Založ si blog

Operovaný pre Belize, pripravený na útek !

„Zakaždým, keď si myslím, že debilita v politike dosiahla vrchol, príde niekto, kto posunie latku ešte vyššie“. (neznámy autor).

Po pesimistickej správe z chorľavého štátu , bohatých „politikov“ a chudobu nepoznajúcich občanov, jedna nanajvýš optimistická správa.

Ak to novej hračke v rukách Vladimíra Mečiara a oligarchov Slovenska, Richardovi Rybníčkovi nevyjde s „novou“ politickou stranou v prvých voľbách, pokúsi sa presvedčiť obyvateľov Trenčína, aby ho živili ďalej ako primátora.

Nebudem zaťažovať výpočtom všetkých faktorov, ktoré stáli za úspechom bohatej krajiny i Boh a tých Švajčiarov. Pripomeniem iba dva.

Bezúhonnosť a poctivosť.

Jednoduché, že ? No, čo by si počali „siroty slovenské“, voliči po ich zavedení do spoločenského života s následkom vyľudnenia sveta tých, ktorí si hovoria slovenskí „politici“.

Bezúhonnosť a poctivosť nájdeme už u T´ai-Tsunga, Syna Nebies a čínskeho cisára spred tisíc štyristo rokov. Cisára, ktorého história zapísala, ako panovníka „usilujúceho o šťastie ľudu“ a nekompromisného bojovníka proti korupcií. S množstvom popravených úradníkov štátu, ktorým chýbala bezúhonnosť a poctivosť.

Ubehlo osemnásť rokov od Mečiarových švajčiarskych dôchodkov,  aby sa tu nanovo šantilo so Švajčiarskom v podobe kantónov. Samozrejme so zachovaním overeného dvadsaťšesťročného zvyku politikov. Nečestných a nepoctivých.

Uletelo štrnásť rokov od dôležitého momentu. Od zrodu jedinej silnej schopnosti ľavice. Od deštrukcie.

Likvidácie pravice,  dvojciferného rastu slovenskej ekonomiky, základov právneho štátu, životnej úrovne ľudí a výšky podielu dlhu štátu v prepočte na jednu hlavu. Nie tej, čo peniaze zháňalavlastnouhlavou..

Najprv prišlo na rad najobávanejšie zoskupenie – SDKÚ-DS a jeho líder, Mikuláš Dzurinda.

Po ňom KDH vedené Jánom Figeľom, do ktorého bol ľavičiarmi umne vmontovaný deštrukčný prvok odrádzajúci voliča v podobe Alojza Hlinu a za ním stojacej inej „košickej skupinky“.

Béla Bugár i Radoslav Procházka, boli ďalším povolebným sústom. Ľahkým, lebo minulosť oboch sprevádzala absentujúca bezúhonnosť a poctivosť. Zostala posledná bašta pravice, SaS, ktorej „loď“ umne navrtáva Matovič. Tiež s pochybnou minulosťou vzdialenou od tradície etiky švajčiarskeho modelu úspechu.

Projekt HZDS, konštruovaný už v podmienkach jeho konca, Smer-SD, je dnes na márach. U voličov. Splnilo svoje historické poslanie deštrukčného prvku s predĺžením agónie staro-režimníkov a ich podielu na moci. Moci, kde jediným zmyslom Hltačov bohatstva národa, boli verejné financie a eurofondy. Oblasti, kde sa nájde čokoľvek, okrem bezúhonnosti a poctivosti.

Po šestnástich rokoch, kedy Róbert Fico začal proces „zjednocovania ľavice“ zostalo ideové prostredie ľavice v rovnakom obraze aký videli občania Kartága po jeho zničení rímskymi légiami.

Ak by dnes niekto s oligarchov prišiel s nápadom iného Smeru, potom by rozohral hazardnú hru s a prehrou ešte skôr, ako by začal.

Narastajúca nespokojnosť voličov, väčšinovo orientovaných k tým v úvode uvedených faktorom úspechu – bezúhonnosť a poctivosť – velí, začať konštrukciu politickej strany s ponáškou na pravicu.

Richard Rybníček je adept na kamufláž tohto rangu ako stvorený.

Ekonomický model, ktorý vniesol do STV v čase, kedy stál na jej čele s príznačným názvom – „Dajte mi miliardu navyše a ja vám neskôr poviem, že to nevyšlo“, ba aj šafárenie s balíkom koncesionárskych poplatkov dáva aj tomu najväčšiemu optimistovi na zmenu zrozumiteľnú odpoveď.

Tie isté temné postavičky „televízneho biznisu“ so stámilionovými nevysvetlenými vypareniami sa financií, tie isté postavičky vedené v zoznamoch štb a Martinákovej politickej strany, s tými istými košickými hráčmi politiky ako príležitosti na biznis, za aktívnej nadpráce tých istých médií a novinárov, sa zrazu presunuli k Richardovi Rybníčkovi.

On, Richard Rybníček ich charakterizuje takto :

„Múdri ľudia by sa mali zapojiť do zmeny tohto štátu“.

Syn nebies, čínsky cisár T´ai-Tsung by povedal, že o skorumpovaných sa nedá hovoriť, ako o bezúhonných a poctivých Švajčiaroch.

Róbert Fico hovorí, že nie je hlupák a klamár.

21.07.2017

Veda o hlúposti preukázala, že hustota hlupákov je rovnaká medzi členmi vlády ako medzi pravidelnými návštevníkmi krčiem nižších cenových skupín. Tvrdí český lekár a propagátor vedy, viac »

Keď zaútočí Hlas podobný Ficovi na Brusel, aby doniesol Slovákom kvalitné potraviny aké majú Nemci, treba dobiť viac.

20.07.2017

Hneď z kraja treba tým zloduchom v Bruseli povedať, že žiadne „čierne opice“, ako im familiárne hovoria voliči Smer-SD a Kotlebu, žiadne kvóty utečencov, lebo je to vec strategická na ceste viac »

Žatevný pornoherec Fico „oslavuje“ Deklaráciu zvrchovanosti v štáte, kde Kaliňáková polícia masakruje Deti a Žigová manželka lesy.

17.07.2017

V štáte, kde sa nanovo, napriek skúsenosti z červených kaukliarov moci v desivosti prežitých štyroch desiatok rokov, pripomínajú slová velikána politiky, Winstona Churchila – „Komunizmus viac »

Viktor Orbán

Orbán: Integrácia zlyhá. Moslimovia sa považujú za silnejších, než sú kresťania

22.07.2017 14:11

Podpora migrácie nie je odpoveďou na ekonomické problémy, povedal maďarský konzervatívny premiér Viktor Orbán.

Viktor Orbán, prejav

Inkvizícia EÚ namierená proti Poľsku nikdy nemôže uspieť, tvrdí Orbán

22.07.2017 13:35

Maďarsko použije všetky právne prostriedky, aby v Európskej únii preukázalo solidaritu s Poľskom. Povedal to maďarský premiér Viktor Orbán.

grecko, protest, demonstracia

Zadlžení Gréci sú z najhoršieho vonku

22.07.2017 13:00

Grécku ešte vlani hrozil odchod z eurozóny, no teraz sa podľa mnohých makroekonomických ukazovateľov pomaly dostáva z najhoršieho.

grécko, kos, zemetrasenie, pláž, ľudia na pláži,

Ľudia na Kose spali druhú noc pod holým nebom, báli sa ďalších otrasov

22.07.2017 12:16

Stovky dovolenkárov na gréckom ostrove Kos, ktorý postihlo zemetrasenie, spali už druhú noc za sebou pod holým nebom v obavách pred ďalším zemetrasením.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 977
Celková čítanosť: 5461798x
Priemerná čítanosť článkov: 5590x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy