Založ si blog

Rozumný vie, že je lepšie hovoriť pohrebnú reč, ako byť nebožtíkom v rakve.

13603784_1775701172701519_995746735483809183_oPani primátorka Prešova, Andrea Turčanová je výnimka z pravidla. No je ich tam, v KDH, viac. Aj napríklad jej predseda. Donedávna nadšenie neskrývajúci propagátor autora Čiernej diery, Vladimíra Mečiara, dnes búchajúci sa o zem v chrámoch Boha.

Čo už s krajinou, kde pamäť ľudí končí hodinu po nedeľňajšom obede. V područí driemot divána. A plného brucha.

Vidieť krajinu, Slovensko, kde žijú mrákavy čitateľov známeho humoristu Marka Twaina, je snom každého Kolomana Kertésza Bagalu, vydávateľa.

Znalec a ochutnávač všetkých škodlivých foriem života svojho času radil každej život predstierajúcej „mŕtvole“.

„Jediný spôsob, ako si uchovať zdravie, je jesť čo nechceš, piť, čo ti nechutí a robiť, čo sa ti nepáči“.

Zdravie, Prešov – včania, to je taká veľmi, ale veľmi ohyzdná choroba. To netvrdím ja, ale baktérie a Piet Hein. Prosím meno nič nemá spoločné s Pietou. Takou charakteristickou pre Slovensko, kde pozrieš tam hrobár, iba niet toho, kto by sa im dal pochovať.

Mnohí na východe, kde istoty súdruha Istotu, financované ľuďmi, majú výrazné meškanie, ich iba vyzerajú. A hromžia na primátorku.

Že dala 100 tisíc eur na čisté kúpanie v Delni a sinice sa vrátili. Rovnako, ako v Košiciach. To nemáte Boha, ľudia, vari chcete vyvolať „povstanie“ medzi Koňármi a Vraňármi ?

Keď nefunguje v oboch mestách je predsa logické, že aj súdruh Raši, socialista na jedno oko, aj pani Turčanová, katolíčka na jedno ucho, dali rovnaké zadanie. Aby sa sinice druhý deň po zaplatení faktúr vrátili. Či vari aj pri kúpaní má obyčajný človek „utrieť hubu“ v horkosti, že za súdružsko-nekresťanské peniaze nič nedostal ?

Cyanotoxíny, produkt siníc, sú zdraviu prospešné. To netvrdí Mark Twain, ale Andrea Turčanová. Nespôsobujú zažívacia ťažkosti, či alergie a už tobôž nie sú spúšťačom rakovinového ochorenia.

V Prešove žijú aj ľudia naplnení pokojom. Nad hromadiacou sa špinou v meste, nad bezdomovcami a ich „okupáciou“ historického centra, ba aj v dlhých radoch v autách nepriepustných ciest Prešova. Ani brvou nepohnú, keď si katolíci, jeden s pečiatkou a druhý s pozemkami, vymieňajú peniaze. Ich.

Čo už, aj tá socha na pomníku Východoslovenskému roľníckemu povstaniu z roku 1831, čo stojí na vŕšku nad Haniskou, má v sebe viac života ako oni.

Rada prešovčanom. Zaľahnite na ďalšie dva roky do rakvy a primátorka bude s vám prednášať pohrebnú reč.

A rada autorovi ?

V poslednom čase čítam samé strašné veci. O Prešove a jej primátorku. Ale aj o fajčení.

Idem si zapáliť ďalšiu cigaretu a dopiť kávu, aby som sa vyrovnal s neodbytnou myšlienkou.

Prestať čítať články o škodlivosti fajčenia.

 

foto (c) Fb Prešovský kritik  (súhlas mám)

 

 

 

Posledných 12 rokov vykrádania zdravotníctva ukázalo, že zdieranie ľudia milujú. Viac, ako svoje zdravie.

18.09.2017

Človek Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, Marcel Forai, riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, s platom 4 500 eur mesačne nakupujúci honosné nehnuteľnosti po celom Slovensku, podpísal 69 zmlúv viac »

Elitná jednotka boja so zločinom zberá aj klebety. Napríklad na Danka. Finančným inštitúciám unikajú dôverné dokumenty s daňovým tajomstvom. Napríklad na prezidenta Kisku.

14.09.2017

„V kriminálnych informáciách, čo je zber klebiet po ulici, sú ich na každého politika stovky,” reagoval Kaliňák. Ak to je tak, potom by ma zaujímal dôvod, prečo NAKA nebola schopná rok viac »

Ak by mal Robert Fico zaplatiť všetky dane z neoprávnených výhod v prezidentskej kampani musel by predať rodinu do otroctva. Aj to Vrece zemiakov, do podoby ktorého sa premenil po vyhlásení výsledkov volieb.

13.09.2017

Kiskom prenajatá súkromná firma a Ficova súkromná firma s názvom Slovenská republika. Práve začal prezidentská kampaň, lebo tí, ktorí riadia Roberta Fica, potrebujú amnestie ešte vo väčšom viac »

RYANAIR

Ryanair zrušil Bratislave 12 letov

19.09.2017 20:00

Státisíce pasažierov so zrušenými letmi, milióny v neistote.

prezident Andrej Kiska dane kampan

Kiska chcel uplatniť vratku DPH v sume 146-tisíc eur

19.09.2017 19:34

O takmer 150–tisíc eur chcela prezidentova firma obrať štát pri dani z pridanej hodnoty.

taliansko, migranti, migrant

Francúzska polícia núti stovky imigrantov opustiť provizórny tábor

19.09.2017 18:46

Do provizórneho tábora neďaleko Lamanšského prielivu prichádzajú utečenci s nádejou, že sa im podarí dostať do Veľkej Británie.

viktor orbán, orbán, maďarsko,

EÚ kontrolovala železnice medzi dvomi dedinami. V jednej má Orbán dom, v druhej sa narodil

19.09.2017 17:44

Železničná trať má celkovo len tri zastávky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,001
Celková čítanosť: 5643052x
Priemerná čítanosť článkov: 5637x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy