Založ si blog

Vysmiať sa Dieťaťu je zločin. Uniesť Marca je prirodzenou výbavou štátu a jeho arogantnej moci.

Ráno, prvého januára roku 1993 po opici z Klausovho, „tak si jděte“ !, inštinktívni mrzáci sociálnych obranných reakcií predkov, položili základy čohosi, čomu štvrťstoročie hovoria štát.

Človek zabudol na (pa)chuť zakázaného ovocia zo Stromu poznania predvojnového obdobia a tak niet div, že chuť zaplnila prázdnotu lebiek a dala do pohybu „chuťové kanáliky“ niekoľkým generáciám. Raz im hovorili arizácia, potom znárodňovanie, aby si riadne uľavili svojmu apetitu privatizáciou. Vždy v sprievode krvi nevinných, lebo vraj sme národ dobrosrdeční a pohostinní. Obraz, v páse ohnutého do predklonu, mi akosi k tomu nepasuje.

Ľudia popadali z koruny stromu a začali „robiť, čo so im zachcelo“, lebo čo už s človekom „padnutým na Hlavu“. Ako malé deti kopírovali model správania sa dospelých. Politikov. Tak boli generácie vedené a formované. Podriaďovať sa chytrosti politikov a ani nepomyslieť na myšlienku volať ich na zodpovednosť. Zvykli si, aby popreli rozum, ktorý mal nutkanie pýtať sa. Prečo hlúpemu a človeku škodlivému historickému správaniu sa politikov nedá tvrdé ponaučenie.

Pästný klin a oheň, niekoľkokrát položený na pohanský oltár obety ,aby spoločenstvo zakaždým podľahlo pokušeniu založiť oheň a upiecť tých naokolo.

Pol roka predtým, bolo leto 1947 nesmierne suché, bez úrody, zato Kainov sa narodilo neúrekom.

Čiernu vystriedala červená a to, čo sa deje po Novembri ´89, tomu sa v škále farebnosti nedá nájsť ekvivalent.

Spoločnosť zovrela, no nevykypela, súdnym výkonom odňatia dieťaťa. Marka.

Spoločnosť výrazne zagresivnela vo výrazive a nanovo potvrdila starú pravdu Konrada Lorenza.

„Ľudia, ktorí sa smejú, nikdy nestrieľajú“.

Zrejme sme smiechom naplnení už pomaly osemdesiat rokov, najvypuklejšie posledných dvadsať šesť.

Za to štvrťstoročie bolo spáchaných toľko zločinov s prvkami mocenského záujmu, že cudzinca znalého našich novodobých dejín by neprekvapil pohľad, v ktorom bilbordy lemujúce  a zamorujúce náš život, by nahradili povestné rímske kríže s ukrižovanými zločincami moci.

A nič.

Ventil zloby v ľuďoch, v podobe hromozvodu inštalovaného na telo súdneho úradníka, zabral. Odvrátil pozornosť od vývoja po parlamentných voľbách, potlačil spomienky na oligarchov, ktorí si vytvorili vládu svojich predstáv a vyskladali kreatúru moci zo štyroch, aby agresivitu ľudí zmenil na ten povestný smiech, ktorý nezabíja.

Nie úradník, nie sudkyňa, nie množstvo drobných postavičiek, ako vystrihnutých od Dostojevského, ale štát, moc a politici sú tí, voči ktorým má znieť hlas zloby za nezvládnutie a zneužitie moci.

Máme troch najvyšších ústavných činiteľov, ktorí svojimi výrokmi v čase kontextu s aroganciou moci pri odňatí Marka súvisia.

Kto iný, ako osobne aktívny syn privatizéra od Mečiara, Andrej Danko, po skúsenostiach s privatizáciou jeho otca, vytunelovaním podniku a pokojným spánkom naplneným zo stámiliónových dlžôb štátu môže povedať, že návrhy opozície sledujúce záujem občana, sú „ekonomickým bludom“.

Kto iný, ako prezident republiky môže na adresu krajiny vysloviť hodnotiaci úsudok, že vo „vyspelej spoločnosti“ sa príbeh Marko nesmie udiať. Ono, z prezidentského paláca, je pohľad diametrálne odlišný od pohľadu tých z panelákov.

Kto iný, ako predseda vlády, môže vydať obraz svojho zdevastovaného vnútorného života bez mravných princípov, keď s radosťou oznamuje, že po operácií sa „už teší, ako mu budú robiť zle, lebo vtedy sa cíti v dobrej kondícií“.

Preložené, čím viac mi budete robiť zle, tým sa ja mám lepšie.

Pozná niekto človeka, ktorý zlo považuje za svoje dobro ?

Nie, to iba komunista odkrýva karty a hovorí, že je ďalej pripravený ničiť tento štát.

Prečo nie, keď je vernou kópiou historických postáv moci. Inštinktívnych mrzákov sociálnych obranných reakcií predkov.

Prečo nie, keď ľudia sú dobrosrdeční a pohostinní.

Prečo nie, keď sme „Ľudia, ktorí sa smejú a nikdy nestrieľajú“.

 

 

 

 

Je nejaká špinavosť, kde by ste pán Kaliňák neboli ? Nové 4 milióny do kešene na „upratovanie“.

27.07.2017

Sú nejaké drahé hodinky, súdruh predseda Smer-SD, ktoré majú schopnosť odtikať tie povestné tri sekundy, kedy bude každý odvolaný ? Hovorím o firme Forest. Tá včera iba upratovala a dnes viac »

O uväznení Mečiara rozhodovali slovenskí miliardári dávno predtým ako budú súdy od Harabína dnes.

25.07.2017

Ukážte mi jedného ponovembrového slovenského miliardára vyklíčeného bez semena zodpovednosti a poctivosti ako podnikateľ Baťa, miliardára ktorému bolo darované bohatstvo ľudí privatizáciou, viac »

Už aj Smer-SD má svojho Fruniho a BMG Invest a desaťtisíce poškodených klientov.

22.07.2017

Smer-SD si v baniach uhľobaróna zriadil ilegálne legálnu Alobalovú baliareň jednej miliardy eur, no zriadiť si Alobalovú dielničku v Národnej banke Slovenska vypovedá o politickom hulvátstve viac »

Charlie Gard

Smrteľne chorého britského chlapčeka prevezú do hospicu, rozhodol sudca

27.07.2017 21:15

Sudca o presune nevyliečiteľne chorého Charlieho rozhodol po tom, čo sa rodičia a nemocnica nedohodli, kde a ako 11-mesačné dieťa strávi svoje posledné dni.

cesta, r2, kamene

Padajúce kamene vystrašili aj vodičov na R2 pri Zvolene

27.07.2017 20:00

Komplikácií v doprave sa po vodičoch jazdiacich pod Strečnom dočkali aj šoféri na rýchlostnej ceste R2 pri Zvolene, ktorej časť úseku je neprejazdná.

Vladimir Putin, Krym, Rusko, Ukrajina,

Putin: Rusko je zdržanlivé voči USA, ale trpezlivosť má svoje medze

27.07.2017 19:12

Rusko reaguje na akcie USA zdržanlivo, ale v určitej chvíli už nebude možné hrubé konanie ďalej trpieť. Uviedol ruský prezident Putin ohľadom možnej reakcie na sankcie USA.

MV SR: Vládny Airbus A319

Zraneného mladíka privezie domov z Grécka vládny špeciál

27.07.2017 19:00

Prvý pobyt Michala pri mori v Grécku sa neskončil šťastne. Po operácii leží tri týždne v nemocnici a dýchajú za neho prístroje. Minister vnútra Kaliňák ponúkol na prevoz špeciál.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 980
Celková čítanosť: 5487530x
Priemerná čítanosť článkov: 5600x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy