Založ si blog

Máme vlastné deti iba na čas umierania, aby sa nám to nezdalo až také strašné ?

Egypťania si stavali mestá pre živých na pravom brehu Nílu.

Pre mŕtvych na jeho brehu ľavom.

Smrť si tak redukovali iba na symbolický moment prekročenia rieky.

Koniec koncov, bola to tá istá zem, iba rieka ju delila na dva svety, kde život oddeľovala od posledných štyroch vecí – SMRŤ !

Žiaden spisovateľ nedokázal popísať, ako naozaj človek zomiera na smrteľnej posteli s takou umeleckou hodnovernosťou, akú si záverečné prekročenie rieky vyžaduje.

Keď dočítal Oskar Wilde slávny Dickensov román o „Smrti malej Nelly“ v knihe Starožitníkov krám, reagoval svojsky :

„Človek musí mať srdce z kameňa, aby sa pri čítaní o smrti malej Nelly nesmial“.

Znalec, odborník na smrť literárnu, Edgar Allan Poe, považoval Nellynu smrť za „krajne bolestivú“, ktorá strašným spôsobom jatrí city, aby zapochyboval, či je mravné niečo také zverejniť.

Náš menej slávny starožitník socializmu píše Slovensku oveľa city drásajúcejší príbeh o sebe, o svojom Starožitníkovom kráme. O surovosti, kde na Danteho „lodi zavrhnutých“ je už „väčšina“, ktorá si vybrala výlet na ten povestný egyptský breh ľavých. Výlet, samozrejme zadarmo, čo zrejme bude nechceným štvrtým a záverečným „sociálnym balíčkom“.

O dvoch krajinách v jednej rozdelených Váhom na svet života a svet smrti.

Starožitník prebúdza spiace súdy minulosti s takou vehemenciou, s akou čítal Oskar Wilde o smrti malej Nelly, aby rovnako reagoval. Aj Starožitník musí mať srdce z kameňa, aby sa pri smrti jeho „väčšiny“ nesmial.

Ich naivite, že sa vráti čas, kedy „spiace súdy“ proletárskeho nadšenia znova budú znárodňovať majetok Starožitníka a jeho nemravných plavčíkov na Váhu pĺtiacich pri pravom brehu.

Že sa vráti čas, kedy zobudené súdy moci proletariátu si spomenú a začnú uskutočňovať „menovú reformu“ účtov na Belizé či na Cypre.

Že zobudia mŕtveho JUDr.Karola Vaša, prokurátora komunistami vykonštruovaných procesov, aby hlavných hrdinov Starožitníkovho románu začal „posielať na šibenice“.

V tomto sne, ešte nemŕtvych, sa z hmly vynára hrozba vyslovená kráľom Learom :

„Ó učiň to – nevím ještě co, však schváti hrúza zemi veškerou“

Mňa sa chytajú záchvaty smiechu podobné, aké sa zmocňovali Oskara Wildeho pri čítaní o smrti malej Nelly.

Lebo nikdy sa dejiny neopakujú, no na Slovensku je to tak.

Verím vám, „štyridsať percentným“, že dokážete vrátiť komunizmus, ktorý už raz sám seba pochoval svojou vlastnou beznádejnou nevýkonnosťou a životnosťou, aby som nanovo videl výsledok jednej hriešnej generácie.

Pokolenia, ktoré ani v čase záverečnej plavby na lodi zavrhnutých, sami sebou, nechápu tragickosť chýbajúcej odpovede na posledné štyri veci svojho života : SMRŤ !

„Máme vlastné deti iba na čas umierania, aby sa nám to nezdalo až také strašné“ ?

 

Posledných 12 rokov vykrádania zdravotníctva ukázalo, že zdieranie ľudia milujú. Viac, ako svoje zdravie.

18.09.2017

Človek Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, Marcel Forai, riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, s platom 4 500 eur mesačne nakupujúci honosné nehnuteľnosti po celom Slovensku, podpísal 69 zmlúv viac »

Elitná jednotka boja so zločinom zberá aj klebety. Napríklad na Danka. Finančným inštitúciám unikajú dôverné dokumenty s daňovým tajomstvom. Napríklad na prezidenta Kisku.

14.09.2017

„V kriminálnych informáciách, čo je zber klebiet po ulici, sú ich na každého politika stovky,” reagoval Kaliňák. Ak to je tak, potom by ma zaujímal dôvod, prečo NAKA nebola schopná rok viac »

Ak by mal Robert Fico zaplatiť všetky dane z neoprávnených výhod v prezidentskej kampani musel by predať rodinu do otroctva. Aj to Vrece zemiakov, do podoby ktorého sa premenil po vyhlásení výsledkov volieb.

13.09.2017

Kiskom prenajatá súkromná firma a Ficova súkromná firma s názvom Slovenská republika. Práve začal prezidentská kampaň, lebo tí, ktorí riadia Roberta Fica, potrebujú amnestie ešte vo väčšom viac »

Mexiko, zemetrasenie,

VIDEO: Zemetrasenie v Mexiku strhávalo domy. Vyžiadalo si najmenej 50 obetí

19.09.2017 22:38

Zemetrasenie udrelo presne v deň, keď si krajina pripomínala ničivé zemetrasenie s magnitúdou 8,1, ktoré v roku 1985 pripravilo o život minimálne päťtisíc ľudí.

Nemecko, diaľnica, mýto, auto, autá, diaľnice

Vo Frankfurte našli bombu z vojny, zatvoria letisko aj diaľnicu

19.09.2017 21:54

Nevybuchnutú bombu našli robotníci pri výkopových prácach spojených s výstavbou novej podzemnej dráhy vedúcej na letisko.

hrivna, Ukrajina, Kyjev

Ukrajina oznámila návrat na medzinárodné finančné trhy

19.09.2017 21:41

Ukrajina plánuje budúci pondelok vydať dlhopisy s 15-ročnou splatnosťou s ročným úrokom 7,375 percenta.

RYANAIR

Ryanair zrušil Bratislave 12 letov

19.09.2017 20:00

Státisíce pasažierov so zrušenými letmi, milióny v neistote.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,001
Celková čítanosť: 5643485x
Priemerná čítanosť článkov: 5638x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy