Založ si blog

Róbert Fico informácie o účte na Belize získal nezákonne.

Jozef Šatek, bývalý šéf Úradu boja proti korupcii, napísal k potvrdeniu z Belize toto:
Róbert Fico informácie získal nezákonne.

A ja sa pýtam, ako dostatočne znalý prostredia polície a vyšetrovania, ako je možné, že predseda vlády SR R. Fico má vedomosť o tom, že “slovenským orgánom činným v trestnom konaní Financial Intelligence Unit (FIU) – finančná spravodajská jednotka v Belize” poskytla informácie obsahujúce bankové tajomstvo k manželom Ficovým ?

Je jasné, že R. Fico sa bežným spôsobom t.j. zákonným spôsobom nemohol k daným informáciám z priebehu preverovanie (vyšetrovania) informácií poskytnutých I. Matovičom, dostať.

Takéto informácie podliehajú určitému stupňu utajenia (bankové tajomstvo), takže nie je možné sa k nim bežným občanom, v tomto prípade nimi boli i manželia Ficovci, dostať.

Ak ich teda získali a mohli ich využiť, tak potom len preto, lebo R. Kaliňák, je podpredsedom vlády a súčasne ministrom vnútra a riadi policajný zbor, od ktorého takéto informácie v rámci “informačného toku” dostal. V každom prípade sa jedná o “únik utajovanej skutočnosti”, čo treba preveriť a prokuratúra by mala dať pokyn k začatiu trestného stíhania, zatiaľ vo veci.

Tak Kaliňák ani Fico nemajú žiadne právomoci vyplývajúce zo zastávaných funkcií, aby sa k takýmto informáciám legálne dostali.

Poučenie predvolebné.

Kým vlky z lesov ženie hlad, vlčiakov slovenskej politiky popri hlade ženú obavy zo straty miesta pri koristi a spúšťajú „nárek nad smrteľnou posteľou“.

Má podobu otázky – „Ktorý anonym je mravnejší, Matovičov či Ficov a ktorý anonym uvedie do väčšieho pohybu nebožtíka Spravodlivosť na slovenský spôsob.

Je nejaká špinavosť, kde by ste pán Kaliňák neboli ? Nové 4 milióny do kešene na „upratovanie“.

27.07.2017

Sú nejaké drahé hodinky, súdruh predseda Smer-SD, ktoré majú schopnosť odtikať tie povestné tri sekundy, kedy bude každý odvolaný ? Hovorím o firme Forest. Tá včera iba upratovala a dnes viac »

O uväznení Mečiara rozhodovali slovenskí miliardári dávno predtým ako budú súdy od Harabína dnes.

25.07.2017

Ukážte mi jedného ponovembrového slovenského miliardára vyklíčeného bez semena zodpovednosti a poctivosti ako podnikateľ Baťa, miliardára ktorému bolo darované bohatstvo ľudí privatizáciou, viac »

Už aj Smer-SD má svojho Fruniho a BMG Invest a desaťtisíce poškodených klientov.

22.07.2017

Smer-SD si v baniach uhľobaróna zriadil ilegálne legálnu Alobalovú baliareň jednej miliardy eur, no zriadiť si Alobalovú dielničku v Národnej banke Slovenska vypovedá o politickom hulvátstve viac »

Charlie Gard

Smrteľne chorého britského chlapčeka prevezú do hospicu, rozhodol sudca

27.07.2017 21:15

Sudca o presune nevyliečiteľne chorého Charlieho rozhodol po tom, čo sa rodičia a nemocnica nedohodli, kde a ako 11-mesačné dieťa strávi svoje posledné dni.

cesta, r2, kamene

Padajúce kamene vystrašili aj vodičov na R2 pri Zvolene

27.07.2017 20:00

Komplikácií v doprave sa po vodičoch jazdiacich pod Strečnom dočkali aj šoféri na rýchlostnej ceste R2 pri Zvolene, ktorej časť úseku je neprejazdná.

Vladimir Putin, Krym, Rusko, Ukrajina,

Putin: Rusko je zdržanlivé voči USA, ale trpezlivosť má svoje medze

27.07.2017 19:12

Rusko reaguje na akcie USA zdržanlivo, ale v určitej chvíli už nebude možné hrubé konanie ďalej trpieť. Uviedol ruský prezident Putin ohľadom možnej reakcie na sankcie USA.

MV SR: Vládny Airbus A319

Zraneného mladíka privezie domov z Grécka vládny špeciál

27.07.2017 19:00

Prvý pobyt Michala pri mori v Grécku sa neskončil šťastne. Po operácii leží tri týždne v nemocnici a dýchajú za neho prístroje. Minister vnútra Kaliňák ponúkol na prevoz špeciál.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 980
Celková čítanosť: 5487497x
Priemerná čítanosť článkov: 5599x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy