Založ si blog

Čas epidémie násilia, týraných Žien a zbabelých mužov.

Dnes zapálim prvú sviečku. Tým, ktorým ľudskosť zomrela prv, ako sa stihli vyplaviť na svet. Adventnú nie, lebo tá patrí narodeným pre blaho ľudstva. Im sluší strih sviečky o konci času.

Čítam príbehy žien, do života ktorých vošli malé príčiny s veľkými dôsledkami.

O žene, babičke, nezlomnej žene, lebo žiť s obrazom popraveného zaťa a vnuka chce viac, ako užmolenú vreckovku.

O žene a jej túžbe po rozmazaných perách a nie mokrých očných tieňoch.

Lovím v pamäti tváre žien vojny v Bosne, ktoré prešli peklom skôr, ako dospeli k múdrosti, aby začali skladať svoj sen.

Zapálim sviečku, lebo je už načase učiť sa z chýb minulosti. Tej, kde zabitie bolo láskavosťou oproti krutosti páchanej na obetiach režimu.

„Zloduchovia, keby sa aspoň boli kajali pred súdom, keby sa boli rozplakali, horeli hanbou, keby aspoň dákym, hoci negatívnym, spôsobom prejavili ľudský, hoci zvrhlý cit“.

Takto horeli sviečky obetiam tvrdej a predlženej ruky komunistickej strany v roku 1948, lebo ani na ich hroby miesta nebolo a živí mŕtvym nerozumejú.

„Neublížil som vám“, kajal sa o 50 rokov na svetielkujúcej obrazovke a temných Pasienkov nový fakľonosič minulosti, aby za chrbtom zostrojil novú ohavu aj s jej imunitným systémom proti ľudskosti.

Keď človek natrafí na problém a nevie ho rozlusknúť má klásť otázky, radí Rabi Bonder.

Životu na Slovensku sa nemožno pýtať.

Keď som ako malý chlapec pozeral na zručnosť drotára, ako pláta hrnce, dnes ako starý chlap pozerám na tvora, ktorý do hrnca spravodlivosti vŕta nové a nové diery. Jeho žena, Spravodlivosť, dostala podobu riečice.

Čítam knihu od Jany Teleki „ Keď satira zabíja „.

Jej recenzia hovorí príznačne o dobe minulej i časoch súčasnosti. Knihu na knižný trh nesprevádzala bombastická reklama, ani veľkolepý krst ,ako je bežným zvykom, pretože autorka v roku 2013 , pred policajnou brutalitou musela utiecť do zahraničia.

Uchrániť hlavu na krku a zachovať duševné zdravie .

Po prečítaní knihy som uvažoval nad tým, koľkým trestným oznámeniam bude čeliť autorka a žalobám vydavateľ. Kniha Jany Teleki totiž nie je iba príbehom šestnásťročnej šikany , za zverejnenie veršovanej satiry, ale predovšetkým obrazom marazmu slovenskej polície a justície.

Teleki detailne popisuje trestnú činnosť takmer šesťdesiatky vrcholových predstaviteľov polície, prokuratúry a súdov podieľajúcich sa na jej dlhoročnom šikanovaní , ktorí naďalej aj po zverejnení ich trestnej činnosti zastávajú významné posty predovšetkým na Generálnej na prokuratúre SR.

Z troch trestných konaní autorka skladá obraz stupňovania policajnej brutality a psycho-patologický obraz jedincov zastupujúcich štát v spolupráci so súdnymi znalcami z odboru psychiatria podieľajúcich sa na pokusoch o jej likvidáciu cestou psychiatrie.

To najpodstatnejšie nakoniec.

Trestná činnosť orgánov činných v trestnom konaní nie je premlčaná. Ani bývalého generálneho prokurátora Trnku a ani marenie spravodlivosti jeho nástupcom a priateľom Róberta Fica, Čižnárom.

Vlastne väčšiny aktérov.

Ich „spravodlivosť“ ju napokon musela vypustiť z Klietky neprávneho štátu Róberta Fica, pokračovateľa metód Vladimíra Mečiara.

Dnes zapálim Sviečku. Všetkým Ženám, pri ktorých muži podľahli pokušeniu týrať ich.

Epidémia násilia, čo sa valí svetom ako stredoveký mor, lepra, kde chorý necíti bolesť, svoju exportovanú bolesť vystavuje na obdiv.

Mužom, páchateľom.

Ženy, rovnako ako tie mladé kurdské pochodujúce do boja voči hrdlorezom, sa formujú aj u nás.

Do ich čela sa postavila Babka z východu. Tá, ktorá sa nerozpakovala vyfackať toho, ktorý si službu občanom zamenil za výsady zločinca.

Súdruhovia klikajúci na čítanosť, vaša bezmocnosť je nadrozmerná.

25.07.2017

Vyrobiť čítanosť za jednu štvrtinu času štvornásobnú mi zakladá ôpovinnosťč požiadať predsedu Smer-SD, Róberta Fica, aby v rámci svojej novej právomoci vás vyznamenal Radom klikajúceho viac »

O uväznení Mečiara rozhodovali slovenskí miliardári dávno predtým ako budú súdy od Harabína dnes.

25.07.2017

Ukážte mi jedného ponovembrového slovenského miliardára vyklíčeného bez semena zodpovednosti a poctivosti ako podnikateľ Baťa, miliardára ktorému bolo darované bohatstvo ľudí privatizáciou, viac »

Už aj Smer-SD má svojho Fruniho a BMG Invest a desaťtisíce poškodených klientov.

22.07.2017

Smer-SD si v baniach uhľobaróna zriadil ilegálne legálnu Alobalovú baliareň jednej miliardy eur, no zriadiť si Alobalovú dielničku v Národnej banke Slovenska vypovedá o politickom hulvátstve viac »

Saint-Tropez požiar

Požiare vo Francúzsku pod kontrolou, stále ale horí pri Saint-Tropez

25.07.2017 16:25

Väčšina požiarov, ktoré od pondelka sužovali juhovýchod Francúzska a Korziku, sú pod kontrolou.

dar, dedičstvo, hypotéka

Výška štátnej prémie na stavebnom sporení sa zrejme nezmení

25.07.2017 16:17

Na získanie maximálnej výšky štátnej prémie bude potrebné vložiť na účet stavebného sporenia zrejme aj v budúcom roku vklady vo výške 1 327, 80 eura.

plyn, energie

Spoločnosť Nafta mala vlani čistý zisk takmer 80 miiónov eur

25.07.2017 16:14

Akciová spoločnosť Nafta, ktorá prevádzkuje podzemné zásobníky plynu, dosiahla v minulom roku čistý zisk 79,6 mil. eur.

Trump

Trump označil politiku EÚ voči USA za príliš protekcionistickú

25.07.2017 16:02

Americký prezident Donald Trump obvinil EÚ z prílišného protekcionizmu vo vzťahu k USA.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 980
Celková čítanosť: 5477953x
Priemerná čítanosť článkov: 5590x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy