Založ si blog

Andrej Danko ide znížiť vysokú cenu elektriny. Na zlosť „držiteľovi slova“ vyškierajúceho za z bilbordov.

Ja, dôchodca, verím, že s rovnakou odvahou zatočí aj s vodou Kmotríka a jeho dvojitými vodomermi a dvojnásobnou cenou.

Tak už to chodí. Vďačnosť sa mení na nenávisť, lebo veľa je tých čo natŕčajú ruky k štátnej pokladnici v čase, kedy ešte neskončila bujará oslava víťazov. Na suchoty majiteľ vody neumrel, lebo už sa vysúkali desiatky miliónov eur. Vraj na národný štadión. Z kapitoly školstvo, z prostredia, kde neboli, nie sú a ani nebudú peniaze. Na vzdelanosť, na deti, na učiteľov.

Čo sme horší, ako ľud rímsky z čias cisára Vespaziána. Peniaze nesmrdia, hovorieval cisár a dal postaviť Coloseum. Aby sa ľudia zabíjali. Hrdo, odborne a hlavne slušne.

Teším sa aj ja na atmosféru Národného štadióna, šesť sedem zápasov za rok, ba aj na komornú atmosféru 257 slovanistických divákov v dvadsaťtisícovom kotly a  tridsiatke zápasov našej futbalovej ligy. Niet nad dobré investície.

„Marxizmus ľeňinizmus nás učí, že musíme vyrábať a hospodáriť ľepšie, ako kapitaľisťi“, hrmela najväčšia špina minulého storočia z tribún na kašľajúci ľud.

Vasiľ Biľak.

Bol to ľud, ktorý mu prišil etiketu – ihly, nite, gombíky – a udelil krajčírovi titul Ing.

Vasiľa Biľaka som stretol raz v živote. Keď som písal scenár k filmu o Jánovi Cikkerovi, jeho najlepšom priateľovi. Otvoril mi bránku na Timravinej, ukázal korešpondenciu so skladateľom a vyhodil po dvoch hodinách pri vete – „Stalin bol vrah“.

Andreja Danka som stretol tiež iba raz.
V spoločnosti potomkov režimu Vasiľa Biľaka. Bolo tu arcibiskupské rúcho so snahou prekryť škvrnu Pacem in terris, plno vypasených eštebákov a ostatná háveď spĺňajúca charakteristiku anglického básnika a esejistu 18. Storočia, Samuela Johnsona.
„Vlastenectvo je posledné útočisko darebáka“ .
Na rozdiel od Vasiľa Biľaka, pri Andrejovi Dankovi nebola potrebná ľudová tvorivosť , lebo titul Horár si odvodil sám.
Dankové Horálky súčasnosti a Dankov Horár minulosti. Z čias Mečiara, kedy platil neopísateľný „ekonomický zákon“ :
„Sprivatizuj, skrachuj a rozkradni“, aby si zbohatol. Aj diktátor Mugabe s, o trošku skorumpovanejšou krajinou ako sme my, Zimbabwe, vtedy pukal závisťou.
Dá sa predpokladať, že po jeho potravinársko – sexistickom náhubku ho prejde chuť na saká.
Lebo jeden na storočie, čo nemal byť nikdy púšťaný na saká, stačí.
Viď poznámka odborného majstra krajčírskeho na výučnom liste Vasiľa Biľaka. „Na saká nepúšťať“ !
Horár, Anton Danko, v nedeľu na TA3, v relácií – 30 minút s Andrejom Dankom – kde sa hrabe Mečiar a 10 minút „Ako ďalej, pán predseda vlády“, potešil občanov Slovenska vetou :
„Keby som mal viac hlasov, tak zatočím s EPH“ !
Neviem, či obľúbenci Róberta Fica, Křetinský a J&T-ácky Tkáč čo ich obdaroval slovenskými elektrárňami v tej chvíli skameneli hrôzou ako Lótova žena, no pre platiteľa jednej z najdrahších elektrík, to bola lahodná hudba.
Keď tak človek chodí po krajine, od farbou poliatej busty Vasiľa Biľaka, či vytrhané symboly komunistického režimu v Košiciach až po najnavštevovanejšiu turistickú atrakcie – komplex Bonaparte – rozmýšľa.
Napríklad aj nad obsahom výroku Pavla Tigrida, ktorý „ušil“ pre ľudí žijúcich na území Čiech a Moravy.
„Vybrať si za národný symbol Idiota, môže iba idiot. A to my nie sme“ !
Posvätné slová.
Ani na Slovensku nie je tak veľký počet Tigridových obdivovateľov symbolu, aby sa Andrej Danko dostal do kresla predsedu vlády.
Zato rastie počet tých, ktorí ešte chvíľu budú platiť vysoké účty za elektrinu od Ficových kamarátov Křetinského a Tkáča, aby tomu škeriacemu sa chlapíkovi z bilbordov – „držiteľovi slova“ – vystavila záverečný účet.

 

Poslanec parlamentu za Smer-SD, Ľuboš Bláha, zaútočil na Úrad vlády s cieľom zastreliť zradcu Róberta Fica.

19.11.2017

"Áno, popravovali sme, popravujeme a budeme popravovať!" ("Sí, hemos fusilado, fusilamos y seguiremos fusilando!") Vypisoval poslanec Smer-SD na kapitalistickej sociálnej sieti na obranu tých, čo viac »

Píšem ti Faktúru, komunista. Na 42 miliárd a 388 miliónov eur.

17.11.2017

Píšem ti Faktúru, komunista. Na 42 miliárd a 388 miliónov eur. Na 7 593 eur na každého človeka žijúceho na Slovensku. To je DLH, ktorý si vytrovil za 11 rokov v pozícií, kedy oligarchovia viac »

Andrejovi Dankovi – Slovensko nie je Lesostav Revúca, aby ho priviedol do ruín a dlžôb, ako jeho otec.

16.11.2017

Slovensko a jeho občania – okrem darebákov eštebákov a komunistov registrovaných v SNS – odmietajú osud Lesostavu Revúca. Privatizácie na barbarský spôsob otca Andreja Danka. Privatizácie, viac »

bukamal, syria

Sýrska armáda dobyla poslednú baštu Islamského štátu

19.11.2017 20:22

Velenie armády vyhlásilo mesto za oslobodené už 9. novembra, nebolo tomu však tak.

potraviny, nakupovanie, obchod, potravina

Poráža pri potravinách kvalita cenu?

19.11.2017 20:00

Slovensko roku 2017 žije životom, aký si ľudia v roku 1989 nevedeli predstaviť.

Líbya, utečenci

Líbya prešetrí predaj migrantov do otroctva

19.11.2017 18:39

Americká televízia CNN zdokumentovala dražby migrantov v Líbyi. Muži sa predávajú za 1200 líbyjských dinárov (asi 340 eur).

danko

Danko: Zamýšľam sa, či sankcie proti Rusku fungujú

19.11.2017 18:00

Za každou vetou svojho prejavu v ruskej Štátnej dume si predseda parlamentu a šéf SNS Andrej Danko stojí a varuje pred čierno-bielym videním sveta.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,043
Celková čítanosť: 5815187x
Priemerná čítanosť článkov: 5575x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy