Založ si blog

Ešte nikto nespochybnil odbornosť Róberta Kaliňáka ako Róbert Fico.

Sú okamihy v živote politika, kedy aj v bdelom stave sa zjavujú neodohnateľné vidiny hyperinteligentného „zloducha“. Niccola Machiavelliho.

Na jednej strane už odžité historické varovanie Margaret Tatcherovej – „Problém so socializmom je ten, že sa vám môžu minúť peniaze iných ľudí“. Pre mnohých pamätníkov nostalgie hovorím o období rokov, ktoré dnes dojmami bujarých spomienok na mladosť zamieňajú s nejestvujúcimi pozitívami utópie.

Na strane druhej, varovanie britskej premiérky nanovo navštívilo politika už v zrelom veku, a čo je ešte tragickejšie, v podmienkach demokracie. Síce programovo dusenej, zabíjanej, znetvorovanej, zneužívanej a vykrádanej.

No to základné – „že vám dôjdu peniaze“ iných ľudí je tu prítomné dnes ešte v desivejšej podobe ako za vlády komunistov. A stačilo tak málo. Dve volebné obdobia, čo dohromady dáva 8 rokov a z pohľadu existencie ľudstva je to iba zlomok času. Dve obdobia, raz odskúšané s iným komunistom a darebákom od vlastencov. Druhý, ešte neúspešnejší pokus, ako nostalgická spomienka na čas mladosti s jej „čarom“ vedúcej úlohy strany. Desivých osem rokov.

A po nich vlastnoručne napísané priznanie.

„V tomto zmysle nechápem celkom výzvu pána poslanca, (MUDr.Alana Suchánka) aby som ja niečo dokazoval, keďže podozrenia – a to celkom konkrétne – boli vznesené voči jeho konaniu v tendri z roku 2012“. 17.5.2016 Hospodárske noviny, blog Róberta Fica.

Od roku 2012, teda štyri roky má predseda Smer-SD v rukách dôkazy o viac ako podozrení zo spáchania trestného činu machinácie s verejným obstarávaním. Má na to dôkazy, ale zostáva verný svoje tradícií, on nič nemusí. Samozrejme. V jeho neprávnom štáte s generálnym prokurátorom nie Slovenskej republiky, ale Smer-SD (Štefana Harabín), naozaj nič nemusí. Teda, aby som mu neubližoval, okrem „literárnej činnosti“ blogéra, ktorou zamoruje priestor.

Ja mu rozumiem.

Celých 52 rokov svojho života bojuje, ako Sluha Sancho Pancho, s pravicou a jej „hydrou“ – kapitalizmom.

A tu ho máš.

Po voľbách 2016 mu oligarchovia zostavia vládu s dvoma akože pravicovými stranami a jednou kreatúrou vlastencov.

Toto by dorazilo aj rytierovho vychudnutého koňa, nie to komunistu.

Predseda Smer-SD nedokazuje, predseda obviňuje a píše o iných a ich morálke vzdať sa mandátu a odísť do minulosti.

Zalistovaním do výrokovej histórie Róberta Fica, najobsažnejšej zo všetkých politikov, pozorný čitateľ nájde aj jeho výzvu na vlastný odchod z politiky.

„Ak Smer nebude úspešný a nedosiahne svoj cieľ, to znamená byť pri zostavovaní vlády a dostať do kabinetu i celkovej politiky čo najviac ľudí, Róbert Fico z politiky odíde. Týmto chcem dať najavo, že politik musí prijímať osobnú politickú zodpovednosť za úspech alebo neúspech“.

A je to tu, myslím ten čas. Na odchod. Smer-SD nebol vo voľbách úspešný, stratil viac ako 400 tisíc voličov, ba ani pri zostavovaní vlády nebol. Tento akt sa konal v priestoroch iných a pod taktovkou tých, ktorí sa neunúvajú vstúpiť na pôdu politickú a žiadať voliča o hlas, aby mohli zneužívať výhody voľného vstupu do štátnej pokladnice.

Teda, po pravde, už to malo byť v roku 2014, kedy Róbert Fico avizoval odchod z politiky.

Nevyšlo. Volič odmietol mu vystaviť „kúpeľnú liečbu“ do prezidentského paláca, lebo už mal odžité, čo iný komunista dokáže urobiť s právom udelenia amnestie. Zločinu a zločincom.

Nevyšlo ani zo zostavením vlády a jeho odchod z politiky by otvoril dvere pre Róberta Kaliňáka, aby konečne bol „zločinec“, poslanec Alan Suchánek a trestný čin machinácie s verejným obstarávaním pri nákupe CT Piešťany, vyšetrený.

Dnes, po blogu predsedu Smer-SD musí byť každému zrejmé, že za dlžoby v zdravotníctve, vo výške viac ako 500 miliónov eur,  je zodpovedný poslanec MUDr.Alan Suchánek.

http://komentare.hnonline.sk/dnes-pise/663933-nemocnice-budu-nakupovat-centralne

 

Posledných 12 rokov vykrádania zdravotníctva ukázalo, že zdieranie ľudia milujú. Viac, ako svoje zdravie.

18.09.2017

Človek Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, Marcel Forai, riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, s platom 4 500 eur mesačne nakupujúci honosné nehnuteľnosti po celom Slovensku, podpísal 69 zmlúv viac »

Elitná jednotka boja so zločinom zberá aj klebety. Napríklad na Danka. Finančným inštitúciám unikajú dôverné dokumenty s daňovým tajomstvom. Napríklad na prezidenta Kisku.

14.09.2017

„V kriminálnych informáciách, čo je zber klebiet po ulici, sú ich na každého politika stovky,” reagoval Kaliňák. Ak to je tak, potom by ma zaujímal dôvod, prečo NAKA nebola schopná rok viac »

Ak by mal Robert Fico zaplatiť všetky dane z neoprávnených výhod v prezidentskej kampani musel by predať rodinu do otroctva. Aj to Vrece zemiakov, do podoby ktorého sa premenil po vyhlásení výsledkov volieb.

13.09.2017

Kiskom prenajatá súkromná firma a Ficova súkromná firma s názvom Slovenská republika. Práve začal prezidentská kampaň, lebo tí, ktorí riadia Roberta Fica, potrebujú amnestie ešte vo väčšom viac »

Mexiko, zemetrasenie,

VIDEO: Zemetrasenie v Mexiku strhávalo domy. Vyžiadalo si najmenej 50 obetí

19.09.2017 22:38

Zemetrasenie udrelo presne v deň, keď si krajina pripomínala ničivé zemetrasenie s magnitúdou 8,1, ktoré v roku 1985 pripravilo o život minimálne päťtisíc ľudí.

Nemecko, diaľnica, mýto, auto, autá, diaľnice

Vo Frankfurte našli bombu z vojny, zatvoria letisko aj diaľnicu

19.09.2017 21:54

Nevybuchnutú bombu našli robotníci pri výkopových prácach spojených s výstavbou novej podzemnej dráhy vedúcej na letisko.

hrivna, Ukrajina, Kyjev

Ukrajina oznámila návrat na medzinárodné finančné trhy

19.09.2017 21:41

Ukrajina plánuje budúci pondelok vydať dlhopisy s 15-ročnou splatnosťou s ročným úrokom 7,375 percenta.

RYANAIR

Ryanair zrušil Bratislave 12 letov

19.09.2017 20:00

Státisíce pasažierov so zrušenými letmi, milióny v neistote.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,001
Celková čítanosť: 5643473x
Priemerná čítanosť článkov: 5638x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy