Založ si blog

Operovaný pre Belize, pripravený na útek !

„Zakaždým, keď si myslím, že debilita v politike dosiahla vrchol, príde niekto, kto posunie latku ešte vyššie“. (neznámy autor).

Po pesimistickej správe z chorľavého štátu , bohatých „politikov“ a chudobu nepoznajúcich občanov, jedna nanajvýš optimistická správa.

Ak to novej hračke v rukách Vladimíra Mečiara a oligarchov Slovenska, Richardovi Rybníčkovi nevyjde s „novou“ politickou stranou v prvých voľbách, pokúsi sa presvedčiť obyvateľov Trenčína, aby ho živili ďalej ako primátora.

Nebudem zaťažovať výpočtom všetkých faktorov, ktoré stáli za úspechom bohatej krajiny i Boh a tých Švajčiarov. Pripomeniem iba dva.

Bezúhonnosť a poctivosť.

Jednoduché, že ? No, čo by si počali „siroty slovenské“, voliči po ich zavedení do spoločenského života s následkom vyľudnenia sveta tých, ktorí si hovoria slovenskí „politici“.

Bezúhonnosť a poctivosť nájdeme už u T´ai-Tsunga, Syna Nebies a čínskeho cisára spred tisíc štyristo rokov. Cisára, ktorého história zapísala, ako panovníka „usilujúceho o šťastie ľudu“ a nekompromisného bojovníka proti korupcií. S množstvom popravených úradníkov štátu, ktorým chýbala bezúhonnosť a poctivosť.

Ubehlo osemnásť rokov od Mečiarových švajčiarskych dôchodkov,  aby sa tu nanovo šantilo so Švajčiarskom v podobe kantónov. Samozrejme so zachovaním overeného dvadsaťšesťročného zvyku politikov. Nečestných a nepoctivých.

Uletelo štrnásť rokov od dôležitého momentu. Od zrodu jedinej silnej schopnosti ľavice. Od deštrukcie.

Likvidácie pravice,  dvojciferného rastu slovenskej ekonomiky, základov právneho štátu, životnej úrovne ľudí a výšky podielu dlhu štátu v prepočte na jednu hlavu. Nie tej, čo peniaze zháňalavlastnouhlavou..

Najprv prišlo na rad najobávanejšie zoskupenie – SDKÚ-DS a jeho líder, Mikuláš Dzurinda.

Po ňom KDH vedené Jánom Figeľom, do ktorého bol ľavičiarmi umne vmontovaný deštrukčný prvok odrádzajúci voliča v podobe Alojza Hlinu a za ním stojacej inej „košickej skupinky“.

Béla Bugár i Radoslav Procházka, boli ďalším povolebným sústom. Ľahkým, lebo minulosť oboch sprevádzala absentujúca bezúhonnosť a poctivosť. Zostala posledná bašta pravice, SaS, ktorej „loď“ umne navrtáva Matovič. Tiež s pochybnou minulosťou vzdialenou od tradície etiky švajčiarskeho modelu úspechu.

Projekt HZDS, konštruovaný už v podmienkach jeho konca, Smer-SD, je dnes na márach. U voličov. Splnilo svoje historické poslanie deštrukčného prvku s predĺžením agónie staro-režimníkov a ich podielu na moci. Moci, kde jediným zmyslom Hltačov bohatstva národa, boli verejné financie a eurofondy. Oblasti, kde sa nájde čokoľvek, okrem bezúhonnosti a poctivosti.

Po šestnástich rokoch, kedy Róbert Fico začal proces „zjednocovania ľavice“ zostalo ideové prostredie ľavice v rovnakom obraze aký videli občania Kartága po jeho zničení rímskymi légiami.

Ak by dnes niekto s oligarchov prišiel s nápadom iného Smeru, potom by rozohral hazardnú hru s a prehrou ešte skôr, ako by začal.

Narastajúca nespokojnosť voličov, väčšinovo orientovaných k tým v úvode uvedených faktorom úspechu – bezúhonnosť a poctivosť – velí, začať konštrukciu politickej strany s ponáškou na pravicu.

Richard Rybníček je adept na kamufláž tohto rangu ako stvorený.

Ekonomický model, ktorý vniesol do STV v čase, kedy stál na jej čele s príznačným názvom – „Dajte mi miliardu navyše a ja vám neskôr poviem, že to nevyšlo“, ba aj šafárenie s balíkom koncesionárskych poplatkov dáva aj tomu najväčšiemu optimistovi na zmenu zrozumiteľnú odpoveď.

Tie isté temné postavičky „televízneho biznisu“ so stámilionovými nevysvetlenými vypareniami sa financií, tie isté postavičky vedené v zoznamoch štb a Martinákovej politickej strany, s tými istými košickými hráčmi politiky ako príležitosti na biznis, za aktívnej nadpráce tých istých médií a novinárov, sa zrazu presunuli k Richardovi Rybníčkovi.

On, Richard Rybníček ich charakterizuje takto :

„Múdri ľudia by sa mali zapojiť do zmeny tohto štátu“.

Syn nebies, čínsky cisár T´ai-Tsung by povedal, že o skorumpovaných sa nedá hovoriť, ako o bezúhonných a poctivých Švajčiaroch.

Posledných 12 rokov vykrádania zdravotníctva ukázalo, že zdieranie ľudia milujú. Viac, ako svoje zdravie.

18.09.2017

Človek Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, Marcel Forai, riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, s platom 4 500 eur mesačne nakupujúci honosné nehnuteľnosti po celom Slovensku, podpísal 69 zmlúv viac »

Elitná jednotka boja so zločinom zberá aj klebety. Napríklad na Danka. Finančným inštitúciám unikajú dôverné dokumenty s daňovým tajomstvom. Napríklad na prezidenta Kisku.

14.09.2017

„V kriminálnych informáciách, čo je zber klebiet po ulici, sú ich na každého politika stovky,” reagoval Kaliňák. Ak to je tak, potom by ma zaujímal dôvod, prečo NAKA nebola schopná rok viac »

Ak by mal Robert Fico zaplatiť všetky dane z neoprávnených výhod v prezidentskej kampani musel by predať rodinu do otroctva. Aj to Vrece zemiakov, do podoby ktorého sa premenil po vyhlásení výsledkov volieb.

13.09.2017

Kiskom prenajatá súkromná firma a Ficova súkromná firma s názvom Slovenská republika. Práve začal prezidentská kampaň, lebo tí, ktorí riadia Roberta Fica, potrebujú amnestie ešte vo väčšom viac »

RYANAIR

Ryanair zrušil Bratislave 12 letov

19.09.2017 20:00

Státisíce pasažierov so zrušenými letmi, milióny v neistote.

prezident Andrej Kiska dane kampan

Kiska chcel uplatniť vratku DPH v sume 146-tisíc eur

19.09.2017 19:34

O takmer 150–tisíc eur chcela prezidentova firma obrať štát pri dani z pridanej hodnoty.

taliansko, migranti, migrant

Francúzska polícia núti stovky imigrantov opustiť provizórny tábor

19.09.2017 18:46

Do provizórneho tábora neďaleko Lamanšského prielivu prichádzajú utečenci s nádejou, že sa im podarí dostať do Veľkej Británie.

viktor orbán, orbán, maďarsko,

EÚ kontrolovala železnice medzi dvomi dedinami. V jednej má Orbán dom, v druhej sa narodil

19.09.2017 17:44

Železničná trať má celkovo len tri zastávky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,001
Celková čítanosť: 5643004x
Priemerná čítanosť článkov: 5637x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy