Založ si blog

Ešte nikto nespochybnil odbornosť Róberta Kaliňáka ako Róbert Fico.

Sú okamihy v živote politika, kedy aj v bdelom stave sa zjavujú neodohnateľné vidiny hyperinteligentného „zloducha“. Niccola Machiavelliho.

Na jednej strane už odžité historické varovanie Margaret Tatcherovej – „Problém so socializmom je ten, že sa vám môžu minúť peniaze iných ľudí“. Pre mnohých pamätníkov nostalgie hovorím o období rokov, ktoré dnes dojmami bujarých spomienok na mladosť zamieňajú s nejestvujúcimi pozitívami utópie.

Na strane druhej, varovanie britskej premiérky nanovo navštívilo politika už v zrelom veku, a čo je ešte tragickejšie, v podmienkach demokracie. Síce programovo dusenej, zabíjanej, znetvorovanej, zneužívanej a vykrádanej.

No to základné – „že vám dôjdu peniaze“ iných ľudí je tu prítomné dnes ešte v desivejšej podobe ako za vlády komunistov. A stačilo tak málo. Dve volebné obdobia, čo dohromady dáva 8 rokov a z pohľadu existencie ľudstva je to iba zlomok času. Dve obdobia, raz odskúšané s iným komunistom a darebákom od vlastencov. Druhý, ešte neúspešnejší pokus, ako nostalgická spomienka na čas mladosti s jej „čarom“ vedúcej úlohy strany. Desivých osem rokov.

A po nich vlastnoručne napísané priznanie.

„V tomto zmysle nechápem celkom výzvu pána poslanca, (MUDr.Alana Suchánka) aby som ja niečo dokazoval, keďže podozrenia – a to celkom konkrétne – boli vznesené voči jeho konaniu v tendri z roku 2012“. 17.5.2016 Hospodárske noviny, blog Róberta Fica.

Od roku 2012, teda štyri roky má predseda Smer-SD v rukách dôkazy o viac ako podozrení zo spáchania trestného činu machinácie s verejným obstarávaním. Má na to dôkazy, ale zostáva verný svoje tradícií, on nič nemusí. Samozrejme. V jeho neprávnom štáte s generálnym prokurátorom nie Slovenskej republiky, ale Smer-SD (Štefana Harabín), naozaj nič nemusí. Teda, aby som mu neubližoval, okrem „literárnej činnosti“ blogéra, ktorou zamoruje priestor.

Ja mu rozumiem.

Celých 52 rokov svojho života bojuje, ako Sluha Sancho Pancho, s pravicou a jej „hydrou“ – kapitalizmom.

A tu ho máš.

Po voľbách 2016 mu oligarchovia zostavia vládu s dvoma akože pravicovými stranami a jednou kreatúrou vlastencov.

Toto by dorazilo aj rytierovho vychudnutého koňa, nie to komunistu.

Predseda Smer-SD nedokazuje, predseda obviňuje a píše o iných a ich morálke vzdať sa mandátu a odísť do minulosti.

Zalistovaním do výrokovej histórie Róberta Fica, najobsažnejšej zo všetkých politikov, pozorný čitateľ nájde aj jeho výzvu na vlastný odchod z politiky.

„Ak Smer nebude úspešný a nedosiahne svoj cieľ, to znamená byť pri zostavovaní vlády a dostať do kabinetu i celkovej politiky čo najviac ľudí, Róbert Fico z politiky odíde. Týmto chcem dať najavo, že politik musí prijímať osobnú politickú zodpovednosť za úspech alebo neúspech“.

A je to tu, myslím ten čas. Na odchod. Smer-SD nebol vo voľbách úspešný, stratil viac ako 400 tisíc voličov, ba ani pri zostavovaní vlády nebol. Tento akt sa konal v priestoroch iných a pod taktovkou tých, ktorí sa neunúvajú vstúpiť na pôdu politickú a žiadať voliča o hlas, aby mohli zneužívať výhody voľného vstupu do štátnej pokladnice.

Teda, po pravde, už to malo byť v roku 2014, kedy Róbert Fico avizoval odchod z politiky.

Nevyšlo. Volič odmietol mu vystaviť „kúpeľnú liečbu“ do prezidentského paláca, lebo už mal odžité, čo iný komunista dokáže urobiť s právom udelenia amnestie. Zločinu a zločincom.

Nevyšlo ani zo zostavením vlády a jeho odchod z politiky by otvoril dvere pre Róberta Kaliňáka, aby konečne bol „zločinec“, poslanec Alan Suchánek a trestný čin machinácie s verejným obstarávaním pri nákupe CT Piešťany, vyšetrený.

Dnes, po blogu predsedu Smer-SD musí byť každému zrejmé, že za dlžoby v zdravotníctve, vo výške viac ako 500 miliónov eur,  je zodpovedný poslanec MUDr.Alan Suchánek.

http://komentare.hnonline.sk/dnes-pise/663933-nemocnice-budu-nakupovat-centralne

 

Poslanec parlamentu za Smer-SD, Ľuboš Bláha, zaútočil na Úrad vlády s cieľom zastreliť zradcu Róberta Fica.

19.11.2017

"Áno, popravovali sme, popravujeme a budeme popravovať!" ("Sí, hemos fusilado, fusilamos y seguiremos fusilando!") Vypisoval poslanec Smer-SD na kapitalistickej sociálnej sieti na obranu tých, čo viac »

Píšem ti Faktúru, komunista. Na 42 miliárd a 388 miliónov eur.

17.11.2017

Píšem ti Faktúru, komunista. Na 42 miliárd a 388 miliónov eur. Na 7 593 eur na každého človeka žijúceho na Slovensku. To je DLH, ktorý si vytrovil za 11 rokov v pozícií, kedy oligarchovia viac »

Andrejovi Dankovi – Slovensko nie je Lesostav Revúca, aby ho priviedol do ruín a dlžôb, ako jeho otec.

16.11.2017

Slovensko a jeho občania – okrem darebákov eštebákov a komunistov registrovaných v SNS – odmietajú osud Lesostavu Revúca. Privatizácie na barbarský spôsob otca Andreja Danka. Privatizácie, viac »

cukrovka, pacient, doktor, vyšetrenie, ordinácia

Lekári môžu obísť Druckera: Zámer rozšíriť ordinačné hodiny nemusí vyjsť

21.11.2017 07:00

Po novom by v ambulanciách lekári mali odpracovať minimálne sedem hodín každý deň, teda 35 hodín za týždeň.

Bialowiežský prales, Poľsko

Poľsku hrozí za výrub v pralese pokuta 100 000 eur denne

20.11.2017 22:05

Poľsko musí okamžite prestať rúbať v chránenom Bialowiežskom pralese, alebo zaplatí každý deň pokutu 100 000 eur. Rozhodol o tom súdny dvor Európskej únie.

bitcoin, mena, platidlo

Hodnota bitcoinu prekročila hranicu 8-tisíc dolárov

20.11.2017 21:34

Digitálna mena bitcoin pokračuje v raste na nové rekordy a prvýkrát prekonala 8000 dolárov.

trump

Trump: USA opäť zaradí KĽDR na zoznam podporovateľov terorizmu

20.11.2017 20:27, aktualizované: 22:07

Spojené štáty opäť začlení KĽDR na zoznam krajín podporujúcich terorizmus. V pondelok to podľa agentúry Reuters oznámil americký prezident Donald Trump.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,043
Celková čítanosť: 5817735x
Priemerná čítanosť článkov: 5578x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy