Založ si blog

Vyzývate na kolaboráciu so zločinom ? Tak to sme si nedohovorili, pán prezident !

„Cítim to tak, že budeme potrebovať oveľa širšiu koalíciu ochotných, aby Slovensko prešlo s úspechom najbližšie roky – a aby sa nám podarilo pridať“.

Slová prezidenta republiky povedané včera.

Dvadsať rokov po politickej vražde Róberta Remiáša, presne na deň schvaľovania Programového vyhlásenia vlády F3.

Desať rokov potom, čo červený mor začal meniť princípy Novembra ´89, aby peniazmi, ktoré ukradol občanom odfinancoval nástup fašizmu do parlamentu.

Keď už sme mnohí dokázali prekročiť obete fašizmu rátané na desiatky tisícov našich spoluobčanov. Židov, tých večných „nepriateľov“, prenášaných v „škatuli“ historických nehanebnosti podnes.

Keď sme už mnohí stále vo virvare ošiaľu radosti na neľudským režimom riadeným z Kremľa, s kolaborantmi doma, zabudli na tých, ktorým komunista vzal život či slobodu.

Keď už mnohí viac ako zrelí na sudcu, zbavení neistoty zo zodpovednosti za obdobie spred novembrových ulíc, dnes zaplavili spoločenský a politický život štátu obludnosťami dvoch dôb minulých.

Keď sme sa sami zbabelo zbavili svedomia, aby sme si priznali vinu a volali na zodpovednosť tých, ktorých zákon pomenováva, potom sa zastavme.

Nie tak, ako pri hymne v ošiali športových úspechov iných. No tak, ako 25 rokov po najhroznejšej vojne sa postavil nemecký a anglický predseda vlády, aby oznámili, že ich krajiny ešte nikdy vo svojej veľkolepej histórií nedosiahli taký vysoký stupeň životnej úrovne občanov.

Zastavme sa a pýtajme sa svojich predsedov vlád, prečo po takom istom časovom úseku, cúvame.

Od najsilnejších ekonomík sveta, od slobody a demokracie potácajúci sa v ruinách politického systému.

Cúvame od kultúry k braku bulváru, aby sme prekryli sociálny kapitál nahromadený v ľuďoch tejto krajiny a prekračovali tých čo mohli ešte žiť, lebo aj úcta k životu občanov je otázkou kultúry.

Kultúry vyznávajúcej smrť či život. Dôstojný život pri rovnosti pravidiel.

Cúvame od ochoty dať ľuďom najlepšiu zdravotnú starostlivosť a nie taláre, ktoré spravodlivosť zamenili za lokajskú ochotu zakrývať zločiny vykrádačov zdravia.

Od kvalitného vzdelania a najlepších univerzít pre generácie, aby sme po desiaty krát dali do rúk „reformu“ školstva tímu vedeného človekom registrovanom v zoznamoch štátnej bezpečnosti a riadenom iným, ktorý sa neštítil okrádať deti.

Cúvame od vedy a výskumu , aby tak potrebné financie občanov boli „investované“ do nových miest policajtov, štátnych úradníkov, prázdnoty ducha.

Od vody, zeme, vzduchu, aby sme v prenesenom slova zmysle zneužívali oheň a likvidovali lesy bez toho, aby sa k tým tisíckam statočných pridala čo i len jedna autorita politiky a povedala nahlas, dosť. Toto bohatstvo patrí občanom.

Cúvame od náboženskej slobody i práva neveriť spôsobom hodným zavrhnutia.

Áno, mnohé sa zmenilo.

Slušní zostali slušnými, výpalníci chvíle, ktorá dovoľuje všetko sa vysmievajú ostatným a národ prerobíš iba na okamih, keď naši „vyhrávajú“ na ľade či trávniku.

Zostáva veriť, že dobrá pamäť na zločiny voľakedajšie prekrývané súčasnými, sa raz aj tu preberie a bude hovoriť z plných pľúc.

O tých, ktorí dnes mlčia i keď by mali hovoriť.

Napríklad aj o Matke z fotografie, ktorá kyticou udrela moc, čo dvadsať rokov prežíva muky jeho „právneho suterénu“, dnes vyživovaného jeho potomkom vystavujúcim na obdiv ním vymodelovaný neprávny štát.

Takže nie, pán prezident, toto sme si nedohovorili.

Počet tých, ktorí sú aj po dvadsiatich rokov ochotní kolaborovať s akoukoľvek podsúvanou nemorálnosťou, z roka na rok rapídne ubúda.

Počet tých, ktorí nemajú problém zločin pomenovať rastie.

To vám, pán prezident, nepovedali ?

13043718_1090323181027090_207228306662228882_n

Kto zastaví šialencov z „My sme les“ a Erika Baláža ?

22.11.2017

Les, je to posledné, čo bude Človeku chýbať vo svete kotlov prikurujúcich planétu. Les, je po Jablku Evy, druhým pokušiteľom sveta nových hriechov. Páchaných na : Hriech na deťoch a starých viac »

Vyrábam ti smútočné parte, komunista. Smútočné oznámenie o politickej smrti Smer-SD.

21.11.2017

Súdruhovia - vyradili ste mi blog ? Fajn, že potvrdzujete strach, ktorý už sa pevne usídlil na pleciach, komunistu i vás. Ak sa nikomu nepodarilo dostať státisíce ľudí na námestia, komunista, viac »

Poslanec parlamentu za Smer-SD, Ľuboš Bláha, zaútočil na Úrad vlády s cieľom zastreliť zradcu Róberta Fica.

19.11.2017

"Áno, popravovali sme, popravujeme a budeme popravovať!" ("Sí, hemos fusilado, fusilamos y seguiremos fusilando!") Vypisoval poslanec Smer-SD na kapitalistickej sociálnej sieti na obranu tých, čo viac »

merkel, schulz

Otázky a odpovede o Nemecku: Menšinová vláda je možná a komplikovaná zároveň

23.11.2017 11:46

Pred pár dňami sa zdalo, že ide len o nerozumný nápad, teraz ale naberá debata o vytvorení menšinovej vlády v Nemecku na sile.

euro, bankovky, mince, peniaze

Firmy odkazujú vláde: Namiesto zavedenia príplatkov znížte dane a odvody

23.11.2017 11:46

Vláda by namiesto zavedenia vyšších príplatkov mala radšej zamestnancom znížiť dane a odvody, tvrdia firmy.

Putin, Vladimir Putin,

’Varovanie pre Putina’, okomentovala ruská tlačová agentúra škandál webu Zvezda

23.11.2017 11:13

Ústredná línia televízneho kanálu Zvezda je podľa autora komentára jasná: Rusko je nadovšetko a západ krajinu ohovára.

06-hore-4x

V Bratislave sa začínajú mestské aj Staromestské vianočné trhy

23.11.2017 11:02

O 17.00 na Hlavnom námestí rozsvietia vianočný stromček. Atmosféru Vianoc zažijú Bratislavčania a návštevníci na každom rohu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,045
Celková čítanosť: 5825021x
Priemerná čítanosť článkov: 5574x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy