Založ si blog

Vítajte v krajine právneho suterénu Mečiara a Fica s ich obhajcami, ktorí nedávno ešte boli žalobcami. Bugárom a Procházkom.

„Hlúposti, aj tej opozičnej (Sme rodina), treba čeliť“.

Povedal jeden z najrozhľadenejších mužov slovenského parlamentu, Peter Osuský.

Hlasovacieho stroja mnohotvárnej slaboduchosti kde v „prevodoch“ matérie je drvené vedomie a svedomie a z mysle je históriou poznanou chirurgiou odstraňované to povestné tisícročné „Miluj svojho blížneho, ako seba samého“.

Včera som čítal dva blogy mužov, na ktorých sa v dospievaní nemala podpísať devastácia marxistickej výchovy, socialistického kolektivizmu, lebo sa iba obtrela o ich vek.

A predsa volajú po povinnosti „silného štátu pomôcť“ tým, o ktorých desaťročia nikto nejavil záujem. V druhom nachádzam chmáry vyvolávania falošných umelých pocitov kolektívnej viny. Medzi bratislavskou kaviarňou a krčmou v skanzenoch „chudoby“.

Vyhýbame sa, úmyselne sa vyhýbame, očiste po dvoch zločineckých ideológiách, ktoré spája spoločný znak. Pohŕdania životmi občanov i kvalitou ich života v spoločnosti smrti.

Nie, kolektívna vina nejestvuje, rovnako ako neexistuje jedna individuálna ponáška   ,formou spolupáchateľstva, na podpore fašizmu i socializmu.

Každé slušné ruky zatlieskajú návrhu na „povinné“ exkurzie detí do prostredia koncentračných táborov, aby si „ohmatali“ podiel viny ich predkov, jednotlivcov tej doby na masovom vyvražďovaní židovského obyvateľstva. Individuálnej viny.

Na ceste späť, domov, by bolo vhodné, aby sa zastavili pri symboloch hrôzy komunistických vrahov minulého storočia.

Spoločnosť by mala venovať väčšiu starostlivosť výchove, aby jej výsledkom bola samostatne a kritický mysliaca vyššia trieda. Zoskupenie usilujúce o pravdu, ktoré by sa v kritických časoch nedalo zastrašiť a zobralo by do rúk vedenie nesamostatnej masy inklinujúcej k extrémizmu a rýchlym riešeniam.

Divné je, že tí, ktorí volajú po vyššom stupni výchovy, s cieľom formovania historickej pamäte, zabudli na seba.

Boli súčasťou dospelej populácie, kedy zločiny moci z obdobia rokov vládnutia Vladimíra Mečiara, boli doslova v posledných sekundách bodu varu verejnej mienky premenené na jasnú víziu a reformné úsilie Mikuláša Dzurindu.

Stačilo osem rokov, aby časti spoločnosti začali chýbať zločiny moci a prejavili viac ako chuť po iných formách zločinov moci. Ekonomickej, kde trčí  úpadok žurnalistiky ochotnej vyrobiť posteľ nastupujúcej chorej moci a priľahnúť si k nej.

Moci, ktorej vrcholom barbarstva je podiel viny na oživení a financovaní postavičiek ako vyšitých z fašistickej minulosti Slovenska. V prichádzajúcom poznaní pudu sebazáchovy a ochoty predĺžiť vlastnú agóniu o ďalšie štyri roky.

Ako slepý kováč búcha po hlavách verejnej mienky časť moci a všetky média, aby ukovala pocit kolektívnej viny za moment, kedy prah demokracie, parlament, prekročila zbraň s batohom strachu, pohŕdania a odpútavania pozornosti od tém, ktoré by mali byť stredom pozornosti.

Prečo moc úmyselne abdikovala na svoju, ústavou uloženú povinnosť, nielen právo ustanovovať, ale ho aj zachovávať a sankcionovať.

Prečo na otázku, „Smiem zabiť“ demokraciu nepočuť odpoveď – „Nezabiješ“ !

Prečo bašujúca moc, popierajúca platnosť vlastných zákonov, bez povšimnutia médií vyrobila množstvo nových „právnych suterénov“ hodných porovnania s právnym suterénom“ Vladimíra Mečiara a jeho „amnestií“. Moc, ktorá umelo implantovala nové taláre obhajcov, ktoré ešte pred dvoma mesiacmi boli oblečené do talárov žalobcov Mečiarom založeného princípu „právneho suterénu“.

Prečo Generálna prokuratúra vedená kamarátom z „červenej mokrej štvrte“ je nečinná pri 186-tich podaniach namietajúcich prítomnosť novej formy fašizmu na začiatku nového storočia.

Sú to zložité otázky voči jednoduchosti karikatúry princípu kolektívnej viny, kde v neidentifikovateľnej šedosti masy sa stráca konkrétna vina jednotlivcov.

Áno, spoločnosti bol vnútený stav po otrave nemorálnosti, s ktorou iné generácie z čias fašizmu a komunizme, už boli konfrontované. Aj s ich desivými dôsledkami.

To šimranie svedomia, kde jednotlivec hľadá ospravedlnenie pre svoju zdržanlivosť, svoje aktívne konanie i svoju účasť na súčasnom umelo vytvorenou chaose, aby moci nebolo vidieť na jej prsty nemravnosti.

Kto ale dnes je ochotný čeliť hlúposti v čase, kedy malomocní politiky sú paralyzovaní niekoľkodňovou neúčasťou manipulátora v prostredí verejnej mienky dospievajúcej k zásadnému poznaniu.

Komu chýba chorľavá moc.

 

Róbert Fico hovorí, že nie je hlupák a klamár.

21.07.2017

Veda o hlúposti preukázala, že hustota hlupákov je rovnaká medzi členmi vlády ako medzi pravidelnými návštevníkmi krčiem nižších cenových skupín. Tvrdí český lekár a propagátor vedy, viac »

Keď zaútočí Hlas podobný Ficovi na Brusel, aby doniesol Slovákom kvalitné potraviny aké majú Nemci, treba dobiť viac.

20.07.2017

Hneď z kraja treba tým zloduchom v Bruseli povedať, že žiadne „čierne opice“, ako im familiárne hovoria voliči Smer-SD a Kotlebu, žiadne kvóty utečencov, lebo je to vec strategická na ceste viac »

Žatevný pornoherec Fico „oslavuje“ Deklaráciu zvrchovanosti v štáte, kde Kaliňáková polícia masakruje Deti a Žigová manželka lesy.

17.07.2017

V štáte, kde sa nanovo, napriek skúsenosti z červených kaukliarov moci v desivosti prežitých štyroch desiatok rokov, pripomínajú slová velikána politiky, Winstona Churchila – „Komunizmus viac »

Viktor Orbán

Orbán: Integrácia zlyhá. Moslimovia sa považujú za silnejších, než sú kresťania

22.07.2017 14:11

Podpora migrácie nie je odpoveďou na ekonomické problémy, povedal maďarský konzervatívny premiér Viktor Orbán.

Viktor Orbán, prejav

Inkvizícia EÚ namierená proti Poľsku nikdy nemôže uspieť, tvrdí Orbán

22.07.2017 13:35

Maďarsko použije všetky právne prostriedky, aby v Európskej únii preukázalo solidaritu s Poľskom. Povedal to maďarský premiér Viktor Orbán.

grecko, protest, demonstracia

Zadlžení Gréci sú z najhoršieho vonku

22.07.2017 13:00

Grécku ešte vlani hrozil odchod z eurozóny, no teraz sa podľa mnohých makroekonomických ukazovateľov pomaly dostáva z najhoršieho.

grécko, kos, zemetrasenie, pláž, ľudia na pláži,

Ľudia na Kose spali druhú noc pod holým nebom, báli sa ďalších otrasov

22.07.2017 12:16

Stovky dovolenkárov na gréckom ostrove Kos, ktorý postihlo zemetrasenie, spali už druhú noc za sebou pod holým nebom v obavách pred ďalším zemetrasením.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 977
Celková čítanosť: 5461818x
Priemerná čítanosť článkov: 5590x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy