Založ si blog

Andrej Danko ide znížiť vysokú cenu elektriny. Na zlosť „držiteľovi slova“ vyškierajúceho za z bilbordov.

Ja, dôchodca, verím, že s rovnakou odvahou zatočí aj s vodou Kmotríka a jeho dvojitými vodomermi a dvojnásobnou cenou.

Tak už to chodí. Vďačnosť sa mení na nenávisť, lebo veľa je tých čo natŕčajú ruky k štátnej pokladnici v čase, kedy ešte neskončila bujará oslava víťazov. Na suchoty majiteľ vody neumrel, lebo už sa vysúkali desiatky miliónov eur. Vraj na národný štadión. Z kapitoly školstvo, z prostredia, kde neboli, nie sú a ani nebudú peniaze. Na vzdelanosť, na deti, na učiteľov.

Čo sme horší, ako ľud rímsky z čias cisára Vespaziána. Peniaze nesmrdia, hovorieval cisár a dal postaviť Coloseum. Aby sa ľudia zabíjali. Hrdo, odborne a hlavne slušne.

Teším sa aj ja na atmosféru Národného štadióna, šesť sedem zápasov za rok, ba aj na komornú atmosféru 257 slovanistických divákov v dvadsaťtisícovom kotly a  tridsiatke zápasov našej futbalovej ligy. Niet nad dobré investície.

„Marxizmus ľeňinizmus nás učí, že musíme vyrábať a hospodáriť ľepšie, ako kapitaľisťi“, hrmela najväčšia špina minulého storočia z tribún na kašľajúci ľud.

Vasiľ Biľak.

Bol to ľud, ktorý mu prišil etiketu – ihly, nite, gombíky – a udelil krajčírovi titul Ing.

Vasiľa Biľaka som stretol raz v živote. Keď som písal scenár k filmu o Jánovi Cikkerovi, jeho najlepšom priateľovi. Otvoril mi bránku na Timravinej, ukázal korešpondenciu so skladateľom a vyhodil po dvoch hodinách pri vete – „Stalin bol vrah“.

Andreja Danka som stretol tiež iba raz.
V spoločnosti potomkov režimu Vasiľa Biľaka. Bolo tu arcibiskupské rúcho so snahou prekryť škvrnu Pacem in terris, plno vypasených eštebákov a ostatná háveď spĺňajúca charakteristiku anglického básnika a esejistu 18. Storočia, Samuela Johnsona.
„Vlastenectvo je posledné útočisko darebáka“ .
Na rozdiel od Vasiľa Biľaka, pri Andrejovi Dankovi nebola potrebná ľudová tvorivosť , lebo titul Horár si odvodil sám.
Dankové Horálky súčasnosti a Dankov Horár minulosti. Z čias Mečiara, kedy platil neopísateľný „ekonomický zákon“ :
„Sprivatizuj, skrachuj a rozkradni“, aby si zbohatol. Aj diktátor Mugabe s, o trošku skorumpovanejšou krajinou ako sme my, Zimbabwe, vtedy pukal závisťou.
Dá sa predpokladať, že po jeho potravinársko – sexistickom náhubku ho prejde chuť na saká.
Lebo jeden na storočie, čo nemal byť nikdy púšťaný na saká, stačí.
Viď poznámka odborného majstra krajčírskeho na výučnom liste Vasiľa Biľaka. „Na saká nepúšťať“ !
Horár, Anton Danko, v nedeľu na TA3, v relácií – 30 minút s Andrejom Dankom – kde sa hrabe Mečiar a 10 minút „Ako ďalej, pán predseda vlády“, potešil občanov Slovenska vetou :
„Keby som mal viac hlasov, tak zatočím s EPH“ !
Neviem, či obľúbenci Róberta Fica, Křetinský a J&T-ácky Tkáč čo ich obdaroval slovenskými elektrárňami v tej chvíli skameneli hrôzou ako Lótova žena, no pre platiteľa jednej z najdrahších elektrík, to bola lahodná hudba.
Keď tak človek chodí po krajine, od farbou poliatej busty Vasiľa Biľaka, či vytrhané symboly komunistického režimu v Košiciach až po najnavštevovanejšiu turistickú atrakcie – komplex Bonaparte – rozmýšľa.
Napríklad aj nad obsahom výroku Pavla Tigrida, ktorý „ušil“ pre ľudí žijúcich na území Čiech a Moravy.
„Vybrať si za národný symbol Idiota, môže iba idiot. A to my nie sme“ !
Posvätné slová.
Ani na Slovensku nie je tak veľký počet Tigridových obdivovateľov symbolu, aby sa Andrej Danko dostal do kresla predsedu vlády.
Zato rastie počet tých, ktorí ešte chvíľu budú platiť vysoké účty za elektrinu od Ficových kamarátov Křetinského a Tkáča, aby tomu škeriacemu sa chlapíkovi z bilbordov – „držiteľovi slova“ – vystavila záverečný účet.

 

Príde čas, kedy média dostanú obrovské množstvo utajovaných informácií o porušeniach zákona Robertom Ficom.

20.09.2017

Najlepší minister vnútra Kaliňák by mal niekde nájsť odvahu, zatknúť Róberta Fica a odovzdať ho kamarátovi, generálnemu prokurátorovi. Útok na prezidenta republiky začal 30 marca 2014 viac »

Posledných 12 rokov vykrádania zdravotníctva ukázalo, že zdieranie ľudia milujú. Viac, ako svoje zdravie.

18.09.2017

Človek Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, Marcel Forai, riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, s platom 4 500 eur mesačne nakupujúci honosné nehnuteľnosti po celom Slovensku, podpísal 69 zmlúv viac »

Elitná jednotka boja so zločinom zberá aj klebety. Napríklad na Danka. Finančným inštitúciám unikajú dôverné dokumenty s daňovým tajomstvom. Napríklad na prezidenta Kisku.

14.09.2017

„V kriminálnych informáciách, čo je zber klebiet po ulici, sú ich na každého politika stovky,” reagoval Kaliňák. Ak to je tak, potom by ma zaujímal dôvod, prečo NAKA nebola schopná rok viac »

Nemocnica, Brezno

Prvá etapa obchvatu Brezna na ceste I/66 je už v prevádzke

21.09.2017 19:06

Obchvat v dĺžke dva a pol kilometra je podľa cestárov riešený ako dvojpruhová obojsmerná komunikácia.

katalansko, barcelona, protest

Od referenda odrádzajú Kataláncov opozičné strany aj Rafael Nadal

21.09.2017 18:53

Neviem si predstaviť Španielsko bez Katalánska a Katalánsko bez Španielska. Nechcem, aby sa to stalo, vyhlásil v Prahe španielsky tenista Rafael Nadal.

le pen

Rozkol v Le Penovej strane pokračuje, opustil ju podpredseda

21.09.2017 18:04

Problémy Národného frontu sa Philippotovým odchodom nekončia. Strana je podľa komentátorov ideovo vyprázdnená a okrem novej agendy si už hľadá aj nový názov.

letisko, bratislava, m. r. štefánika

Cez bratislavské letisko prešlo najviac cestujúcich v histórii

21.09.2017 17:10

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave vybavilo v auguste rekordných 296 920 cestujúcich, to je najväčší mesačný počet v histórii.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,002
Celková čítanosť: 5650525x
Priemerná čítanosť článkov: 5639x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy