Založ si blog

Akčný hrdina Fico padol na samé dno klamstiev.

12745452_1028252017217134_2941948875976096600_n

5.marca 2016 zamkni starých rodičov a nedovoľ im rozhodnúť o tvojej budúcnosti.

Ráno, na túto fb výzvu, reagoval katolícky aktivista slovami :

Takže tí skôr narodení, ktorí majú životné skúsenosti a zažili viac režimov a prípadne aj vojnu, majú byť pod zámkom a má im byť odobraté právo voliť?

Ja som, podľa rodného listu, senior. Položím otázku opačne. Mnohí v našom veku už od života neočakávajú nič. Nepatrím k ním. Preto na rozdiel od nich, tých zamknutých”, vidím svoje rozhodovanie v symbióze predstáv sveta mladých. Nastupujúcej generácie plnej talentovaných ľudí a entuziazmu. Ja, senior, nemám právo im pokaziť ich život, aby museli prežiť tak ako ja, 40 rokov komunistického lágra.

Včera, pod tlakom narastajúceho počtu odporcov Róberta Fica a prudko klesajúcich preferencií, predstavil svoj „Akčný plán“ rozvoja zaostalých regiónov.

Vyberiem sa na krátky historický exkurz imitátorov akčnosti s marxistickou mentálnou výbavou.

V apríli 1968 prijal ústredný výbor strany Akčný plán KSČ, ktorý zahŕňal zvýšenie slobody tlače, lepšiu dostupnosť spotrebného tovaru a možnosť vlády viacerých strán. V máji ústredný výbor uvoľnil putá  plánovanej ekonomiky a pripustil zavedenie trhového modelu hospodárstva.

O 38 rokov neskôr, vo „Volebnom programe Smer-SD“ , na roky 2006-2010, sa človek dočíta skoro to isté, ako za komunistu Dubčeka :

„Solidarita medzigeneračná, solidarita medzi bohatými a chudobnými a solidarita medzi zaostávajúcimi a vyspelými regiónmi je kľúčom k spoločnosti s dôstojnou kvalitou života čo najširších vrstiev obyvateľstva“.

Akčný plán KSČ bol prejdený pásmi okupantov, aby priviali dvadsaťdva ročnú strnulosť spoločnosti v podobe „dočasného pobytu“ okupantov na našom území.

„Je spravodlivé a správne, ak na takom malom území ako je Slovensko sú také obrovské rozdiely medzi jednotlivými regiónmi“?, pýta sa v roku 2006 komunista Fico.

Zobudil sa po desiatich rokoch od sľubu, aby pripomenul, že jeho pobyt v politike má tiež rozmer dočasného okupantského pobytu. S oveľa väčšími devastačnými dôsledkami na štát, na občana, ako kremeľské okupačné vojsko. S jedno výnimkou.

Róbert Fico je tu dočasne už 26 rokov.

Ficov akčný plán bude „kontrolovať“ Akčná rada. Imitátorom akčnosti najlepšie ide vymýšľanie nových a nových inštitúcií.

Posledných osem rokov okupantského modelu Ficovej moci vyrovnalo skóre medzi obsahom vládnutia Mikuláša Dzurindu a Róbertom Ficom.

Aj mínusové skóre s jeho signálmi úpadku spoločnosti, história zapisuje.

Kým za Dzurindu boli nízke dane a odvody, nastavené pravidlá rovnaké pre všetkých a svet sa koril nad ekonomickými i zahraničnopolitickými úspechmi Slovenska, za Fica je to útek ešte aj Dubčekovho plánu o zavedenie trhového hospodárstva.

Model „hospodárstva“ Róberta Fica je jednoduchší. Model „plánovanej ekonomiky Fica“.

Zodrať neúmerne vysokým odvodovým a daňovým zaťažením, aby mohol rozdávať.

Nie všetkým, iba svojim. Boľševikom a eštebákom.

„Ak sa darí štátu, treba sa o tieto výsledky podeliť s ľuďmi, našimi regiónmi a v prípade menej rozvinutých regiónov platí táto filozofia dvojnásobne“, povedal predseda Smer-SD včera.

Ešte mnohým to vyhovuje. Napríklad babkám z parlamentného balkónu, kde sa rozcitliveli nad svojou mladosťou vzdúvajúcich sa zväzáckych blúz či padajúcich spartakiádnych trenírok.

Drvivej časti spoločnosti, vrátane seniorov, sa to javí ako čosi, čo vzbudzuje pocit odpornosti pri pohľade na 26 ročnú „politickú“ dráhu kedysi chudého a chudobného komunistu, ktorý priviedol Slovensko na prah európskej izolácie a hrozby štátneho bankrotu.

Tu sú dva príklady posledných dní o jeho klamaní ľudí z chudobných regiónov :

Minifirma Territorio má zisk za rok 2015 300 miliónov eur, z ktorého na Slovensku dane neplatí. Vlastník? Neznámy.

Počet zamestnancov – nula.

Činnosť – nulová.

Zisk bratislavskej spoločnosti vo výške 300 miliónov eur je vyvezený zo Slovenska do daňových rajov. Bez daní či odvodov.

Druhý príklad, včera som dostal rozhodnutia o 400 percentom navýšení preddavku zdravotných odvodov.

Keď pozriem von oknom, jar u nás, už je tu.

Čas Moreny prichádza oveľa skôr, začiatkom marca.

Ja ju pôjdem hodiť do vody spolu s mladou generáciou, ktorá uprednostňuje kvalitu života i jeho zmysel.

Nepatrím k tým, ktorý dnes potrebujú „pohárik“ ohlúpovacieho trunku Róberta Fica, aby iní neskôr, keď precitnú, museli vysloviť vetu z poviedky Woody Allena, „Ach tá prokletá doba“…

„Nakonec jsem však podlehl té hrúze a začal halucinovat“ !

 

 

 

Súdruhovia klikajúci na čítanosť, vaša bezmocnosť je nadrozmerná.

25.07.2017

Vyrobiť čítanosť za jednu štvrtinu času štvornásobnú mi zakladá ôpovinnosťč požiadať predsedu Smer-SD, Róberta Fica, aby v rámci svojej novej právomoci vás vyznamenal Radom klikajúceho viac »

O uväznení Mečiara rozhodovali slovenskí miliardári dávno predtým ako budú súdy od Harabína dnes.

25.07.2017

Ukážte mi jedného ponovembrového slovenského miliardára vyklíčeného bez semena zodpovednosti a poctivosti ako podnikateľ Baťa, miliardára ktorému bolo darované bohatstvo ľudí privatizáciou, viac »

Už aj Smer-SD má svojho Fruniho a BMG Invest a desaťtisíce poškodených klientov.

22.07.2017

Smer-SD si v baniach uhľobaróna zriadil ilegálne legálnu Alobalovú baliareň jednej miliardy eur, no zriadiť si Alobalovú dielničku v Národnej banke Slovenska vypovedá o politickom hulvátstve viac »

Saint-Tropez požiar

Požiare vo Francúzsku pod kontrolou, stále ale horí pri Saint-Tropez

25.07.2017 16:25

Väčšina požiarov, ktoré od pondelka sužovali juhovýchod Francúzska a Korziku, sú pod kontrolou.

dar, dedičstvo, hypotéka

Výška štátnej prémie na stavebnom sporení sa zrejme nezmení

25.07.2017 16:17

Na získanie maximálnej výšky štátnej prémie bude potrebné vložiť na účet stavebného sporenia zrejme aj v budúcom roku vklady vo výške 1 327, 80 eura.

plyn, energie

Spoločnosť Nafta mala vlani čistý zisk takmer 80 miiónov eur

25.07.2017 16:14

Akciová spoločnosť Nafta, ktorá prevádzkuje podzemné zásobníky plynu, dosiahla v minulom roku čistý zisk 79,6 mil. eur.

Trump

Trump označil politiku EÚ voči USA za príliš protekcionistickú

25.07.2017 16:02

Americký prezident Donald Trump obvinil EÚ z prílišného protekcionizmu vo vzťahu k USA.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 980
Celková čítanosť: 5477926x
Priemerná čítanosť článkov: 5590x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy