Založ si blog

Róbert Fico chce byť Mikulášom Dzurindom. Desná nočná mora.

Ak by mi dnes niekto povedal, že Pavol Paška, jeho Tetky Anky i synovci Foraiovci dostanú svojho vyšetrovateľa a sudcu za rozkrádanie zdravotníctva.

Ak by mi dnes ktosi preťahoval medové motúziky, že Róbert Fico má zajtra termín na svedeckú výpoveď pred generálnym prokurátorom o všetkých svinstvách na úkor občanov Slovenska za posledných osem rokov jeho formy vládnutia.

Ak by som videl predvolanie špeciálneho prokurátora adresované Róbertovi Kaliňákovi, ktorý sa sám podujal vypovedať o všetkých verejných obstrávaniach i o podvodoch s DPH.

Ak by som videl Jána Richtera, ako ho odvádza NAKA v putách za niekoľkonásobné vykradnutie súkromných úspor sporiteľov v druhom pilieri s dodatočným priznaním, že v roku 2020 nebude mať štát na vyplácanie dôchodkov v pilieri prvom.

Ak ma zavolali k autobusu, do ktorého nakladajú všetkých oligarchov Slovenska a odvážajú ich do ciel predbežného zadržania.

A ak by som úplne prišiel, čo nehrozí, o historickú pamäť, potom.

Potom, potom by som uveril manipulácií novinára v dnešnom trojpísmenkovom denníku o „prihlásení sa vlády F3 k odkazu Mikuláša Dzurindu“. Novinára, ktorý napísal knihu s názvom „Mečiar a mečiarizmus“ a dnes už zabudol, čo to pred dvadsiatimi rokmi popísal.

Už prvý, a najzásadnejší bod predložený do parlamentu, ukáže rozmer zneužívania moci Ficom a jeho suitom proti záujmom štátu a občana.

Ikona Novembra ´89, Ján Budaj, prichádza z návrhom na zrušenie amnestií udelených Vladimírom Mečiarom.

Som presvedčený, že skúšky z „marxistického náboženstva moci“, ktoré Róbert Fico absolvoval ako jediný v známej „Noci dlhých nožov“ s vyvrcholením Mečiarovho „Valca zo Zlatej Idky“, sú dostatočnou zárukou, aby poprel návrh na zrušenie amnestií.

Ak by sa rozhodol prejsť na druhý breh a otvoriť dvere dokorán zákonnosti a spravodlivosti, zmeniť  súčasný „právny suterén“ na právny štát, potom by sa krajina dostala k daru nebies.

K magickému bodu, ku ktorému sa obracajú všetci slušní ľudia tejto krajiny a jeho „dobitie“ by dalo priechod k realizácií mojich predstáv napísaných v úvode blogu.

A nielen ich.

Dejiny nemajú adekvátny exodus, neslávne slávnostný odchod „Hercov slovenskej politiky“ poNovembrového vývoja zo scény.

S určitosťou sa dá vysloviť iba jediné.

Diváci, ktorí hercov slovenskej politiky platili 26 rokov, by ukončili predstavenie povestným.

Standing ovation.

Súdruhovia klikajúci na čítanosť, vaša bezmocnosť je nadrozmerná.

25.07.2017

Vyrobiť čítanosť za jednu štvrtinu času štvornásobnú mi zakladá ôpovinnosťč požiadať predsedu Smer-SD, Róberta Fica, aby v rámci svojej novej právomoci vás vyznamenal Radom klikajúceho viac »

O uväznení Mečiara rozhodovali slovenskí miliardári dávno predtým ako budú súdy od Harabína dnes.

25.07.2017

Ukážte mi jedného ponovembrového slovenského miliardára vyklíčeného bez semena zodpovednosti a poctivosti ako podnikateľ Baťa, miliardára ktorému bolo darované bohatstvo ľudí privatizáciou, viac »

Už aj Smer-SD má svojho Fruniho a BMG Invest a desaťtisíce poškodených klientov.

22.07.2017

Smer-SD si v baniach uhľobaróna zriadil ilegálne legálnu Alobalovú baliareň jednej miliardy eur, no zriadiť si Alobalovú dielničku v Národnej banke Slovenska vypovedá o politickom hulvátstve viac »

Saint-Tropez požiar

Požiare vo Francúzsku pod kontrolou, stále ale horí pri Saint-Tropez

25.07.2017 16:25

Väčšina požiarov, ktoré od pondelka sužovali juhovýchod Francúzska a Korziku, sú pod kontrolou.

dar, dedičstvo, hypotéka

Výška štátnej prémie na stavebnom sporení sa zrejme nezmení

25.07.2017 16:17

Na získanie maximálnej výšky štátnej prémie bude potrebné vložiť na účet stavebného sporenia zrejme aj v budúcom roku vklady vo výške 1 327, 80 eura.

plyn, energie

Spoločnosť Nafta mala vlani čistý zisk takmer 80 miiónov eur

25.07.2017 16:14

Akciová spoločnosť Nafta, ktorá prevádzkuje podzemné zásobníky plynu, dosiahla v minulom roku čistý zisk 79,6 mil. eur.

Trump

Trump označil politiku EÚ voči USA za príliš protekcionistickú

25.07.2017 16:02

Americký prezident Donald Trump obvinil EÚ z prílišného protekcionizmu vo vzťahu k USA.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 980
Celková čítanosť: 5477960x
Priemerná čítanosť článkov: 5590x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy