Založ si blog

Ešte nikto nespochybnil odbornosť Róberta Kaliňáka ako Róbert Fico.

Sú okamihy v živote politika, kedy aj v bdelom stave sa zjavujú neodohnateľné vidiny hyperinteligentného „zloducha“. Niccola Machiavelliho.

Na jednej strane už odžité historické varovanie Margaret Tatcherovej – „Problém so socializmom je ten, že sa vám môžu minúť peniaze iných ľudí“. Pre mnohých pamätníkov nostalgie hovorím o období rokov, ktoré dnes dojmami bujarých spomienok na mladosť zamieňajú s nejestvujúcimi pozitívami utópie.

Na strane druhej, varovanie britskej premiérky nanovo navštívilo politika už v zrelom veku, a čo je ešte tragickejšie, v podmienkach demokracie. Síce programovo dusenej, zabíjanej, znetvorovanej, zneužívanej a vykrádanej.

No to základné – „že vám dôjdu peniaze“ iných ľudí je tu prítomné dnes ešte v desivejšej podobe ako za vlády komunistov. A stačilo tak málo. Dve volebné obdobia, čo dohromady dáva 8 rokov a z pohľadu existencie ľudstva je to iba zlomok času. Dve obdobia, raz odskúšané s iným komunistom a darebákom od vlastencov. Druhý, ešte neúspešnejší pokus, ako nostalgická spomienka na čas mladosti s jej „čarom“ vedúcej úlohy strany. Desivých osem rokov.

A po nich vlastnoručne napísané priznanie.

„V tomto zmysle nechápem celkom výzvu pána poslanca, (MUDr.Alana Suchánka) aby som ja niečo dokazoval, keďže podozrenia – a to celkom konkrétne – boli vznesené voči jeho konaniu v tendri z roku 2012“. 17.5.2016 Hospodárske noviny, blog Róberta Fica.

Od roku 2012, teda štyri roky má predseda Smer-SD v rukách dôkazy o viac ako podozrení zo spáchania trestného činu machinácie s verejným obstarávaním. Má na to dôkazy, ale zostáva verný svoje tradícií, on nič nemusí. Samozrejme. V jeho neprávnom štáte s generálnym prokurátorom nie Slovenskej republiky, ale Smer-SD (Štefana Harabín), naozaj nič nemusí. Teda, aby som mu neubližoval, okrem „literárnej činnosti“ blogéra, ktorou zamoruje priestor.

Ja mu rozumiem.

Celých 52 rokov svojho života bojuje, ako Sluha Sancho Pancho, s pravicou a jej „hydrou“ – kapitalizmom.

A tu ho máš.

Po voľbách 2016 mu oligarchovia zostavia vládu s dvoma akože pravicovými stranami a jednou kreatúrou vlastencov.

Toto by dorazilo aj rytierovho vychudnutého koňa, nie to komunistu.

Predseda Smer-SD nedokazuje, predseda obviňuje a píše o iných a ich morálke vzdať sa mandátu a odísť do minulosti.

Zalistovaním do výrokovej histórie Róberta Fica, najobsažnejšej zo všetkých politikov, pozorný čitateľ nájde aj jeho výzvu na vlastný odchod z politiky.

„Ak Smer nebude úspešný a nedosiahne svoj cieľ, to znamená byť pri zostavovaní vlády a dostať do kabinetu i celkovej politiky čo najviac ľudí, Róbert Fico z politiky odíde. Týmto chcem dať najavo, že politik musí prijímať osobnú politickú zodpovednosť za úspech alebo neúspech“.

A je to tu, myslím ten čas. Na odchod. Smer-SD nebol vo voľbách úspešný, stratil viac ako 400 tisíc voličov, ba ani pri zostavovaní vlády nebol. Tento akt sa konal v priestoroch iných a pod taktovkou tých, ktorí sa neunúvajú vstúpiť na pôdu politickú a žiadať voliča o hlas, aby mohli zneužívať výhody voľného vstupu do štátnej pokladnice.

Teda, po pravde, už to malo byť v roku 2014, kedy Róbert Fico avizoval odchod z politiky.

Nevyšlo. Volič odmietol mu vystaviť „kúpeľnú liečbu“ do prezidentského paláca, lebo už mal odžité, čo iný komunista dokáže urobiť s právom udelenia amnestie. Zločinu a zločincom.

Nevyšlo ani zo zostavením vlády a jeho odchod z politiky by otvoril dvere pre Róberta Kaliňáka, aby konečne bol „zločinec“, poslanec Alan Suchánek a trestný čin machinácie s verejným obstarávaním pri nákupe CT Piešťany, vyšetrený.

Dnes, po blogu predsedu Smer-SD musí byť každému zrejmé, že za dlžoby v zdravotníctve, vo výške viac ako 500 miliónov eur,  je zodpovedný poslanec MUDr.Alan Suchánek.

http://komentare.hnonline.sk/dnes-pise/663933-nemocnice-budu-nakupovat-centralne

 

Súdruhovia klikajúci na čítanosť, vaša bezmocnosť je nadrozmerná.

25.07.2017

Vyrobiť čítanosť za jednu štvrtinu času štvornásobnú mi zakladá ôpovinnosťč požiadať predsedu Smer-SD, Róberta Fica, aby v rámci svojej novej právomoci vás vyznamenal Radom klikajúceho viac »

O uväznení Mečiara rozhodovali slovenskí miliardári dávno predtým ako budú súdy od Harabína dnes.

25.07.2017

Ukážte mi jedného ponovembrového slovenského miliardára vyklíčeného bez semena zodpovednosti a poctivosti ako podnikateľ Baťa, miliardára ktorému bolo darované bohatstvo ľudí privatizáciou, viac »

Už aj Smer-SD má svojho Fruniho a BMG Invest a desaťtisíce poškodených klientov.

22.07.2017

Smer-SD si v baniach uhľobaróna zriadil ilegálne legálnu Alobalovú baliareň jednej miliardy eur, no zriadiť si Alobalovú dielničku v Národnej banke Slovenska vypovedá o politickom hulvátstve viac »

Saint-Tropez požiar

Požiare vo Francúzsku pod kontrolou, stále ale horí pri Saint-Tropez

25.07.2017 16:25

Väčšina požiarov, ktoré od pondelka sužovali juhovýchod Francúzska a Korziku, sú pod kontrolou.

dar, dedičstvo, hypotéka

Výška štátnej prémie na stavebnom sporení sa zrejme nezmení

25.07.2017 16:17

Na získanie maximálnej výšky štátnej prémie bude potrebné vložiť na účet stavebného sporenia zrejme aj v budúcom roku vklady vo výške 1 327, 80 eura.

plyn, energie

Spoločnosť Nafta mala vlani čistý zisk takmer 80 miiónov eur

25.07.2017 16:14

Akciová spoločnosť Nafta, ktorá prevádzkuje podzemné zásobníky plynu, dosiahla v minulom roku čistý zisk 79,6 mil. eur.

Trump

Trump označil politiku EÚ voči USA za príliš protekcionistickú

25.07.2017 16:02

Americký prezident Donald Trump obvinil EÚ z prílišného protekcionizmu vo vzťahu k USA.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 980
Celková čítanosť: 5477910x
Priemerná čítanosť článkov: 5590x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy