Založ si blog

Vítajte v krajine právneho suterénu Mečiara a Fica s ich obhajcami, ktorí nedávno ešte boli žalobcami. Bugárom a Procházkom.

„Hlúposti, aj tej opozičnej (Sme rodina), treba čeliť“.

Povedal jeden z najrozhľadenejších mužov slovenského parlamentu, Peter Osuský.

Hlasovacieho stroja mnohotvárnej slaboduchosti kde v „prevodoch“ matérie je drvené vedomie a svedomie a z mysle je históriou poznanou chirurgiou odstraňované to povestné tisícročné „Miluj svojho blížneho, ako seba samého“.

Včera som čítal dva blogy mužov, na ktorých sa v dospievaní nemala podpísať devastácia marxistickej výchovy, socialistického kolektivizmu, lebo sa iba obtrela o ich vek.

A predsa volajú po povinnosti „silného štátu pomôcť“ tým, o ktorých desaťročia nikto nejavil záujem. V druhom nachádzam chmáry vyvolávania falošných umelých pocitov kolektívnej viny. Medzi bratislavskou kaviarňou a krčmou v skanzenoch „chudoby“.

Vyhýbame sa, úmyselne sa vyhýbame, očiste po dvoch zločineckých ideológiách, ktoré spája spoločný znak. Pohŕdania životmi občanov i kvalitou ich života v spoločnosti smrti.

Nie, kolektívna vina nejestvuje, rovnako ako neexistuje jedna individuálna ponáška   ,formou spolupáchateľstva, na podpore fašizmu i socializmu.

Každé slušné ruky zatlieskajú návrhu na „povinné“ exkurzie detí do prostredia koncentračných táborov, aby si „ohmatali“ podiel viny ich predkov, jednotlivcov tej doby na masovom vyvražďovaní židovského obyvateľstva. Individuálnej viny.

Na ceste späť, domov, by bolo vhodné, aby sa zastavili pri symboloch hrôzy komunistických vrahov minulého storočia.

Spoločnosť by mala venovať väčšiu starostlivosť výchove, aby jej výsledkom bola samostatne a kritický mysliaca vyššia trieda. Zoskupenie usilujúce o pravdu, ktoré by sa v kritických časoch nedalo zastrašiť a zobralo by do rúk vedenie nesamostatnej masy inklinujúcej k extrémizmu a rýchlym riešeniam.

Divné je, že tí, ktorí volajú po vyššom stupni výchovy, s cieľom formovania historickej pamäte, zabudli na seba.

Boli súčasťou dospelej populácie, kedy zločiny moci z obdobia rokov vládnutia Vladimíra Mečiara, boli doslova v posledných sekundách bodu varu verejnej mienky premenené na jasnú víziu a reformné úsilie Mikuláša Dzurindu.

Stačilo osem rokov, aby časti spoločnosti začali chýbať zločiny moci a prejavili viac ako chuť po iných formách zločinov moci. Ekonomickej, kde trčí  úpadok žurnalistiky ochotnej vyrobiť posteľ nastupujúcej chorej moci a priľahnúť si k nej.

Moci, ktorej vrcholom barbarstva je podiel viny na oživení a financovaní postavičiek ako vyšitých z fašistickej minulosti Slovenska. V prichádzajúcom poznaní pudu sebazáchovy a ochoty predĺžiť vlastnú agóniu o ďalšie štyri roky.

Ako slepý kováč búcha po hlavách verejnej mienky časť moci a všetky média, aby ukovala pocit kolektívnej viny za moment, kedy prah demokracie, parlament, prekročila zbraň s batohom strachu, pohŕdania a odpútavania pozornosti od tém, ktoré by mali byť stredom pozornosti.

Prečo moc úmyselne abdikovala na svoju, ústavou uloženú povinnosť, nielen právo ustanovovať, ale ho aj zachovávať a sankcionovať.

Prečo na otázku, „Smiem zabiť“ demokraciu nepočuť odpoveď – „Nezabiješ“ !

Prečo bašujúca moc, popierajúca platnosť vlastných zákonov, bez povšimnutia médií vyrobila množstvo nových „právnych suterénov“ hodných porovnania s právnym suterénom“ Vladimíra Mečiara a jeho „amnestií“. Moc, ktorá umelo implantovala nové taláre obhajcov, ktoré ešte pred dvoma mesiacmi boli oblečené do talárov žalobcov Mečiarom založeného princípu „právneho suterénu“.

Prečo Generálna prokuratúra vedená kamarátom z „červenej mokrej štvrte“ je nečinná pri 186-tich podaniach namietajúcich prítomnosť novej formy fašizmu na začiatku nového storočia.

Sú to zložité otázky voči jednoduchosti karikatúry princípu kolektívnej viny, kde v neidentifikovateľnej šedosti masy sa stráca konkrétna vina jednotlivcov.

Áno, spoločnosti bol vnútený stav po otrave nemorálnosti, s ktorou iné generácie z čias fašizmu a komunizme, už boli konfrontované. Aj s ich desivými dôsledkami.

To šimranie svedomia, kde jednotlivec hľadá ospravedlnenie pre svoju zdržanlivosť, svoje aktívne konanie i svoju účasť na súčasnom umelo vytvorenou chaose, aby moci nebolo vidieť na jej prsty nemravnosti.

Kto ale dnes je ochotný čeliť hlúposti v čase, kedy malomocní politiky sú paralyzovaní niekoľkodňovou neúčasťou manipulátora v prostredí verejnej mienky dospievajúcej k zásadnému poznaniu.

Komu chýba chorľavá moc.

 

Posledných 12 rokov vykrádania zdravotníctva ukázalo, že zdieranie ľudia milujú. Viac, ako svoje zdravie.

18.09.2017

Človek Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, Marcel Forai, riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, s platom 4 500 eur mesačne nakupujúci honosné nehnuteľnosti po celom Slovensku, podpísal 69 zmlúv viac »

Elitná jednotka boja so zločinom zberá aj klebety. Napríklad na Danka. Finančným inštitúciám unikajú dôverné dokumenty s daňovým tajomstvom. Napríklad na prezidenta Kisku.

14.09.2017

„V kriminálnych informáciách, čo je zber klebiet po ulici, sú ich na každého politika stovky,” reagoval Kaliňák. Ak to je tak, potom by ma zaujímal dôvod, prečo NAKA nebola schopná rok viac »

Ak by mal Robert Fico zaplatiť všetky dane z neoprávnených výhod v prezidentskej kampani musel by predať rodinu do otroctva. Aj to Vrece zemiakov, do podoby ktorého sa premenil po vyhlásení výsledkov volieb.

13.09.2017

Kiskom prenajatá súkromná firma a Ficova súkromná firma s názvom Slovenská republika. Práve začal prezidentská kampaň, lebo tí, ktorí riadia Roberta Fica, potrebujú amnestie ešte vo väčšom viac »

RYANAIR

Ryanair zrušil Bratislave 12 letov

19.09.2017 20:00

Státisíce pasažierov so zrušenými letmi, milióny v neistote.

prezident Andrej Kiska dane kampan

Kiska chcel uplatniť vratku DPH v sume 146-tisíc eur

19.09.2017 19:34

O takmer 150–tisíc eur chcela prezidentova firma obrať štát pri dani z pridanej hodnoty.

taliansko, migranti, migrant

Francúzska polícia núti stovky imigrantov opustiť provizórny tábor

19.09.2017 18:46

Do provizórneho tábora neďaleko Lamanšského prielivu prichádzajú utečenci s nádejou, že sa im podarí dostať do Veľkej Británie.

viktor orbán, orbán, maďarsko,

EÚ kontrolovala železnice medzi dvomi dedinami. V jednej má Orbán dom, v druhej sa narodil

19.09.2017 17:44

Železničná trať má celkovo len tri zastávky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,001
Celková čítanosť: 5643047x
Priemerná čítanosť článkov: 5637x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy