Založ si blog

Keď arogantná moc boľševika vraždí šťastie, nemôžem sedieť doma a všetko nechať na Učiteľoch.

štrajk učiteľov

Dnes začnem odkazom na muzikanta, na hudbe ktorého som prechádzal pubertou. Johna Lennona.

„Keď som mal 5 rokov, mamička mi povedala, že kľúčom života je šťastie.

Keď som prišiel do školy, učiteľka sa ma spýtala, čo chcem byť, keď vyrastiem.

Povedal som “šťastný”.

Povedala mi, že som nerozumel otázke.

Ja som povedal, že ona nerozumie životu.“

Mal som šťastie, že môj pán Učiteľ Adam rozumel životu. Povojnovému životu. V jeho triede, od jedna do päť, nám ho rozdával priehrštiami.

Včera som nabral „odvahu“ a pozeral vyhlásenie predsedu Smer-SD k štrajku učiteľov. Odľud rozdával hnus, na obdiv vystavoval primitivizmus a pohŕdanie stavom. Iba čísla, len a len percentá s už klasickou pointou, keď nám dáte dôveru.

Od Novembra ´89 rezort školstva spravovalo 19 ministrov. Desať ich bolo komunistami. Všetky „reformy“ riadilo a koncipovalo zopár tých istých ľudí vedených v zoznamoch štátnej bezpečnosti. Od Ftáčnikovej jogy po totálne rozbitý priestor vzdelávania pripomínajúci „oslobodzovanie“ červenou armádou.

Človek by od neho očakával čo i len náznak pokory v situácií, keď mu tečie do topánok a iba manipulačná hra prieskumných agentúr dnes ešte budí zdanie „suchých nôh“.

Ja pôjdem osobne podporiť štrajk Učiteľov. Aj so svojim malým synom. Považujem prostredie rodiny za základný prvok vo vzdelávaní. Až po nej nastupuje škola a jej učitelia. A ak rodič vytvára podmienky pre svoje detí, aby si dokázali nájsť svoj talent, bod šťastia života, potom tá istá povinnosť sa očakáva aj od predsedu vlády, ktorý vládne 8 rokov.

Hádam len povestný „podrezávač“ John prevyšuje predsedu Smer-SD v systéme daeš pri likvidácií života. Jedinca a spoločnosti.

V roku 1980, ôsmeho decembra, vyšiel John Lennon zo svojho newyorkského domu. V ten istý deň opustil svoj byt Mark David. Vrah. Vrah, ktorý ukončil životnú púť Človeku, ktorý rozdával Šťastie.

Dvadsiateho piateho januára pôjdem na bratislavské námestie SNP podporiť Učiteľov v ich štrajku. Aby som im vzdal vďaku za rozmer odvahy v súboji s arogantnou boľševickou mocou. A aby som im povedal, že nie oni sa majú ospravedlňovať rodičom, že tí počas štrajku budú mať „problém“ s deťmi, ale oni, rodičia, im majú byť vďační za krok, ku ktorému možno im chýba odvaha.

Pôjdem s dôverou, že šiesteho marca, po vyhlásení výsledkov parlamentných volieb, nestretnem na ulici „vrahov“ podobných Markovi Davidovi.

Markov, ktorí po tretí krát sa hotujú uchmatnúť Deťom a ich životu právo byť šťastným.

 

 

Je nejaká špinavosť, kde by ste pán Kaliňák neboli ? Nové 4 milióny do kešene na „upratovanie“.

27.07.2017

Sú nejaké drahé hodinky, súdruh predseda Smer-SD, ktoré majú schopnosť odtikať tie povestné tri sekundy, kedy bude každý odvolaný ? Hovorím o firme Forest. Tá včera iba upratovala a dnes viac »

O uväznení Mečiara rozhodovali slovenskí miliardári dávno predtým ako budú súdy od Harabína dnes.

25.07.2017

Ukážte mi jedného ponovembrového slovenského miliardára vyklíčeného bez semena zodpovednosti a poctivosti ako podnikateľ Baťa, miliardára ktorému bolo darované bohatstvo ľudí privatizáciou, viac »

Už aj Smer-SD má svojho Fruniho a BMG Invest a desaťtisíce poškodených klientov.

22.07.2017

Smer-SD si v baniach uhľobaróna zriadil ilegálne legálnu Alobalovú baliareň jednej miliardy eur, no zriadiť si Alobalovú dielničku v Národnej banke Slovenska vypovedá o politickom hulvátstve viac »

Charlie Gard

Smrteľne chorého britského chlapčeka prevezú do hospicu, rozhodol sudca

27.07.2017 21:15

Sudca o presune nevyliečiteľne chorého Charlieho rozhodol po tom, čo sa rodičia a nemocnica nedohodli, kde a ako 11-mesačné dieťa strávi svoje posledné dni.

cesta, r2, kamene

Padajúce kamene vystrašili aj vodičov na R2 pri Zvolene

27.07.2017 20:00

Komplikácií v doprave sa po vodičoch jazdiacich pod Strečnom dočkali aj šoféri na rýchlostnej ceste R2 pri Zvolene, ktorej časť úseku je neprejazdná.

Vladimir Putin, Krym, Rusko, Ukrajina,

Putin: Rusko je zdržanlivé voči USA, ale trpezlivosť má svoje medze

27.07.2017 19:12

Rusko reaguje na akcie USA zdržanlivo, ale v určitej chvíli už nebude možné hrubé konanie ďalej trpieť. Uviedol ruský prezident Putin ohľadom možnej reakcie na sankcie USA.

MV SR: Vládny Airbus A319

Zraneného mladíka privezie domov z Grécka vládny špeciál

27.07.2017 19:00

Prvý pobyt Michala pri mori v Grécku sa neskončil šťastne. Po operácii leží tri týždne v nemocnici a dýchajú za neho prístroje. Minister vnútra Kaliňák ponúkol na prevoz špeciál.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 980
Celková čítanosť: 5487504x
Priemerná čítanosť článkov: 5599x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy