Založ si blog

Bryndza i zemiaky sú luxus v štáte pracujúcom pre pozemkovú mafiu.

minister-prace-jan-richter-clanok

Jedzte morské príšery, odkazujú zákonodarcovia, lebo tie majú zníženú sadzbu dane z pridanej hodnoty.

Poďme však od základu, od pôdy.

Nikomu netreba vysvetľovať, čo všetko urobil Mečiarov Baco, aby zlikvidovali poľnohospodárstvo na Slovensku, popresúvali majetok bývalých družstiev a zabezpečili tak ničím nehatiaci prístup kupujúcich k potravinám z dovozu.

Úcta k pôde, tak ako si ju pamätám z čias môjho deda sa vytratila rovnako, ako štyri ročné obdobia, kde „moderný“ človek si vystačí so zimou a letom.

V posledných týždňoch som pomáhal riešiť zaujímavé podnety.

Ministerstvo financi,í vedené večne sa škeriacim skvostom ekonomického myslenia, súdruhom Kažimírom, rozposiela dedičom listy s výzvou na zaplatenie dlžoby z tridsiatych rokov minulého storočia. Uplynulo 80 rokov.

Je to dobre vymyslená právna pasca. Poznám tých, ktorí zaplatili, lebo sa nechceli „ťahať za prsty“ so štátom, aby o pár týždňov zostali v šoku. Dostali druhú výzvu ministerstva financií, na zaplatenie penále z omeškania vo výške desiatok tisíc eur. Momentom zaplatenia, napriek tomu, že pohľadávka je po uplynutí troch rokov premlčaná, dochádza k uznaniu pohľadávky a plynie nová lehota. Vrátane penále z omeškania.

Vyvstáva jediná otázka, pracuje štát pre pozemkovú mafiu, ktorá sa tak za drobné dostane k lukratívnym pozemkom ?

Nečudujem sa už ničomu v tomto nanajvýš sociálnom štáte miliardárov zo Smer-SD, pre ktorých zemiaky, bryndza či múka sú luxusným tovarom so zvýšenou daňou. Teda vrátane paradajok, mrkvy či ostatnej zeleniny. O ovocí ani nehovoriac. Teda o segmente zdravých potravín.

Možno to bude tým, že za posledné roky sa trojnásobne zvýšili odvody i príjmy zdravotným poisťovniam a zrejme treba „vyrobiť“ väčší počet pacientov.

Na záver sa vrátim k zníženej sadzbe dane z pridanej hodnoty pri morských príšerách.

Naozaj, súdruh Richter, tak bodro po súdružsky – nemali by ste tým sociálne odkázaným ľuďom Slovenska porozprávať o vašej podnikateľskej činnosti v oblasti jácht na Jadranskom pobreží ?

Ľahšie by sa im čakalo na sociálne dávky a aj tie štyri roky na nové voľby by rýchlejšie ubehli.

© foto Pravda

 

Píšem ti Faktúru, komunista. Na 42 miliárd a 388 miliónov eur.

17.11.2017

Píšem ti Faktúru, komunista. Na 42 miliárd a 388 miliónov eur. Na 7 593 eur na každého človeka žijúceho na Slovensku. To je DLH, ktorý si vytrovil za 11 rokov v pozícií, kedy oligarchovia viac »

Andrejovi Dankovi – Slovensko nie je Lesostav Revúca, aby ho priviedol do ruín a dlžôb, ako jeho otec.

16.11.2017

Slovensko a jeho občania – okrem darebákov eštebákov a komunistov registrovaných v SNS – odmietajú osud Lesostavu Revúca. Privatizácie na barbarský spôsob otca Andreja Danka. Privatizácie, viac »

Okradol si matku maloletého dieťaťa o 10 000 eur !

16.11.2017

Ty, komunista ! Ty, socialista ! Ty, sociálny demokrat ! Bezdôvodne vyradený blog.

korea, kldr, severna korea

Vojak, ktorý ušiel z KĽDR, má črevá zamorené parazitmi

17.11.2017 17:49

Stav postreleného severokórejského dezertéra je podľa lekárov stabilizovaný, no "obrovské množstvo" parazitov mu kontaminuje rany.

Práca, profesia, stavba

Českí stavbári majú málo dopravných zákaziek, obzerajú sa aj po Slovensku

17.11.2017 17:48

Veľké stavebné firmy v Česku v najbližšej dobe nechcú prepúšťať svojich zamestnancov, hlavne tie z odborných profesií si chcú naopak udržať.

Technopol,

Policajná razia v Technopole, Kočner: Sú to schizoidné výmysly

17.11.2017 15:31

Elitní policajti Národnej kriminálnej agentúry zasahovali v spoločnosti Technopol v bratislavskej Petržalke. Dva dni zbierali dôkazy.

Mario Draghi

Draghi: Eurozóna stále potrebuje lacné peniaze

17.11.2017 15:25

Ekonomika eurozóny je stále závislá na lacných úveroch a ECB predĺžením nákupov dlhopisov signalizovala, že nálady na požičky neporastú.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,042
Celková čítanosť: 5811224x
Priemerná čítanosť článkov: 5577x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy