Založ si blog

Vyzývate na kolaboráciu so zločinom ? Tak to sme si nedohovorili, pán prezident !

„Cítim to tak, že budeme potrebovať oveľa širšiu koalíciu ochotných, aby Slovensko prešlo s úspechom najbližšie roky – a aby sa nám podarilo pridať“.

Slová prezidenta republiky povedané včera.

Dvadsať rokov po politickej vražde Róberta Remiáša, presne na deň schvaľovania Programového vyhlásenia vlády F3.

Desať rokov potom, čo červený mor začal meniť princípy Novembra ´89, aby peniazmi, ktoré ukradol občanom odfinancoval nástup fašizmu do parlamentu.

Keď už sme mnohí dokázali prekročiť obete fašizmu rátané na desiatky tisícov našich spoluobčanov. Židov, tých večných „nepriateľov“, prenášaných v „škatuli“ historických nehanebnosti podnes.

Keď sme už mnohí stále vo virvare ošiaľu radosti na neľudským režimom riadeným z Kremľa, s kolaborantmi doma, zabudli na tých, ktorým komunista vzal život či slobodu.

Keď už mnohí viac ako zrelí na sudcu, zbavení neistoty zo zodpovednosti za obdobie spred novembrových ulíc, dnes zaplavili spoločenský a politický život štátu obludnosťami dvoch dôb minulých.

Keď sme sa sami zbabelo zbavili svedomia, aby sme si priznali vinu a volali na zodpovednosť tých, ktorých zákon pomenováva, potom sa zastavme.

Nie tak, ako pri hymne v ošiali športových úspechov iných. No tak, ako 25 rokov po najhroznejšej vojne sa postavil nemecký a anglický predseda vlády, aby oznámili, že ich krajiny ešte nikdy vo svojej veľkolepej histórií nedosiahli taký vysoký stupeň životnej úrovne občanov.

Zastavme sa a pýtajme sa svojich predsedov vlád, prečo po takom istom časovom úseku, cúvame.

Od najsilnejších ekonomík sveta, od slobody a demokracie potácajúci sa v ruinách politického systému.

Cúvame od kultúry k braku bulváru, aby sme prekryli sociálny kapitál nahromadený v ľuďoch tejto krajiny a prekračovali tých čo mohli ešte žiť, lebo aj úcta k životu občanov je otázkou kultúry.

Kultúry vyznávajúcej smrť či život. Dôstojný život pri rovnosti pravidiel.

Cúvame od ochoty dať ľuďom najlepšiu zdravotnú starostlivosť a nie taláre, ktoré spravodlivosť zamenili za lokajskú ochotu zakrývať zločiny vykrádačov zdravia.

Od kvalitného vzdelania a najlepších univerzít pre generácie, aby sme po desiaty krát dali do rúk „reformu“ školstva tímu vedeného človekom registrovanom v zoznamoch štátnej bezpečnosti a riadenom iným, ktorý sa neštítil okrádať deti.

Cúvame od vedy a výskumu , aby tak potrebné financie občanov boli „investované“ do nových miest policajtov, štátnych úradníkov, prázdnoty ducha.

Od vody, zeme, vzduchu, aby sme v prenesenom slova zmysle zneužívali oheň a likvidovali lesy bez toho, aby sa k tým tisíckam statočných pridala čo i len jedna autorita politiky a povedala nahlas, dosť. Toto bohatstvo patrí občanom.

Cúvame od náboženskej slobody i práva neveriť spôsobom hodným zavrhnutia.

Áno, mnohé sa zmenilo.

Slušní zostali slušnými, výpalníci chvíle, ktorá dovoľuje všetko sa vysmievajú ostatným a národ prerobíš iba na okamih, keď naši „vyhrávajú“ na ľade či trávniku.

Zostáva veriť, že dobrá pamäť na zločiny voľakedajšie prekrývané súčasnými, sa raz aj tu preberie a bude hovoriť z plných pľúc.

O tých, ktorí dnes mlčia i keď by mali hovoriť.

Napríklad aj o Matke z fotografie, ktorá kyticou udrela moc, čo dvadsať rokov prežíva muky jeho „právneho suterénu“, dnes vyživovaného jeho potomkom vystavujúcim na obdiv ním vymodelovaný neprávny štát.

Takže nie, pán prezident, toto sme si nedohovorili.

Počet tých, ktorí sú aj po dvadsiatich rokov ochotní kolaborovať s akoukoľvek podsúvanou nemorálnosťou, z roka na rok rapídne ubúda.

Počet tých, ktorí nemajú problém zločin pomenovať rastie.

To vám, pán prezident, nepovedali ?

13043718_1090323181027090_207228306662228882_n

Je nejaká špinavosť, kde by ste pán Kaliňák neboli ? Nové 4 milióny do kešene na „upratovanie“.

27.07.2017

Sú nejaké drahé hodinky, súdruh predseda Smer-SD, ktoré majú schopnosť odtikať tie povestné tri sekundy, kedy bude každý odvolaný ? Hovorím o firme Forest. Tá včera iba upratovala a dnes viac »

O uväznení Mečiara rozhodovali slovenskí miliardári dávno predtým ako budú súdy od Harabína dnes.

25.07.2017

Ukážte mi jedného ponovembrového slovenského miliardára vyklíčeného bez semena zodpovednosti a poctivosti ako podnikateľ Baťa, miliardára ktorému bolo darované bohatstvo ľudí privatizáciou, viac »

Už aj Smer-SD má svojho Fruniho a BMG Invest a desaťtisíce poškodených klientov.

22.07.2017

Smer-SD si v baniach uhľobaróna zriadil ilegálne legálnu Alobalovú baliareň jednej miliardy eur, no zriadiť si Alobalovú dielničku v Národnej banke Slovenska vypovedá o politickom hulvátstve viac »

Charlie Gard

Smrteľne chorého britského chlapčeka prevezú do hospicu, rozhodol sudca

27.07.2017 21:15

Sudca o presune nevyliečiteľne chorého Charlieho rozhodol po tom, čo sa rodičia a nemocnica nedohodli, kde a ako 11-mesačné dieťa strávi svoje posledné dni.

cesta, r2, kamene

Padajúce kamene vystrašili aj vodičov na R2 pri Zvolene

27.07.2017 20:00

Komplikácií v doprave sa po vodičoch jazdiacich pod Strečnom dočkali aj šoféri na rýchlostnej ceste R2 pri Zvolene, ktorej časť úseku je neprejazdná.

Vladimir Putin, Krym, Rusko, Ukrajina,

Putin: Rusko je zdržanlivé voči USA, ale trpezlivosť má svoje medze

27.07.2017 19:12

Rusko reaguje na akcie USA zdržanlivo, ale v určitej chvíli už nebude možné hrubé konanie ďalej trpieť. Uviedol ruský prezident Putin ohľadom možnej reakcie na sankcie USA.

MV SR: Vládny Airbus A319

Zraneného mladíka privezie domov z Grécka vládny špeciál

27.07.2017 19:00

Prvý pobyt Michala pri mori v Grécku sa neskončil šťastne. Po operácii leží tri týždne v nemocnici a dýchajú za neho prístroje. Minister vnútra Kaliňák ponúkol na prevoz špeciál.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 980
Celková čítanosť: 5487493x
Priemerná čítanosť článkov: 5599x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy