Založ si blog

Monika Beňová nevidí v Smer-SD Ficovho nástupcu, ja áno, volá sa súdruh Zánik.

Pes. Nie je pes, ako PES.

Stretnúť vychudnutého a vyhladovaného socialistu by bol obraz šeredný. Nemravný a nepoctivý, lebo čo iné, ako bohatý a vypasený socialista s chuťou na „mladé mäsko“ môže byť odstrašujúcejším príkladom. Pre iných, vychudnutých. Neregistrovaných v PES svorke.

Veď práve socialista už sto rokov vyučuje ostatných, že je to socializmus, ktorý oslobodzuje od ohavnej povinnosti žiť pre iných.

Tristné, koľko sebaobetovania, aký rozmer sebatrýznenia, koľko „ľudskosti“ človek odčíta z tvári loviacej PES svorky obetujúcej sa pre blaho celku. Hladného.

Najznámejšia Monika i Boris volajú po morálke svorky socialistov, PES-ov s búdou na Súmračnej.

Už som toho v živote videl veľa, no kampaň mäsiarov, ktorí v predajniach mäsa na veľkoplošnej obrazovke púšťajú kupujúcim obraz zabíjania zvierat z bitúnkov pre bruchá ľudí vo viere zvýšenia predajnosti, ešte nie.

Zato som dnes ráno videl video s vychudnutým, zbedačeným psom, no s iskrou v oku a túžbou žiť. Aj komentáre pod ním, od ľudí. Zahanbujúce, odsudzujúce s nemými výčitkami, ako oči psa.

Neodznela jediná otázka. Kde sa stratil súcit so sebou samým v zajatí obrazu „vychudnutého“ a zbedačeného človeka podsúvajúceho svoj „hodnotový svet“ ? Toho, čo miluje pohľad na vypasených PES-ov ? Iba tak, v záujme revolučného nadšenia, so spomienkovým optimizmom.

Svorka, nedávno podoprená darebákom, čo si hovorí „vlastenec“ i naturálnym „charakterom“ deravým, ako riečica, systematický plieni posledné zvyšky. Za podpory jedného milióna. Iba na Slovensku sa aj matematika prispôsobuje a tri milióny protestujúcich je ochotná  označiť symbolom pre číslo menšie.

Ticho je prezident, ticho je tretí sektor, ticho sú mienkotvorní čo čaro janičiarov ich nedoviedlo k prebehnutiu. Ako keby pristali na novú hudobnú tradíciu blížiacu sa k „zvykom“ nákupných centier. Hrať si Tichú noc celé funkčné obdobie, lebo ono obdarováva. Zabúdajúcim svedomím i vedomím.

Hluční sú jedine poniektorí žurnalisti i „prieskumné agentúry“, aby nanovo, ako velí tradícia, udržali vyznávačov Hranatej hlavy v revolučnom nadšení. A chrlia percentá i „obľúbenosť“ s „dôveryhodnosťou“, lebo také je zadanie.

Svojho času zmietli model, čo bol funkčný a „porodili Gorilu so znalosťou jej hodnoty. Paškvilu. Za tónov zahanbujúcej rabskej žurnalistiky a peňazí socialistov, aby slávnostne doviedli do spoločnosti súdruhov od Ničoty.

Natlačili do hláv obraz Gazdu, čo div že netvrdil o výnimočnom dare. Oboch rúk pravých, aby skončil v ľavých rukách politických banditov.

Tradícia modernej slovenskej „žurnalistiky nepustí. Po Gazdovi prichádza obraz vlasteneckého lesníka, obraz, kde Otomtoma pretierajú na víziu budúceho premiéra.

Vraj nešťastie chodí vo dvojici. Pre tých, čo ho milujú až po hrob.

My máme doma psa i mačku. Štvornohých. Psa pre radosť, čo rozdáva. Kúpeného. Mačku, čo jedného dňa prišla spôsobom, akým chodí slovoda na Slovensko, lebo z ríše zvierat je jediná, ktorú nemožno zotročiť. Jediná, kde jej Sloboda stojí vyššie, ako bohatosť stravy v miske. Oba tvory spája jedno spoločné.

Nemajú rady reklamný spot o Bitúnku. Z búdy PES-ov, kde búda sa vybrala hľadať morálku.

Súdruhovia klikajúci na čítanosť, vaša bezmocnosť je nadrozmerná.

25.07.2017

Vyrobiť čítanosť za jednu štvrtinu času štvornásobnú mi zakladá ôpovinnosťč požiadať predsedu Smer-SD, Róberta Fica, aby v rámci svojej novej právomoci vás vyznamenal Radom klikajúceho viac »

O uväznení Mečiara rozhodovali slovenskí miliardári dávno predtým ako budú súdy od Harabína dnes.

25.07.2017

Ukážte mi jedného ponovembrového slovenského miliardára vyklíčeného bez semena zodpovednosti a poctivosti ako podnikateľ Baťa, miliardára ktorému bolo darované bohatstvo ľudí privatizáciou, viac »

Už aj Smer-SD má svojho Fruniho a BMG Invest a desaťtisíce poškodených klientov.

22.07.2017

Smer-SD si v baniach uhľobaróna zriadil ilegálne legálnu Alobalovú baliareň jednej miliardy eur, no zriadiť si Alobalovú dielničku v Národnej banke Slovenska vypovedá o politickom hulvátstve viac »

Saint-Tropez požiar

Požiare vo Francúzsku pod kontrolou, stále ale horí pri Saint-Tropez

25.07.2017 16:25

Väčšina požiarov, ktoré od pondelka sužovali juhovýchod Francúzska a Korziku, sú pod kontrolou.

dar, dedičstvo, hypotéka

Výška štátnej prémie na stavebnom sporení sa zrejme nezmení

25.07.2017 16:17

Na získanie maximálnej výšky štátnej prémie bude potrebné vložiť na účet stavebného sporenia zrejme aj v budúcom roku vklady vo výške 1 327, 80 eura.

plyn, energie

Spoločnosť Nafta mala vlani čistý zisk takmer 80 miiónov eur

25.07.2017 16:14

Akciová spoločnosť Nafta, ktorá prevádzkuje podzemné zásobníky plynu, dosiahla v minulom roku čistý zisk 79,6 mil. eur.

Trump

Trump označil politiku EÚ voči USA za príliš protekcionistickú

25.07.2017 16:02

Americký prezident Donald Trump obvinil EÚ z prílišného protekcionizmu vo vzťahu k USA.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 980
Celková čítanosť: 5477894x
Priemerná čítanosť článkov: 5590x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy