Založ si blog

Slovensko : Zbožňovať komunistov a Sliepky kradnúť ! Reportáž nielen z kufra mŕtveho.

b13fd37aabffc32752c82cc637c025c4Ženy, a to my muži máme odskúšané, sa triafajú tak rýchlo a presne, že potomkom Adama nezostáva čas na bolesť, tobôž na odpor. Tak, ako múdra žena, ktorá našu súčasnú zápecnícku malosť opuncovala rukou zlatníka, akoby to bol drahokam či dedičný diamant.

„Splnili sa túžby našej národnej ambície“ ! Hrmel štrnásteho marca 1939 kňaz Jozef Tiso s Hitlerom za chrbtom.

„Právě se vracím z Hradu od prezidenta republiky“ ! Oznamoval dvadsiateho piateho februára 1948 stolár Gottwald so Stalinom za chrbtom.

Tragikomickosť prisluhovačov diktátorov cudzích mocenských ambícií vyvrcholila po ich smrti v spleti prapodivných okamihov. Obaja, čierny kňaz aj červený stolár, nasledovali tých dvoch spoza chrbta nielen za života, ale aj krátko po ich smrti. Násilie plodí násilie, dokonca aj pri neplodných. Ideológiách.

Ono, narodiť sa v čase, kedy nemecký nacizmus pochodoval tak hlučne, že Európa už nebola schopná pokojne usínať a potom zomrieť v područí kremeľskej tradície okupanta chce čosi viac, ako lakonickosť nesmrteľnosti, byť na nesprávnom mieste v nesprávny čas.

Jeho na svet, ako píše, „vyťahovali kliešťami“, aby mu o tri roky matka zomrela na tuberkulózu a otca zastrelili esesáci o ďalšie štyri roky nato v Kremničke.

Dvaja, otec so synom, dostali v trenčianskom lahôdkarstve matky Nataši Tánskej s názvom – „Sladký kút“ – každý iný diel času života. On, tam dostal plných 45 rokov, lebo jeho matka, árijka, vybavila „výnimku“ na smrť, vraj od samotného kňaza. Matka, ktorá sa vydala za katolíka, aby chránila židovskú rodinu v komplikovaných časoch. Tak to hodnotí, On.

Jeho, tetka Rózka, napĺňala zárodkom kresťanstva, citu, ktorý dokáže človeka zaplniť a priateľ Tomáš ho nevyliečiteľne infikoval túžbou po sloboda, ako aktom vzbury.

Na podmienky rozvoja choroby nemusel dlho čakať.

Čiernych vystriedali červení a na doráňanú Európu doľahli divné studené desaťročia. V jednej časti kvitli a druhú ani tak nekvárila neúrodnosť ako fakt, že chrámy sa menili na sýpky a ľudia na mraziace boxy.

Písal, tvoril v podmienkach, ako sám píše, „internacionálnej kultúry“, no písal o dianiach, ktoré sa najviac  nepozdávali vtedajším najrenomovanejším „literárnym kritikom“. V zamestnaní ich kádrovací viedli pod označením agent štátnej bezpečnosti.

O tri roky potom, čo nemecký i anglický predseda vlády oznámili, že ich národy dosiahli najvyššiu životnú úroveň, u nás tanky priniesli okupáciu. Prichádzal čas, kedy rozumní na vlastnej koži spoznali veľkoruský šovinizmus, ktorý dal zabudnúť na slovenský zápecnícky nacionalizmus.

„Preto píšem do slovenskej spisby tak, či sa to rodu verným páči, alebo nepáči“, uzatvára svoj pohľad na okupovanú krajinu.

„Chápem aj to, že nemôžem publikovať svoje texty v okupovanej krajine, kde sa aj zvyšky krátkeho pokusu o demokraciu strácali“, rýchlejšie, ako jarný sneh.

Dostal to, o čo mu koledovali iný. Výnimku v podobe invalidného dôchodku a 500 korún. Ako sám píše už druhú, tú prvú si niesol ešte zo štátu farára, aby pri potomkoch od červeného stolára pochopil rozmýšľanie svojho otca v čase vojny.

Ani on nevedel, ako dlho bude ešte žiť.

„Sú situácie v živote človeka, kedy všetky výnimky strácajú svoju platnosť“.

Od prvých sekúnd normalizácie Husáka s Biľakom bol hľadáčiku Štátnej bezpečnosti, aby na jeseň roku 1985 perzekvovanie vyvrcholilo. Zabavili mu všetky písomnosti a odniesli si ich spolu s jeho kufrom.

Tri roky a tri mesiace pred sedemnástym novembrom 1989 zomiera za čudných okolností. Dátum jeho smrti i miesto posledného spočinutia poznajú iba eštebáci.

Ponovembrový strach eštebákov, krátky ale intenzívny, ktorým možno pripočítať na ich svinstvá aj jeho smrť, bol taký veľký, že sa kufor po novembrových udalostiach pokúsili „ukradnúť“ a zničiť.

Nepodarilo sa, povedal mi hlboko po polnoci Štefan Lazorišák, ten čo kufor a jeho tvorbu zachránil, keď zobral do rúk posledný scenár.

Štefan Lazoriščák, tiež človek od slova a písania, je Človek, ktorý ako veľa iných verí, že to, čo sme v poNovembrovom vývine stratili, sa ľuďom vráti. Lebo správne túžby patria tým, ktorí o ne bojujú a stoja.

Ráno, keď sme na preSchusterovanej Hlavnej ulici popíjali lahodnú kávu, tu a tam hlavou kývol.

Eštebák !

Z takmer 500 agentov Štátnej bezpečnosti „likvidujúcich“ ľudí v Košiciach žije ešte dosť. Až natoľko, že mnohí pôsobia aj dnes, ako „ctihodní ľudia“ na vedúcich postoch, kde rozhodujú o živote ostatných.

Ak by žil On, z Kufra mŕtveho, povedal by, že tretiu výnimku zo života už nechce. Videl by, že v Košiciach sa dnes premnožili tí, ktorí si metódy prenasledovania ľudí s iným názorom, preniesli s ľahkosťou a iba čakajú na svoju chvíľu.

Udeľovať výnimky zo Života vzorom farára či stolára.

ON – Alexander Francisty-Reis , sa narodil 13. 6. 1937 v Banskej Bystrici, aby na dve výnimky zo života darované dvoma najdesivejšími ideológiami, zomrel v auguste roku 1985 v Košiciach, ako 48 ročný.

Zanechal desať rozhlasových hier, ako dôkaz, že Človek má život žiť a nie dostávať výnimky z neho, lebo sú situácie, kedy strácajú svoju platnosť.

© obraz Hieronymus Bosch – POPE’S HOLOCAST

 

 

Posledných 12 rokov vykrádania zdravotníctva ukázalo, že zdieranie ľudia milujú. Viac, ako svoje zdravie.

18.09.2017

Človek Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, Marcel Forai, riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, s platom 4 500 eur mesačne nakupujúci honosné nehnuteľnosti po celom Slovensku, podpísal 69 zmlúv viac »

Elitná jednotka boja so zločinom zberá aj klebety. Napríklad na Danka. Finančným inštitúciám unikajú dôverné dokumenty s daňovým tajomstvom. Napríklad na prezidenta Kisku.

14.09.2017

„V kriminálnych informáciách, čo je zber klebiet po ulici, sú ich na každého politika stovky,” reagoval Kaliňák. Ak to je tak, potom by ma zaujímal dôvod, prečo NAKA nebola schopná rok viac »

Ak by mal Robert Fico zaplatiť všetky dane z neoprávnených výhod v prezidentskej kampani musel by predať rodinu do otroctva. Aj to Vrece zemiakov, do podoby ktorého sa premenil po vyhlásení výsledkov volieb.

13.09.2017

Kiskom prenajatá súkromná firma a Ficova súkromná firma s názvom Slovenská republika. Práve začal prezidentská kampaň, lebo tí, ktorí riadia Roberta Fica, potrebujú amnestie ešte vo väčšom viac »

RYANAIR

Ryanair zrušil Bratislave 12 letov

19.09.2017 20:00

Státisíce pasažierov so zrušenými letmi, milióny v neistote.

prezident Andrej Kiska dane kampan

Kiska chcel uplatniť vratku DPH v sume 146-tisíc eur

19.09.2017 19:34

O takmer 150–tisíc eur chcela prezidentova firma obrať štát pri dani z pridanej hodnoty.

taliansko, migranti, migrant

Francúzska polícia núti stovky imigrantov opustiť provizórny tábor

19.09.2017 18:46

Do provizórneho tábora neďaleko Lamanšského prielivu prichádzajú utečenci s nádejou, že sa im podarí dostať do Veľkej Británie.

viktor orbán, orbán, maďarsko,

EÚ kontrolovala železnice medzi dvomi dedinami. V jednej má Orbán dom, v druhej sa narodil

19.09.2017 17:44

Železničná trať má celkovo len tri zastávky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,001
Celková čítanosť: 5643045x
Priemerná čítanosť článkov: 5637x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy