Založ si blog

Róbert Fico mlčí 30 dní, ako červená voš pod chrastou oligarchov, aby v tichosti pripravoval záverečný podraz.

Prirodzene očakávaný moment, kedy Procházka zostane v Sieti sám, ako ryba na suši  a Bugára vypoklonkujú na politický dôchodok s kolaborantmi spôsobom hodným Michala Kocába a jeho posledného sovietskeho generála dočasného pobytu , je bod, ktorý už dnes predznamenáva záverečné dejstvo tragikomédie posledných 26 rokov.

Plných 18 rokov ponovembrového vývoja formovali obraz demokracie a slobody komunisti a eštebáci od Mečiara, aby po praslici ich doviedol na okraj skazy Róbert Fico.

V roku 2005 spoločnosťou zarezonovali dve významné udalosti.

Prvá, verejná politická poprava politiky Mikuláša Dzurindu v kontexte manipulácie kauzy Skupinka. Nikto iný, ako vtedajší šéfredaktor kedysi významného denníka neposkytol verejnosti korunnejší dôkaz – „Noviny do toho išli naplno, pretože som vedel, že ide o základné politické zlyhanie premiéra Dzurindu“.

Hej, iba v neomarxistickej hlave môže proces očisty verejného obstarávania od prvkov machinácie tendrami a bezdôvodného plytvania verejnými zdrojmi, skrsnúť myšlienka „politického zlyhania“. Len pre ilustráciu – v roku 2003 začal predmetný tender na sume 320 miliónov Sk, dnes prekročil sumu 11 miliárd a stále je nefunkčný.

Druhá udalosť, ktorá dáva odpoveď na motív prvej manipulácie, v podobe ultimáta členov „kapitálotvornej skupiny“ Vladimíra Mečiara ďalšiemu komunistovi, Róbertovi Ficovi, o jeho druhej záverečnej šanci. Vyhrať voľby a zvrátiť pozitívny vývin Slovenska na „tretiu cestu“ ich záujmov.

Projekt “pocitu absolútnej bezmocnosti” občana bol výsledkami parlamentných volieb 2006 spustený a paralelne s ním aj program likvidácie tých politikov, ktorí sa hlásili k pravici.

Jeho pokračovanie druhou fázou, s príznačným označením Gorila, bolo pre kritické. Nielenže nevyšli plány červených pučistov, vládu zostavovala v roku 2010 pravica, ale založili precedens rovnaký ako Mečiarove amnestie. Kauza Gorila nesmie byť nikdy vyšetrená, pretože by vyšli najavo skutočnosti o jej pozadí a rozmeroch manipulácie.

Skartovanie spisu Gorila Tiborom Gašparom, vtedajším šéfom Úradu boja proti korupcií, podielom „investigatívca“ na manipulácií bývalých agentov SIS až po Róberta Fica, ako jediného politika, ktorý v inkriminovanom byte viedol rozhovor s obsahom v iných krajinách hodných vyšetrovania. Jeho veta – „neťahajte nás do kauzy Gorila, nás sa to netýka“ – nie je ničím iným ako verejným priznaním, že práve on je v tejto kauze najviac namočený.

Vysporiadanie sa s vládou pravice Ivety Radičovej starodávnym vynálezom Feničanov bolo rovnako rýchle, ako zbesilá jazda jednofarebnej vlády Róberta Fica po špirále nehanebného rozkrádanie verejných financií s prítomnosťou „zametania“ stôp po nich z pozície najvyšších štátnych úradníkov.

Tretiu vláda Róberta Fica v spolupáchateľstve SNS,Most-Híd a Sieť, možno označiť tiež za jednofarebnú. Ich vplyv na obsah devastačnej moci Smer-SD je tak zanedbateľný, že už samotnou nomináciou na ministerské posty dali verejnosti jasnú odpoveď. Ani oni si nič z hriechov moci nebudú odopierať.

Potom, čo KDH si samozatvorilo brány parlamentu, potom, čo Bugár a Procházka samozdiskreditovali svoje pravicové strany, zostáva Róbertovi Ficovi jediná alternatíva. Výsledok jej realizácie sleduje cieľ zachovať si moc na čas aj po roku 2018 a vytvoriť podmienky na nemožnosť vyvodenia nielen politickej zodpovednosti hodné poznaného. Mečiarovho právneho suterénu.

Ešte neodznelo echo bujarosti zostavovateľov koalície pre tretiu vládu Róberta Fica a už bol spustený dvakrát odskúšaný projekt diskreditácie politických strán hlásiacich sa k pravici.

SaS Richarda Sulíka je deň po dni snímaná tou istou optikou a identickým denníkom, ako v roku 2005 SDKÚ-DS. Negatívne. U liberálov s výnimkou neprítomnosti oligarchického vplyvu.

Borisa Kollára diskredituje externý „hovorca“ Úradu vlády, Marián Kočner s príslovečne opakujúcou sa pravidelnosťou. Vždy, keď  jeho predseda potrebuje čas na odpútanie pozornosti, na bulvári kam padli už aj kedysi mienkotvorné média, sa zjavuje kontroverzná postavička a je príbehy z „hriešneho“ mesta Slovensko.

Igor Matovič, verný svojej „politickej“ tradícií, si vystačí sám. I keď po pravde, dialóg Daniela Lipšica neoslabuje jeho pamäť, iba dokladá účelovo slabnúcu pamäť. Napríklad z obdobia predvolebnej kampane roku 2010.

Presvedčenie, že najvyššieho stupňa mravnosti dosiahne iba ten, kto prešiel priepastnou hriešnosťou, má jednu slabinu. Mravný je iba ten, kto reaguje už na pokušenie odmietnutím a neochotou sa mu podvoliť.

Skutočnosť, že to bol prevažne volič Smer-SD, ktorý svoju frustráciu z politiky „ľavičiarov“ premenil na voľbu extrému Mariána Kotlebu, je dnes preukázaná výsledkami volieb.

Skutočnosť, že inštitúty spravodlivosti vedené nominantmi sociálnych demokratov, sú dnes účelovo nečinné pri viac ako zrejmom porušení práva  činnosťou ĽSNS, dokladuje druhú tvár frustrácie na strane moci.

Tak, ako sa netvorila súčasná koalícia v centrálach zainteresovaných politických strán, rovnakou metódou sa zostavuje aj programové vyhlásenie vlády. Už dvojnásobne odskúšané – „Tretia cesta ich záujmov“.

Už dnes významné krídlo Smer-SD pracuje s alternatívou vyvolania ústavnej krízy v roku 2018 s vypísaním predčasných volieb a s cieľom zložiť už overenú koaličnú spoluprácu. Smer-SD so stále Slotovou SNS.

Aj s poistkou pre každý prípad. Kotlebovou ĽSNS.

Motív je silný.

Vladimír Mečiar zabezpečil sebe a svojim verným poistku beztrestnosti vo forme „nezrušiteľných“ amnestií.

Róbert Fico túto formu premárnil v prezidentských voľbách.

No a tak jedinou poistkou zostáva prechod na hybrid režimu blízkeho diktatúre.

 

Odkrývame nové bašty Kotlebovej ĽSNS. Ako vyrástla tam, kde bol roky dominantný Smer (+mapy) –

https://dennikn.sk/427550/kotleba-vyrastol-tam-bol-roky-dominantny-smer/

 

 

Posledných 12 rokov vykrádania zdravotníctva ukázalo, že zdieranie ľudia milujú. Viac, ako svoje zdravie.

18.09.2017

Človek Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, Marcel Forai, riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, s platom 4 500 eur mesačne nakupujúci honosné nehnuteľnosti po celom Slovensku, podpísal 69 zmlúv viac »

Elitná jednotka boja so zločinom zberá aj klebety. Napríklad na Danka. Finančným inštitúciám unikajú dôverné dokumenty s daňovým tajomstvom. Napríklad na prezidenta Kisku.

14.09.2017

„V kriminálnych informáciách, čo je zber klebiet po ulici, sú ich na každého politika stovky,” reagoval Kaliňák. Ak to je tak, potom by ma zaujímal dôvod, prečo NAKA nebola schopná rok viac »

Ak by mal Robert Fico zaplatiť všetky dane z neoprávnených výhod v prezidentskej kampani musel by predať rodinu do otroctva. Aj to Vrece zemiakov, do podoby ktorého sa premenil po vyhlásení výsledkov volieb.

13.09.2017

Kiskom prenajatá súkromná firma a Ficova súkromná firma s názvom Slovenská republika. Práve začal prezidentská kampaň, lebo tí, ktorí riadia Roberta Fica, potrebujú amnestie ešte vo väčšom viac »

RYANAIR

Ryanair zrušil Bratislave 12 letov

19.09.2017 20:00

Státisíce pasažierov so zrušenými letmi, milióny v neistote.

prezident Andrej Kiska dane kampan

Kiska chcel uplatniť vratku DPH v sume 146-tisíc eur

19.09.2017 19:34

O takmer 150–tisíc eur chcela prezidentova firma obrať štát pri dani z pridanej hodnoty.

taliansko, migranti, migrant

Francúzska polícia núti stovky imigrantov opustiť provizórny tábor

19.09.2017 18:46

Do provizórneho tábora neďaleko Lamanšského prielivu prichádzajú utečenci s nádejou, že sa im podarí dostať do Veľkej Británie.

viktor orbán, orbán, maďarsko,

EÚ kontrolovala železnice medzi dvomi dedinami. V jednej má Orbán dom, v druhej sa narodil

19.09.2017 17:44

Železničná trať má celkovo len tri zastávky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,001
Celková čítanosť: 5643053x
Priemerná čítanosť článkov: 5637x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy