Založ si blog

Pán Procházka, malé, ubolené a vykradnuté Slovensko bez budúcnosti unesie iba jedného právnického klamára.

Do marca 2016.

Dvadsaťšesť ročnú históriu Slovenska možno charakterizovať dvoma vetami.

Na čele vlády stáli štyria právnici, jeden inžinier a to isté množstvo sociológov. Nemusím pripomínať, že to boli dve vlády inžiniera, ktoré žali úspechy a obdiv sveta.

Cesta od Čiernej diery Vladimíra Mečiara do Červenej priepasti Róberta Fica bola desivá a jej obdobie devastácie končilo demaršmi vyspelých demokracií.

Ak by Slovensko stavalo diaľnice rýchlosťou a kvalitou vykrádania bohatstva národa a národnosti tu žijúcich, dnes by celá Európska únia jazdila po našich diaľniciach. Od Grécka až po Škandináviu, od Atlantiku po severné more.

Čo by však robili eštebáci „stavbári“, ktorým padajú mosty na diaľniciach i železnici. Bez „podnikateľských“ škrabancov, či zodpovednosti.

Rád podpisujem petície občanov, ktorými usilujú o kvalitatívne zmeny. Včera som tradíciu porušil. Pri vašej, pán doktor Procházka, petícií, ktorou sa usilujete vniesť do politickej kultúry, presnejšie ne-kultúry, osobnú zodpovednosť politikov za škody spôsobené výkonom ich služby občanom. Dnes mi schádzajú na um samé sprosté slová – „že služby“ občanom.

Považujem vašu petíciu za podvrh a povestnú právnickú kľučku na obalamutenie voliča. Dôvod je prostý. Súčasný stav legislatívy totiž umožňuje dať vyšetrovateľov, prokurátorov i sudcov každému členovi Ficovej vlády. A nielen im. Problém je kdesi inde a vy ten bod varu zahmlievate.

Má svoju „tradíciu slabošstva invalidov politiky“ a volá sa Hrubá čiara za dvadsaťšesť ročným besnením politikov.

V roku 2011 som napísal blog o životnej nevyhnutnosti, z pohľadu ochrany práv občanov, zaviesť osobnú zodpovednosť politikov. Za pár týždňov ste predložili do parlamentu návrh zákona upravujúci danú oblasť spoločenských vzťahov.

Vo štádiu komunistického puču vedeného voči vláde Ivety Radičovej zmizol váš návrh rovnakou rýchlosťou, ako jej vláda, ktorá znovu vracala Slovensko na Dzurindovu cestu úspechu.

Slovensko je už raz také, keď mu je v lete dobre, vyberie sa korčuľovať na tenký ľad. Vlastnej životnej úrovne.

Hrubá čiara je ten problém a na ňu napojené starorežimové „infúzie“ tragického stavu silových rezortov, tajných služieb a samozrejme spravodlivosti.

Obsadenie postov v justícií, prokuratúre je viac ako zábranou pre účinnosť vašej petície. Tento deprimujúci stav sveta talárov totiž popiera možnosť právo ustanovovať a už vôbec nie zachovávať. Teda sankcionovať každé jeho porušenie. Aj politikmi.

Osobnému úpadku politikov nielenže nečelí reálna možnosť potrestania, ale mu obdivom prepadla veľká skupina občanov.

Štát v područí nehanebnosti politikov súčasnosti, spoločnosť i časť občanov prepadla nutkavosti sebadeštrukcie s vyústením do sebazničenia.

Mená, ktoré dosadil Róbert Fico, posledný právnik na poste predsedu vlády, na generálnu prokuratúru i špeciálnu, na Ústavný súd i Najvyšší, do čela polície i tajných služieb, sú takým veľkým symbolom pohŕdania zásadami demokracie, že vaša petícia je pre nich omrvinkou, ktorú s „revolučným“ nadšením starorežimníkov prekročia bez námahy.

Ponuka, ktorú ste mi včera poslali v podobe petície, je flajstrom na ohyzdne zlomenú chrbticu organizmu, ktorému druhý právnik, Vladimír Mečiar dal meno.

Slovenská republika.

Nechutný pohľad na mrzáka, ktorého vymodelovali štyria právnici na postoch predsedov vlády.

 

Róbert Fico hovorí, že nie je hlupák a klamár.

21.07.2017

Veda o hlúposti preukázala, že hustota hlupákov je rovnaká medzi členmi vlády ako medzi pravidelnými návštevníkmi krčiem nižších cenových skupín. Tvrdí český lekár a propagátor vedy, viac »

Keď zaútočí Hlas podobný Ficovi na Brusel, aby doniesol Slovákom kvalitné potraviny aké majú Nemci, treba dobiť viac.

20.07.2017

Hneď z kraja treba tým zloduchom v Bruseli povedať, že žiadne „čierne opice“, ako im familiárne hovoria voliči Smer-SD a Kotlebu, žiadne kvóty utečencov, lebo je to vec strategická na ceste viac »

Žatevný pornoherec Fico „oslavuje“ Deklaráciu zvrchovanosti v štáte, kde Kaliňáková polícia masakruje Deti a Žigová manželka lesy.

17.07.2017

V štáte, kde sa nanovo, napriek skúsenosti z červených kaukliarov moci v desivosti prežitých štyroch desiatok rokov, pripomínajú slová velikána politiky, Winstona Churchila – „Komunizmus viac »

Viktor Orbán

Orbán: Integrácia zlyhá. Moslimovia sa považujú za silnejších, než sú kresťania

22.07.2017 14:11

Podpora migrácie nie je odpoveďou na ekonomické problémy, povedal maďarský konzervatívny premiér Viktor Orbán.

Viktor Orbán, prejav

Inkvizícia EÚ namierená proti Poľsku nikdy nemôže uspieť, tvrdí Orbán

22.07.2017 13:35

Maďarsko použije všetky právne prostriedky, aby v Európskej únii preukázalo solidaritu s Poľskom. Povedal to maďarský premiér Viktor Orbán.

grecko, protest, demonstracia

Zadlžení Gréci sú z najhoršieho vonku

22.07.2017 13:00

Grécku ešte vlani hrozil odchod z eurozóny, no teraz sa podľa mnohých makroekonomických ukazovateľov pomaly dostáva z najhoršieho.

grécko, kos, zemetrasenie, pláž, ľudia na pláži,

Ľudia na Kose spali druhú noc pod holým nebom, báli sa ďalších otrasov

22.07.2017 12:16

Stovky dovolenkárov na gréckom ostrove Kos, ktorý postihlo zemetrasenie, spali už druhú noc za sebou pod holým nebom v obavách pred ďalším zemetrasením.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 977
Celková čítanosť: 5461773x
Priemerná čítanosť článkov: 5590x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy