Založ si blog

Tetka Anka od Pašku 14 miliónov eur a milión sedemstotisíc dôchodcov a detí iba 10 miliónov.

Keby sme hodnotili indivídua slovenskej politiky podľa výsledkov ich činov za posledných 25 rokov, potom by takmer všetci museli byť potrestaní ako teroristi zapínajúci výbušniny na telá samovražedných atentátnikov.

Keby občania Slovenska k svojej príslovečnej nenáročnosti a nenápadnosti pridali aj tretiu vlastnosť zajaca bieleho, v strese si vyrábať v pečeni vírus, ktorý zabíja „dravcov“, potom by nemuseli trpieť nemravnosti takzvaných socialistov oberajúce ich o vyššiu kvalitu života.

Od včera v podobe návratiek za lieky. Životná úroveň drvivej väčšiny spoločnosti je taká mizerná, že armáda dôchodcov o počte 1 350 939 spolu s 325 000 deťmi do šesť rokov, by si jednoducho svoje lieky nedokázala zaopatriť.

Z pohľadu na končiace štyri roky vládnutia, v optike rozkrádania bohatstva občanov, je možné vysloviť dve poučky.

Je nemožné žiť čestne a súčasne byť členom spoločnosti, kde vybraný malý počet ľudí spriaznených s vládnou stranou „môže všetko“, lebo „vyhral“ voľby.

Je nemožné akceptovať limity predsedu vlády, ktoré mu vo forme záväzných príkazov vydalo šesť „skupiniek“ oligarchov na svoju ochranu mocou pozície beztrestnosti bez toho, aby spoločnosť mlčky rešpektovala starodávne krédo – „Peniaze ( alebo) aj život“ !

Keby si, spolu s takmer jeden a trištvrte miliónov dôchodcov a rodičov detí do šesť rokov aj zvyšok spoločnosti uvedomili, že hodnota „sociálneho“ balíčka Smer-SD na lieky je o 4 milióny eur nižšia, ako hodnota zmlúv jednej Tetky z Košíc, potom by si dokázali predstaviť stovky miliónov až miliárd, ktoré z Ficovho „bezplatného“ zdravotníctva dokázali odsať Paška s Rašim. Zástupcovia košickej zdravotníckej chobotnice s celkovým počtom tridsiatich stranícky, rodinne či priateľsky spríbuznených. (http://i.sme.sk/cdata/9/80/8055539/web-zdravotnictvo.jpg).

Keby fungovalo „keby“, potom by občania vyhlásili neprávnemu štátu Róberta Fica nie tichú, ale poriadne hlučnú vojnu.

Prečo nie.

Ak v neprávnom štáte predsedu Smer-SD otvorene a beztrestne vykrádajú zdravotníctvo dve skupinky, potom sa núka zásadná otázka.

Čo motivuje občanov, aby si hľadali výhovorky na neskrývanú radosť z rešpektovania zákonov tejto krajinky namiesto pochopenia, že z autorita štátu je daná jedine existenciou slobodného a osvieteného občana.

No aký charakter či autoritu má neprávny štát predsedu Smer-SD, keď je založený na našej zlomyseľnosti, na nedostatku našej vitality, strachu, poverách, bigotnosti či otroctva všetkých druhov. Na vlastnostiach, ktorými sa bránime pozícií slobodného a vzdelaného občana.

 

Posledných 12 rokov vykrádania zdravotníctva ukázalo, že zdieranie ľudia milujú. Viac, ako svoje zdravie.

18.09.2017

Človek Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, Marcel Forai, riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, s platom 4 500 eur mesačne nakupujúci honosné nehnuteľnosti po celom Slovensku, podpísal 69 zmlúv viac »

Elitná jednotka boja so zločinom zberá aj klebety. Napríklad na Danka. Finančným inštitúciám unikajú dôverné dokumenty s daňovým tajomstvom. Napríklad na prezidenta Kisku.

14.09.2017

„V kriminálnych informáciách, čo je zber klebiet po ulici, sú ich na každého politika stovky,” reagoval Kaliňák. Ak to je tak, potom by ma zaujímal dôvod, prečo NAKA nebola schopná rok viac »

Ak by mal Robert Fico zaplatiť všetky dane z neoprávnených výhod v prezidentskej kampani musel by predať rodinu do otroctva. Aj to Vrece zemiakov, do podoby ktorého sa premenil po vyhlásení výsledkov volieb.

13.09.2017

Kiskom prenajatá súkromná firma a Ficova súkromná firma s názvom Slovenská republika. Práve začal prezidentská kampaň, lebo tí, ktorí riadia Roberta Fica, potrebujú amnestie ešte vo väčšom viac »

Mexiko, zemetrasenie,

VIDEO: Zemetrasenie v Mexiku strhávalo domy. Vyžiadalo si najmenej 50 obetí

19.09.2017 22:38

Zemetrasenie udrelo presne v deň, keď si krajina pripomínala ničivé zemetrasenie s magnitúdou 8,1, ktoré v roku 1985 pripravilo o život minimálne päťtisíc ľudí.

Nemecko, diaľnica, mýto, auto, autá, diaľnice

Vo Frankfurte našli bombu z vojny, zatvoria letisko aj diaľnicu

19.09.2017 21:54

Nevybuchnutú bombu našli robotníci pri výkopových prácach spojených s výstavbou novej podzemnej dráhy vedúcej na letisko.

hrivna, Ukrajina, Kyjev

Ukrajina oznámila návrat na medzinárodné finančné trhy

19.09.2017 21:41

Ukrajina plánuje budúci pondelok vydať dlhopisy s 15-ročnou splatnosťou s ročným úrokom 7,375 percenta.

RYANAIR

Ryanair zrušil Bratislave 12 letov

19.09.2017 20:00

Státisíce pasažierov so zrušenými letmi, milióny v neistote.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,001
Celková čítanosť: 5643510x
Priemerná čítanosť článkov: 5638x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy