Založ si blog

Čas epidémie násilia, týraných Žien a zbabelých mužov.

Dnes zapálim prvú sviečku. Tým, ktorým ľudskosť zomrela prv, ako sa stihli vyplaviť na svet. Adventnú nie, lebo tá patrí narodeným pre blaho ľudstva. Im sluší strih sviečky o konci času.

Čítam príbehy žien, do života ktorých vošli malé príčiny s veľkými dôsledkami.

O žene, babičke, nezlomnej žene, lebo žiť s obrazom popraveného zaťa a vnuka chce viac, ako užmolenú vreckovku.

O žene a jej túžbe po rozmazaných perách a nie mokrých očných tieňoch.

Lovím v pamäti tváre žien vojny v Bosne, ktoré prešli peklom skôr, ako dospeli k múdrosti, aby začali skladať svoj sen.

Zapálim sviečku, lebo je už načase učiť sa z chýb minulosti. Tej, kde zabitie bolo láskavosťou oproti krutosti páchanej na obetiach režimu.

„Zloduchovia, keby sa aspoň boli kajali pred súdom, keby sa boli rozplakali, horeli hanbou, keby aspoň dákym, hoci negatívnym, spôsobom prejavili ľudský, hoci zvrhlý cit“.

Takto horeli sviečky obetiam tvrdej a predlženej ruky komunistickej strany v roku 1948, lebo ani na ich hroby miesta nebolo a živí mŕtvym nerozumejú.

„Neublížil som vám“, kajal sa o 50 rokov na svetielkujúcej obrazovke a temných Pasienkov nový fakľonosič minulosti, aby za chrbtom zostrojil novú ohavu aj s jej imunitným systémom proti ľudskosti.

Keď človek natrafí na problém a nevie ho rozlusknúť má klásť otázky, radí Rabi Bonder.

Životu na Slovensku sa nemožno pýtať.

Keď som ako malý chlapec pozeral na zručnosť drotára, ako pláta hrnce, dnes ako starý chlap pozerám na tvora, ktorý do hrnca spravodlivosti vŕta nové a nové diery. Jeho žena, Spravodlivosť, dostala podobu riečice.

Čítam knihu od Jany Teleki „ Keď satira zabíja „.

Jej recenzia hovorí príznačne o dobe minulej i časoch súčasnosti. Knihu na knižný trh nesprevádzala bombastická reklama, ani veľkolepý krst ,ako je bežným zvykom, pretože autorka v roku 2013 , pred policajnou brutalitou musela utiecť do zahraničia.

Uchrániť hlavu na krku a zachovať duševné zdravie .

Po prečítaní knihy som uvažoval nad tým, koľkým trestným oznámeniam bude čeliť autorka a žalobám vydavateľ. Kniha Jany Teleki totiž nie je iba príbehom šestnásťročnej šikany , za zverejnenie veršovanej satiry, ale predovšetkým obrazom marazmu slovenskej polície a justície.

Teleki detailne popisuje trestnú činnosť takmer šesťdesiatky vrcholových predstaviteľov polície, prokuratúry a súdov podieľajúcich sa na jej dlhoročnom šikanovaní , ktorí naďalej aj po zverejnení ich trestnej činnosti zastávajú významné posty predovšetkým na Generálnej na prokuratúre SR.

Z troch trestných konaní autorka skladá obraz stupňovania policajnej brutality a psycho-patologický obraz jedincov zastupujúcich štát v spolupráci so súdnymi znalcami z odboru psychiatria podieľajúcich sa na pokusoch o jej likvidáciu cestou psychiatrie.

To najpodstatnejšie nakoniec.

Trestná činnosť orgánov činných v trestnom konaní nie je premlčaná. Ani bývalého generálneho prokurátora Trnku a ani marenie spravodlivosti jeho nástupcom a priateľom Róberta Fica, Čižnárom.

Vlastne väčšiny aktérov.

Ich „spravodlivosť“ ju napokon musela vypustiť z Klietky neprávneho štátu Róberta Fica, pokračovateľa metód Vladimíra Mečiara.

Dnes zapálim Sviečku. Všetkým Ženám, pri ktorých muži podľahli pokušeniu týrať ich.

Epidémia násilia, čo sa valí svetom ako stredoveký mor, lepra, kde chorý necíti bolesť, svoju exportovanú bolesť vystavuje na obdiv.

Mužom, páchateľom.

Ženy, rovnako ako tie mladé kurdské pochodujúce do boja voči hrdlorezom, sa formujú aj u nás.

Do ich čela sa postavila Babka z východu. Tá, ktorá sa nerozpakovala vyfackať toho, ktorý si službu občanom zamenil za výsady zločinca.

Posledných 12 rokov vykrádania zdravotníctva ukázalo, že zdieranie ľudia milujú. Viac, ako svoje zdravie.

18.09.2017

Človek Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, Marcel Forai, riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, s platom 4 500 eur mesačne nakupujúci honosné nehnuteľnosti po celom Slovensku, podpísal 69 zmlúv viac »

Elitná jednotka boja so zločinom zberá aj klebety. Napríklad na Danka. Finančným inštitúciám unikajú dôverné dokumenty s daňovým tajomstvom. Napríklad na prezidenta Kisku.

14.09.2017

„V kriminálnych informáciách, čo je zber klebiet po ulici, sú ich na každého politika stovky,” reagoval Kaliňák. Ak to je tak, potom by ma zaujímal dôvod, prečo NAKA nebola schopná rok viac »

Ak by mal Robert Fico zaplatiť všetky dane z neoprávnených výhod v prezidentskej kampani musel by predať rodinu do otroctva. Aj to Vrece zemiakov, do podoby ktorého sa premenil po vyhlásení výsledkov volieb.

13.09.2017

Kiskom prenajatá súkromná firma a Ficova súkromná firma s názvom Slovenská republika. Práve začal prezidentská kampaň, lebo tí, ktorí riadia Roberta Fica, potrebujú amnestie ešte vo väčšom viac »

Mexiko, zemetrasenie,

VIDEO: Zemetrasenie v Mexiku strhávalo domy. Vyžiadalo si najmenej 50 obetí

19.09.2017 22:38

Zemetrasenie udrelo presne v deň, keď si krajina pripomínala ničivé zemetrasenie s magnitúdou 8,1, ktoré v roku 1985 pripravilo o život minimálne päťtisíc ľudí.

Nemecko, diaľnica, mýto, auto, autá, diaľnice

Vo Frankfurte našli bombu z vojny, zatvoria letisko aj diaľnicu

19.09.2017 21:54

Nevybuchnutú bombu našli robotníci pri výkopových prácach spojených s výstavbou novej podzemnej dráhy vedúcej na letisko.

hrivna, Ukrajina, Kyjev

Ukrajina oznámila návrat na medzinárodné finančné trhy

19.09.2017 21:41

Ukrajina plánuje budúci pondelok vydať dlhopisy s 15-ročnou splatnosťou s ročným úrokom 7,375 percenta.

RYANAIR

Ryanair zrušil Bratislave 12 letov

19.09.2017 20:00

Státisíce pasažierov so zrušenými letmi, milióny v neistote.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,001
Celková čítanosť: 5643469x
Priemerná čítanosť článkov: 5638x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy