Založ si blog

Róbert Fico informácie o účte na Belize získal nezákonne.

Jozef Šatek, bývalý šéf Úradu boja proti korupcii, napísal k potvrdeniu z Belize toto:
Róbert Fico informácie získal nezákonne.

A ja sa pýtam, ako dostatočne znalý prostredia polície a vyšetrovania, ako je možné, že predseda vlády SR R. Fico má vedomosť o tom, že “slovenským orgánom činným v trestnom konaní Financial Intelligence Unit (FIU) – finančná spravodajská jednotka v Belize” poskytla informácie obsahujúce bankové tajomstvo k manželom Ficovým ?

Je jasné, že R. Fico sa bežným spôsobom t.j. zákonným spôsobom nemohol k daným informáciám z priebehu preverovanie (vyšetrovania) informácií poskytnutých I. Matovičom, dostať.

Takéto informácie podliehajú určitému stupňu utajenia (bankové tajomstvo), takže nie je možné sa k nim bežným občanom, v tomto prípade nimi boli i manželia Ficovci, dostať.

Ak ich teda získali a mohli ich využiť, tak potom len preto, lebo R. Kaliňák, je podpredsedom vlády a súčasne ministrom vnútra a riadi policajný zbor, od ktorého takéto informácie v rámci “informačného toku” dostal. V každom prípade sa jedná o “únik utajovanej skutočnosti”, čo treba preveriť a prokuratúra by mala dať pokyn k začatiu trestného stíhania, zatiaľ vo veci.

Tak Kaliňák ani Fico nemajú žiadne právomoci vyplývajúce zo zastávaných funkcií, aby sa k takýmto informáciám legálne dostali.

Poučenie predvolebné.

Kým vlky z lesov ženie hlad, vlčiakov slovenskej politiky popri hlade ženú obavy zo straty miesta pri koristi a spúšťajú „nárek nad smrteľnou posteľou“.

Má podobu otázky – „Ktorý anonym je mravnejší, Matovičov či Ficov a ktorý anonym uvedie do väčšieho pohybu nebožtíka Spravodlivosť na slovenský spôsob.

Príde čas, kedy média dostanú obrovské množstvo utajovaných informácií o porušeniach zákona Robertom Ficom.

20.09.2017

Najlepší minister vnútra Kaliňák by mal niekde nájsť odvahu, zatknúť Róberta Fica a odovzdať ho kamarátovi, generálnemu prokurátorovi. Útok na prezidenta republiky začal 30 marca 2014 viac »

Posledných 12 rokov vykrádania zdravotníctva ukázalo, že zdieranie ľudia milujú. Viac, ako svoje zdravie.

18.09.2017

Človek Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, Marcel Forai, riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, s platom 4 500 eur mesačne nakupujúci honosné nehnuteľnosti po celom Slovensku, podpísal 69 zmlúv viac »

Elitná jednotka boja so zločinom zberá aj klebety. Napríklad na Danka. Finančným inštitúciám unikajú dôverné dokumenty s daňovým tajomstvom. Napríklad na prezidenta Kisku.

14.09.2017

„V kriminálnych informáciách, čo je zber klebiet po ulici, sú ich na každého politika stovky,” reagoval Kaliňák. Ak to je tak, potom by ma zaujímal dôvod, prečo NAKA nebola schopná rok viac »

Kim Čong-un

Kim pohrozil USA najtvrdšou odvetou, KĽDR sa vyhráža ďalším jadrovým testom

22.09.2017 05:50

Slová Donalda Trumpa o zničení KĽDR ospravedlňujú náš jadrový program, tvrdí vodca Kim. Dodal, že je to cesta, po ktorej chce ísť až do konca.

Trump

Trump vyhlásil bankovú blokádu KĽDR

21.09.2017 22:43

Banky budú stáť pred jasnou voľbou - buď obchodovať so Spojenými štátmi, alebo so zločinným režimom v KĽDR, vyhlásil Donald Trump.

rakka, syria

Arabsko-kurdskí ozbrojenci strieľali na sýrske jednotky vlády

21.09.2017 22:31

Ak sa takéto incidenty zopakujú, Rusko podnikne príslušné kroky, varovala Moskva Washington.

LOREAL-BETTENCOURT/

Zomrela najbohatšia žena sveta Liliane Bettencourtová

21.09.2017 20:50

Vo veku 94 rokov zomrela vo Francúzsku podnikateľka a dedička kozmetickej spoločnosti L'Oréal Liliane Bettencourtová.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,002
Celková čítanosť: 5653096x
Priemerná čítanosť článkov: 5642x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy