Založ si blog

Fenomenálny cyklista Peter Sagan sa postavil skoro proti všetkým na Slovensku.

Všetky cnosti človeka sú individuálne. Všetky neresti ľudí sú kolektívne.

Najprv Peter Sagan povie, že sa spolieha iba na seba.

Včera si prečítam, že „vždy chcel a chce vyhrávať“ !

Poslať dva odkazy ľuďom krajiny, kde sa stratil zmysel pre hodnoty a cit pre orientácie, kde vládne povrchnosť a ľahostajnosť, ktoré ich doviedli do bodu, v ktorom sa vyrába viac truhiel nebožtíkom , ako kolísok deťom, je námetom pre modernú drámu.

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že príčinou veľkých prevratov je nejaká hlboká premena v myslení národov. Významné udalosti dejín sú však viditeľným výsledkom neviditeľných zmien ľudského myslenia. Na písal pre viac, ako sto rokmi Gustave Le Bon.

Po viac ako sto rokoch debatovali významní  IT menežéri Slovenska so študentmi informatiky. Prečítal som si v denníku N. A detičky, študenti, dostali hneď ponaučenie k individualistickým pokušeniam.

Jeden zo študentov položil otázku. Verejnosť vie, že politik je skorumpovaný a dôkazy sú u neho v počítači. Je morálne prijateľné ukradnúť mu z PC dôkazy ?

Odpoveď:

„Nemožno riešiť jednu krádež druhou. Ani na súde nie je takýto dôkaz prijateľný“.

Nebudem vás trápiť ani zaťažovať výpočtom tisícov prípadov, kedy práve takáto aktivita „zlodejov“ viedla k odhaleniu nečestnosti politikov. Už len koketovanie s myšlienkou, zatiaľ neúspešnou, založiť novú politickú stranu viedla k deformácií myslenia autora kontaminácie sveta hodnôt nastupujúcich generácií.

Autorom nie je nikto iný, ako Miroslav Trnka. Šéf najúspešnejšej IT firmy na Slovensku.

Autorom nie je nikto iný, ako človek, ktorý založil protikorupčnú nadáciu s názvom „Zastavme korupciu“ !!!

Áno, založil je v krajine povrchnosti a ľahostajnosti, kde od prvého januára roku 1993, dňa vzniku Slovenskej republiky, platí princíp Vladimíra Mečiara :

„Všetko ide podľa starého“ !

Omyl ľudí povrchnosti a ľahostajnosti, taký charakteristický pre slovenskú politiku, je pre nich ponukou byť vedľajšími bohatými postavičkami modernej drámy Slovenska.

Tí študenti, ktorí boli účastníkmi besedy so štyrmi šéfmi IT firiem na tému o „závislosti na štátnych zákazkách“, túžia potom istom, ako Peter Sagan.

Vždy chceli a chcú vyhrávať.

Čestne.

A ak to nejde a nepôjde v podmienkach Slovenska, nájdu si krajinu, kde vítajú víťazov.

 

foto (c) Pravda

okolo-kalifornie-peter-sagan_04-nestandard2

Posledných 12 rokov vykrádania zdravotníctva ukázalo, že zdieranie ľudia milujú. Viac, ako svoje zdravie.

18.09.2017

Človek Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, Marcel Forai, riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, s platom 4 500 eur mesačne nakupujúci honosné nehnuteľnosti po celom Slovensku, podpísal 69 zmlúv viac »

Elitná jednotka boja so zločinom zberá aj klebety. Napríklad na Danka. Finančným inštitúciám unikajú dôverné dokumenty s daňovým tajomstvom. Napríklad na prezidenta Kisku.

14.09.2017

„V kriminálnych informáciách, čo je zber klebiet po ulici, sú ich na každého politika stovky,” reagoval Kaliňák. Ak to je tak, potom by ma zaujímal dôvod, prečo NAKA nebola schopná rok viac »

Ak by mal Robert Fico zaplatiť všetky dane z neoprávnených výhod v prezidentskej kampani musel by predať rodinu do otroctva. Aj to Vrece zemiakov, do podoby ktorého sa premenil po vyhlásení výsledkov volieb.

13.09.2017

Kiskom prenajatá súkromná firma a Ficova súkromná firma s názvom Slovenská republika. Práve začal prezidentská kampaň, lebo tí, ktorí riadia Roberta Fica, potrebujú amnestie ešte vo väčšom viac »

RYANAIR

Ryanair zrušil Bratislave 12 letov

19.09.2017 20:00

Státisíce pasažierov so zrušenými letmi, milióny v neistote.

prezident Andrej Kiska dane kampan

Kiska chcel uplatniť vratku DPH v sume 146-tisíc eur

19.09.2017 19:34

O takmer 150–tisíc eur chcela prezidentova firma obrať štát pri dani z pridanej hodnoty.

taliansko, migranti, migrant

Francúzska polícia núti stovky imigrantov opustiť provizórny tábor

19.09.2017 18:46

Do provizórneho tábora neďaleko Lamanšského prielivu prichádzajú utečenci s nádejou, že sa im podarí dostať do Veľkej Británie.

viktor orbán, orbán, maďarsko,

EÚ kontrolovala železnice medzi dvomi dedinami. V jednej má Orbán dom, v druhej sa narodil

19.09.2017 17:44

Železničná trať má celkovo len tri zastávky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,001
Celková čítanosť: 5643013x
Priemerná čítanosť článkov: 5637x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy