Založ si blog

Fenomenálny cyklista Peter Sagan sa postavil skoro proti všetkým na Slovensku.

Všetky cnosti človeka sú individuálne. Všetky neresti ľudí sú kolektívne.

Najprv Peter Sagan povie, že sa spolieha iba na seba.

Včera si prečítam, že „vždy chcel a chce vyhrávať“ !

Poslať dva odkazy ľuďom krajiny, kde sa stratil zmysel pre hodnoty a cit pre orientácie, kde vládne povrchnosť a ľahostajnosť, ktoré ich doviedli do bodu, v ktorom sa vyrába viac truhiel nebožtíkom , ako kolísok deťom, je námetom pre modernú drámu.

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že príčinou veľkých prevratov je nejaká hlboká premena v myslení národov. Významné udalosti dejín sú však viditeľným výsledkom neviditeľných zmien ľudského myslenia. Na písal pre viac, ako sto rokmi Gustave Le Bon.

Po viac ako sto rokoch debatovali významní  IT menežéri Slovenska so študentmi informatiky. Prečítal som si v denníku N. A detičky, študenti, dostali hneď ponaučenie k individualistickým pokušeniam.

Jeden zo študentov položil otázku. Verejnosť vie, že politik je skorumpovaný a dôkazy sú u neho v počítači. Je morálne prijateľné ukradnúť mu z PC dôkazy ?

Odpoveď:

„Nemožno riešiť jednu krádež druhou. Ani na súde nie je takýto dôkaz prijateľný“.

Nebudem vás trápiť ani zaťažovať výpočtom tisícov prípadov, kedy práve takáto aktivita „zlodejov“ viedla k odhaleniu nečestnosti politikov. Už len koketovanie s myšlienkou, zatiaľ neúspešnou, založiť novú politickú stranu viedla k deformácií myslenia autora kontaminácie sveta hodnôt nastupujúcich generácií.

Autorom nie je nikto iný, ako Miroslav Trnka. Šéf najúspešnejšej IT firmy na Slovensku.

Autorom nie je nikto iný, ako človek, ktorý založil protikorupčnú nadáciu s názvom „Zastavme korupciu“ !!!

Áno, založil je v krajine povrchnosti a ľahostajnosti, kde od prvého januára roku 1993, dňa vzniku Slovenskej republiky, platí princíp Vladimíra Mečiara :

„Všetko ide podľa starého“ !

Omyl ľudí povrchnosti a ľahostajnosti, taký charakteristický pre slovenskú politiku, je pre nich ponukou byť vedľajšími bohatými postavičkami modernej drámy Slovenska.

Tí študenti, ktorí boli účastníkmi besedy so štyrmi šéfmi IT firiem na tému o „závislosti na štátnych zákazkách“, túžia potom istom, ako Peter Sagan.

Vždy chceli a chcú vyhrávať.

Čestne.

A ak to nejde a nepôjde v podmienkach Slovenska, nájdu si krajinu, kde vítajú víťazov.

 

foto (c) Pravda

okolo-kalifornie-peter-sagan_04-nestandard2

Róbert Fico hovorí, že nie je hlupák a klamár.

21.07.2017

Veda o hlúposti preukázala, že hustota hlupákov je rovnaká medzi členmi vlády ako medzi pravidelnými návštevníkmi krčiem nižších cenových skupín. Tvrdí český lekár a propagátor vedy, viac »

Keď zaútočí Hlas podobný Ficovi na Brusel, aby doniesol Slovákom kvalitné potraviny aké majú Nemci, treba dobiť viac.

20.07.2017

Hneď z kraja treba tým zloduchom v Bruseli povedať, že žiadne „čierne opice“, ako im familiárne hovoria voliči Smer-SD a Kotlebu, žiadne kvóty utečencov, lebo je to vec strategická na ceste viac »

Žatevný pornoherec Fico „oslavuje“ Deklaráciu zvrchovanosti v štáte, kde Kaliňáková polícia masakruje Deti a Žigová manželka lesy.

17.07.2017

V štáte, kde sa nanovo, napriek skúsenosti z červených kaukliarov moci v desivosti prežitých štyroch desiatok rokov, pripomínajú slová velikána politiky, Winstona Churchila – „Komunizmus viac »

Viktor Orbán

Orbán: Integrácia zlyhá. Moslimovia sa považujú za silnejších, než sú kresťania

22.07.2017 14:11

Podpora migrácie nie je odpoveďou na ekonomické problémy, povedal maďarský konzervatívny premiér Viktor Orbán.

Viktor Orbán, prejav

Inkvizícia EÚ namierená proti Poľsku nikdy nemôže uspieť, tvrdí Orbán

22.07.2017 13:35

Maďarsko použije všetky právne prostriedky, aby v Európskej únii preukázalo solidaritu s Poľskom. Povedal to maďarský premiér Viktor Orbán.

grecko, protest, demonstracia

Zadlžení Gréci sú z najhoršieho vonku

22.07.2017 13:00

Grécku ešte vlani hrozil odchod z eurozóny, no teraz sa podľa mnohých makroekonomických ukazovateľov pomaly dostáva z najhoršieho.

grécko, kos, zemetrasenie, pláž, ľudia na pláži,

Ľudia na Kose spali druhú noc pod holým nebom, báli sa ďalších otrasov

22.07.2017 12:16

Stovky dovolenkárov na gréckom ostrove Kos, ktorý postihlo zemetrasenie, spali už druhú noc za sebou pod holým nebom v obavách pred ďalším zemetrasením.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 977
Celková čítanosť: 5461778x
Priemerná čítanosť článkov: 5590x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy