Založ si blog

Rozumný vie, že je lepšie hovoriť pohrebnú reč, ako byť nebožtíkom v rakve.

13603784_1775701172701519_995746735483809183_oPani primátorka Prešova, Andrea Turčanová je výnimka z pravidla. No je ich tam, v KDH, viac. Aj napríklad jej predseda. Donedávna nadšenie neskrývajúci propagátor autora Čiernej diery, Vladimíra Mečiara, dnes búchajúci sa o zem v chrámoch Boha.

Čo už s krajinou, kde pamäť ľudí končí hodinu po nedeľňajšom obede. V područí driemot divána. A plného brucha.

Vidieť krajinu, Slovensko, kde žijú mrákavy čitateľov známeho humoristu Marka Twaina, je snom každého Kolomana Kertésza Bagalu, vydávateľa.

Znalec a ochutnávač všetkých škodlivých foriem života svojho času radil každej život predstierajúcej „mŕtvole“.

„Jediný spôsob, ako si uchovať zdravie, je jesť čo nechceš, piť, čo ti nechutí a robiť, čo sa ti nepáči“.

Zdravie, Prešov – včania, to je taká veľmi, ale veľmi ohyzdná choroba. To netvrdím ja, ale baktérie a Piet Hein. Prosím meno nič nemá spoločné s Pietou. Takou charakteristickou pre Slovensko, kde pozrieš tam hrobár, iba niet toho, kto by sa im dal pochovať.

Mnohí na východe, kde istoty súdruha Istotu, financované ľuďmi, majú výrazné meškanie, ich iba vyzerajú. A hromžia na primátorku.

Že dala 100 tisíc eur na čisté kúpanie v Delni a sinice sa vrátili. Rovnako, ako v Košiciach. To nemáte Boha, ľudia, vari chcete vyvolať „povstanie“ medzi Koňármi a Vraňármi ?

Keď nefunguje v oboch mestách je predsa logické, že aj súdruh Raši, socialista na jedno oko, aj pani Turčanová, katolíčka na jedno ucho, dali rovnaké zadanie. Aby sa sinice druhý deň po zaplatení faktúr vrátili. Či vari aj pri kúpaní má obyčajný človek „utrieť hubu“ v horkosti, že za súdružsko-nekresťanské peniaze nič nedostal ?

Cyanotoxíny, produkt siníc, sú zdraviu prospešné. To netvrdí Mark Twain, ale Andrea Turčanová. Nespôsobujú zažívacia ťažkosti, či alergie a už tobôž nie sú spúšťačom rakovinového ochorenia.

V Prešove žijú aj ľudia naplnení pokojom. Nad hromadiacou sa špinou v meste, nad bezdomovcami a ich „okupáciou“ historického centra, ba aj v dlhých radoch v autách nepriepustných ciest Prešova. Ani brvou nepohnú, keď si katolíci, jeden s pečiatkou a druhý s pozemkami, vymieňajú peniaze. Ich.

Čo už, aj tá socha na pomníku Východoslovenskému roľníckemu povstaniu z roku 1831, čo stojí na vŕšku nad Haniskou, má v sebe viac života ako oni.

Rada prešovčanom. Zaľahnite na ďalšie dva roky do rakvy a primátorka bude s vám prednášať pohrebnú reč.

A rada autorovi ?

V poslednom čase čítam samé strašné veci. O Prešove a jej primátorku. Ale aj o fajčení.

Idem si zapáliť ďalšiu cigaretu a dopiť kávu, aby som sa vyrovnal s neodbytnou myšlienkou.

Prestať čítať články o škodlivosti fajčenia.

 

foto (c) Fb Prešovský kritik  (súhlas mám)

 

 

 

Róbert Fico hovorí, že nie je hlupák a klamár.

21.07.2017

Veda o hlúposti preukázala, že hustota hlupákov je rovnaká medzi členmi vlády ako medzi pravidelnými návštevníkmi krčiem nižších cenových skupín. Tvrdí český lekár a propagátor vedy, viac »

Keď zaútočí Hlas podobný Ficovi na Brusel, aby doniesol Slovákom kvalitné potraviny aké majú Nemci, treba dobiť viac.

20.07.2017

Hneď z kraja treba tým zloduchom v Bruseli povedať, že žiadne „čierne opice“, ako im familiárne hovoria voliči Smer-SD a Kotlebu, žiadne kvóty utečencov, lebo je to vec strategická na ceste viac »

Žatevný pornoherec Fico „oslavuje“ Deklaráciu zvrchovanosti v štáte, kde Kaliňáková polícia masakruje Deti a Žigová manželka lesy.

17.07.2017

V štáte, kde sa nanovo, napriek skúsenosti z červených kaukliarov moci v desivosti prežitých štyroch desiatok rokov, pripomínajú slová velikána politiky, Winstona Churchila – „Komunizmus viac »

Viktor Orbán

Orbán: Integrácia zlyhá. Moslimovia sa považujú za silnejších, než sú kresťania

22.07.2017 14:11

Podpora migrácie nie je odpoveďou na ekonomické problémy, povedal maďarský konzervatívny premiér Viktor Orbán.

Viktor Orbán, prejav

Inkvizícia EÚ namierená proti Poľsku nikdy nemôže uspieť, tvrdí Orbán

22.07.2017 13:35

Maďarsko použije všetky právne prostriedky, aby v Európskej únii preukázalo solidaritu s Poľskom. Povedal to maďarský premiér Viktor Orbán.

grecko, protest, demonstracia

Zadlžení Gréci sú z najhoršieho vonku

22.07.2017 13:00

Grécku ešte vlani hrozil odchod z eurozóny, no teraz sa podľa mnohých makroekonomických ukazovateľov pomaly dostáva z najhoršieho.

grécko, kos, zemetrasenie, pláž, ľudia na pláži,

Ľudia na Kose spali druhú noc pod holým nebom, báli sa ďalších otrasov

22.07.2017 12:16

Stovky dovolenkárov na gréckom ostrove Kos, ktorý postihlo zemetrasenie, spali už druhú noc za sebou pod holým nebom v obavách pred ďalším zemetrasením.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 977
Celková čítanosť: 5461870x
Priemerná čítanosť článkov: 5590x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy