Založ si blog

11 rokov Róbert Fico klame svojho voliča. Niet div, že padá za Mečiarom.

14947415_1155871074491404_4989968461458849062_nAlkohol pomáha odstrániť stres, nohavičky, podprsenku a množstvo ďalších problémov.

Pre opilcov moci ešte nikto neskonštruoval trunkáreň, kde by so svojim zúfalstvom čelili poznaniu, že už ani zúfať nedokážu.

Pochybnosti, ktoré vyvoláva desivá súčasnosť plná pohŕdania ľuďmi a výsmechu ich bezmocnosti i hazardovania s budúcnosťou potomkov, ma nútia ku skepticizmu, ktorého základom je poznanie, že politici vyčerpali zásobáreň všetkých možných lží.

Zostáva posledná. Sľúbiť voličom nesmrteľnosť.

Nesmrteľnosť, lebo už bolo všetko sľúbené.

Na začiatku, pár dní po výprasku vo voľbách roku 2002, sľub 100 rozhodnutí za 100 dní, o štyri roky na to už zišiel z Tretej cesty a vybral sa „Smerom k ľuďom“, aby v roku 2010 opísal štúdiu SAV a vydával ju za svoje sľuby, čo ho doviedlo k bodu, kde jeho zúfalstvo nachádzalo prítomnosť menšieho množstva optimistov až takého rozmeru, že sa ani len neunúval dať ďalší sľub vo voľbách roku 2016.

Je hádam jediný v dejinách politiky, ktorý z nuly sľubov v čase predvolebnom, dokázal postaviť „Programové vyhlásenie vlády“ na obdobie rokov 2016 až 2020.

Od diaľnice do Košíc v roku 2010 až po vyhlásenie, že v roku 2014 už v politike nebude. Od boja s korupciou až po kvalitné školstvo. Od právnej istoty až po jeho neprávny štát.

Od právneho suterénu Mečiarových amnestií po túžbu mať vlastnú amnestiu za „činy“ posledných 11 rokov.

Od boja proti domácemu násiliu páchaného na ženách až po odmietnutie ratifikovať Istambulský dohovor napriek podpisu na pôde OSN.

Každá krajina ma svoje zosobnené zúfalstvo pri moci, čo nevytvára domnienku, že čas sa znova zastavil všetkým a všetci sa menia na slovenskú Terakotovú armádu, ktorá ho má chrániť po politickej smrti.

Kadečo by bolo možné ešte zachrániť.

Je tu však príliš veľa lenivosti, neschopnosti, hniloby, chamtivosti, boja o moc i o peniaze a nemožnosti prekročenia priestoru daného záujmovými skupinami.

Príliš veľa spolužiakov z moskovských škôl.

Príliš veľa politických strán a úmerne tomu počty lobistov i záujmových skupín.

Málo je iba pravidiel a rovnosti podmienok.

Ešte menej je zdravých občanov. Na nich sa však nedá zarobiť.

Nenájdem na svete národ, ktorý by mal takú veľkú hnisavú ranu medzi proklamovanou hrdosťou na svoj štát a svojim reálnym životom.
Úspech v živote ?

To je vlastne rovnica: A = X + Y + Z.

„X“ znamená prácu a „Y“ fair play.

A čo Z?

Z – znamená držať jazyk za zubami.“

Radil ľuďom s túžbou po úspechu Albert Einstein.

Druhý zákon Prírody – Zákon rovnováhy – tlačí k otázke, aká rovnica platí pre neúspešných.

Pre tých, čo velebia príživníctvo, pravidlá fair play považujú za prejav slabosti a jazyk púšťajú na špacír, ako keby boli bezzubí ?

Častejšie používaj uši ako jazyk.

Hudie nový a posledný sľub ten, ktorému bola dožičená ilúzia vládnutia, aby po 27 rokoch objavil svoje uši.

Chce viac ľudí počúvať.

Divná predstava, kde ten, čo túžil po nesmrteľnosti odchádza s hanbou a aj s poznaním, že počet tých, ktorí uveria sľubu poslednému, sa bude dať zrátať na prstoch jednej ruky.

http://www.hospodarskyklub.sk/hd-dennik/index.cgi?2002.7.16+Domace+2

Z programového dokumentu SMERU – sociálna demokracia

Návrat k ľudskej dôstojnosti“ prijatého v decembri 2005

 

(c) koláž somvobraze.sk

Posledných 12 rokov vykrádania zdravotníctva ukázalo, že zdieranie ľudia milujú. Viac, ako svoje zdravie.

18.09.2017

Človek Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, Marcel Forai, riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, s platom 4 500 eur mesačne nakupujúci honosné nehnuteľnosti po celom Slovensku, podpísal 69 zmlúv viac »

Elitná jednotka boja so zločinom zberá aj klebety. Napríklad na Danka. Finančným inštitúciám unikajú dôverné dokumenty s daňovým tajomstvom. Napríklad na prezidenta Kisku.

14.09.2017

„V kriminálnych informáciách, čo je zber klebiet po ulici, sú ich na každého politika stovky,” reagoval Kaliňák. Ak to je tak, potom by ma zaujímal dôvod, prečo NAKA nebola schopná rok viac »

Ak by mal Robert Fico zaplatiť všetky dane z neoprávnených výhod v prezidentskej kampani musel by predať rodinu do otroctva. Aj to Vrece zemiakov, do podoby ktorého sa premenil po vyhlásení výsledkov volieb.

13.09.2017

Kiskom prenajatá súkromná firma a Ficova súkromná firma s názvom Slovenská republika. Práve začal prezidentská kampaň, lebo tí, ktorí riadia Roberta Fica, potrebujú amnestie ešte vo väčšom viac »

Mexiko, zemetrasenie,

VIDEO: Zemetrasenie v Mexiku strhávalo domy. Vyžiadalo si najmenej 50 obetí

19.09.2017 22:38

Zemetrasenie udrelo presne v deň, keď si krajina pripomínala ničivé zemetrasenie s magnitúdou 8,1, ktoré v roku 1985 pripravilo o život minimálne päťtisíc ľudí.

Nemecko, diaľnica, mýto, auto, autá, diaľnice

Vo Frankfurte našli bombu z vojny, zatvoria letisko aj diaľnicu

19.09.2017 21:54

Nevybuchnutú bombu našli robotníci pri výkopových prácach spojených s výstavbou novej podzemnej dráhy vedúcej na letisko.

hrivna, Ukrajina, Kyjev

Ukrajina oznámila návrat na medzinárodné finančné trhy

19.09.2017 21:41

Ukrajina plánuje budúci pondelok vydať dlhopisy s 15-ročnou splatnosťou s ročným úrokom 7,375 percenta.

RYANAIR

Ryanair zrušil Bratislave 12 letov

19.09.2017 20:00

Státisíce pasažierov so zrušenými letmi, milióny v neistote.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,001
Celková čítanosť: 5643495x
Priemerná čítanosť článkov: 5638x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy