Založ si blog

Tak nám Hlupákom to Myslivec Andrej Danko riadne vytmavil. Privatizovať mohol každý, rovnako, ako rodina Dankovcov a 60 miliónov by mal doma.

Dvadsaťšesť rokov snívali novinári o dni, kedy lapia Mečiara pri klamstve. Márne, veľa si pamätal, veľa ľudí mu zostalo vďačných, aby prehodili výhybku na červenú a začali ho nenávidieť. Na slepú koľaj, na konci ktorej zostala posledná jeho vášeň. Pasenie oviec.

Róbert Fico je iná kategória. Jemu bola na začiatku pridelená rola klamára a na konci mu bude odopretý svet pastiera „ovečiek“, aby pochopil, že ani ich počítanie mu milosrdný spánok neprivábi.

No najväčším klamárom sveta ja Angličan Mike Naylor. Ten v miestnej krčme, Bridge Inn, bol štvrtý krát dekorovaný víťazstvom. Ako vždy, lebo tak velí tradícia, mal rolu klamára uľahčenú. Súťaže sa nesmú zúčastniť politici a ani právnici. Majú totiž v tejto kategórií najvyššiu kvalifikáciu.

Vyhral klamstvom, ako ho jeho nevlastný otec vymenil s kráľovskou rodinou za hrniec na vianočné varenie.

Vrátim sa z nevľúdnej anglickej jesene, plnej hmlistých a ponurých večerných ulíc v okolí krčmy Bridge Inn, domov.

Ak by Andrej Danko nebol výtvorom tohtoročnej jarnej mystifikácie „hackerov“ na Štatistickom úrade, ktorí upadli do stavu hrôzy, aby sa upokojili  následným prepočítavaním hlasov, stále by tu rezonovala dvojnásobná prekážka. Právnik v kombinácií s politikom. To iba Angličania, verní svojmu zvykovému stáročnému právu i demokratickým tradíciám, by mu vystavili glejt odmietnutia.

Jeho príbehu „O mastnom Mečiarovom Hrnci“ , v rámci neformálnej súťaže o najväčšieho klamára Slovenska, ktorej honosne ústava hovorí parlamentné voľby, mu doTea3oval striebornú medailu.

Lebo, ako velí nepísané právo slovenské, keď mocní chcú, slabí im túžbu zaplatia a slaboduchí zahlasujú.

Načapať až dvoch expremiérov Slovenska pri klamstve, Mečiara a jeho historickej poroby pred mocenskou túžbou vyvierajúcou z tajomného Kremľa v podobe Jána Čarnogurského, je jav nevídaný v novodobej histórií.

Štefan Gavorník, povedané rečou boľševika intelektuál, chvíľu alternoval rolu robotníka u solvinového Ľuptáka, ohodnotil privatizáciu dua Mečiar – Ivan Lexa slovami:

„Ani jeden klinec sa nesprivatizoval bez súhlasu Vladimíra Mečiara“.

Dobre, nemusíme veriť nejakému Falošnému robotníkovi, čo neplatí pri chvíľkovom „vlastencovi“, darebákovi Dankovi.

Vladimír Mečiar klamal, hovoria pamätníci, ba zašiel až tak ďaleko, že svoje bludy vtesnával do záznamov z rokovaní jeho vlády. Teda podľa Myslivca Danka. Čujme:

„Privatizácia Tatran š.p., Mečiar : Tá eseročka, kedy je registrovaná ? Ivan Lexa : Kým vybaví zápis a to rozhodnutie, tak to tie dva týždne potrvá ! Mečiar : Ďakujem, prerokované, schválené“.

Ak veľký rétor Marcus Tullius Cicero protirečil tvrdeniu, že duša hynie s telom a smrťou všetko končí, jeho slovenský obdivovateľ a veľký generátor náhodných slov Andrej Danko dôvodí, že nie každú duša nájde svoje telo aby začala nový život.

Myslím si, že môžeme byť právom hrdí na hrdobca Danka, ktorý sa neohrozene postavil antickému velikánovi reči. Logický vychádza z praxe gynekológov – pôrodníkov, ktorí tohto videli viac, ako Marcus Tullius, lebo rímske ženy nemali aktívne právo byť volené do Senátu no slovenským je gynekológ preplácaný.

Aby bolo mužské semeno schopné oplodniť ženské vajíčko prirodzenou cestou, musí obsahovať najmenej 20 miliónov spermií v 1 ml, z toho viac ako 50% musí byť úplne pohyblivých! Iba 200 spermií je schopných dostať sa až do vajíčkovodu ženy a iba jedna (resp. dve) môžu oplodniť vajíčko.

Na tomto takmer vedeckom základe je možno prijať tvrdenie Andreja Danka, že privatizovať mohol každý. Je naozaj iba vecou šťastia s menom Ján Slota, ktorý doniesol Mečiarovi spermiu s označením rodina Dankovcov a zavrel dvere pred 199 dotieravcami.

Ján Čarnogurský klamal, keď tvrdil, že Mečiar je Otec vlasti a ako taký, by nemal byť trestne stíhaný.

Vladimír Mečiar si udelil, ako zastupujúci prezident, amnestiu. Teda on tomu tak hovorí, Róbert Fico je hrubšieho výrazu a nazýva to právnym suterénom.

Roztomilé, lebo na základe analýzy tvrdenia Lesníka a Myslivca Danka, Vladimír Mečiar nemôže byť Otcom ale Matkou vlasti.

Za necelé štyri roky „porodil“ tisícky rovnako bezcharakterných potomkov privatizérov so štartovacím kapitálom presahujúcim 109 miliárd korún.

Nič nie je odpornejšie, ako hlupák, ktorý sa dovoláva šťastia. Tak ako Andrej Danko pri privatizácií jeho rodiny.

Dušan Hanák šesť rokov po Novembri natočil film „Papierové hlavy“. Dych berúci a desivý cynizmus pohľadu na obdobie „budovania raja na zemi“. Socializmus.

Dozrel čas na jeho druhý diel.

Hlavy Hranaté a ostatné Dutiny lebečné.

 

Príde čas, kedy média dostanú obrovské množstvo utajovaných informácií o porušeniach zákona Robertom Ficom.

20.09.2017

Najlepší minister vnútra Kaliňák by mal niekde nájsť odvahu, zatknúť Róberta Fica a odovzdať ho kamarátovi, generálnemu prokurátorovi. Útok na prezidenta republiky začal 30 marca 2014 viac »

Posledných 12 rokov vykrádania zdravotníctva ukázalo, že zdieranie ľudia milujú. Viac, ako svoje zdravie.

18.09.2017

Človek Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, Marcel Forai, riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, s platom 4 500 eur mesačne nakupujúci honosné nehnuteľnosti po celom Slovensku, podpísal 69 zmlúv viac »

Elitná jednotka boja so zločinom zberá aj klebety. Napríklad na Danka. Finančným inštitúciám unikajú dôverné dokumenty s daňovým tajomstvom. Napríklad na prezidenta Kisku.

14.09.2017

„V kriminálnych informáciách, čo je zber klebiet po ulici, sú ich na každého politika stovky,” reagoval Kaliňák. Ak to je tak, potom by ma zaujímal dôvod, prečo NAKA nebola schopná rok viac »

trump, lavrov, usa

Lavrovovi sa Trumpov prejav páčil, hnevá sa skôr na Obamu

20.09.2017 22:59

Šéf ruskej diplomacie vidí v Trumpovej administratíve "zodpovedných ľudí".

Katalánsko, Artur Mas

V Katalánsku sa zatýkalo, na protest demonštrujú tisíce ľudí

20.09.2017 22:19

Polícia sa snaží zabrániť výtržnostiam.

donald trump

Trump sa už vo veci dohody s Iránom rozhodol, ale nechce povedať ako

20.09.2017 20:33

Trump už v stredu dohodu s Iránom označil za hanbu Spojených štátov a jednu z najhorších medzinárodných zmlúv, aké boli kedy uzatvorené.

Merkelová

Na nemecké voľby nikto neútočí, podľa ministra vnútra to možno ešte len príde

20.09.2017 19:41

Nevidíme, že by Putin zasahoval do nemeckej predvolebnej kampane, čuduje sa minister vnútra de Maiziére.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,002
Celková čítanosť: 5649263x
Priemerná čítanosť článkov: 5638x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy