Založ si blog

Čas epidémie násilia, týraných Žien a zbabelých mužov.

Dnes zapálim prvú sviečku. Tým, ktorým ľudskosť zomrela prv, ako sa stihli vyplaviť na svet. Adventnú nie, lebo tá patrí narodeným pre blaho ľudstva. Im sluší strih sviečky o konci času.

Čítam príbehy žien, do života ktorých vošli malé príčiny s veľkými dôsledkami.

O žene, babičke, nezlomnej žene, lebo žiť s obrazom popraveného zaťa a vnuka chce viac, ako užmolenú vreckovku.

O žene a jej túžbe po rozmazaných perách a nie mokrých očných tieňoch.

Lovím v pamäti tváre žien vojny v Bosne, ktoré prešli peklom skôr, ako dospeli k múdrosti, aby začali skladať svoj sen.

Zapálim sviečku, lebo je už načase učiť sa z chýb minulosti. Tej, kde zabitie bolo láskavosťou oproti krutosti páchanej na obetiach režimu.

„Zloduchovia, keby sa aspoň boli kajali pred súdom, keby sa boli rozplakali, horeli hanbou, keby aspoň dákym, hoci negatívnym, spôsobom prejavili ľudský, hoci zvrhlý cit“.

Takto horeli sviečky obetiam tvrdej a predlženej ruky komunistickej strany v roku 1948, lebo ani na ich hroby miesta nebolo a živí mŕtvym nerozumejú.

„Neublížil som vám“, kajal sa o 50 rokov na svetielkujúcej obrazovke a temných Pasienkov nový fakľonosič minulosti, aby za chrbtom zostrojil novú ohavu aj s jej imunitným systémom proti ľudskosti.

Keď človek natrafí na problém a nevie ho rozlusknúť má klásť otázky, radí Rabi Bonder.

Životu na Slovensku sa nemožno pýtať.

Keď som ako malý chlapec pozeral na zručnosť drotára, ako pláta hrnce, dnes ako starý chlap pozerám na tvora, ktorý do hrnca spravodlivosti vŕta nové a nové diery. Jeho žena, Spravodlivosť, dostala podobu riečice.

Čítam knihu od Jany Teleki „ Keď satira zabíja „.

Jej recenzia hovorí príznačne o dobe minulej i časoch súčasnosti. Knihu na knižný trh nesprevádzala bombastická reklama, ani veľkolepý krst ,ako je bežným zvykom, pretože autorka v roku 2013 , pred policajnou brutalitou musela utiecť do zahraničia.

Uchrániť hlavu na krku a zachovať duševné zdravie .

Po prečítaní knihy som uvažoval nad tým, koľkým trestným oznámeniam bude čeliť autorka a žalobám vydavateľ. Kniha Jany Teleki totiž nie je iba príbehom šestnásťročnej šikany , za zverejnenie veršovanej satiry, ale predovšetkým obrazom marazmu slovenskej polície a justície.

Teleki detailne popisuje trestnú činnosť takmer šesťdesiatky vrcholových predstaviteľov polície, prokuratúry a súdov podieľajúcich sa na jej dlhoročnom šikanovaní , ktorí naďalej aj po zverejnení ich trestnej činnosti zastávajú významné posty predovšetkým na Generálnej na prokuratúre SR.

Z troch trestných konaní autorka skladá obraz stupňovania policajnej brutality a psycho-patologický obraz jedincov zastupujúcich štát v spolupráci so súdnymi znalcami z odboru psychiatria podieľajúcich sa na pokusoch o jej likvidáciu cestou psychiatrie.

To najpodstatnejšie nakoniec.

Trestná činnosť orgánov činných v trestnom konaní nie je premlčaná. Ani bývalého generálneho prokurátora Trnku a ani marenie spravodlivosti jeho nástupcom a priateľom Róberta Fica, Čižnárom.

Vlastne väčšiny aktérov.

Ich „spravodlivosť“ ju napokon musela vypustiť z Klietky neprávneho štátu Róberta Fica, pokračovateľa metód Vladimíra Mečiara.

Dnes zapálim Sviečku. Všetkým Ženám, pri ktorých muži podľahli pokušeniu týrať ich.

Epidémia násilia, čo sa valí svetom ako stredoveký mor, lepra, kde chorý necíti bolesť, svoju exportovanú bolesť vystavuje na obdiv.

Mužom, páchateľom.

Ženy, rovnako ako tie mladé kurdské pochodujúce do boja voči hrdlorezom, sa formujú aj u nás.

Do ich čela sa postavila Babka z východu. Tá, ktorá sa nerozpakovala vyfackať toho, ktorý si službu občanom zamenil za výsady zločinca.

Poslanec parlamentu za Smer-SD, Ľuboš Bláha, zaútočil na Úrad vlády s cieľom zastreliť zradcu Róberta Fica.

19.11.2017

"Áno, popravovali sme, popravujeme a budeme popravovať!" ("Sí, hemos fusilado, fusilamos y seguiremos fusilando!") Vypisoval poslanec Smer-SD na kapitalistickej sociálnej sieti na obranu tých, čo viac »

Píšem ti Faktúru, komunista. Na 42 miliárd a 388 miliónov eur.

17.11.2017

Píšem ti Faktúru, komunista. Na 42 miliárd a 388 miliónov eur. Na 7 593 eur na každého človeka žijúceho na Slovensku. To je DLH, ktorý si vytrovil za 11 rokov v pozícií, kedy oligarchovia viac »

Andrejovi Dankovi – Slovensko nie je Lesostav Revúca, aby ho priviedol do ruín a dlžôb, ako jeho otec.

16.11.2017

Slovensko a jeho občania – okrem darebákov eštebákov a komunistov registrovaných v SNS – odmietajú osud Lesostavu Revúca. Privatizácie na barbarský spôsob otca Andreja Danka. Privatizácie, viac »

cukrovka, pacient, doktor, vyšetrenie, ordinácia

Lekári môžu obísť Druckera: Zámer rozšíriť ordinačné hodiny nemusí vyjsť

21.11.2017 07:00

Po novom by v ambulanciách lekári mali odpracovať minimálne sedem hodín každý deň, teda 35 hodín za týždeň.

Bialowiežský prales, Poľsko

Poľsku hrozí za výrub v pralese pokuta 100 000 eur denne

20.11.2017 22:05

Poľsko musí okamžite prestať rúbať v chránenom Bialowiežskom pralese, alebo zaplatí každý deň pokutu 100 000 eur. Rozhodol o tom súdny dvor Európskej únie.

bitcoin, mena, platidlo

Hodnota bitcoinu prekročila hranicu 8-tisíc dolárov

20.11.2017 21:34

Digitálna mena bitcoin pokračuje v raste na nové rekordy a prvýkrát prekonala 8000 dolárov.

trump

Trump: USA opäť zaradí KĽDR na zoznam podporovateľov terorizmu

20.11.2017 20:27, aktualizované: 22:07

Spojené štáty opäť začlení KĽDR na zoznam krajín podporujúcich terorizmus. V pondelok to podľa agentúry Reuters oznámil americký prezident Donald Trump.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,043
Celková čítanosť: 5817726x
Priemerná čítanosť článkov: 5578x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy