Založ si blog

Alojz Hlina, od Mečiara cez chrbát Matoviča do KDH.

Už viem, ako to chodí.

Veta, ktorú som počul od nového poslanca slovenského parlamentu pred troma rokmi. Zopakoval charakteristiku obsahu i foriem politiky na slovenský spôsob v spoločnosti záujmu lobistov.

Nebol prvým, ba ani posledným nováčikom politiky, ktorý v krátkom čase pochopil svet zákulisných hier záujmov a výhod tak dômyselne ukrývaných za oponou divadla. Paralelnou s inscenáciou inou, pre občana. Verejnou, kde predstieraný záujem o kvalitu jeho života by sa dal prirovnať k siedmym kľúčovým krokom psychológa A.Norisa o „nutkaní zabíjať“.

Od bodu sveta fantázie, cez zabitie až po depresiu, že všetko zostalo pri starom.

Slovensko po Novembri ´89 nemalo ambíciu založiť konvent, ktorý by bol vyčistil špinu predchádzajúcich 40 rokov. Jednoducho, v apríli pri voľbe nového predsedu SNR ju naopak, legalizovalo. Po januári 1993 si nenašlo ani svojho Josepha Fouchého, zato jeho nevábne čistiace metódy požierania „revolucionárov“ sa spoločnosti vnútili.

Bez gilotín, lebo sme národ holubičí. Vraj.

Obskúrne prostredie štátu si rodilo seberovné individuality s kolektivistickým videním v spoločnosti ešte pochybnejších indivíduí.

Tu je priestor pre vysvetlivku úvodnej vety o tom, ako to v parlamente chodí.

V politike predstieraj obhajobu sveta hodnôt iba do takej miery, aby si neohrozil nielen svoje investície a zisky, ale ani prosperitu politického „protivníka“. Druhý zákon prírody, zákon rovnováhy, je v slovenskom parlamente prísnejšie dodržiavaný, ako nehanebne známa omerta, zákon mafie.

V prostredí formujúcej sa Mečiarovej Čiernej diery zakladá Alois Hlina Stranu mladých demokratov. Akúsi ponášku na socialistický zväz mládeže. Stranu s jeho podpornými aktivitami k politike Vladimíra Mečiara, ktoré boli neprehliadnuteľné.

Každý koniec má po hrobárovi svoju pôrodnú asistentku, ktorá odrodí nové potomstvo pokračovateľov odumierajúcich idei a ideálov. Po fyzikálnom zákone o nezničiteľnosti hmoty aj v politike vstupuje zákon o schopnosti meniť svoj tvar i podobu. Bez zničiteľnosti.

Alois Hlina, aktívny „aktivista“ stúpa po rebríku k Slotovi, na tanku „dobíja“ svet Vasiľa Biľaka, protestuje proti Ficovi, aby si ho Matovič vyviezol výťahom do parlamentu, kde pod tlakom blížiaceho sa konca funkčného obdobia zakladá svoju stranu Občania, aby z nej vypadol, ako kukučie vajíčko do KDH.

Znalci života tvrdia, že človek by mal robiť činnosť, ktorá ho baví a prináša mu radosť. Alois Hlina do momentu vstupu do politiky podnikal. Vo viacerých spoločnostiach s množstvom aktivít a so ziskom, ako on sám tvrdí, „ktorý mu stačil k jeho spokojnosti“.

Prekročením prahu parlamentu znalcov života alternuje zákon a pán poslanec „prepisoval“ svoje podnikanie na biele kone.

Nemám rád ten pojem, lebo kôň je symbolom čistoty. Skôr „biele larvy“, ktoré pri svojej vynútenej nehybnosti prinášajú vzdávajúcim sa zisk.

Natíska sa otázka. Žijú medzi nami ľudia, ktorých baví kombinácia nezlučiteľných činnosti a vytvára im tak pocit šťastia ?

Vo verejne dostupných listinách čítam, že kombinácia dvoch náročných činnosti prináša pochybenia.

Dvom jeho „prepísaným“ spoločnostiam v registri chýbajú účtovné uzávierky za obdobia dlhšie, kedy zákon ukladá inštitútom štátu ich zrušenie ex offfo, zo zákona.

A nič, lebo platí pravidlo, „už viem, ako to chodí“ ?

V iných, verejne dostupných listinách čítam o jeho des vyvolávajúcich podlžnostiach voči Sociálnej poisťovni. Princíp známy podľa vzoru Jozef Majský ešte z čias Vladimíra Mečiara.

Informácie z prostredia jeho dodávateľov hovoria, že platobná disciplína spoločnosti Aloisa Hlinu voči záväzkom a dlžobám má dlhý čas život „mŕtvolu predstierajúceho živočícha“.

Nič nové vo svete obskurnosti ľudí politiky, ktorí vedia svoje o hrubých čiarach, toho modifikovaného zákona omerty, navzájom si kresliacich pri výmene pochodní.

V mene demokracie a slobody.

Podivuhodností sa tu podsúvajú dve.

Ešte nikoho z politikov nenapadlo dať aj občanom rovnakú možnosť kreslenia si hrubej čiary, napríklad pri povinnostiach voči štátu.

Druhou, oveľa menej vtipnou je otázka.

Čo sa môže vykľuť z „kukučieho vajíčka“ kontroverznej postavička slovenského panoptika politiky v hniezde konzervatívneho KDH ?

Mladí majú vystriedať „staré pušky“, hovoria nahlas. Problém je s „puškou“, ktorá bola skonštruovaná v období vlády Starého.

Už viem, ako to chodí.

Príde čas, kedy média dostanú obrovské množstvo utajovaných informácií o porušeniach zákona Robertom Ficom.

20.09.2017

Najlepší minister vnútra Kaliňák by mal niekde nájsť odvahu, zatknúť Róberta Fica a odovzdať ho kamarátovi, generálnemu prokurátorovi. Útok na prezidenta republiky začal 30 marca 2014 viac »

Posledných 12 rokov vykrádania zdravotníctva ukázalo, že zdieranie ľudia milujú. Viac, ako svoje zdravie.

18.09.2017

Človek Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, Marcel Forai, riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, s platom 4 500 eur mesačne nakupujúci honosné nehnuteľnosti po celom Slovensku, podpísal 69 zmlúv viac »

Elitná jednotka boja so zločinom zberá aj klebety. Napríklad na Danka. Finančným inštitúciám unikajú dôverné dokumenty s daňovým tajomstvom. Napríklad na prezidenta Kisku.

14.09.2017

„V kriminálnych informáciách, čo je zber klebiet po ulici, sú ich na každého politika stovky,” reagoval Kaliňák. Ak to je tak, potom by ma zaujímal dôvod, prečo NAKA nebola schopná rok viac »

Kim Čong-un

Kim pohrozil USA najtvrdšou odvetou, KĽDR sa vyhráža ďalším jadrovým testom

22.09.2017 05:50

Slová Donalda Trumpa o zničení KĽDR ospravedlňujú náš jadrový program, tvrdí vodca Kim. Dodal, že je to cesta, po ktorej chce ísť až do konca.

Trump

Trump vyhlásil bankovú blokádu KĽDR

21.09.2017 22:43

Banky budú stáť pred jasnou voľbou - buď obchodovať so Spojenými štátmi, alebo so zločinným režimom v KĽDR, vyhlásil Donald Trump.

rakka, syria

Arabsko-kurdskí ozbrojenci strieľali na sýrske jednotky vlády

21.09.2017 22:31

Ak sa takéto incidenty zopakujú, Rusko podnikne príslušné kroky, varovala Moskva Washington.

LOREAL-BETTENCOURT/

Zomrela najbohatšia žena sveta Liliane Bettencourtová

21.09.2017 20:50

Vo veku 94 rokov zomrela vo Francúzsku podnikateľka a dedička kozmetickej spoločnosti L'Oréal Liliane Bettencourtová.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,002
Celková čítanosť: 5653241x
Priemerná čítanosť článkov: 5642x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy