Založ si blog

Slovensko : Zbožňovať komunistov a Sliepky kradnúť ! Reportáž nielen z kufra mŕtveho.

b13fd37aabffc32752c82cc637c025c4Ženy, a to my muži máme odskúšané, sa triafajú tak rýchlo a presne, že potomkom Adama nezostáva čas na bolesť, tobôž na odpor. Tak, ako múdra žena, ktorá našu súčasnú zápecnícku malosť opuncovala rukou zlatníka, akoby to bol drahokam či dedičný diamant.

„Splnili sa túžby našej národnej ambície“ ! Hrmel štrnásteho marca 1939 kňaz Jozef Tiso s Hitlerom za chrbtom.

„Právě se vracím z Hradu od prezidenta republiky“ ! Oznamoval dvadsiateho piateho februára 1948 stolár Gottwald so Stalinom za chrbtom.

Tragikomickosť prisluhovačov diktátorov cudzích mocenských ambícií vyvrcholila po ich smrti v spleti prapodivných okamihov. Obaja, čierny kňaz aj červený stolár, nasledovali tých dvoch spoza chrbta nielen za života, ale aj krátko po ich smrti. Násilie plodí násilie, dokonca aj pri neplodných. Ideológiách.

Ono, narodiť sa v čase, kedy nemecký nacizmus pochodoval tak hlučne, že Európa už nebola schopná pokojne usínať a potom zomrieť v područí kremeľskej tradície okupanta chce čosi viac, ako lakonickosť nesmrteľnosti, byť na nesprávnom mieste v nesprávny čas.

Jeho na svet, ako píše, „vyťahovali kliešťami“, aby mu o tri roky matka zomrela na tuberkulózu a otca zastrelili esesáci o ďalšie štyri roky nato v Kremničke.

Dvaja, otec so synom, dostali v trenčianskom lahôdkarstve matky Nataši Tánskej s názvom – „Sladký kút“ – každý iný diel času života. On, tam dostal plných 45 rokov, lebo jeho matka, árijka, vybavila „výnimku“ na smrť, vraj od samotného kňaza. Matka, ktorá sa vydala za katolíka, aby chránila židovskú rodinu v komplikovaných časoch. Tak to hodnotí, On.

Jeho, tetka Rózka, napĺňala zárodkom kresťanstva, citu, ktorý dokáže človeka zaplniť a priateľ Tomáš ho nevyliečiteľne infikoval túžbou po sloboda, ako aktom vzbury.

Na podmienky rozvoja choroby nemusel dlho čakať.

Čiernych vystriedali červení a na doráňanú Európu doľahli divné studené desaťročia. V jednej časti kvitli a druhú ani tak nekvárila neúrodnosť ako fakt, že chrámy sa menili na sýpky a ľudia na mraziace boxy.

Písal, tvoril v podmienkach, ako sám píše, „internacionálnej kultúry“, no písal o dianiach, ktoré sa najviac  nepozdávali vtedajším najrenomovanejším „literárnym kritikom“. V zamestnaní ich kádrovací viedli pod označením agent štátnej bezpečnosti.

O tri roky potom, čo nemecký i anglický predseda vlády oznámili, že ich národy dosiahli najvyššiu životnú úroveň, u nás tanky priniesli okupáciu. Prichádzal čas, kedy rozumní na vlastnej koži spoznali veľkoruský šovinizmus, ktorý dal zabudnúť na slovenský zápecnícky nacionalizmus.

„Preto píšem do slovenskej spisby tak, či sa to rodu verným páči, alebo nepáči“, uzatvára svoj pohľad na okupovanú krajinu.

„Chápem aj to, že nemôžem publikovať svoje texty v okupovanej krajine, kde sa aj zvyšky krátkeho pokusu o demokraciu strácali“, rýchlejšie, ako jarný sneh.

Dostal to, o čo mu koledovali iný. Výnimku v podobe invalidného dôchodku a 500 korún. Ako sám píše už druhú, tú prvú si niesol ešte zo štátu farára, aby pri potomkoch od červeného stolára pochopil rozmýšľanie svojho otca v čase vojny.

Ani on nevedel, ako dlho bude ešte žiť.

„Sú situácie v živote človeka, kedy všetky výnimky strácajú svoju platnosť“.

Od prvých sekúnd normalizácie Husáka s Biľakom bol hľadáčiku Štátnej bezpečnosti, aby na jeseň roku 1985 perzekvovanie vyvrcholilo. Zabavili mu všetky písomnosti a odniesli si ich spolu s jeho kufrom.

Tri roky a tri mesiace pred sedemnástym novembrom 1989 zomiera za čudných okolností. Dátum jeho smrti i miesto posledného spočinutia poznajú iba eštebáci.

Ponovembrový strach eštebákov, krátky ale intenzívny, ktorým možno pripočítať na ich svinstvá aj jeho smrť, bol taký veľký, že sa kufor po novembrových udalostiach pokúsili „ukradnúť“ a zničiť.

Nepodarilo sa, povedal mi hlboko po polnoci Štefan Lazorišák, ten čo kufor a jeho tvorbu zachránil, keď zobral do rúk posledný scenár.

Štefan Lazoriščák, tiež človek od slova a písania, je Človek, ktorý ako veľa iných verí, že to, čo sme v poNovembrovom vývine stratili, sa ľuďom vráti. Lebo správne túžby patria tým, ktorí o ne bojujú a stoja.

Ráno, keď sme na preSchusterovanej Hlavnej ulici popíjali lahodnú kávu, tu a tam hlavou kývol.

Eštebák !

Z takmer 500 agentov Štátnej bezpečnosti „likvidujúcich“ ľudí v Košiciach žije ešte dosť. Až natoľko, že mnohí pôsobia aj dnes, ako „ctihodní ľudia“ na vedúcich postoch, kde rozhodujú o živote ostatných.

Ak by žil On, z Kufra mŕtveho, povedal by, že tretiu výnimku zo života už nechce. Videl by, že v Košiciach sa dnes premnožili tí, ktorí si metódy prenasledovania ľudí s iným názorom, preniesli s ľahkosťou a iba čakajú na svoju chvíľu.

Udeľovať výnimky zo Života vzorom farára či stolára.

ON – Alexander Francisty-Reis , sa narodil 13. 6. 1937 v Banskej Bystrici, aby na dve výnimky zo života darované dvoma najdesivejšími ideológiami, zomrel v auguste roku 1985 v Košiciach, ako 48 ročný.

Zanechal desať rozhlasových hier, ako dôkaz, že Človek má život žiť a nie dostávať výnimky z neho, lebo sú situácie, kedy strácajú svoju platnosť.

© obraz Hieronymus Bosch – POPE’S HOLOCAST

 

 

Poslanec parlamentu za Smer-SD, Ľuboš Bláha, zaútočil na Úrad vlády s cieľom zastreliť zradcu Róberta Fica.

19.11.2017

"Áno, popravovali sme, popravujeme a budeme popravovať!" ("Sí, hemos fusilado, fusilamos y seguiremos fusilando!") Vypisoval poslanec Smer-SD na kapitalistickej sociálnej sieti na obranu tých, čo viac »

Píšem ti Faktúru, komunista. Na 42 miliárd a 388 miliónov eur.

17.11.2017

Píšem ti Faktúru, komunista. Na 42 miliárd a 388 miliónov eur. Na 7 593 eur na každého človeka žijúceho na Slovensku. To je DLH, ktorý si vytrovil za 11 rokov v pozícií, kedy oligarchovia viac »

Andrejovi Dankovi – Slovensko nie je Lesostav Revúca, aby ho priviedol do ruín a dlžôb, ako jeho otec.

16.11.2017

Slovensko a jeho občania – okrem darebákov eštebákov a komunistov registrovaných v SNS – odmietajú osud Lesostavu Revúca. Privatizácie na barbarský spôsob otca Andreja Danka. Privatizácie, viac »

cukrovka, pacient, doktor, vyšetrenie, ordinácia

Lekári môžu obísť Druckera: Zámer rozšíriť ordinačné hodiny nemusí vyjsť

21.11.2017 07:00

Po novom by v ambulanciách lekári mali odpracovať minimálne sedem hodín každý deň, teda 35 hodín za týždeň.

Bialowiežský prales, Poľsko

Poľsku hrozí za výrub v pralese pokuta 100 000 eur denne

20.11.2017 22:05

Poľsko musí okamžite prestať rúbať v chránenom Bialowiežskom pralese, alebo zaplatí každý deň pokutu 100 000 eur. Rozhodol o tom súdny dvor Európskej únie.

bitcoin, mena, platidlo

Hodnota bitcoinu prekročila hranicu 8-tisíc dolárov

20.11.2017 21:34

Digitálna mena bitcoin pokračuje v raste na nové rekordy a prvýkrát prekonala 8000 dolárov.

trump

Trump: USA opäť zaradí KĽDR na zoznam podporovateľov terorizmu

20.11.2017 20:27, aktualizované: 22:07

Spojené štáty opäť začlení KĽDR na zoznam krajín podporujúcich terorizmus. V pondelok to podľa agentúry Reuters oznámil americký prezident Donald Trump.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,043
Celková čítanosť: 5817710x
Priemerná čítanosť článkov: 5578x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy