Založ si blog

400 miliónov eur zo zdravotníctva vyvezené do „raja“, včera ďalšie stovky miliónov predprípravené.

Po 48 dňoch sa nový minister zdravotníctva oboznámil s „voľnou rukou“ súdruha Róberta Fica pri výbere nominantov na strategické posty.

Tú sľúbil predseda kontinuity rabovania Slovenska, voľne a zo žartu ústavou obdarenú pojmom – vláda Slovenskej republiky.

Voľná ruka je slovným zvratom pre naivných, ktorí uveria, že si môžu svojich nominantov navrhovať do krízového tímu.

Krízového, lebo nielen zdravotníctvo je v kríze. Prekvapuje, že v čele Zboru kontinuity F3 nestojí rovnako kvalitný krízový menežér, ako Tomáš Drucker.

Chápem, Hlava čo zohnala peniaze  vlastnou hlavou je viac ako „voľná ruku“. Hlavne v období, keď jej pracovňou premávajú zaoceánske slovenské bojové lode vyvážajúce miliardy do Panamy. Podľa najnovších správ z Panamy zásielka takmer 400 miliónov zdravotníckych peňazí bezpečne zakotvila v miestnom daňovom prístave.

Skúsenosť je príkladom priťahujúcim pozornosť bez poučenia na strane domorodého stredoeuropského ľudu.

Po ministrovi „sklapla opätky aj Hlava a poslanci vypočúvali iného nominanta na šéfa Všeobecnej zdravotnej poisťovne, ako navrhoval minister. Nominanta od známeho filantropa a mocného muža z pozadia vplyvu v Smer-SD, Jozefa B.

Treba uznať, že v stave krízy dovoliť ministrovi hazardovať v zdravotníctve s myšlienkou na vyrovnané hospodárenie a vyššiu kvalitu poskytovaných služieb v rozpočtovom priestore o troch miliardách eur, je fakt predstava nezodpovedná.

Ono, „podnikateľský“ záujem má vždy prioritu pred nejakou pochabou myšlienkou o zdravých ľuďoch a povinnosťou liečiť chorých.

Rozhodol „ľudomil“ Smer-SD a poslanci schvaľovali jeho nominanta na tento dôležitý post. Poslanci pripomínajúci zvyk tatranských medveďov a ich zimný spánok. S drobným rozdielom. Ich nečinnosť má trvanie 4 roky, čo je jedno celé volebné obdobie.

Po skúsenostiach s nemocnou mocou, dvojnásobná operácia dvoch ústavných činiteľov, vyvstávajú reminiscencie na obdobie Sovietskeho zväzu osemdesiatych rokov minulého storočia. V tom krátkom, ale intenzívnom období práce sovietskeho zdravotníctva na Brežnevovi, Andropovovi a Černenkovi, platilo žartovanie občanov.

„Súdruhovia povstaňte, prinášajú politbyro ústredného výboru Komunistickej strany“ !

Obdobie, na konci ktorého prišiel krach ríše zla.

Posledných 12 rokov vykrádania zdravotníctva ukázalo, že zdieranie ľudia milujú. Viac, ako svoje zdravie.

18.09.2017

Človek Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, Marcel Forai, riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, s platom 4 500 eur mesačne nakupujúci honosné nehnuteľnosti po celom Slovensku, podpísal 69 zmlúv viac »

Elitná jednotka boja so zločinom zberá aj klebety. Napríklad na Danka. Finančným inštitúciám unikajú dôverné dokumenty s daňovým tajomstvom. Napríklad na prezidenta Kisku.

14.09.2017

„V kriminálnych informáciách, čo je zber klebiet po ulici, sú ich na každého politika stovky,” reagoval Kaliňák. Ak to je tak, potom by ma zaujímal dôvod, prečo NAKA nebola schopná rok viac »

Ak by mal Robert Fico zaplatiť všetky dane z neoprávnených výhod v prezidentskej kampani musel by predať rodinu do otroctva. Aj to Vrece zemiakov, do podoby ktorého sa premenil po vyhlásení výsledkov volieb.

13.09.2017

Kiskom prenajatá súkromná firma a Ficova súkromná firma s názvom Slovenská republika. Práve začal prezidentská kampaň, lebo tí, ktorí riadia Roberta Fica, potrebujú amnestie ešte vo väčšom viac »

Mexiko, zemetrasenie,

VIDEO: Zemetrasenie v Mexiku strhávalo domy. Vyžiadalo si najmenej 50 obetí

19.09.2017 22:38

Zemetrasenie udrelo presne v deň, keď si krajina pripomínala ničivé zemetrasenie s magnitúdou 8,1, ktoré v roku 1985 pripravilo o život minimálne päťtisíc ľudí.

Nemecko, diaľnica, mýto, auto, autá, diaľnice

Vo Frankfurte našli bombu z vojny, zatvoria letisko aj diaľnicu

19.09.2017 21:54

Nevybuchnutú bombu našli robotníci pri výkopových prácach spojených s výstavbou novej podzemnej dráhy vedúcej na letisko.

hrivna, Ukrajina, Kyjev

Ukrajina oznámila návrat na medzinárodné finančné trhy

19.09.2017 21:41

Ukrajina plánuje budúci pondelok vydať dlhopisy s 15-ročnou splatnosťou s ročným úrokom 7,375 percenta.

RYANAIR

Ryanair zrušil Bratislave 12 letov

19.09.2017 20:00

Státisíce pasažierov so zrušenými letmi, milióny v neistote.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,001
Celková čítanosť: 5643477x
Priemerná čítanosť článkov: 5638x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy