Založ si blog

Róbert Fico mlčí 30 dní, ako červená voš pod chrastou oligarchov, aby v tichosti pripravoval záverečný podraz.

Prirodzene očakávaný moment, kedy Procházka zostane v Sieti sám, ako ryba na suši  a Bugára vypoklonkujú na politický dôchodok s kolaborantmi spôsobom hodným Michala Kocába a jeho posledného sovietskeho generála dočasného pobytu , je bod, ktorý už dnes predznamenáva záverečné dejstvo tragikomédie posledných 26 rokov.

Plných 18 rokov ponovembrového vývoja formovali obraz demokracie a slobody komunisti a eštebáci od Mečiara, aby po praslici ich doviedol na okraj skazy Róbert Fico.

V roku 2005 spoločnosťou zarezonovali dve významné udalosti.

Prvá, verejná politická poprava politiky Mikuláša Dzurindu v kontexte manipulácie kauzy Skupinka. Nikto iný, ako vtedajší šéfredaktor kedysi významného denníka neposkytol verejnosti korunnejší dôkaz – „Noviny do toho išli naplno, pretože som vedel, že ide o základné politické zlyhanie premiéra Dzurindu“.

Hej, iba v neomarxistickej hlave môže proces očisty verejného obstarávania od prvkov machinácie tendrami a bezdôvodného plytvania verejnými zdrojmi, skrsnúť myšlienka „politického zlyhania“. Len pre ilustráciu – v roku 2003 začal predmetný tender na sume 320 miliónov Sk, dnes prekročil sumu 11 miliárd a stále je nefunkčný.

Druhá udalosť, ktorá dáva odpoveď na motív prvej manipulácie, v podobe ultimáta členov „kapitálotvornej skupiny“ Vladimíra Mečiara ďalšiemu komunistovi, Róbertovi Ficovi, o jeho druhej záverečnej šanci. Vyhrať voľby a zvrátiť pozitívny vývin Slovenska na „tretiu cestu“ ich záujmov.

Projekt “pocitu absolútnej bezmocnosti” občana bol výsledkami parlamentných volieb 2006 spustený a paralelne s ním aj program likvidácie tých politikov, ktorí sa hlásili k pravici.

Jeho pokračovanie druhou fázou, s príznačným označením Gorila, bolo pre kritické. Nielenže nevyšli plány červených pučistov, vládu zostavovala v roku 2010 pravica, ale založili precedens rovnaký ako Mečiarove amnestie. Kauza Gorila nesmie byť nikdy vyšetrená, pretože by vyšli najavo skutočnosti o jej pozadí a rozmeroch manipulácie.

Skartovanie spisu Gorila Tiborom Gašparom, vtedajším šéfom Úradu boja proti korupcií, podielom „investigatívca“ na manipulácií bývalých agentov SIS až po Róberta Fica, ako jediného politika, ktorý v inkriminovanom byte viedol rozhovor s obsahom v iných krajinách hodných vyšetrovania. Jeho veta – „neťahajte nás do kauzy Gorila, nás sa to netýka“ – nie je ničím iným ako verejným priznaním, že práve on je v tejto kauze najviac namočený.

Vysporiadanie sa s vládou pravice Ivety Radičovej starodávnym vynálezom Feničanov bolo rovnako rýchle, ako zbesilá jazda jednofarebnej vlády Róberta Fica po špirále nehanebného rozkrádanie verejných financií s prítomnosťou „zametania“ stôp po nich z pozície najvyšších štátnych úradníkov.

Tretiu vláda Róberta Fica v spolupáchateľstve SNS,Most-Híd a Sieť, možno označiť tiež za jednofarebnú. Ich vplyv na obsah devastačnej moci Smer-SD je tak zanedbateľný, že už samotnou nomináciou na ministerské posty dali verejnosti jasnú odpoveď. Ani oni si nič z hriechov moci nebudú odopierať.

Potom, čo KDH si samozatvorilo brány parlamentu, potom, čo Bugár a Procházka samozdiskreditovali svoje pravicové strany, zostáva Róbertovi Ficovi jediná alternatíva. Výsledok jej realizácie sleduje cieľ zachovať si moc na čas aj po roku 2018 a vytvoriť podmienky na nemožnosť vyvodenia nielen politickej zodpovednosti hodné poznaného. Mečiarovho právneho suterénu.

Ešte neodznelo echo bujarosti zostavovateľov koalície pre tretiu vládu Róberta Fica a už bol spustený dvakrát odskúšaný projekt diskreditácie politických strán hlásiacich sa k pravici.

SaS Richarda Sulíka je deň po dni snímaná tou istou optikou a identickým denníkom, ako v roku 2005 SDKÚ-DS. Negatívne. U liberálov s výnimkou neprítomnosti oligarchického vplyvu.

Borisa Kollára diskredituje externý „hovorca“ Úradu vlády, Marián Kočner s príslovečne opakujúcou sa pravidelnosťou. Vždy, keď  jeho predseda potrebuje čas na odpútanie pozornosti, na bulvári kam padli už aj kedysi mienkotvorné média, sa zjavuje kontroverzná postavička a je príbehy z „hriešneho“ mesta Slovensko.

Igor Matovič, verný svojej „politickej“ tradícií, si vystačí sám. I keď po pravde, dialóg Daniela Lipšica neoslabuje jeho pamäť, iba dokladá účelovo slabnúcu pamäť. Napríklad z obdobia predvolebnej kampane roku 2010.

Presvedčenie, že najvyššieho stupňa mravnosti dosiahne iba ten, kto prešiel priepastnou hriešnosťou, má jednu slabinu. Mravný je iba ten, kto reaguje už na pokušenie odmietnutím a neochotou sa mu podvoliť.

Skutočnosť, že to bol prevažne volič Smer-SD, ktorý svoju frustráciu z politiky „ľavičiarov“ premenil na voľbu extrému Mariána Kotlebu, je dnes preukázaná výsledkami volieb.

Skutočnosť, že inštitúty spravodlivosti vedené nominantmi sociálnych demokratov, sú dnes účelovo nečinné pri viac ako zrejmom porušení práva  činnosťou ĽSNS, dokladuje druhú tvár frustrácie na strane moci.

Tak, ako sa netvorila súčasná koalícia v centrálach zainteresovaných politických strán, rovnakou metódou sa zostavuje aj programové vyhlásenie vlády. Už dvojnásobne odskúšané – „Tretia cesta ich záujmov“.

Už dnes významné krídlo Smer-SD pracuje s alternatívou vyvolania ústavnej krízy v roku 2018 s vypísaním predčasných volieb a s cieľom zložiť už overenú koaličnú spoluprácu. Smer-SD so stále Slotovou SNS.

Aj s poistkou pre každý prípad. Kotlebovou ĽSNS.

Motív je silný.

Vladimír Mečiar zabezpečil sebe a svojim verným poistku beztrestnosti vo forme „nezrušiteľných“ amnestií.

Róbert Fico túto formu premárnil v prezidentských voľbách.

No a tak jedinou poistkou zostáva prechod na hybrid režimu blízkeho diktatúre.

 

Odkrývame nové bašty Kotlebovej ĽSNS. Ako vyrástla tam, kde bol roky dominantný Smer (+mapy) –

https://dennikn.sk/427550/kotleba-vyrastol-tam-bol-roky-dominantny-smer/

 

 

Poslanec parlamentu za Smer-SD, Ľuboš Bláha, zaútočil na Úrad vlády s cieľom zastreliť zradcu Róberta Fica.

19.11.2017

"Áno, popravovali sme, popravujeme a budeme popravovať!" ("Sí, hemos fusilado, fusilamos y seguiremos fusilando!") Vypisoval poslanec Smer-SD na kapitalistickej sociálnej sieti na obranu tých, čo viac »

Píšem ti Faktúru, komunista. Na 42 miliárd a 388 miliónov eur.

17.11.2017

Píšem ti Faktúru, komunista. Na 42 miliárd a 388 miliónov eur. Na 7 593 eur na každého človeka žijúceho na Slovensku. To je DLH, ktorý si vytrovil za 11 rokov v pozícií, kedy oligarchovia viac »

Andrejovi Dankovi – Slovensko nie je Lesostav Revúca, aby ho priviedol do ruín a dlžôb, ako jeho otec.

16.11.2017

Slovensko a jeho občania – okrem darebákov eštebákov a komunistov registrovaných v SNS – odmietajú osud Lesostavu Revúca. Privatizácie na barbarský spôsob otca Andreja Danka. Privatizácie, viac »

cukrovka, pacient, doktor, vyšetrenie, ordinácia

Lekári môžu obísť Druckera: Zámer rozšíriť ordinačné hodiny nemusí vyjsť

21.11.2017 07:00

Po novom by v ambulanciách lekári mali odpracovať minimálne sedem hodín každý deň, teda 35 hodín za týždeň.

Bialowiežský prales, Poľsko

Poľsku hrozí za výrub v pralese pokuta 100 000 eur denne

20.11.2017 22:05

Poľsko musí okamžite prestať rúbať v chránenom Bialowiežskom pralese, alebo zaplatí každý deň pokutu 100 000 eur. Rozhodol o tom súdny dvor Európskej únie.

bitcoin, mena, platidlo

Hodnota bitcoinu prekročila hranicu 8-tisíc dolárov

20.11.2017 21:34

Digitálna mena bitcoin pokračuje v raste na nové rekordy a prvýkrát prekonala 8000 dolárov.

trump

Trump: USA opäť zaradí KĽDR na zoznam podporovateľov terorizmu

20.11.2017 20:27, aktualizované: 22:07

Spojené štáty opäť začlení KĽDR na zoznam krajín podporujúcich terorizmus. V pondelok to podľa agentúry Reuters oznámil americký prezident Donald Trump.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,043
Celková čítanosť: 5817797x
Priemerná čítanosť článkov: 5578x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy