Založ si blog

Róbert Fico informácie o účte na Belize získal nezákonne.

Jozef Šatek, bývalý šéf Úradu boja proti korupcii, napísal k potvrdeniu z Belize toto:
Róbert Fico informácie získal nezákonne.

A ja sa pýtam, ako dostatočne znalý prostredia polície a vyšetrovania, ako je možné, že predseda vlády SR R. Fico má vedomosť o tom, že “slovenským orgánom činným v trestnom konaní Financial Intelligence Unit (FIU) – finančná spravodajská jednotka v Belize” poskytla informácie obsahujúce bankové tajomstvo k manželom Ficovým ?

Je jasné, že R. Fico sa bežným spôsobom t.j. zákonným spôsobom nemohol k daným informáciám z priebehu preverovanie (vyšetrovania) informácií poskytnutých I. Matovičom, dostať.

Takéto informácie podliehajú určitému stupňu utajenia (bankové tajomstvo), takže nie je možné sa k nim bežným občanom, v tomto prípade nimi boli i manželia Ficovci, dostať.

Ak ich teda získali a mohli ich využiť, tak potom len preto, lebo R. Kaliňák, je podpredsedom vlády a súčasne ministrom vnútra a riadi policajný zbor, od ktorého takéto informácie v rámci “informačného toku” dostal. V každom prípade sa jedná o “únik utajovanej skutočnosti”, čo treba preveriť a prokuratúra by mala dať pokyn k začatiu trestného stíhania, zatiaľ vo veci.

Tak Kaliňák ani Fico nemajú žiadne právomoci vyplývajúce zo zastávaných funkcií, aby sa k takýmto informáciám legálne dostali.

Poučenie predvolebné.

Kým vlky z lesov ženie hlad, vlčiakov slovenskej politiky popri hlade ženú obavy zo straty miesta pri koristi a spúšťajú „nárek nad smrteľnou posteľou“.

Má podobu otázky – „Ktorý anonym je mravnejší, Matovičov či Ficov a ktorý anonym uvedie do väčšieho pohybu nebožtíka Spravodlivosť na slovenský spôsob.

Poslanec parlamentu za Smer-SD, Ľuboš Bláha, zaútočil na Úrad vlády s cieľom zastreliť zradcu Róberta Fica.

19.11.2017

"Áno, popravovali sme, popravujeme a budeme popravovať!" ("Sí, hemos fusilado, fusilamos y seguiremos fusilando!") Vypisoval poslanec Smer-SD na kapitalistickej sociálnej sieti na obranu tých, čo viac »

Píšem ti Faktúru, komunista. Na 42 miliárd a 388 miliónov eur.

17.11.2017

Píšem ti Faktúru, komunista. Na 42 miliárd a 388 miliónov eur. Na 7 593 eur na každého človeka žijúceho na Slovensku. To je DLH, ktorý si vytrovil za 11 rokov v pozícií, kedy oligarchovia viac »

Andrejovi Dankovi – Slovensko nie je Lesostav Revúca, aby ho priviedol do ruín a dlžôb, ako jeho otec.

16.11.2017

Slovensko a jeho občania – okrem darebákov eštebákov a komunistov registrovaných v SNS – odmietajú osud Lesostavu Revúca. Privatizácie na barbarský spôsob otca Andreja Danka. Privatizácie, viac »

bukamal, syria

Sýrska armáda dobyla poslednú baštu Islamského štátu

19.11.2017 20:22

Velenie armády vyhlásilo mesto za oslobodené už 9. novembra, nebolo tomu však tak.

potraviny, nakupovanie, obchod, potravina

Poráža pri potravinách kvalita cenu?

19.11.2017 20:00

Slovensko roku 2017 žije životom, aký si ľudia v roku 1989 nevedeli predstaviť.

Líbya, utečenci

Líbya prešetrí predaj migrantov do otroctva

19.11.2017 18:39

Americká televízia CNN zdokumentovala dražby migrantov v Líbyi. Muži sa predávajú za 1200 líbyjských dinárov (asi 340 eur).

danko

Danko: Zamýšľam sa, či sankcie proti Rusku fungujú

19.11.2017 18:00

Za každou vetou svojho prejavu v ruskej Štátnej dume si predseda parlamentu a šéf SNS Andrej Danko stojí a varuje pred čierno-bielym videním sveta.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,043
Celková čítanosť: 5815178x
Priemerná čítanosť článkov: 5575x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy