Založ si blog

Fico prijal koncept prezidenta Kisku a pretlačil cez parlament základňu NATO na Slovensku.

ACB-Logo

Róbert Fico, základne Nato, september 2015 :
“Aj za cenu odchodu z politiky by som nikdy nesúhlasil s vojenskou základňou NATO na území Slovenskej republiky. Je zlé, ak niekto chce také malé krajiny ako je Slovensko vťahovať do veľkých geopolitických súbojov. Aj keď sme v NATO, neznamená to, že musíme mať na našom území základne s cudzími vojskami. Ak by nás do toho niekto nútil, inicioval by som referendum. ”

Bez referenda, bez odchodu z politiky, zatiaľ, predsedu Smer-SD, základňa NATO bola poslancami parlamentu schválená. Vrátane hlasov poslancov za jeho stranu. Základňa NATO bude ! Stroho a bez referenda, našťastie, oznamuje predseda Smer-SD svojim voličom.

Stanovisko vrchného veliteľa ozbrojených síl SR si osvojil aj minister obrany Glváč, nominant Smer-SD a Slovensko sa priradilo ku krajinám Civilizácie aby odmietlo koncept nástupu barbarizmu. Fenoménu súčasnosti, ktorý šíri napätie, vojnové konflikty s rizikom svetovej katastrofy. Európa, ktorá žije nádherne dlhých 70 rokov bez utrpenia vojnových konfliktov je v strehu. Pred dvoma črtajucími sa hrozbami. Ruskom a islamom.

„Chápem obavy našich občanov, keďže na Slovensku máme špecifickú historickú skúsenosť so zahraničnými vojskami. Ale pokiaľ hovoríme o NATO, treba mať jasno – od roku 2004 sú naši vojaci vojakmi NATO,“ povedal prezident Kiska na summite NATO.

Vývoj posledných desať rokov protirečí prezidentovi Kiskovi v zásadnom.

Na Slovensku zostala pomerne veľká skupina občanov fixujúca si príjemné spomienky na rok 1945 a rok 1968 a dodnes nedokázala poučiť sa z chýb histórie Slovenska za posledných 85 rokov.

Pre ňu sú otázky suverenity štátu, osobnej slobody občana spolu s demokraciou symbolom hada sprostredkovateľa. Plaza, trpezlivo čakajúceho na príležitosť. Nechať sa zviesť a cestu vyčkávania premeniť na tú istú prežitú historickú chybu. Aj s jej dôsledkami.

Omyly, ktoré vždy končili okupáciou.

 

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/329856-fico-by-zakladnu-nato-na-slovensku-nepripustil/

 

Je nejaká špinavosť, kde by ste pán Kaliňák neboli ? Nové 4 milióny do kešene na „upratovanie“.

27.07.2017

Sú nejaké drahé hodinky, súdruh predseda Smer-SD, ktoré majú schopnosť odtikať tie povestné tri sekundy, kedy bude každý odvolaný ? Hovorím o firme Forest. Tá včera iba upratovala a dnes viac »

O uväznení Mečiara rozhodovali slovenskí miliardári dávno predtým ako budú súdy od Harabína dnes.

25.07.2017

Ukážte mi jedného ponovembrového slovenského miliardára vyklíčeného bez semena zodpovednosti a poctivosti ako podnikateľ Baťa, miliardára ktorému bolo darované bohatstvo ľudí privatizáciou, viac »

Už aj Smer-SD má svojho Fruniho a BMG Invest a desaťtisíce poškodených klientov.

22.07.2017

Smer-SD si v baniach uhľobaróna zriadil ilegálne legálnu Alobalovú baliareň jednej miliardy eur, no zriadiť si Alobalovú dielničku v Národnej banke Slovenska vypovedá o politickom hulvátstve viac »

Charlie Gard

Smrteľne chorého britského chlapčeka prevezú do hospicu, rozhodol sudca

27.07.2017 21:15

Sudca o presune nevyliečiteľne chorého Charlieho rozhodol po tom, čo sa rodičia a nemocnica nedohodli, kde a ako 11-mesačné dieťa strávi svoje posledné dni.

cesta, r2, kamene

Padajúce kamene vystrašili aj vodičov na R2 pri Zvolene

27.07.2017 20:00

Komplikácií v doprave sa po vodičoch jazdiacich pod Strečnom dočkali aj šoféri na rýchlostnej ceste R2 pri Zvolene, ktorej časť úseku je neprejazdná.

Vladimir Putin, Krym, Rusko, Ukrajina,

Putin: Rusko je zdržanlivé voči USA, ale trpezlivosť má svoje medze

27.07.2017 19:12

Rusko reaguje na akcie USA zdržanlivo, ale v určitej chvíli už nebude možné hrubé konanie ďalej trpieť. Uviedol ruský prezident Putin ohľadom možnej reakcie na sankcie USA.

MV SR: Vládny Airbus A319

Zraneného mladíka privezie domov z Grécka vládny špeciál

27.07.2017 19:00

Prvý pobyt Michala pri mori v Grécku sa neskončil šťastne. Po operácii leží tri týždne v nemocnici a dýchajú za neho prístroje. Minister vnútra Kaliňák ponúkol na prevoz špeciál.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 980
Celková čítanosť: 5487456x
Priemerná čítanosť článkov: 5599x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy