Založ si blog

Róbert Kaliňák dorazil Pavla Pašku a urobil z neho žobráka.

Nemali ste tak okato kradnúť !

Povedal Róbert Fico Pavlovi Paškovi krátko potom ,ako videl výsledky volieb a s inštinktom Hlavy korupčnej chobotnice pochopil, že na konci času kedy „môžeš všetko“ sa uškŕňajú chabé školské spomienky na Alberta Einsteina.

Pavol Paška sa v kritickom okamihu zachoval, ako slaboch. V tú volebnú noc mal nekontrolovane kričať na šéfa, že vláda za žiadnych okolností nesmie skončiť v rukách pravičiarov, lebo všetci pôjdu do basy.

Stal sa nehodným zastupovať záujem na pokračujúcej hostine eštebáka a potomkov eštebákov, ktorí pochopili Ficov vtip o jednej poisťovni – že „už nebudú vyťahovať peniaze z vrecká ľudí“.

Žart socialistu, kde „drobnou“ úpravou zákona im umožnil vybrať 320 miliónov eur. Vyviesť ich do raja a nezaplatiť ani cent dane. A to všetko v čase, kedy nemocnice v rukách dobrého hospodára, štátu, sa dokázali hravo vyšplhať na pol miliardovú „sekeru“ dlhov.

“Našou odpoveďou na tento rezort bude krízový režim,” povedal Róbert Fico na adresu rezortu zdravotníctva po voľbách.

Po týchto slovách predsedu Smer-SD, ktorého vrcholní funkcionári strany daný stav zapríčinili, by sa mal najviac obávať pacient.

Krízový menežér a nový minister Drucker nie. Vie, že v slovenských podmienkach politických nominácií je vyvolávanie krízových režimov prostredím, kde po možnosti „rozbíjania atómu“ v Javyse, či „doručovania“ zásielok na pošte a nenájdení toho povestného „bodu“, ktorým pohne svet socialistického zdravotníctva zadarmo, sa s ľahkosťou „protagonistu krízy“ presunie ďalej. Do inej, socialistami vytvorenej krízy.

Ak človek zodpovedný za krízu zdravotníctva, Róbert Fico, sa verejne prizná k vine, potom je prirodzené, že prichádza na rad otázka o zodpovednosti.

Pri socialistovi nehodno hovoriť o vine mravnej, lebo jeho ideológia je dostatočnou antikoncepciou, aby sa čo i len počala nie narodila.

Ministrovi Druckerovi sa teda otváral priestor, napriek prítomnosti Róberta Kaliňáka a jeho povesti ministra vnútra, ktorý je garantom beztrestnosti pre oligarchov a rôznych tunelárov s väzbami na Smer-SD, otvoriť tému zodpovednosti.

Politická zodpovednosť je už daná priznaním Róberta Fica.

Nič, minister Druckek pochopil už v úvode, že šálivá hra na krízu a krízové riešenie z dielne socialistov, má podobu známeho „šrotovného. S rozdielom, že sa nebudú šrotovať staré autá, ale (nielen) starí ľudia.

Pred pár dňami som zachytil v rozhlase rozhovor s ministrom zdravotníctva: “Čo sú vaše priority?” Odpoveď: “Ukľudniť situáciu a vyslať signál.” Dobrý program.

O niekoľko dní, „krízový menežér“ sa na adresu občana, toho najdôležitejšieho v zdravotníctve, vyjadruje s opovrhnutím hodným pozornosti, citujem :

„Pacient nemôže očakávať za cenu lístka v MHD mercedes so šoférom“.

Predvolebné obdobie dalo dostatok dôkazov pre inštitúty spravodlivosti, vrátane ministra Druckera, aby tí, ktorí odchádzali z hŕbou peňazí odvádzaných do zdravotníctva na mercedesoch a rabovaním vnútili ostatným MHD, boli postavení pred vyšetrovateľa.

Táto možnosť, po záhadnej kľučke na vlastnú politickú budúcnosť Bélu Bugára, „nebudeme otáčať hlavu do minulosti“, je mŕtvou skôr, ako nedajbože akési pokušenie minulosť poškrabkať.

Prejdem k ďalšej, ktorú „krízový menežér Drucker, prešiel mĺkvo, ako cyklista mrcinu pri ceste.

Menej ako dva milióny aktívnych poistencov odvádza do systému podstatne viac prostriedkov, ako štát za svojich 3,3 milióna poistencov. Pre štát je to sumu 1,21 miliárd eur. O nákladoch, koľko táto skupina odčerpá zo zdrojov „nikto vraj netuší“. Pre ilustráciu, ekonomický aktívny občan ročne zaplatí cca 1 300 eur. Štát za ekonomický pasívneho zaplatí za to isté obdobie cca 380 eur !

Zatiaľ čo v posledných rokoch klesá suma príjmov odvedených štátom do systému zdravotníctva, miera navýšenia pre živnostníkov a ekonomický aktívnych občanov dosahuje medzné hranice schopnosti ich platiť.

K uvedenému je potrebné pridať ešte sumu takmer 1,5 miliárd eur, ktoré si k zdravotnej starostlivosti „zadarmo“ dopláca. Za lieky, za hospitalizáciu, za zdravotnícke pomôcky.

Krízového menežéra tento renons „zdravotníctva zadarmo“ nechal chladným natoľko, že celú energiu vkladá do „výberu tých správnych ľudí“ na ešte správnejšie riadiace pozície.

Možno s istotou povedať, že tak, ako „štátny vlastenec“ Danko utekal od prezidenta Kisku do Rače k neslovákovi pre to správne meno ministra pôdohospodárstva, Gabriely Matečnej, s tým istým poslaním si odbehol Róbert Kaliňák k oligarchovi Jozefovi Brhelovi pre ďalšie správne meno, Tomáš Drucker.

K nástupcovi po Jurajovi Širokom, tútorovi Pavla Pašku a jeho „košickej zdravotníckej skupinke“.

Model „socialistov“ riešenia nimi vytvorenej krízy zdravotníctva prostredníctvom krízového menežéra už dnes dáva tušiť, že jediným správnym riešením sa tu núka model katolíčky Andrei Turčanovej. Primátorky tretieho najväčšieho mesta, Prešova.

Tá, vedená motívom KDH – „Bezpečný domov, spokojné rodiny“ – zaťaží úverom mestskú pokladnicu sumou 26 miliónov eur a postaví najväčší cintorín na Slovensku.

9 500 eur za jedno hrobové miesto.

Len aby sme si rozumeli. Namiesto zdravotnej starostlivosti, odchod všetkých mŕtvych do Prešova na Turčanovej cintorín.

A je po probléme, čo je malý krôčik k žartovaniu. Nie politikov, neschopných a neochotných riešiť zdravotníctvo zadarmo, ale občanov.

Napríklad v podobe otázky pozostalých pre lekára.

„Mali ste už dnes sex s pacientkou“ ?

Bol to patológ.

Aká veselá krajina to bude.

Bez chorých, kde živí z Prešova budú utekať za prácou a mŕtvi z celej krajiny budú „putovať“ do Prešova.

Obraz čulého turistického ruchu sa priam vnucuje.

No a v tejto atmosfére minister Drucker nemusí predstierať hon na čarodejnice Pavla Pašku, iba sa tváriť, že nevidí Čarodejnice Róberta Kaliňáka.

Poslanec parlamentu za Smer-SD, Ľuboš Bláha, zaútočil na Úrad vlády s cieľom zastreliť zradcu Róberta Fica.

19.11.2017

"Áno, popravovali sme, popravujeme a budeme popravovať!" ("Sí, hemos fusilado, fusilamos y seguiremos fusilando!") Vypisoval poslanec Smer-SD na kapitalistickej sociálnej sieti na obranu tých, čo viac »

Píšem ti Faktúru, komunista. Na 42 miliárd a 388 miliónov eur.

17.11.2017

Píšem ti Faktúru, komunista. Na 42 miliárd a 388 miliónov eur. Na 7 593 eur na každého človeka žijúceho na Slovensku. To je DLH, ktorý si vytrovil za 11 rokov v pozícií, kedy oligarchovia viac »

Andrejovi Dankovi – Slovensko nie je Lesostav Revúca, aby ho priviedol do ruín a dlžôb, ako jeho otec.

16.11.2017

Slovensko a jeho občania – okrem darebákov eštebákov a komunistov registrovaných v SNS – odmietajú osud Lesostavu Revúca. Privatizácie na barbarský spôsob otca Andreja Danka. Privatizácie, viac »

cukrovka, pacient, doktor, vyšetrenie, ordinácia

Lekári môžu obísť Druckera: Zámer rozšíriť ordinačné hodiny nemusí vyjsť

21.11.2017 07:00

Po novom by v ambulanciách lekári mali odpracovať minimálne sedem hodín každý deň, teda 35 hodín za týždeň.

Bialowiežský prales, Poľsko

Poľsku hrozí za výrub v pralese pokuta 100 000 eur denne

20.11.2017 22:05

Poľsko musí okamžite prestať rúbať v chránenom Bialowiežskom pralese, alebo zaplatí každý deň pokutu 100 000 eur. Rozhodol o tom súdny dvor Európskej únie.

bitcoin, mena, platidlo

Hodnota bitcoinu prekročila hranicu 8-tisíc dolárov

20.11.2017 21:34

Digitálna mena bitcoin pokračuje v raste na nové rekordy a prvýkrát prekonala 8000 dolárov.

trump

Trump: USA opäť zaradí KĽDR na zoznam podporovateľov terorizmu

20.11.2017 20:27, aktualizované: 22:07

Spojené štáty opäť začlení KĽDR na zoznam krajín podporujúcich terorizmus. V pondelok to podľa agentúry Reuters oznámil americký prezident Donald Trump.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,043
Celková čítanosť: 5817739x
Priemerná čítanosť článkov: 5578x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy