Založ si blog

Pán Procházka, malé, ubolené a vykradnuté Slovensko bez budúcnosti unesie iba jedného právnického klamára.

Do marca 2016.

Dvadsaťšesť ročnú históriu Slovenska možno charakterizovať dvoma vetami.

Na čele vlády stáli štyria právnici, jeden inžinier a to isté množstvo sociológov. Nemusím pripomínať, že to boli dve vlády inžiniera, ktoré žali úspechy a obdiv sveta.

Cesta od Čiernej diery Vladimíra Mečiara do Červenej priepasti Róberta Fica bola desivá a jej obdobie devastácie končilo demaršmi vyspelých demokracií.

Ak by Slovensko stavalo diaľnice rýchlosťou a kvalitou vykrádania bohatstva národa a národnosti tu žijúcich, dnes by celá Európska únia jazdila po našich diaľniciach. Od Grécka až po Škandináviu, od Atlantiku po severné more.

Čo by však robili eštebáci „stavbári“, ktorým padajú mosty na diaľniciach i železnici. Bez „podnikateľských“ škrabancov, či zodpovednosti.

Rád podpisujem petície občanov, ktorými usilujú o kvalitatívne zmeny. Včera som tradíciu porušil. Pri vašej, pán doktor Procházka, petícií, ktorou sa usilujete vniesť do politickej kultúry, presnejšie ne-kultúry, osobnú zodpovednosť politikov za škody spôsobené výkonom ich služby občanom. Dnes mi schádzajú na um samé sprosté slová – „že služby“ občanom.

Považujem vašu petíciu za podvrh a povestnú právnickú kľučku na obalamutenie voliča. Dôvod je prostý. Súčasný stav legislatívy totiž umožňuje dať vyšetrovateľov, prokurátorov i sudcov každému členovi Ficovej vlády. A nielen im. Problém je kdesi inde a vy ten bod varu zahmlievate.

Má svoju „tradíciu slabošstva invalidov politiky“ a volá sa Hrubá čiara za dvadsaťšesť ročným besnením politikov.

V roku 2011 som napísal blog o životnej nevyhnutnosti, z pohľadu ochrany práv občanov, zaviesť osobnú zodpovednosť politikov. Za pár týždňov ste predložili do parlamentu návrh zákona upravujúci danú oblasť spoločenských vzťahov.

Vo štádiu komunistického puču vedeného voči vláde Ivety Radičovej zmizol váš návrh rovnakou rýchlosťou, ako jej vláda, ktorá znovu vracala Slovensko na Dzurindovu cestu úspechu.

Slovensko je už raz také, keď mu je v lete dobre, vyberie sa korčuľovať na tenký ľad. Vlastnej životnej úrovne.

Hrubá čiara je ten problém a na ňu napojené starorežimové „infúzie“ tragického stavu silových rezortov, tajných služieb a samozrejme spravodlivosti.

Obsadenie postov v justícií, prokuratúre je viac ako zábranou pre účinnosť vašej petície. Tento deprimujúci stav sveta talárov totiž popiera možnosť právo ustanovovať a už vôbec nie zachovávať. Teda sankcionovať každé jeho porušenie. Aj politikmi.

Osobnému úpadku politikov nielenže nečelí reálna možnosť potrestania, ale mu obdivom prepadla veľká skupina občanov.

Štát v područí nehanebnosti politikov súčasnosti, spoločnosť i časť občanov prepadla nutkavosti sebadeštrukcie s vyústením do sebazničenia.

Mená, ktoré dosadil Róbert Fico, posledný právnik na poste predsedu vlády, na generálnu prokuratúru i špeciálnu, na Ústavný súd i Najvyšší, do čela polície i tajných služieb, sú takým veľkým symbolom pohŕdania zásadami demokracie, že vaša petícia je pre nich omrvinkou, ktorú s „revolučným“ nadšením starorežimníkov prekročia bez námahy.

Ponuka, ktorú ste mi včera poslali v podobe petície, je flajstrom na ohyzdne zlomenú chrbticu organizmu, ktorému druhý právnik, Vladimír Mečiar dal meno.

Slovenská republika.

Nechutný pohľad na mrzáka, ktorého vymodelovali štyria právnici na postoch predsedov vlády.

 

Posledných 12 rokov vykrádania zdravotníctva ukázalo, že zdieranie ľudia milujú. Viac, ako svoje zdravie.

18.09.2017

Človek Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, Marcel Forai, riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, s platom 4 500 eur mesačne nakupujúci honosné nehnuteľnosti po celom Slovensku, podpísal 69 zmlúv viac »

Elitná jednotka boja so zločinom zberá aj klebety. Napríklad na Danka. Finančným inštitúciám unikajú dôverné dokumenty s daňovým tajomstvom. Napríklad na prezidenta Kisku.

14.09.2017

„V kriminálnych informáciách, čo je zber klebiet po ulici, sú ich na každého politika stovky,” reagoval Kaliňák. Ak to je tak, potom by ma zaujímal dôvod, prečo NAKA nebola schopná rok viac »

Ak by mal Robert Fico zaplatiť všetky dane z neoprávnených výhod v prezidentskej kampani musel by predať rodinu do otroctva. Aj to Vrece zemiakov, do podoby ktorého sa premenil po vyhlásení výsledkov volieb.

13.09.2017

Kiskom prenajatá súkromná firma a Ficova súkromná firma s názvom Slovenská republika. Práve začal prezidentská kampaň, lebo tí, ktorí riadia Roberta Fica, potrebujú amnestie ešte vo väčšom viac »

RYANAIR

Ryanair zrušil Bratislave 12 letov

19.09.2017 20:00

Státisíce pasažierov so zrušenými letmi, milióny v neistote.

prezident Andrej Kiska dane kampan

Kiska chcel uplatniť vratku DPH v sume 146-tisíc eur

19.09.2017 19:34

O takmer 150–tisíc eur chcela prezidentova firma obrať štát pri dani z pridanej hodnoty.

taliansko, migranti, migrant

Francúzska polícia núti stovky imigrantov opustiť provizórny tábor

19.09.2017 18:46

Do provizórneho tábora neďaleko Lamanšského prielivu prichádzajú utečenci s nádejou, že sa im podarí dostať do Veľkej Británie.

viktor orbán, orbán, maďarsko,

EÚ kontrolovala železnice medzi dvomi dedinami. V jednej má Orbán dom, v druhej sa narodil

19.09.2017 17:44

Železničná trať má celkovo len tri zastávky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,001
Celková čítanosť: 5643074x
Priemerná čítanosť článkov: 5637x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy