Róberta Fica kupuje J&T Slovenské elektrárne a Občan oslavuje Ústavu.

15.mája 2015 upísala Čínska spoločnosť CEFC Shanghai International Group akcie skupiny J&T a za päťpercentný podiel vyplatila 78,95 milióna eur. J&T sa nikdy netajila, že dlhodobo sa snaží získať k sebe vplyvného čínskeho investora, pre ktorého môže mať zaujímavé projekty.

Štyri mesiace predtým oznamujú čínske firmy, že hľadajú možnosti vývozu jadrového paliva do východoeurópskych jadrových elektrární. Zdrojom informácií pre slovenské mediálne prostredie bola ruská agentúra TASS s odvolaním sa na zdroj z čínskej štátnej energetickej spoločnosti CNNC.

23.júla 2014 obsadila polícia slovenské elektrárne. Prezident Policajného zboru Tibor Gašpar spresnil, že vyšetrujú podozrenie z trestného činu porušenia povinnosti pri správe cudzieho majetku a skresľovania údajov v hospodárskej obchodnej evidencii.

Dokumenty, ktoré si polícia údajne odniesla, mohla získať bez komplikácií od Fondu národného majetku či Ministerstva hospodárstva. Stratil by sa však psychologický moment v podobe demonštrácie sily ?

20.augusta 2014 citovali premiéra Roberta Fica talianske médiá . “Sme pripravení výrazne zvýšiť štátny podiel v Slovenských elektrárňach”.

Včera, po roku, 26.augusta 2015. Róbert Fica otočil kormidlo svojho „chcenia“ a podiel v elektrárňach už nechce.

“Mňa v tomto okamihu vôbec nezaujíma, čo Taliani chcú, alebo nechcú“.

„Nás zaujíma dostavba tretieho a štvrtého bloku v Mochovciach“.

Dva dni predtým oznámil ENEL , že rokuje o predaji našich atómových elektrárni s vlastníkom SPP, Křetínskemu a Tkáčovi z J&T, holdingu EPH z vlastníckeho portfólia Křetinského a Tkáča.

Štyri mesiace pred rozhodnutím o predaji atómových elektrárni – 17.04.2015 – Fico pritvrdil :

“Nie, že žiadam, ale veľmi dôrazne varujem taliansku spoločnosť Enel, že ak sa rozhodne predávať akcie Slovenských elektrární, len tak ľahko od zodpovednosti neutečú. Majú na krku dostavbu tretieho a štvrtého bloku v Mochovciach, tak nech sú takí láskaví a naštartujú si svoje talianske mozgy a nech to dokončia. Potom nech uvažujú o tom, že čo ďalej so Slovenskými elektrárňami,“ povedal Fico.

Štart taliánskych mozgov bol neskutočne rýchly.

Enel mohol a môže predať elektrárne bez súhlasu štátu, lebo tomu chýba v zmluve predkupné právo.

Vyvstáva otázka. Prečo a v prospech koho bola zneužitá polícia, opakujúce sa a neopodstatnené varovania Róberta Fica voči Enelu, keď vedel o svojej vratkej vyjednávajúcej pozícií ?

Vynára sa pochybnosť, čo robia v slovenských elektrárňach menežeri z čínskej štátnej energetickej spoločnosti CNNC podnes, keď je prítomná a písomne deklarovaná exkluzivita dohodnutá medzi Enelom a EPH ?

Niekoľko zásadných otázok adresovaných predsedovi vlády Róbertovi Ficovi :

Aká je pravdepodobnosť, že EPH je iba medzičlánok a v pozícií sprostredkovateľa, ktorý prevezme atómové elektrárne iba preto, aby ich výhodnejšie predal čínskej štátnej energetickej spoločnosti CNNC ?

Nenasvedčoval by tejto konštrukcii vstup čínskej spoločnosti CEFC Shanghai International Group do skupiny J&T ?

Aká je reálna hrozba, že nezáujem J&T o rozvoj slovenských elektrárni práve v oblasti jadra, ktoré leží na srdci vám, predsedovi vlády, že sprostredkovane cez čínskeho investora dôjde aj významnému posilneniu kľúčového partnera Číňanov v podobe Ruska ?

V spojitosti s privatizáciou lukratívnej časti SPP bol spôsob financovania volený metódou dividend. Aká vysoká je hrozba, že sa zopakuje aj pri atómových elektrárňach ?

Posledných 12 rokov vykrádania zdravotníctva ukázalo, že zdieranie ľudia milujú. Viac, ako svoje zdravie.

18.09.2017

Človek Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, Marcel Forai, riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, s platom 4 500 eur mesačne nakupujúci honosné nehnuteľnosti po celom Slovensku, podpísal 69 zmlúv viac »

Elitná jednotka boja so zločinom zberá aj klebety. Napríklad na Danka. Finančným inštitúciám unikajú dôverné dokumenty s daňovým tajomstvom. Napríklad na prezidenta Kisku.

14.09.2017

„V kriminálnych informáciách, čo je zber klebiet po ulici, sú ich na každého politika stovky,” reagoval Kaliňák. Ak to je tak, potom by ma zaujímal dôvod, prečo NAKA nebola schopná rok viac »

Ak by mal Robert Fico zaplatiť všetky dane z neoprávnených výhod v prezidentskej kampani musel by predať rodinu do otroctva. Aj to Vrece zemiakov, do podoby ktorého sa premenil po vyhlásení výsledkov volieb.

13.09.2017

Kiskom prenajatá súkromná firma a Ficova súkromná firma s názvom Slovenská republika. Práve začal prezidentská kampaň, lebo tí, ktorí riadia Roberta Fica, potrebujú amnestie ešte vo väčšom viac »

Mexiko, zemetrasenie,

VIDEO: Zemetrasenie v Mexiku strhávalo domy. Vyžiadalo si najmenej 50 obetí

19.09.2017 22:38

Zemetrasenie udrelo presne v deň, keď si krajina pripomínala ničivé zemetrasenie s magnitúdou 8,1, ktoré v roku 1985 pripravilo o život minimálne päťtisíc ľudí.

Nemecko, diaľnica, mýto, auto, autá, diaľnice

Vo Frankfurte našli bombu z vojny, zatvoria letisko aj diaľnicu

19.09.2017 21:54

Nevybuchnutú bombu našli robotníci pri výkopových prácach spojených s výstavbou novej podzemnej dráhy vedúcej na letisko.

hrivna, Ukrajina, Kyjev

Ukrajina oznámila návrat na medzinárodné finančné trhy

19.09.2017 21:41

Ukrajina plánuje budúci pondelok vydať dlhopisy s 15-ročnou splatnosťou s ročným úrokom 7,375 percenta.

RYANAIR

Ryanair zrušil Bratislave 12 letov

19.09.2017 20:00

Státisíce pasažierov so zrušenými letmi, milióny v neistote.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,001
Celková čítanosť: 5643451x
Priemerná čítanosť článkov: 5638x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy