Založ si blog

Vysmiať sa Dieťaťu je zločin. Uniesť Marca je prirodzenou výbavou štátu a jeho arogantnej moci.

Ráno, prvého januára roku 1993 po opici z Klausovho, „tak si jděte“ !, inštinktívni mrzáci sociálnych obranných reakcií predkov, položili základy čohosi, čomu štvrťstoročie hovoria štát.

Človek zabudol na (pa)chuť zakázaného ovocia zo Stromu poznania predvojnového obdobia a tak niet div, že chuť zaplnila prázdnotu lebiek a dala do pohybu „chuťové kanáliky“ niekoľkým generáciám. Raz im hovorili arizácia, potom znárodňovanie, aby si riadne uľavili svojmu apetitu privatizáciou. Vždy v sprievode krvi nevinných, lebo vraj sme národ dobrosrdeční a pohostinní. Obraz, v páse ohnutého do predklonu, mi akosi k tomu nepasuje.

Ľudia popadali z koruny stromu a začali „robiť, čo so im zachcelo“, lebo čo už s človekom „padnutým na Hlavu“. Ako malé deti kopírovali model správania sa dospelých. Politikov. Tak boli generácie vedené a formované. Podriaďovať sa chytrosti politikov a ani nepomyslieť na myšlienku volať ich na zodpovednosť. Zvykli si, aby popreli rozum, ktorý mal nutkanie pýtať sa. Prečo hlúpemu a človeku škodlivému historickému správaniu sa politikov nedá tvrdé ponaučenie.

Pästný klin a oheň, niekoľkokrát položený na pohanský oltár obety ,aby spoločenstvo zakaždým podľahlo pokušeniu založiť oheň a upiecť tých naokolo.

Pol roka predtým, bolo leto 1947 nesmierne suché, bez úrody, zato Kainov sa narodilo neúrekom.

Čiernu vystriedala červená a to, čo sa deje po Novembri ´89, tomu sa v škále farebnosti nedá nájsť ekvivalent.

Spoločnosť zovrela, no nevykypela, súdnym výkonom odňatia dieťaťa. Marka.

Spoločnosť výrazne zagresivnela vo výrazive a nanovo potvrdila starú pravdu Konrada Lorenza.

„Ľudia, ktorí sa smejú, nikdy nestrieľajú“.

Zrejme sme smiechom naplnení už pomaly osemdesiat rokov, najvypuklejšie posledných dvadsať šesť.

Za to štvrťstoročie bolo spáchaných toľko zločinov s prvkami mocenského záujmu, že cudzinca znalého našich novodobých dejín by neprekvapil pohľad, v ktorom bilbordy lemujúce  a zamorujúce náš život, by nahradili povestné rímske kríže s ukrižovanými zločincami moci.

A nič.

Ventil zloby v ľuďoch, v podobe hromozvodu inštalovaného na telo súdneho úradníka, zabral. Odvrátil pozornosť od vývoja po parlamentných voľbách, potlačil spomienky na oligarchov, ktorí si vytvorili vládu svojich predstáv a vyskladali kreatúru moci zo štyroch, aby agresivitu ľudí zmenil na ten povestný smiech, ktorý nezabíja.

Nie úradník, nie sudkyňa, nie množstvo drobných postavičiek, ako vystrihnutých od Dostojevského, ale štát, moc a politici sú tí, voči ktorým má znieť hlas zloby za nezvládnutie a zneužitie moci.

Máme troch najvyšších ústavných činiteľov, ktorí svojimi výrokmi v čase kontextu s aroganciou moci pri odňatí Marka súvisia.

Kto iný, ako osobne aktívny syn privatizéra od Mečiara, Andrej Danko, po skúsenostiach s privatizáciou jeho otca, vytunelovaním podniku a pokojným spánkom naplneným zo stámiliónových dlžôb štátu môže povedať, že návrhy opozície sledujúce záujem občana, sú „ekonomickým bludom“.

Kto iný, ako prezident republiky môže na adresu krajiny vysloviť hodnotiaci úsudok, že vo „vyspelej spoločnosti“ sa príbeh Marko nesmie udiať. Ono, z prezidentského paláca, je pohľad diametrálne odlišný od pohľadu tých z panelákov.

Kto iný, ako predseda vlády, môže vydať obraz svojho zdevastovaného vnútorného života bez mravných princípov, keď s radosťou oznamuje, že po operácií sa „už teší, ako mu budú robiť zle, lebo vtedy sa cíti v dobrej kondícií“.

Preložené, čím viac mi budete robiť zle, tým sa ja mám lepšie.

Pozná niekto človeka, ktorý zlo považuje za svoje dobro ?

Nie, to iba komunista odkrýva karty a hovorí, že je ďalej pripravený ničiť tento štát.

Prečo nie, keď je vernou kópiou historických postáv moci. Inštinktívnych mrzákov sociálnych obranných reakcií predkov.

Prečo nie, keď ľudia sú dobrosrdeční a pohostinní.

Prečo nie, keď sme „Ľudia, ktorí sa smejú a nikdy nestrieľajú“.

 

 

 

 

Príde čas, kedy média dostanú obrovské množstvo utajovaných informácií o porušeniach zákona Robertom Ficom.

20.09.2017

Najlepší minister vnútra Kaliňák by mal niekde nájsť odvahu, zatknúť Róberta Fica a odovzdať ho kamarátovi, generálnemu prokurátorovi. Útok na prezidenta republiky začal 30 marca 2014 viac »

Posledných 12 rokov vykrádania zdravotníctva ukázalo, že zdieranie ľudia milujú. Viac, ako svoje zdravie.

18.09.2017

Človek Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, Marcel Forai, riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, s platom 4 500 eur mesačne nakupujúci honosné nehnuteľnosti po celom Slovensku, podpísal 69 zmlúv viac »

Elitná jednotka boja so zločinom zberá aj klebety. Napríklad na Danka. Finančným inštitúciám unikajú dôverné dokumenty s daňovým tajomstvom. Napríklad na prezidenta Kisku.

14.09.2017

„V kriminálnych informáciách, čo je zber klebiet po ulici, sú ich na každého politika stovky,” reagoval Kaliňák. Ak to je tak, potom by ma zaujímal dôvod, prečo NAKA nebola schopná rok viac »

Kim Čong-un

Kim pohrozil USA najtvrdšou odvetou, KĽDR sa vyhráža ďalším jadrovým testom

22.09.2017 05:50

Slová Donalda Trumpa o zničení KĽDR ospravedlňujú náš jadrový program, tvrdí vodca Kim. Dodal, že je to cesta, po ktorej chce ísť až do konca.

Trump

Trump vyhlásil bankovú blokádu KĽDR

21.09.2017 22:43

Banky budú stáť pred jasnou voľbou - buď obchodovať so Spojenými štátmi, alebo so zločinným režimom v KĽDR, vyhlásil Donald Trump.

rakka, syria

Arabsko-kurdskí ozbrojenci strieľali na sýrske jednotky vlády

21.09.2017 22:31

Ak sa takéto incidenty zopakujú, Rusko podnikne príslušné kroky, varovala Moskva Washington.

LOREAL-BETTENCOURT/

Zomrela najbohatšia žena sveta Liliane Bettencourtová

21.09.2017 20:50

Vo veku 94 rokov zomrela vo Francúzsku podnikateľka a dedička kozmetickej spoločnosti L'Oréal Liliane Bettencourtová.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,002
Celková čítanosť: 5653128x
Priemerná čítanosť článkov: 5642x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy