Založ si blog

Iveta Radičová – Obvinenie Daniela Lipšica a Gábora Grendela je nehorázne svinstvo !

122313-predseda-smeru-robert-fico-nestandard2“Obvinenie Daniela Lipšica a Gábora Grendela je nehorázne svinstvo, pokiaľ nebude rovnako obvinený aj Robert Fico za zverejnenie informácií, ktoré mohli mať charakter daňového tajomstva. Parný valec zo Zlatej Idky znova natankoval palivo.” I. Radičová

Pred druhým boľševickým pučom motivovaný túžbou dostať sa k moci, rozumej štátnej pokladnici pod hrozbou straty priazne oligarchov financujúcich Smer-Tretia cesta, jej predseda Fico tvrdil, že Mikloš chce novelou zákona o spotrebných daniach znížiť približne desaťmiliardovú pokutu Slovnaftu o osem miliárd Sk.

Konanie o možnom porušení zákona zo strany Slovnaftu sa však v deň konania mimoriadnej tlačovky Róberta Fica ešte nezačalo.

Všetko sa začalo vo štvrtok, keď Fico a spol. obvinili Ivana Mikloša z pokusu odpustiť Slovnaftu novelou zákona o spotrebných daniach z minerálnych olejov 8 miliárd Sk z desaťmiliardovej pokuty.

Róbert Fico a Smeráci sa však ťažko prerátali. Slovnaft totiž ešte žiadnu pokutu nedostal.

Fico sa tak jej ohlásením mohol dopustiť prezradenia daňového tajomstva. 28.02.2006 00:00

My sme počuli dávnejšie o týchto prevodoch, nemali sme k tomu však doklady. Doklady sme získali, preverovali. 06. február 2016, 14:19 SITA – mimoriadna tlačovka Róberta Fica k účtovníctve a predaji firmy Igora Matoviča.

Ak R. Fico pred novinármi zdôraznil, že pre zverejňovanie skutočností „existuje silný verejný záujem“, tak v prípade predsedu vlády existuje ešte väčší verejný záujem, aby sa ozrejmila autentickosť nahrávky s hlasom podobným (ako sa experti vyjadrili s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou) Róbertovi Ficovi, na ktorej dotyčný pán hovorí o získaní 40 miliónov vlastnou hlavou.

“Mám to od konkrétneho človeka, ktorého identitu poviem, keď sa to celé vyšetrí,” prisľúbil. Na svojich obvineniach trvá a Matovič je podľa neho podvodník. 14. február 2016, 13:28 Aktuálne.sk

Takže Fico tým, že prezradil daňové tajomstvo o Matovičovej firme, preukázateľne spáchal trestný čin, keďže ho vyzradil na tlačovke polovici Slovenska. A polovica Slovenska skutočne nie je  uvedená medzi osobami, ktoré majú oprávnenie oboznamovať sa s daňovým tajomstvom.

To isté tvrdenie sa dá vysloviť s prvým porušením na strane Róberta Fica z februára 2006 pri obvinení Ivana Mikloša z odpustenia pokuty Slovnaftu.

Rovnaného trestného činu sa dopustil aj ten, kto Ficovi daňové tajomstvo prezradil, pretože, ešte raz pre poriadok zopakujem, premiér nie je osoba, ktorá sa môže oboznamovať s daňovým tajomstvom.

Vládny Smer-SD nemusí meniť princípy svojej politiky. Myslí si to poslanec Národnej rady SR za Smer-SD Ľubomír Petrák, v kontexte dnešnej „Programovej konferencie“ Bratislava 22. októbra (TASR).

No nič už iné Smerákom nechýba, ako zmeniť nanajvýš výnosné princípy svojej politiky.

Za dlhých 8 mesiacov sa Kaliňákovej polícií nepodarilo vyšetriť kauzu Matovič. Kauzu, kde už vo februári 2016 predseda vlády mal tak nezvratné dôkazy, že ho vypudilo na mimoriadnu tlačovku.

Dôkazy, kde nechcel povedať odkiaľ ich má. A povie až vtedy, keď polícia celú kauzu Matovič vyšetrí.

Blaf, evidentný blaf predsedu Smer-SD.

Z pohľadu trestného práva je jedno, kedy prezradí zdroj, ktorý ho vybavil dokladmi, ku ktorým sa legálne nemôže dostať. Tak či tak, v právnom štáte by čelil obvineniu, teraz či neskôr.

Zostáva poprosiť ministra vnútra, aby dovtedy, kým kauzu Matovič vyšetrí – „na svatého Dindy“ – zvládol prostú kauzu.

Autentickosť nahrávky s hlasom podobným Róbertovi Ficovi (ako sa experti vyjadrili s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou) , na ktorej dotyčný súdruh hovorí o získaní 40 miliónov vlastnou hlavou.

PS :z rozhovoru s generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom v denníku Pravda.

Jozef –  Prajem pekný deň p.Trnka otázka:
-čo poviete pôjde Fico do basy ak sa ukáže že na nahrávke FICOV hlas je FICOV hlas?
-Čo si myslíte čo bráni vraj šéfovi rozkrádačov akých Slovensko ešte nemalo ísť na DETEKTOR LŹI.?Prečo bránite vyšetrovaniu takýchto kaúz veď miliony Slovakov vedia že FIKOV hlas je FIKOV hlas??to sa BOJÍTE o koryto?
-Odhaľte všetkých lumpov v politike buďte STATOČNÝ a ak s nimi /politikmi/ chcete lvykývať môžete 3 dni pred. voľbou ODSTÚPIŤ a budú si musieť vyberať zo zvyšku!!!! Veď nechajte nech si pozíciu GP skúsia aj iní ,ktorí by možno boli ešteč lepší GP tori

(26.10.2010 13:09) 

Opätovne musím povedať, že musíte sa začať riadiť vlastným rozumom. Nečítajte niektoré periodiká a venujte sa radšej činnostiam, ktoré budú pre vás oddychové a príjemné. Zbytočne sa nechávate zahlcovať informáciami, ktoré sú zavádzajúce a vlastne sa stávate účastníkmi tzv. vymývania mozgov. Čítajte zákony, sú dostupné vo všetkých predajniach ŠEVT.

http://spravy.pravda.sk/otazky-a-odpovede/547-pytajte-sa-generalneho-prokuratora-dobroslava-trnku/

foto Pravda (c) ČTK

Poslanec parlamentu za Smer-SD, Ľuboš Bláha, zaútočil na Úrad vlády s cieľom zastreliť zradcu Róberta Fica.

19.11.2017

"Áno, popravovali sme, popravujeme a budeme popravovať!" ("Sí, hemos fusilado, fusilamos y seguiremos fusilando!") Vypisoval poslanec Smer-SD na kapitalistickej sociálnej sieti na obranu tých, čo viac »

Píšem ti Faktúru, komunista. Na 42 miliárd a 388 miliónov eur.

17.11.2017

Píšem ti Faktúru, komunista. Na 42 miliárd a 388 miliónov eur. Na 7 593 eur na každého človeka žijúceho na Slovensku. To je DLH, ktorý si vytrovil za 11 rokov v pozícií, kedy oligarchovia viac »

Andrejovi Dankovi – Slovensko nie je Lesostav Revúca, aby ho priviedol do ruín a dlžôb, ako jeho otec.

16.11.2017

Slovensko a jeho občania – okrem darebákov eštebákov a komunistov registrovaných v SNS – odmietajú osud Lesostavu Revúca. Privatizácie na barbarský spôsob otca Andreja Danka. Privatizácie, viac »

bukamal, syria

Sýrska armáda dobyla poslednú baštu Islamského štátu

19.11.2017 20:22

Velenie armády vyhlásilo mesto za oslobodené už 9. novembra, nebolo tomu však tak.

potraviny, nakupovanie, obchod, potravina

Poráža pri potravinách kvalita cenu?

19.11.2017 20:00

Slovensko roku 2017 žije životom, aký si ľudia v roku 1989 nevedeli predstaviť.

Líbya, utečenci

Líbya prešetrí predaj migrantov do otroctva

19.11.2017 18:39

Americká televízia CNN zdokumentovala dražby migrantov v Líbyi. Muži sa predávajú za 1200 líbyjských dinárov (asi 340 eur).

danko

Danko: Zamýšľam sa, či sankcie proti Rusku fungujú

19.11.2017 18:00

Za každou vetou svojho prejavu v ruskej Štátnej dume si predseda parlamentu a šéf SNS Andrej Danko stojí a varuje pred čierno-bielym videním sveta.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,043
Celková čítanosť: 5815150x
Priemerná čítanosť článkov: 5575x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy