Založ si blog

Milé babky demokratky, zomrel Mečiar a zomiera aj Fico.

Slovensko po dvadsiatich šiestich rokoch má veľký cintorín politických mŕtvol. Po pravde, poniektoré z nich ešte dostávajú posledné stranícke infúzie, ako znak vďaky za usilovnosť pri zamorovaní krajiny, ktorá krátky čas mala ambícií vrátiť sa k Demokracii. K Slobode i pravidlám rovnakým pre všetkých.

Po pravde, pojem pravdy čínska kultúra nepozná a nahrádza ho výrazom, úprimnosť.

Tak sa vydajme na cestu vrúcnosti, aby sme prepadli veselej bujarosti, ako Mexičania pri sviatku mŕtvych, Día de los muertos. Lebky, lebo to je charakteristický obraz oslavujúcich živých, pridávajú do spomienok humor. Žarty na kostiach mŕtvych.

Nikto nepochybuje, že Vladimír Mečiar splnil svoj sľub o Slovensku v podobe vysokej životnej úrovne starých Helvétov. Uniknuté dokumenty Panama Papers dávajú tušiť rozmer veselosti jeho straníckych a spriaznených pozostalých, pre ktorých je Švajčiarsko tak prítomné, že ani neskrývajú bujarosť od dobroty.

O čo veselšie by boli oslavy kostlivcov, keby všetci vypadli z tej ich povestnej skrine, mocou dobre uzamknutej kasne. Ani zo žartu nemožno predpokladať, že by mocenská mašinéria Nepodareného  červeného synáčika zobrala kľúč a otvorila ju. Spolu s érou Mečiara Dzurindu by sa vyvalilo množstvo omrviniek korupcie, klientelizmu i lukulského hodovania v štátnej pokladnici.

V porovnaní s umelo, oligarchami porodeného sveta káuz, korupcie a šafárenia Nepodareného synáčika, by to boli iba „drobnosti majstrov“ pokriveného vnímania  úloh politiky.

A tak to aj zostane, až na „veky vekov“ , ámen.

Áno záverečné dejstvo odchodu Róberta Fica je už v tých, ktorí okúsili štedrosť Mečiara i Dzurindu a popri štedrosti imitátora sociálnosti okoštovali aj radosť zo zostavenia vlády F3.

Zostávajú posledné tri dôležité míľniky, dnes už politickej mŕtvoly, na cesta za nehynúcou slávou spomienok pri splácaní jeho dlžôb potomkami, ktorým sa ešte o svete ani nesníva.

Prvým je, tak ako je u komunistu zvykom, byť prvým predsedajúcim slovenského predsedníctva v Rade EÚ. Vzhľadom na stav úrovne socialistami zamoreného prostredia založeného Róbertom Schumanom je málo pravdepodobné, že by sa nivo zhoršilo. Nie, žeby Slovensko nemalo čo Európe ponúknuť z nepreberného množstva lumpárni, len Róbert Fico zásadne mení obsah rétoriky po prekročení hraníc. Model slovenského komplexu menejcennosti je viac, ako prítomný.

Druhý, postarať sa o svojich straníckych pozostalých a dať im léno blahobytu aj na ďalšie štyri roky.

Model odskúšaný na „charizmatickej“ Viere Tomanovej obstál aj tej najtvrdšej skúške. Víchrica s „uneseným“ Marcom preletela krajinou a nastalo to povestné ticho po búrke. Vlahou, zo zloby verejnej mienky, je pripravená pôda pre nástup posledného mohykána , ktorý v práci vidí poslednú možnosť, ako prežiť.

Ľubomír Vážny je nominovaný na „politickú malinu“ , čo neznamená nič iné, ako pokus vymeniť človeka vedeného v zoznamoch štátnej bezpečnosti a zasadnúť na horúcu stoličku šéfa Sociálnej poisťovne.

Žhavá nie pre pozostalého adepta, ale pre Jána Richtera. Ten už priznal, že s vyplácaním dôchodkov, napriek infúzií z druhého piliera, sú problémy.

Pre Smer-SD je Ľubomír Vážny, v záujme záchrany Jána Richtera ako pevnej súčasti nemravného vládnutia jednej strany a jej vedúcej úlohy, tým vhodným adeptom, ktorý si to má „vyžrať.

Posledným, tretím míľnikom, je prijať zákon zakazujúci na území Slovenska sláviť Sviatok Lebiek. Vystaviť ľudí sankciám, aby si z odchádzajúcej politickej mŕtvoly robili nie jeden deň žarty, ale nepretržite celých 60 rokov.

Kdesi tam, v ďalekej budúcnosti sa podarí Slovensku zaplatiť všetky ním vytvorené štátne dlhy a výchovným procesom docieliť zmeny myslenia novým generáciám.

Totiž, že socializmus je blud a iba aktivitami voličov podobných Babkám demokratkám, sa podarilo exhumovať „mŕtvoly“ tej neľudskej doby a dať im znova moc.

V Mexiku sa Catrina, bohyňa Mictecacíhuatl, „Pani smrtina druhý deň po Día de los muertos, zavrie s ostatnými kostlivcami, do skríň.

Na Slovensku vládne.

Róbert Fico hovorí, že nie je hlupák a klamár.

21.07.2017

Veda o hlúposti preukázala, že hustota hlupákov je rovnaká medzi členmi vlády ako medzi pravidelnými návštevníkmi krčiem nižších cenových skupín. Tvrdí český lekár a propagátor vedy, viac »

Keď zaútočí Hlas podobný Ficovi na Brusel, aby doniesol Slovákom kvalitné potraviny aké majú Nemci, treba dobiť viac.

20.07.2017

Hneď z kraja treba tým zloduchom v Bruseli povedať, že žiadne „čierne opice“, ako im familiárne hovoria voliči Smer-SD a Kotlebu, žiadne kvóty utečencov, lebo je to vec strategická na ceste viac »

Žatevný pornoherec Fico „oslavuje“ Deklaráciu zvrchovanosti v štáte, kde Kaliňáková polícia masakruje Deti a Žigová manželka lesy.

17.07.2017

V štáte, kde sa nanovo, napriek skúsenosti z červených kaukliarov moci v desivosti prežitých štyroch desiatok rokov, pripomínajú slová velikána politiky, Winstona Churchila – „Komunizmus viac »

Viktor Orbán

Orbán: Integrácia zlyhá. Moslimovia sa považujú za silnejších, než sú kresťania

22.07.2017 14:11

Podpora migrácie nie je odpoveďou na ekonomické problémy, povedal maďarský konzervatívny premiér Viktor Orbán.

Viktor Orbán, prejav

Inkvizícia EÚ namierená proti Poľsku nikdy nemôže uspieť, tvrdí Orbán

22.07.2017 13:35

Maďarsko použije všetky právne prostriedky, aby v Európskej únii preukázalo solidaritu s Poľskom. Povedal to maďarský premiér Viktor Orbán.

grecko, protest, demonstracia

Zadlžení Gréci sú z najhoršieho vonku

22.07.2017 13:00

Grécku ešte vlani hrozil odchod z eurozóny, no teraz sa podľa mnohých makroekonomických ukazovateľov pomaly dostáva z najhoršieho.

grécko, kos, zemetrasenie, pláž, ľudia na pláži,

Ľudia na Kose spali druhú noc pod holým nebom, báli sa ďalších otrasov

22.07.2017 12:16

Stovky dovolenkárov na gréckom ostrove Kos, ktorý postihlo zemetrasenie, spali už druhú noc za sebou pod holým nebom v obavách pred ďalším zemetrasením.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 977
Celková čítanosť: 5461821x
Priemerná čítanosť článkov: 5590x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy