Založ si blog

Tetka Anka od Pašku 14 miliónov eur a milión sedemstotisíc dôchodcov a detí iba 10 miliónov.

Keby sme hodnotili indivídua slovenskej politiky podľa výsledkov ich činov za posledných 25 rokov, potom by takmer všetci museli byť potrestaní ako teroristi zapínajúci výbušniny na telá samovražedných atentátnikov.

Keby občania Slovenska k svojej príslovečnej nenáročnosti a nenápadnosti pridali aj tretiu vlastnosť zajaca bieleho, v strese si vyrábať v pečeni vírus, ktorý zabíja „dravcov“, potom by nemuseli trpieť nemravnosti takzvaných socialistov oberajúce ich o vyššiu kvalitu života.

Od včera v podobe návratiek za lieky. Životná úroveň drvivej väčšiny spoločnosti je taká mizerná, že armáda dôchodcov o počte 1 350 939 spolu s 325 000 deťmi do šesť rokov, by si jednoducho svoje lieky nedokázala zaopatriť.

Z pohľadu na končiace štyri roky vládnutia, v optike rozkrádania bohatstva občanov, je možné vysloviť dve poučky.

Je nemožné žiť čestne a súčasne byť členom spoločnosti, kde vybraný malý počet ľudí spriaznených s vládnou stranou „môže všetko“, lebo „vyhral“ voľby.

Je nemožné akceptovať limity predsedu vlády, ktoré mu vo forme záväzných príkazov vydalo šesť „skupiniek“ oligarchov na svoju ochranu mocou pozície beztrestnosti bez toho, aby spoločnosť mlčky rešpektovala starodávne krédo – „Peniaze ( alebo) aj život“ !

Keby si, spolu s takmer jeden a trištvrte miliónov dôchodcov a rodičov detí do šesť rokov aj zvyšok spoločnosti uvedomili, že hodnota „sociálneho“ balíčka Smer-SD na lieky je o 4 milióny eur nižšia, ako hodnota zmlúv jednej Tetky z Košíc, potom by si dokázali predstaviť stovky miliónov až miliárd, ktoré z Ficovho „bezplatného“ zdravotníctva dokázali odsať Paška s Rašim. Zástupcovia košickej zdravotníckej chobotnice s celkovým počtom tridsiatich stranícky, rodinne či priateľsky spríbuznených. (http://i.sme.sk/cdata/9/80/8055539/web-zdravotnictvo.jpg).

Keby fungovalo „keby“, potom by občania vyhlásili neprávnemu štátu Róberta Fica nie tichú, ale poriadne hlučnú vojnu.

Prečo nie.

Ak v neprávnom štáte predsedu Smer-SD otvorene a beztrestne vykrádajú zdravotníctvo dve skupinky, potom sa núka zásadná otázka.

Čo motivuje občanov, aby si hľadali výhovorky na neskrývanú radosť z rešpektovania zákonov tejto krajinky namiesto pochopenia, že z autorita štátu je daná jedine existenciou slobodného a osvieteného občana.

No aký charakter či autoritu má neprávny štát predsedu Smer-SD, keď je založený na našej zlomyseľnosti, na nedostatku našej vitality, strachu, poverách, bigotnosti či otroctva všetkých druhov. Na vlastnostiach, ktorými sa bránime pozícií slobodného a vzdelaného občana.

 

Súdruhovia klikajúci na čítanosť, vaša bezmocnosť je nadrozmerná.

25.07.2017

Vyrobiť čítanosť za jednu štvrtinu času štvornásobnú mi zakladá ôpovinnosťč požiadať predsedu Smer-SD, Róberta Fica, aby v rámci svojej novej právomoci vás vyznamenal Radom klikajúceho viac »

O uväznení Mečiara rozhodovali slovenskí miliardári dávno predtým ako budú súdy od Harabína dnes.

25.07.2017

Ukážte mi jedného ponovembrového slovenského miliardára vyklíčeného bez semena zodpovednosti a poctivosti ako podnikateľ Baťa, miliardára ktorému bolo darované bohatstvo ľudí privatizáciou, viac »

Už aj Smer-SD má svojho Fruniho a BMG Invest a desaťtisíce poškodených klientov.

22.07.2017

Smer-SD si v baniach uhľobaróna zriadil ilegálne legálnu Alobalovú baliareň jednej miliardy eur, no zriadiť si Alobalovú dielničku v Národnej banke Slovenska vypovedá o politickom hulvátstve viac »

Saint-Tropez požiar

Požiare vo Francúzsku pod kontrolou, stále ale horí pri Saint-Tropez

25.07.2017 16:25

Väčšina požiarov, ktoré od pondelka sužovali juhovýchod Francúzska a Korziku, sú pod kontrolou.

dar, dedičstvo, hypotéka

Výška štátnej prémie na stavebnom sporení sa zrejme nezmení

25.07.2017 16:17

Na získanie maximálnej výšky štátnej prémie bude potrebné vložiť na účet stavebného sporenia zrejme aj v budúcom roku vklady vo výške 1 327, 80 eura.

plyn, energie

Spoločnosť Nafta mala vlani čistý zisk takmer 80 miiónov eur

25.07.2017 16:14

Akciová spoločnosť Nafta, ktorá prevádzkuje podzemné zásobníky plynu, dosiahla v minulom roku čistý zisk 79,6 mil. eur.

Trump

Trump označil politiku EÚ voči USA za príliš protekcionistickú

25.07.2017 16:02

Americký prezident Donald Trump obvinil EÚ z prílišného protekcionizmu vo vzťahu k USA.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 980
Celková čítanosť: 5477909x
Priemerná čítanosť článkov: 5590x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy