Založ si blog

Keď arogantná moc boľševika vraždí šťastie, nemôžem sedieť doma a všetko nechať na Učiteľoch.

štrajk učiteľov

Dnes začnem odkazom na muzikanta, na hudbe ktorého som prechádzal pubertou. Johna Lennona.

„Keď som mal 5 rokov, mamička mi povedala, že kľúčom života je šťastie.

Keď som prišiel do školy, učiteľka sa ma spýtala, čo chcem byť, keď vyrastiem.

Povedal som “šťastný”.

Povedala mi, že som nerozumel otázke.

Ja som povedal, že ona nerozumie životu.“

Mal som šťastie, že môj pán Učiteľ Adam rozumel životu. Povojnovému životu. V jeho triede, od jedna do päť, nám ho rozdával priehrštiami.

Včera som nabral „odvahu“ a pozeral vyhlásenie predsedu Smer-SD k štrajku učiteľov. Odľud rozdával hnus, na obdiv vystavoval primitivizmus a pohŕdanie stavom. Iba čísla, len a len percentá s už klasickou pointou, keď nám dáte dôveru.

Od Novembra ´89 rezort školstva spravovalo 19 ministrov. Desať ich bolo komunistami. Všetky „reformy“ riadilo a koncipovalo zopár tých istých ľudí vedených v zoznamoch štátnej bezpečnosti. Od Ftáčnikovej jogy po totálne rozbitý priestor vzdelávania pripomínajúci „oslobodzovanie“ červenou armádou.

Človek by od neho očakával čo i len náznak pokory v situácií, keď mu tečie do topánok a iba manipulačná hra prieskumných agentúr dnes ešte budí zdanie „suchých nôh“.

Ja pôjdem osobne podporiť štrajk Učiteľov. Aj so svojim malým synom. Považujem prostredie rodiny za základný prvok vo vzdelávaní. Až po nej nastupuje škola a jej učitelia. A ak rodič vytvára podmienky pre svoje detí, aby si dokázali nájsť svoj talent, bod šťastia života, potom tá istá povinnosť sa očakáva aj od predsedu vlády, ktorý vládne 8 rokov.

Hádam len povestný „podrezávač“ John prevyšuje predsedu Smer-SD v systéme daeš pri likvidácií života. Jedinca a spoločnosti.

V roku 1980, ôsmeho decembra, vyšiel John Lennon zo svojho newyorkského domu. V ten istý deň opustil svoj byt Mark David. Vrah. Vrah, ktorý ukončil životnú púť Človeku, ktorý rozdával Šťastie.

Dvadsiateho piateho januára pôjdem na bratislavské námestie SNP podporiť Učiteľov v ich štrajku. Aby som im vzdal vďaku za rozmer odvahy v súboji s arogantnou boľševickou mocou. A aby som im povedal, že nie oni sa majú ospravedlňovať rodičom, že tí počas štrajku budú mať „problém“ s deťmi, ale oni, rodičia, im majú byť vďační za krok, ku ktorému možno im chýba odvaha.

Pôjdem s dôverou, že šiesteho marca, po vyhlásení výsledkov parlamentných volieb, nestretnem na ulici „vrahov“ podobných Markovi Davidovi.

Markov, ktorí po tretí krát sa hotujú uchmatnúť Deťom a ich životu právo byť šťastným.

 

 

Poslanec parlamentu za Smer-SD, Ľuboš Bláha, zaútočil na Úrad vlády s cieľom zastreliť zradcu Róberta Fica.

19.11.2017

"Áno, popravovali sme, popravujeme a budeme popravovať!" ("Sí, hemos fusilado, fusilamos y seguiremos fusilando!") Vypisoval poslanec Smer-SD na kapitalistickej sociálnej sieti na obranu tých, čo viac »

Píšem ti Faktúru, komunista. Na 42 miliárd a 388 miliónov eur.

17.11.2017

Píšem ti Faktúru, komunista. Na 42 miliárd a 388 miliónov eur. Na 7 593 eur na každého človeka žijúceho na Slovensku. To je DLH, ktorý si vytrovil za 11 rokov v pozícií, kedy oligarchovia viac »

Andrejovi Dankovi – Slovensko nie je Lesostav Revúca, aby ho priviedol do ruín a dlžôb, ako jeho otec.

16.11.2017

Slovensko a jeho občania – okrem darebákov eštebákov a komunistov registrovaných v SNS – odmietajú osud Lesostavu Revúca. Privatizácie na barbarský spôsob otca Andreja Danka. Privatizácie, viac »

bukamal, syria

Sýrska armáda dobyla poslednú baštu Islamského štátu

19.11.2017 20:22

Velenie armády vyhlásilo mesto za oslobodené už 9. novembra, nebolo tomu však tak.

potraviny, nakupovanie, obchod, potravina

Poráža pri potravinách kvalita cenu?

19.11.2017 20:00

Slovensko roku 2017 žije životom, aký si ľudia v roku 1989 nevedeli predstaviť.

Líbya, utečenci

Líbya prešetrí predaj migrantov do otroctva

19.11.2017 18:39

Americká televízia CNN zdokumentovala dražby migrantov v Líbyi. Muži sa predávajú za 1200 líbyjských dinárov (asi 340 eur).

danko

Danko: Zamýšľam sa, či sankcie proti Rusku fungujú

19.11.2017 18:00

Za každou vetou svojho prejavu v ruskej Štátnej dume si predseda parlamentu a šéf SNS Andrej Danko stojí a varuje pred čierno-bielym videním sveta.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,043
Celková čítanosť: 5815124x
Priemerná čítanosť článkov: 5575x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy