Založ si blog

Iveta Radičová – Obvinenie Daniela Lipšica a Gábora Grendela je nehorázne svinstvo !

122313-predseda-smeru-robert-fico-nestandard2“Obvinenie Daniela Lipšica a Gábora Grendela je nehorázne svinstvo, pokiaľ nebude rovnako obvinený aj Robert Fico za zverejnenie informácií, ktoré mohli mať charakter daňového tajomstva. Parný valec zo Zlatej Idky znova natankoval palivo.” I. Radičová

Pred druhým boľševickým pučom motivovaný túžbou dostať sa k moci, rozumej štátnej pokladnici pod hrozbou straty priazne oligarchov financujúcich Smer-Tretia cesta, jej predseda Fico tvrdil, že Mikloš chce novelou zákona o spotrebných daniach znížiť približne desaťmiliardovú pokutu Slovnaftu o osem miliárd Sk.

Konanie o možnom porušení zákona zo strany Slovnaftu sa však v deň konania mimoriadnej tlačovky Róberta Fica ešte nezačalo.

Všetko sa začalo vo štvrtok, keď Fico a spol. obvinili Ivana Mikloša z pokusu odpustiť Slovnaftu novelou zákona o spotrebných daniach z minerálnych olejov 8 miliárd Sk z desaťmiliardovej pokuty.

Róbert Fico a Smeráci sa však ťažko prerátali. Slovnaft totiž ešte žiadnu pokutu nedostal.

Fico sa tak jej ohlásením mohol dopustiť prezradenia daňového tajomstva. 28.02.2006 00:00

My sme počuli dávnejšie o týchto prevodoch, nemali sme k tomu však doklady. Doklady sme získali, preverovali. 06. február 2016, 14:19 SITA – mimoriadna tlačovka Róberta Fica k účtovníctve a predaji firmy Igora Matoviča.

Ak R. Fico pred novinármi zdôraznil, že pre zverejňovanie skutočností „existuje silný verejný záujem“, tak v prípade predsedu vlády existuje ešte väčší verejný záujem, aby sa ozrejmila autentickosť nahrávky s hlasom podobným (ako sa experti vyjadrili s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou) Róbertovi Ficovi, na ktorej dotyčný pán hovorí o získaní 40 miliónov vlastnou hlavou.

“Mám to od konkrétneho človeka, ktorého identitu poviem, keď sa to celé vyšetrí,” prisľúbil. Na svojich obvineniach trvá a Matovič je podľa neho podvodník. 14. február 2016, 13:28 Aktuálne.sk

Takže Fico tým, že prezradil daňové tajomstvo o Matovičovej firme, preukázateľne spáchal trestný čin, keďže ho vyzradil na tlačovke polovici Slovenska. A polovica Slovenska skutočne nie je  uvedená medzi osobami, ktoré majú oprávnenie oboznamovať sa s daňovým tajomstvom.

To isté tvrdenie sa dá vysloviť s prvým porušením na strane Róberta Fica z februára 2006 pri obvinení Ivana Mikloša z odpustenia pokuty Slovnaftu.

Rovnaného trestného činu sa dopustil aj ten, kto Ficovi daňové tajomstvo prezradil, pretože, ešte raz pre poriadok zopakujem, premiér nie je osoba, ktorá sa môže oboznamovať s daňovým tajomstvom.

Vládny Smer-SD nemusí meniť princípy svojej politiky. Myslí si to poslanec Národnej rady SR za Smer-SD Ľubomír Petrák, v kontexte dnešnej „Programovej konferencie“ Bratislava 22. októbra (TASR).

No nič už iné Smerákom nechýba, ako zmeniť nanajvýš výnosné princípy svojej politiky.

Za dlhých 8 mesiacov sa Kaliňákovej polícií nepodarilo vyšetriť kauzu Matovič. Kauzu, kde už vo februári 2016 predseda vlády mal tak nezvratné dôkazy, že ho vypudilo na mimoriadnu tlačovku.

Dôkazy, kde nechcel povedať odkiaľ ich má. A povie až vtedy, keď polícia celú kauzu Matovič vyšetrí.

Blaf, evidentný blaf predsedu Smer-SD.

Z pohľadu trestného práva je jedno, kedy prezradí zdroj, ktorý ho vybavil dokladmi, ku ktorým sa legálne nemôže dostať. Tak či tak, v právnom štáte by čelil obvineniu, teraz či neskôr.

Zostáva poprosiť ministra vnútra, aby dovtedy, kým kauzu Matovič vyšetrí – „na svatého Dindy“ – zvládol prostú kauzu.

Autentickosť nahrávky s hlasom podobným Róbertovi Ficovi (ako sa experti vyjadrili s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou) , na ktorej dotyčný súdruh hovorí o získaní 40 miliónov vlastnou hlavou.

PS :z rozhovoru s generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom v denníku Pravda.

Jozef –  Prajem pekný deň p.Trnka otázka:
-čo poviete pôjde Fico do basy ak sa ukáže že na nahrávke FICOV hlas je FICOV hlas?
-Čo si myslíte čo bráni vraj šéfovi rozkrádačov akých Slovensko ešte nemalo ísť na DETEKTOR LŹI.?Prečo bránite vyšetrovaniu takýchto kaúz veď miliony Slovakov vedia že FIKOV hlas je FIKOV hlas??to sa BOJÍTE o koryto?
-Odhaľte všetkých lumpov v politike buďte STATOČNÝ a ak s nimi /politikmi/ chcete lvykývať môžete 3 dni pred. voľbou ODSTÚPIŤ a budú si musieť vyberať zo zvyšku!!!! Veď nechajte nech si pozíciu GP skúsia aj iní ,ktorí by možno boli ešteč lepší GP tori

(26.10.2010 13:09) 

Opätovne musím povedať, že musíte sa začať riadiť vlastným rozumom. Nečítajte niektoré periodiká a venujte sa radšej činnostiam, ktoré budú pre vás oddychové a príjemné. Zbytočne sa nechávate zahlcovať informáciami, ktoré sú zavádzajúce a vlastne sa stávate účastníkmi tzv. vymývania mozgov. Čítajte zákony, sú dostupné vo všetkých predajniach ŠEVT.

http://spravy.pravda.sk/otazky-a-odpovede/547-pytajte-sa-generalneho-prokuratora-dobroslava-trnku/

foto Pravda (c) ČTK

Príde čas, kedy média dostanú obrovské množstvo utajovaných informácií o porušeniach zákona Robertom Ficom.

20.09.2017

Najlepší minister vnútra Kaliňák by mal niekde nájsť odvahu, zatknúť Róberta Fica a odovzdať ho kamarátovi, generálnemu prokurátorovi. Útok na prezidenta republiky začal 30 marca 2014 viac »

Posledných 12 rokov vykrádania zdravotníctva ukázalo, že zdieranie ľudia milujú. Viac, ako svoje zdravie.

18.09.2017

Človek Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, Marcel Forai, riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, s platom 4 500 eur mesačne nakupujúci honosné nehnuteľnosti po celom Slovensku, podpísal 69 zmlúv viac »

Elitná jednotka boja so zločinom zberá aj klebety. Napríklad na Danka. Finančným inštitúciám unikajú dôverné dokumenty s daňovým tajomstvom. Napríklad na prezidenta Kisku.

14.09.2017

„V kriminálnych informáciách, čo je zber klebiet po ulici, sú ich na každého politika stovky,” reagoval Kaliňák. Ak to je tak, potom by ma zaujímal dôvod, prečo NAKA nebola schopná rok viac »

Kim Čong-un

Kim pohrozil USA najtvrdšou odvetou, KĽDR sa vyhráža ďalším jadrovým testom

22.09.2017 05:50

Slová Donalda Trumpa o zničení KĽDR ospravedlňujú náš jadrový program, tvrdí vodca Kim. Dodal, že je to cesta, po ktorej chce ísť až do konca.

Trump

Trump vyhlásil bankovú blokádu KĽDR

21.09.2017 22:43

Banky budú stáť pred jasnou voľbou - buď obchodovať so Spojenými štátmi, alebo so zločinným režimom v KĽDR, vyhlásil Donald Trump.

rakka, syria

Arabsko-kurdskí ozbrojenci strieľali na sýrske jednotky vlády

21.09.2017 22:31

Ak sa takéto incidenty zopakujú, Rusko podnikne príslušné kroky, varovala Moskva Washington.

LOREAL-BETTENCOURT/

Zomrela najbohatšia žena sveta Liliane Bettencourtová

21.09.2017 20:50

Vo veku 94 rokov zomrela vo Francúzsku podnikateľka a dedička kozmetickej spoločnosti L'Oréal Liliane Bettencourtová.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,002
Celková čítanosť: 5653157x
Priemerná čítanosť článkov: 5642x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy