Založ si blog

Vyzývate na kolaboráciu so zločinom ? Tak to sme si nedohovorili, pán prezident !

„Cítim to tak, že budeme potrebovať oveľa širšiu koalíciu ochotných, aby Slovensko prešlo s úspechom najbližšie roky – a aby sa nám podarilo pridať“.

Slová prezidenta republiky povedané včera.

Dvadsať rokov po politickej vražde Róberta Remiáša, presne na deň schvaľovania Programového vyhlásenia vlády F3.

Desať rokov potom, čo červený mor začal meniť princípy Novembra ´89, aby peniazmi, ktoré ukradol občanom odfinancoval nástup fašizmu do parlamentu.

Keď už sme mnohí dokázali prekročiť obete fašizmu rátané na desiatky tisícov našich spoluobčanov. Židov, tých večných „nepriateľov“, prenášaných v „škatuli“ historických nehanebnosti podnes.

Keď sme už mnohí stále vo virvare ošiaľu radosti na neľudským režimom riadeným z Kremľa, s kolaborantmi doma, zabudli na tých, ktorým komunista vzal život či slobodu.

Keď už mnohí viac ako zrelí na sudcu, zbavení neistoty zo zodpovednosti za obdobie spred novembrových ulíc, dnes zaplavili spoločenský a politický život štátu obludnosťami dvoch dôb minulých.

Keď sme sa sami zbabelo zbavili svedomia, aby sme si priznali vinu a volali na zodpovednosť tých, ktorých zákon pomenováva, potom sa zastavme.

Nie tak, ako pri hymne v ošiali športových úspechov iných. No tak, ako 25 rokov po najhroznejšej vojne sa postavil nemecký a anglický predseda vlády, aby oznámili, že ich krajiny ešte nikdy vo svojej veľkolepej histórií nedosiahli taký vysoký stupeň životnej úrovne občanov.

Zastavme sa a pýtajme sa svojich predsedov vlád, prečo po takom istom časovom úseku, cúvame.

Od najsilnejších ekonomík sveta, od slobody a demokracie potácajúci sa v ruinách politického systému.

Cúvame od kultúry k braku bulváru, aby sme prekryli sociálny kapitál nahromadený v ľuďoch tejto krajiny a prekračovali tých čo mohli ešte žiť, lebo aj úcta k životu občanov je otázkou kultúry.

Kultúry vyznávajúcej smrť či život. Dôstojný život pri rovnosti pravidiel.

Cúvame od ochoty dať ľuďom najlepšiu zdravotnú starostlivosť a nie taláre, ktoré spravodlivosť zamenili za lokajskú ochotu zakrývať zločiny vykrádačov zdravia.

Od kvalitného vzdelania a najlepších univerzít pre generácie, aby sme po desiaty krát dali do rúk „reformu“ školstva tímu vedeného človekom registrovanom v zoznamoch štátnej bezpečnosti a riadenom iným, ktorý sa neštítil okrádať deti.

Cúvame od vedy a výskumu , aby tak potrebné financie občanov boli „investované“ do nových miest policajtov, štátnych úradníkov, prázdnoty ducha.

Od vody, zeme, vzduchu, aby sme v prenesenom slova zmysle zneužívali oheň a likvidovali lesy bez toho, aby sa k tým tisíckam statočných pridala čo i len jedna autorita politiky a povedala nahlas, dosť. Toto bohatstvo patrí občanom.

Cúvame od náboženskej slobody i práva neveriť spôsobom hodným zavrhnutia.

Áno, mnohé sa zmenilo.

Slušní zostali slušnými, výpalníci chvíle, ktorá dovoľuje všetko sa vysmievajú ostatným a národ prerobíš iba na okamih, keď naši „vyhrávajú“ na ľade či trávniku.

Zostáva veriť, že dobrá pamäť na zločiny voľakedajšie prekrývané súčasnými, sa raz aj tu preberie a bude hovoriť z plných pľúc.

O tých, ktorí dnes mlčia i keď by mali hovoriť.

Napríklad aj o Matke z fotografie, ktorá kyticou udrela moc, čo dvadsať rokov prežíva muky jeho „právneho suterénu“, dnes vyživovaného jeho potomkom vystavujúcim na obdiv ním vymodelovaný neprávny štát.

Takže nie, pán prezident, toto sme si nedohovorili.

Počet tých, ktorí sú aj po dvadsiatich rokov ochotní kolaborovať s akoukoľvek podsúvanou nemorálnosťou, z roka na rok rapídne ubúda.

Počet tých, ktorí nemajú problém zločin pomenovať rastie.

To vám, pán prezident, nepovedali ?

13043718_1090323181027090_207228306662228882_n

Príde čas, kedy média dostanú obrovské množstvo utajovaných informácií o porušeniach zákona Robertom Ficom.

20.09.2017

Najlepší minister vnútra Kaliňák by mal niekde nájsť odvahu, zatknúť Róberta Fica a odovzdať ho kamarátovi, generálnemu prokurátorovi. Útok na prezidenta republiky začal 30 marca 2014 viac »

Posledných 12 rokov vykrádania zdravotníctva ukázalo, že zdieranie ľudia milujú. Viac, ako svoje zdravie.

18.09.2017

Človek Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, Marcel Forai, riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, s platom 4 500 eur mesačne nakupujúci honosné nehnuteľnosti po celom Slovensku, podpísal 69 zmlúv viac »

Elitná jednotka boja so zločinom zberá aj klebety. Napríklad na Danka. Finančným inštitúciám unikajú dôverné dokumenty s daňovým tajomstvom. Napríklad na prezidenta Kisku.

14.09.2017

„V kriminálnych informáciách, čo je zber klebiet po ulici, sú ich na každého politika stovky,” reagoval Kaliňák. Ak to je tak, potom by ma zaujímal dôvod, prečo NAKA nebola schopná rok viac »

Kim Čong-un

Kim pohrozil USA najtvrdšou odvetou, KĽDR sa vyhráža ďalším jadrovým testom

22.09.2017 05:50

Slová Donalda Trumpa o zničení KĽDR ospravedlňujú náš jadrový program, tvrdí vodca Kim. Dodal, že je to cesta, po ktorej chce ísť až do konca.

Trump

Trump vyhlásil bankovú blokádu KĽDR

21.09.2017 22:43

Banky budú stáť pred jasnou voľbou - buď obchodovať so Spojenými štátmi, alebo so zločinným režimom v KĽDR, vyhlásil Donald Trump.

rakka, syria

Arabsko-kurdskí ozbrojenci strieľali na sýrske jednotky vlády

21.09.2017 22:31

Ak sa takéto incidenty zopakujú, Rusko podnikne príslušné kroky, varovala Moskva Washington.

LOREAL-BETTENCOURT/

Zomrela najbohatšia žena sveta Liliane Bettencourtová

21.09.2017 20:50

Vo veku 94 rokov zomrela vo Francúzsku podnikateľka a dedička kozmetickej spoločnosti L'Oréal Liliane Bettencourtová.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,002
Celková čítanosť: 5653184x
Priemerná čítanosť článkov: 5642x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy