Založ si blog

Milé babky demokratky, zomrel Mečiar a zomiera aj Fico.

Slovensko po dvadsiatich šiestich rokoch má veľký cintorín politických mŕtvol. Po pravde, poniektoré z nich ešte dostávajú posledné stranícke infúzie, ako znak vďaky za usilovnosť pri zamorovaní krajiny, ktorá krátky čas mala ambícií vrátiť sa k Demokracii. K Slobode i pravidlám rovnakým pre všetkých.

Po pravde, pojem pravdy čínska kultúra nepozná a nahrádza ho výrazom, úprimnosť.

Tak sa vydajme na cestu vrúcnosti, aby sme prepadli veselej bujarosti, ako Mexičania pri sviatku mŕtvych, Día de los muertos. Lebky, lebo to je charakteristický obraz oslavujúcich živých, pridávajú do spomienok humor. Žarty na kostiach mŕtvych.

Nikto nepochybuje, že Vladimír Mečiar splnil svoj sľub o Slovensku v podobe vysokej životnej úrovne starých Helvétov. Uniknuté dokumenty Panama Papers dávajú tušiť rozmer veselosti jeho straníckych a spriaznených pozostalých, pre ktorých je Švajčiarsko tak prítomné, že ani neskrývajú bujarosť od dobroty.

O čo veselšie by boli oslavy kostlivcov, keby všetci vypadli z tej ich povestnej skrine, mocou dobre uzamknutej kasne. Ani zo žartu nemožno predpokladať, že by mocenská mašinéria Nepodareného  červeného synáčika zobrala kľúč a otvorila ju. Spolu s érou Mečiara Dzurindu by sa vyvalilo množstvo omrviniek korupcie, klientelizmu i lukulského hodovania v štátnej pokladnici.

V porovnaní s umelo, oligarchami porodeného sveta káuz, korupcie a šafárenia Nepodareného synáčika, by to boli iba „drobnosti majstrov“ pokriveného vnímania  úloh politiky.

A tak to aj zostane, až na „veky vekov“ , ámen.

Áno záverečné dejstvo odchodu Róberta Fica je už v tých, ktorí okúsili štedrosť Mečiara i Dzurindu a popri štedrosti imitátora sociálnosti okoštovali aj radosť zo zostavenia vlády F3.

Zostávajú posledné tri dôležité míľniky, dnes už politickej mŕtvoly, na cesta za nehynúcou slávou spomienok pri splácaní jeho dlžôb potomkami, ktorým sa ešte o svete ani nesníva.

Prvým je, tak ako je u komunistu zvykom, byť prvým predsedajúcim slovenského predsedníctva v Rade EÚ. Vzhľadom na stav úrovne socialistami zamoreného prostredia založeného Róbertom Schumanom je málo pravdepodobné, že by sa nivo zhoršilo. Nie, žeby Slovensko nemalo čo Európe ponúknuť z nepreberného množstva lumpárni, len Róbert Fico zásadne mení obsah rétoriky po prekročení hraníc. Model slovenského komplexu menejcennosti je viac, ako prítomný.

Druhý, postarať sa o svojich straníckych pozostalých a dať im léno blahobytu aj na ďalšie štyri roky.

Model odskúšaný na „charizmatickej“ Viere Tomanovej obstál aj tej najtvrdšej skúške. Víchrica s „uneseným“ Marcom preletela krajinou a nastalo to povestné ticho po búrke. Vlahou, zo zloby verejnej mienky, je pripravená pôda pre nástup posledného mohykána , ktorý v práci vidí poslednú možnosť, ako prežiť.

Ľubomír Vážny je nominovaný na „politickú malinu“ , čo neznamená nič iné, ako pokus vymeniť človeka vedeného v zoznamoch štátnej bezpečnosti a zasadnúť na horúcu stoličku šéfa Sociálnej poisťovne.

Žhavá nie pre pozostalého adepta, ale pre Jána Richtera. Ten už priznal, že s vyplácaním dôchodkov, napriek infúzií z druhého piliera, sú problémy.

Pre Smer-SD je Ľubomír Vážny, v záujme záchrany Jána Richtera ako pevnej súčasti nemravného vládnutia jednej strany a jej vedúcej úlohy, tým vhodným adeptom, ktorý si to má „vyžrať.

Posledným, tretím míľnikom, je prijať zákon zakazujúci na území Slovenska sláviť Sviatok Lebiek. Vystaviť ľudí sankciám, aby si z odchádzajúcej politickej mŕtvoly robili nie jeden deň žarty, ale nepretržite celých 60 rokov.

Kdesi tam, v ďalekej budúcnosti sa podarí Slovensku zaplatiť všetky ním vytvorené štátne dlhy a výchovným procesom docieliť zmeny myslenia novým generáciám.

Totiž, že socializmus je blud a iba aktivitami voličov podobných Babkám demokratkám, sa podarilo exhumovať „mŕtvoly“ tej neľudskej doby a dať im znova moc.

V Mexiku sa Catrina, bohyňa Mictecacíhuatl, „Pani smrtina druhý deň po Día de los muertos, zavrie s ostatnými kostlivcami, do skríň.

Na Slovensku vládne.

Posledných 12 rokov vykrádania zdravotníctva ukázalo, že zdieranie ľudia milujú. Viac, ako svoje zdravie.

18.09.2017

Človek Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, Marcel Forai, riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, s platom 4 500 eur mesačne nakupujúci honosné nehnuteľnosti po celom Slovensku, podpísal 69 zmlúv viac »

Elitná jednotka boja so zločinom zberá aj klebety. Napríklad na Danka. Finančným inštitúciám unikajú dôverné dokumenty s daňovým tajomstvom. Napríklad na prezidenta Kisku.

14.09.2017

„V kriminálnych informáciách, čo je zber klebiet po ulici, sú ich na každého politika stovky,” reagoval Kaliňák. Ak to je tak, potom by ma zaujímal dôvod, prečo NAKA nebola schopná rok viac »

Ak by mal Robert Fico zaplatiť všetky dane z neoprávnených výhod v prezidentskej kampani musel by predať rodinu do otroctva. Aj to Vrece zemiakov, do podoby ktorého sa premenil po vyhlásení výsledkov volieb.

13.09.2017

Kiskom prenajatá súkromná firma a Ficova súkromná firma s názvom Slovenská republika. Práve začal prezidentská kampaň, lebo tí, ktorí riadia Roberta Fica, potrebujú amnestie ešte vo väčšom viac »

RYANAIR

Ryanair zrušil Bratislave 12 letov

19.09.2017 20:00

Státisíce pasažierov so zrušenými letmi, milióny v neistote.

prezident Andrej Kiska dane kampan

Kiska chcel uplatniť vratku DPH v sume 146-tisíc eur

19.09.2017 19:34

O takmer 150–tisíc eur chcela prezidentova firma obrať štát pri dani z pridanej hodnoty.

taliansko, migranti, migrant

Francúzska polícia núti stovky imigrantov opustiť provizórny tábor

19.09.2017 18:46

Do provizórneho tábora neďaleko Lamanšského prielivu prichádzajú utečenci s nádejou, že sa im podarí dostať do Veľkej Británie.

viktor orbán, orbán, maďarsko,

EÚ kontrolovala železnice medzi dvomi dedinami. V jednej má Orbán dom, v druhej sa narodil

19.09.2017 17:44

Železničná trať má celkovo len tri zastávky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,001
Celková čítanosť: 5643027x
Priemerná čítanosť článkov: 5637x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy