Založ si blog

Dlžoba Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, je 114 729 727 korún.

114855-paska-fico-nestandard2

Pavol Paška sa pred voľbami 2016 stal nočnou morou Róberta Fica. Napriek tomu, že mal pred štyrmi rokmi tretí najvyšší počet preferenčných hlasov, na kandidátku sa nedostane. Strach predsedu strany zo stavu zdravotníctva, riadeného 8 rokov jeho politickými nominantmi je mnohonásobne väčší, ako predstava o teroristických akciách všetkých bojovníkov islamského štátu na území Slovenska.

Desať rokov predtým, zanechal Pavol Paška občanom dlh svojej firmy, Arcen, s.r.o. vo výške 114 729 727 korún v štátnej banke. Takmer 3 roky pred dlžobou, ktorú zaplatili za neho občania, si začal užívať výhody inštitútu zakladajúcich členov strany Smer-SD na pozícií podpredsedu.

Úver firme Pavla Pašku bol poskytnutý Priemyselnou bankou Košice. Bankou, kde v jej vtedajších riadiacich funkciách som našiel dve mená, pre ktorých podpredseda Smer-SD vytváral zisky z peňazí určených na zdravie občanov. Nie hneď, až po roku 2006, kedy sa Smer-SD ujal prvýkrát výkonnej moci. Dovtedy sa firmám Pavla Pašku nedarilo podľa predstáv „košickej skupinky“, i keď treba pripomenúť, že podiel na nesystémovom kroku vtedajšieho ministra zdravotníctva, Rudolfa Zajaca, v podobe Veriteľa, bol neprehliadnuteľný. Aj tu sa uplatnila „špecialita“ slovenskej politiky zametania stôp minulosti, listiny Veriteľa „sa stratili“.

Paška dnes, roku 2003, za chod firmy priznáva morálnu zodpovednosť. “Ako človek zodpovedný za manažérske aktivity“. Človek Paška a jeho zodpovednosť v karikatúre „morálky“ kreslených hrubých čiar pri striedaní moci.

Aj predseda Smer-SD sa pod tlakom blížiacich parlamentných volieb rozcitlivel a odkazuje iba tým, ktorých pamäť je krátka, nanajvýš 24 hodinová :

“Za mojich vlád vyvodzujem priamu politickú zodpovednosť“.

Hodnotu Paškovej „morálnej zodpovednosti“ možno ohodnotiť odhadom na stovky miliónov eur vysatých zo zdravotníctva v záujme „regionálnych mocipánov“.

Hodnotu Ficovej „politickej zodpovednosti“ dnes rátanú na desiatky miliárd eur škôd budú občania (možno) poznať potom, čo ho voliči pošli do minulosti rovnako drsne, ako pri kandidatúre na prezidenta.

Pred pár hodinami vládu Róberta Fica pokarhal Medzinárodný menový fond za priepastné rozdiely medzi bohatstvom prekypujúcimi regiónmi Slovenska a ostatnými, kde chudoba je prítomná už na prvý pohľad.

Minister financií, Peter Kažimír, sa druhýkrát odprezentoval svojim obdivuhodným „kažimírovskym grafom“, keď takto reagoval na kritiku MMF :

„Rozdiely narástli za posledných 20 rokov na také veľké, že ich nie sme schopní bez úplného adresného riešenia problémov čo len trošku posunúť dopredu.”

Z dvadsiatich rokov je plných DESAŤ pri moci vlády imitátorov sociálnosti jeho rodná strana Smer-SD a je veľká pravdepodobnosť, že sa to dozvedá až teraz !

Bohatstvo vystavované na obdiv členov „košickej skupinky“, politických nominantov Smer-SD, sa začína vyplavovať na hladinu a verejná mienka konečne pozná desiatky mien, ktoré zbohatli na zdravotníctve. Ich nesmierne bohatstvo popiera tvrdenie ministra financií o akýchsi regionálnych rozdieloch.

Pred pár hodinami podal demisiu rumunský premiér Victor Ponta a jeho sedem ministrov, ako dôsledok politickej zodpovednosti za požiar v klube a smrť desiatok mladých ľudí.

Ak by sme uplatnili, ako sa u nás s dešpektom hovorí, „balkánsku morálku“, potom predseda vlády, Róbert Fico, a jeho 16 ministrov, by boli povinní podávať 9 krát za každý deň svojej formy vládnutia „balkánskeho“ typu demisiu.

Za 1 305 dní druhej vlády Róberta Fica by to bolo 11 745 demisií vlády !

Pavla Pašku, ani členov „tajomnej košickej skupinky“ parazitujúcej na peniazoch zdravotníctva volič Smer-SD na kandidátke nenájde.

Neobjavia sa tam ani mená 38 príbuzenský a politický poprepájaných ľudí blízkych Smer-SD, ba ani 16 kamarátov a politických nominantov strany Smer-SD z Úradu nad zdravotnou starostlivosťou.

Kandidátka Smer-SD do parlamentných volieb 2016 bude mať pre občanov, teda aj voličov „socialistov“, jeden čitateľný odkaz.

Nedotknuteľní z Paškovho zdravotníctva nemusia chodiť žiadať úver do banky.

Úver v špecifickej podobe si pokojne a beztrestne môžu čerpať v štátnej pokladnici.

Na nich ja Ficova „politická zodpovednosť“ prikrátka.

Predstava, že sa nič nezmení ani po volebnom budúcoročnom potvrdzovaní nenávratnej úverovej politiky voči vybraným vyvoleným, ma vedie k požiadavke v podobe nevyhnutnosti zmeny zákona o voľbách do parlamentu.

V jednom jeho paragrafe naformulovať zodpovednosť voliča za svojho nominanta, ktorému dal svoj preferenčný hlas v podobe povinnosti uhradiť všetky ním spôsobené finančné škody.

273 540 voličov Smer-SD, ktorí pred štyrmi rokmi dali svoj preferenčný hlas Pavlovi Paškovi by mohlo začať aj bez úpravy zákona. Sú to iba stovky miliónov eur škody.

A aby nezostali v hanbe za svoju voličskú naivitu o politike „sociálnych“, môžu sa k nim pridať aj tí, ktorí preferenčným hlasom podporili iného užívateľa výhod inštitútu zakladajúceho člena strany Smer-SD .

Predsedu strany,Róberta Fica a jeho 762 360 preferenčných hlasov.

foto (c) Pravda

 

 

 

 

 

Poslanec parlamentu za Smer-SD, Ľuboš Bláha, zaútočil na Úrad vlády s cieľom zastreliť zradcu Róberta Fica.

19.11.2017

"Áno, popravovali sme, popravujeme a budeme popravovať!" ("Sí, hemos fusilado, fusilamos y seguiremos fusilando!") Vypisoval poslanec Smer-SD na kapitalistickej sociálnej sieti na obranu tých, čo viac »

Píšem ti Faktúru, komunista. Na 42 miliárd a 388 miliónov eur.

17.11.2017

Píšem ti Faktúru, komunista. Na 42 miliárd a 388 miliónov eur. Na 7 593 eur na každého človeka žijúceho na Slovensku. To je DLH, ktorý si vytrovil za 11 rokov v pozícií, kedy oligarchovia viac »

Andrejovi Dankovi – Slovensko nie je Lesostav Revúca, aby ho priviedol do ruín a dlžôb, ako jeho otec.

16.11.2017

Slovensko a jeho občania – okrem darebákov eštebákov a komunistov registrovaných v SNS – odmietajú osud Lesostavu Revúca. Privatizácie na barbarský spôsob otca Andreja Danka. Privatizácie, viac »

cukrovka, pacient, doktor, vyšetrenie, ordinácia

Lekári môžu obísť Druckera: Zámer rozšíriť ordinačné hodiny nemusí vyjsť

21.11.2017 07:00

Po novom by v ambulanciách lekári mali odpracovať minimálne sedem hodín každý deň, teda 35 hodín za týždeň.

Bialowiežský prales, Poľsko

Poľsku hrozí za výrub v pralese pokuta 100 000 eur denne

20.11.2017 22:05

Poľsko musí okamžite prestať rúbať v chránenom Bialowiežskom pralese, alebo zaplatí každý deň pokutu 100 000 eur. Rozhodol o tom súdny dvor Európskej únie.

bitcoin, mena, platidlo

Hodnota bitcoinu prekročila hranicu 8-tisíc dolárov

20.11.2017 21:34

Digitálna mena bitcoin pokračuje v raste na nové rekordy a prvýkrát prekonala 8000 dolárov.

trump

Trump: USA opäť zaradí KĽDR na zoznam podporovateľov terorizmu

20.11.2017 20:27, aktualizované: 22:07

Spojené štáty opäť začlení KĽDR na zoznam krajín podporujúcich terorizmus. V pondelok to podľa agentúry Reuters oznámil americký prezident Donald Trump.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,043
Celková čítanosť: 5817802x
Priemerná čítanosť článkov: 5578x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy