Založ si blog

Bryndza i zemiaky sú luxus v štáte pracujúcom pre pozemkovú mafiu.

minister-prace-jan-richter-clanok

Jedzte morské príšery, odkazujú zákonodarcovia, lebo tie majú zníženú sadzbu dane z pridanej hodnoty.

Poďme však od základu, od pôdy.

Nikomu netreba vysvetľovať, čo všetko urobil Mečiarov Baco, aby zlikvidovali poľnohospodárstvo na Slovensku, popresúvali majetok bývalých družstiev a zabezpečili tak ničím nehatiaci prístup kupujúcich k potravinám z dovozu.

Úcta k pôde, tak ako si ju pamätám z čias môjho deda sa vytratila rovnako, ako štyri ročné obdobia, kde „moderný“ človek si vystačí so zimou a letom.

V posledných týždňoch som pomáhal riešiť zaujímavé podnety.

Ministerstvo financi,í vedené večne sa škeriacim skvostom ekonomického myslenia, súdruhom Kažimírom, rozposiela dedičom listy s výzvou na zaplatenie dlžoby z tridsiatych rokov minulého storočia. Uplynulo 80 rokov.

Je to dobre vymyslená právna pasca. Poznám tých, ktorí zaplatili, lebo sa nechceli „ťahať za prsty“ so štátom, aby o pár týždňov zostali v šoku. Dostali druhú výzvu ministerstva financií, na zaplatenie penále z omeškania vo výške desiatok tisíc eur. Momentom zaplatenia, napriek tomu, že pohľadávka je po uplynutí troch rokov premlčaná, dochádza k uznaniu pohľadávky a plynie nová lehota. Vrátane penále z omeškania.

Vyvstáva jediná otázka, pracuje štát pre pozemkovú mafiu, ktorá sa tak za drobné dostane k lukratívnym pozemkom ?

Nečudujem sa už ničomu v tomto nanajvýš sociálnom štáte miliardárov zo Smer-SD, pre ktorých zemiaky, bryndza či múka sú luxusným tovarom so zvýšenou daňou. Teda vrátane paradajok, mrkvy či ostatnej zeleniny. O ovocí ani nehovoriac. Teda o segmente zdravých potravín.

Možno to bude tým, že za posledné roky sa trojnásobne zvýšili odvody i príjmy zdravotným poisťovniam a zrejme treba „vyrobiť“ väčší počet pacientov.

Na záver sa vrátim k zníženej sadzbe dane z pridanej hodnoty pri morských príšerách.

Naozaj, súdruh Richter, tak bodro po súdružsky – nemali by ste tým sociálne odkázaným ľuďom Slovenska porozprávať o vašej podnikateľskej činnosti v oblasti jácht na Jadranskom pobreží ?

Ľahšie by sa im čakalo na sociálne dávky a aj tie štyri roky na nové voľby by rýchlejšie ubehli.

© foto Pravda

 

Róbert Fico hovorí, že nie je hlupák a klamár.

21.07.2017

Veda o hlúposti preukázala, že hustota hlupákov je rovnaká medzi členmi vlády ako medzi pravidelnými návštevníkmi krčiem nižších cenových skupín. Tvrdí český lekár a propagátor vedy, viac »

Keď zaútočí Hlas podobný Ficovi na Brusel, aby doniesol Slovákom kvalitné potraviny aké majú Nemci, treba dobiť viac.

20.07.2017

Hneď z kraja treba tým zloduchom v Bruseli povedať, že žiadne „čierne opice“, ako im familiárne hovoria voliči Smer-SD a Kotlebu, žiadne kvóty utečencov, lebo je to vec strategická na ceste viac »

Žatevný pornoherec Fico „oslavuje“ Deklaráciu zvrchovanosti v štáte, kde Kaliňáková polícia masakruje Deti a Žigová manželka lesy.

17.07.2017

V štáte, kde sa nanovo, napriek skúsenosti z červených kaukliarov moci v desivosti prežitých štyroch desiatok rokov, pripomínajú slová velikána politiky, Winstona Churchila – „Komunizmus viac »

Viktor Orbán

Orbán: Integrácia zlyhá. Moslimovia sa považujú za silnejších, než sú kresťania

22.07.2017 14:11

Podpora migrácie nie je odpoveďou na ekonomické problémy, povedal maďarský konzervatívny premiér Viktor Orbán.

Viktor Orbán, prejav

Inkvizícia EÚ namierená proti Poľsku nikdy nemôže uspieť, tvrdí Orbán

22.07.2017 13:35

Maďarsko použije všetky právne prostriedky, aby v Európskej únii preukázalo solidaritu s Poľskom. Povedal to maďarský premiér Viktor Orbán.

grecko, protest, demonstracia

Zadlžení Gréci sú z najhoršieho vonku

22.07.2017 13:00

Grécku ešte vlani hrozil odchod z eurozóny, no teraz sa podľa mnohých makroekonomických ukazovateľov pomaly dostáva z najhoršieho.

grécko, kos, zemetrasenie, pláž, ľudia na pláži,

Ľudia na Kose spali druhú noc pod holým nebom, báli sa ďalších otrasov

22.07.2017 12:16

Stovky dovolenkárov na gréckom ostrove Kos, ktorý postihlo zemetrasenie, spali už druhú noc za sebou pod holým nebom v obavách pred ďalším zemetrasením.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 977
Celková čítanosť: 5461853x
Priemerná čítanosť článkov: 5590x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy