Založ si blog

Tetka Anka od Pašku 14 miliónov eur a milión sedemstotisíc dôchodcov a detí iba 10 miliónov.

Keby sme hodnotili indivídua slovenskej politiky podľa výsledkov ich činov za posledných 25 rokov, potom by takmer všetci museli byť potrestaní ako teroristi zapínajúci výbušniny na telá samovražedných atentátnikov.

Keby občania Slovenska k svojej príslovečnej nenáročnosti a nenápadnosti pridali aj tretiu vlastnosť zajaca bieleho, v strese si vyrábať v pečeni vírus, ktorý zabíja „dravcov“, potom by nemuseli trpieť nemravnosti takzvaných socialistov oberajúce ich o vyššiu kvalitu života.

Od včera v podobe návratiek za lieky. Životná úroveň drvivej väčšiny spoločnosti je taká mizerná, že armáda dôchodcov o počte 1 350 939 spolu s 325 000 deťmi do šesť rokov, by si jednoducho svoje lieky nedokázala zaopatriť.

Z pohľadu na končiace štyri roky vládnutia, v optike rozkrádania bohatstva občanov, je možné vysloviť dve poučky.

Je nemožné žiť čestne a súčasne byť členom spoločnosti, kde vybraný malý počet ľudí spriaznených s vládnou stranou „môže všetko“, lebo „vyhral“ voľby.

Je nemožné akceptovať limity predsedu vlády, ktoré mu vo forme záväzných príkazov vydalo šesť „skupiniek“ oligarchov na svoju ochranu mocou pozície beztrestnosti bez toho, aby spoločnosť mlčky rešpektovala starodávne krédo – „Peniaze ( alebo) aj život“ !

Keby si, spolu s takmer jeden a trištvrte miliónov dôchodcov a rodičov detí do šesť rokov aj zvyšok spoločnosti uvedomili, že hodnota „sociálneho“ balíčka Smer-SD na lieky je o 4 milióny eur nižšia, ako hodnota zmlúv jednej Tetky z Košíc, potom by si dokázali predstaviť stovky miliónov až miliárd, ktoré z Ficovho „bezplatného“ zdravotníctva dokázali odsať Paška s Rašim. Zástupcovia košickej zdravotníckej chobotnice s celkovým počtom tridsiatich stranícky, rodinne či priateľsky spríbuznených. (http://i.sme.sk/cdata/9/80/8055539/web-zdravotnictvo.jpg).

Keby fungovalo „keby“, potom by občania vyhlásili neprávnemu štátu Róberta Fica nie tichú, ale poriadne hlučnú vojnu.

Prečo nie.

Ak v neprávnom štáte predsedu Smer-SD otvorene a beztrestne vykrádajú zdravotníctvo dve skupinky, potom sa núka zásadná otázka.

Čo motivuje občanov, aby si hľadali výhovorky na neskrývanú radosť z rešpektovania zákonov tejto krajinky namiesto pochopenia, že z autorita štátu je daná jedine existenciou slobodného a osvieteného občana.

No aký charakter či autoritu má neprávny štát predsedu Smer-SD, keď je založený na našej zlomyseľnosti, na nedostatku našej vitality, strachu, poverách, bigotnosti či otroctva všetkých druhov. Na vlastnostiach, ktorými sa bránime pozícií slobodného a vzdelaného občana.

 

Poslanec parlamentu za Smer-SD, Ľuboš Bláha, zaútočil na Úrad vlády s cieľom zastreliť zradcu Róberta Fica.

19.11.2017

"Áno, popravovali sme, popravujeme a budeme popravovať!" ("Sí, hemos fusilado, fusilamos y seguiremos fusilando!") Vypisoval poslanec Smer-SD na kapitalistickej sociálnej sieti na obranu tých, čo viac »

Píšem ti Faktúru, komunista. Na 42 miliárd a 388 miliónov eur.

17.11.2017

Píšem ti Faktúru, komunista. Na 42 miliárd a 388 miliónov eur. Na 7 593 eur na každého človeka žijúceho na Slovensku. To je DLH, ktorý si vytrovil za 11 rokov v pozícií, kedy oligarchovia viac »

Andrejovi Dankovi – Slovensko nie je Lesostav Revúca, aby ho priviedol do ruín a dlžôb, ako jeho otec.

16.11.2017

Slovensko a jeho občania – okrem darebákov eštebákov a komunistov registrovaných v SNS – odmietajú osud Lesostavu Revúca. Privatizácie na barbarský spôsob otca Andreja Danka. Privatizácie, viac »

cukrovka, pacient, doktor, vyšetrenie, ordinácia

Lekári môžu obísť Druckera: Zámer rozšíriť ordinačné hodiny nemusí vyjsť

21.11.2017 07:00

Po novom by v ambulanciách lekári mali odpracovať minimálne sedem hodín každý deň, teda 35 hodín za týždeň.

Bialowiežský prales, Poľsko

Poľsku hrozí za výrub v pralese pokuta 100 000 eur denne

20.11.2017 22:05

Poľsko musí okamžite prestať rúbať v chránenom Bialowiežskom pralese, alebo zaplatí každý deň pokutu 100 000 eur. Rozhodol o tom súdny dvor Európskej únie.

bitcoin, mena, platidlo

Hodnota bitcoinu prekročila hranicu 8-tisíc dolárov

20.11.2017 21:34

Digitálna mena bitcoin pokračuje v raste na nové rekordy a prvýkrát prekonala 8000 dolárov.

trump

Trump: USA opäť zaradí KĽDR na zoznam podporovateľov terorizmu

20.11.2017 20:27, aktualizované: 22:07

Spojené štáty opäť začlení KĽDR na zoznam krajín podporujúcich terorizmus. V pondelok to podľa agentúry Reuters oznámil americký prezident Donald Trump.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,043
Celková čítanosť: 5817768x
Priemerná čítanosť článkov: 5578x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy