Založ si blog

Dlžoba Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, je 114 729 727 korún.

114855-paska-fico-nestandard2

Pavol Paška sa pred voľbami 2016 stal nočnou morou Róberta Fica. Napriek tomu, že mal pred štyrmi rokmi tretí najvyšší počet preferenčných hlasov, na kandidátku sa nedostane. Strach predsedu strany zo stavu zdravotníctva, riadeného 8 rokov jeho politickými nominantmi je mnohonásobne väčší, ako predstava o teroristických akciách všetkých bojovníkov islamského štátu na území Slovenska.

Desať rokov predtým, zanechal Pavol Paška občanom dlh svojej firmy, Arcen, s.r.o. vo výške 114 729 727 korún v štátnej banke. Takmer 3 roky pred dlžobou, ktorú zaplatili za neho občania, si začal užívať výhody inštitútu zakladajúcich členov strany Smer-SD na pozícií podpredsedu.

Úver firme Pavla Pašku bol poskytnutý Priemyselnou bankou Košice. Bankou, kde v jej vtedajších riadiacich funkciách som našiel dve mená, pre ktorých podpredseda Smer-SD vytváral zisky z peňazí určených na zdravie občanov. Nie hneď, až po roku 2006, kedy sa Smer-SD ujal prvýkrát výkonnej moci. Dovtedy sa firmám Pavla Pašku nedarilo podľa predstáv „košickej skupinky“, i keď treba pripomenúť, že podiel na nesystémovom kroku vtedajšieho ministra zdravotníctva, Rudolfa Zajaca, v podobe Veriteľa, bol neprehliadnuteľný. Aj tu sa uplatnila „špecialita“ slovenskej politiky zametania stôp minulosti, listiny Veriteľa „sa stratili“.

Paška dnes, roku 2003, za chod firmy priznáva morálnu zodpovednosť. “Ako človek zodpovedný za manažérske aktivity“. Človek Paška a jeho zodpovednosť v karikatúre „morálky“ kreslených hrubých čiar pri striedaní moci.

Aj predseda Smer-SD sa pod tlakom blížiacich parlamentných volieb rozcitlivel a odkazuje iba tým, ktorých pamäť je krátka, nanajvýš 24 hodinová :

“Za mojich vlád vyvodzujem priamu politickú zodpovednosť“.

Hodnotu Paškovej „morálnej zodpovednosti“ možno ohodnotiť odhadom na stovky miliónov eur vysatých zo zdravotníctva v záujme „regionálnych mocipánov“.

Hodnotu Ficovej „politickej zodpovednosti“ dnes rátanú na desiatky miliárd eur škôd budú občania (možno) poznať potom, čo ho voliči pošli do minulosti rovnako drsne, ako pri kandidatúre na prezidenta.

Pred pár hodinami vládu Róberta Fica pokarhal Medzinárodný menový fond za priepastné rozdiely medzi bohatstvom prekypujúcimi regiónmi Slovenska a ostatnými, kde chudoba je prítomná už na prvý pohľad.

Minister financií, Peter Kažimír, sa druhýkrát odprezentoval svojim obdivuhodným „kažimírovskym grafom“, keď takto reagoval na kritiku MMF :

„Rozdiely narástli za posledných 20 rokov na také veľké, že ich nie sme schopní bez úplného adresného riešenia problémov čo len trošku posunúť dopredu.”

Z dvadsiatich rokov je plných DESAŤ pri moci vlády imitátorov sociálnosti jeho rodná strana Smer-SD a je veľká pravdepodobnosť, že sa to dozvedá až teraz !

Bohatstvo vystavované na obdiv členov „košickej skupinky“, politických nominantov Smer-SD, sa začína vyplavovať na hladinu a verejná mienka konečne pozná desiatky mien, ktoré zbohatli na zdravotníctve. Ich nesmierne bohatstvo popiera tvrdenie ministra financií o akýchsi regionálnych rozdieloch.

Pred pár hodinami podal demisiu rumunský premiér Victor Ponta a jeho sedem ministrov, ako dôsledok politickej zodpovednosti za požiar v klube a smrť desiatok mladých ľudí.

Ak by sme uplatnili, ako sa u nás s dešpektom hovorí, „balkánsku morálku“, potom predseda vlády, Róbert Fico, a jeho 16 ministrov, by boli povinní podávať 9 krát za každý deň svojej formy vládnutia „balkánskeho“ typu demisiu.

Za 1 305 dní druhej vlády Róberta Fica by to bolo 11 745 demisií vlády !

Pavla Pašku, ani členov „tajomnej košickej skupinky“ parazitujúcej na peniazoch zdravotníctva volič Smer-SD na kandidátke nenájde.

Neobjavia sa tam ani mená 38 príbuzenský a politický poprepájaných ľudí blízkych Smer-SD, ba ani 16 kamarátov a politických nominantov strany Smer-SD z Úradu nad zdravotnou starostlivosťou.

Kandidátka Smer-SD do parlamentných volieb 2016 bude mať pre občanov, teda aj voličov „socialistov“, jeden čitateľný odkaz.

Nedotknuteľní z Paškovho zdravotníctva nemusia chodiť žiadať úver do banky.

Úver v špecifickej podobe si pokojne a beztrestne môžu čerpať v štátnej pokladnici.

Na nich ja Ficova „politická zodpovednosť“ prikrátka.

Predstava, že sa nič nezmení ani po volebnom budúcoročnom potvrdzovaní nenávratnej úverovej politiky voči vybraným vyvoleným, ma vedie k požiadavke v podobe nevyhnutnosti zmeny zákona o voľbách do parlamentu.

V jednom jeho paragrafe naformulovať zodpovednosť voliča za svojho nominanta, ktorému dal svoj preferenčný hlas v podobe povinnosti uhradiť všetky ním spôsobené finančné škody.

273 540 voličov Smer-SD, ktorí pred štyrmi rokmi dali svoj preferenčný hlas Pavlovi Paškovi by mohlo začať aj bez úpravy zákona. Sú to iba stovky miliónov eur škody.

A aby nezostali v hanbe za svoju voličskú naivitu o politike „sociálnych“, môžu sa k nim pridať aj tí, ktorí preferenčným hlasom podporili iného užívateľa výhod inštitútu zakladajúceho člena strany Smer-SD .

Predsedu strany,Róberta Fica a jeho 762 360 preferenčných hlasov.

foto (c) Pravda

 

 

 

 

 

Posledných 12 rokov vykrádania zdravotníctva ukázalo, že zdieranie ľudia milujú. Viac, ako svoje zdravie.

18.09.2017

Človek Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, Marcel Forai, riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, s platom 4 500 eur mesačne nakupujúci honosné nehnuteľnosti po celom Slovensku, podpísal 69 zmlúv viac »

Elitná jednotka boja so zločinom zberá aj klebety. Napríklad na Danka. Finančným inštitúciám unikajú dôverné dokumenty s daňovým tajomstvom. Napríklad na prezidenta Kisku.

14.09.2017

„V kriminálnych informáciách, čo je zber klebiet po ulici, sú ich na každého politika stovky,” reagoval Kaliňák. Ak to je tak, potom by ma zaujímal dôvod, prečo NAKA nebola schopná rok viac »

Ak by mal Robert Fico zaplatiť všetky dane z neoprávnených výhod v prezidentskej kampani musel by predať rodinu do otroctva. Aj to Vrece zemiakov, do podoby ktorého sa premenil po vyhlásení výsledkov volieb.

13.09.2017

Kiskom prenajatá súkromná firma a Ficova súkromná firma s názvom Slovenská republika. Práve začal prezidentská kampaň, lebo tí, ktorí riadia Roberta Fica, potrebujú amnestie ešte vo väčšom viac »

RYANAIR

Ryanair zrušil Bratislave 12 letov

19.09.2017 20:00

Státisíce pasažierov so zrušenými letmi, milióny v neistote.

prezident Andrej Kiska dane kampan

Kiska chcel uplatniť vratku DPH v sume 146-tisíc eur

19.09.2017 19:34

O takmer 150–tisíc eur chcela prezidentova firma obrať štát pri dani z pridanej hodnoty.

taliansko, migranti, migrant

Francúzska polícia núti stovky imigrantov opustiť provizórny tábor

19.09.2017 18:46

Do provizórneho tábora neďaleko Lamanšského prielivu prichádzajú utečenci s nádejou, že sa im podarí dostať do Veľkej Británie.

viktor orbán, orbán, maďarsko,

EÚ kontrolovala železnice medzi dvomi dedinami. V jednej má Orbán dom, v druhej sa narodil

19.09.2017 17:44

Železničná trať má celkovo len tri zastávky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,001
Celková čítanosť: 5643056x
Priemerná čítanosť článkov: 5637x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy