Založ si blog

Fico odvolal Pašku, Zmajkovičovú a Zvolenkú neprávom, ukrivdil im a poškodil im ich dobré meno.

Najprv si vydýchnem. Šťastie pre krajinu, že sa predseda Smer-SD poučil na vlastnej chybe a nepodľahol tlaku na odvolanie najlepšieho ministra vnútra, Róberta Kaliňáka, od čias rakúskeho ministra vnútra Alexandra von Bacha. Ten sa zapísal do dejín, ako tvorca bachovho absolutizmu , vládneho systému, ktorý legalizovali silvestrovské patenty roku 1851.

Ich poslaním bolo zastaviť proces rozpadávajúcej sa monarchie a odstrániť predstaviteľov demokratických síl. Trval jedenásť rokov.

Podobnosť so Slovenskom vôbec nie náhodná.

Silvestrovské slovenské patenty v podobe bujarých osláv mečiarového absolutizmu z roku 1993 nahradili nechutné slovíčko – absolutizmus – slovom zvrchovaný a otvorilo dokorán druhý diel známej Husákovej normalizačnej mrzkosti.

„Nech odpadne, čo je kolísavé, nech odpadne, čo je oportunistické“-

A ono odpadávalo, ako Novembrové lístie takou intenzitou pasienkového nadšenia, že po krátkej osemročnej prestávke sa vrátilo, ako bumerang. Ficov absolutizmus, aby proces rozpadávajúcej sa krajiny a odstraňovanie demokracie urýchlil a vybral si ten istý čas jedenástich rokov, ako Alexander von Bach.

„Viacerí Slováci, ktorí sa etablovali v zahraničí, by v prípade svojho návratu mohli využitím svojich skúseností a kontaktov v zahraničí pozitívne vplývať na smerovanie slovenskej spoločnosti,“ lákal tretí normalizátor posledných necelých 50 rokov.

Zuzana Hlávková si zo škótskej University of St Andrews doniesla povestnú škótsku rebéliu a uplatnila ju presne v momente, keď bola konfrontovaná s neúctou k právu a morálke. Roky strávené v cudzine zrejme ju viedli k „nepochopeniu“.

Ak predseda Smer-SD lákal mladých Slovákov na návrat, aby „vplývali na smerovanie slovenskej spoločnosti“ mal na mysli lojálne prijatie „princípov“ svojej strany Smer.

Tie najvýstižnejšie pomenoval maďarský sociálny demokrat Ferenc Gyurcsány :

„Klamali a kradli sme ráno, na obed, večer aj v noci“ !

Nepochopenie Zuzany Hlávkovej o „Smerovaní“ potvrdil aj karierista Lajčiák slovami :

„Mladícke ideály sú mi sympatické, ale že srdce musí ísť ruka v ruke s rozumom“.

Tretie a záverečné „nepochopenie“ mladej dámy spočívalo v zabudnutí na Slovensko plné Ťapákovcov, ktorých život podliehal a podnes podlieha základnému ideálu z novely Boženy Slančíkovej Timravy.

Pridŕžanie sa odvekého spôsobu života predkov v nových spoločenských pomeroch.

Boľševik pri okrádaní občanov štátu v podobe menovej reformy, znárodňovaní a odkulačovaní si založil tradíciu svojho neobvyklého životného štýlu takej intenzity, že mu vydržala až dodnes.

Zuzana Hlávková nepochopila, že revolučná tradícia a s ňou spojené neoprávnené nároky vyznávačov obludného marxistického šialenstva založená výstrelom z Auróry a implantovaná proti vôli ľudí po druhej svetovej vojne, je kultúrne barbarské dedičstvo dedené po praslici i meči.

„Ja sa nemienim vyjadrovať k týmto každodenným neuveriteľným útokom, ktoré znesväcujú úplne všetko, vrátane práce Mira Lajčáka. Ani nemám dôvod, neviem o tom nič, bol som informovaný, že bola nejaká tlačová konferencia, ani netuším, čo zase natárali. Ale predpokladám, že to skončí presne takisto, ako v prípade CT, že sa ukáže niečo úplne iné.”

Slová predsedu Smer-SD potešili nejedno srdce obdivovateľov parazitujucého „kultúrneho dedičstva“ komunistov.

O to viac v prípade Róberta Kaliňáka, že sa Róbert Fico nezachoval rovnako „chybne“, ako pri Paškovi, Zmajkovičovej i Zvolenskej a neodvolal ho z postu ministra vnútra.

Metodika práce Róberta Kaliňáka sa Róbertovi Ficovi v tejto kauze „Znesvätenia“ bude hodiť rovnako, ako falošnému hráčovi ESO v rukáve.

Nehodno sa zahrávať s vyvolávaním historických ponaučení. No jedno je neprehliadnuteľné.

Jedenáste výročie Ficových „silvestrovských patentov“, prevzatých po Mečiarovi, v rozpadávajúcej sa krajine odstraňovania demokracie sa nezadržateľne blíži.

14.3.2017, rok po Ficovej vládnej koalícií vtipne nazvanej ProFiBuDa.

Pár týždňov po ukončení nášho predsedníctva únie, kde odstraňovanie demokracie nehrozí, no mnohí by ju radi videli ako rozpadávajúcu sa.

 

Posledných 12 rokov vykrádania zdravotníctva ukázalo, že zdieranie ľudia milujú. Viac, ako svoje zdravie.

18.09.2017

Človek Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, Marcel Forai, riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, s platom 4 500 eur mesačne nakupujúci honosné nehnuteľnosti po celom Slovensku, podpísal 69 zmlúv viac »

Elitná jednotka boja so zločinom zberá aj klebety. Napríklad na Danka. Finančným inštitúciám unikajú dôverné dokumenty s daňovým tajomstvom. Napríklad na prezidenta Kisku.

14.09.2017

„V kriminálnych informáciách, čo je zber klebiet po ulici, sú ich na každého politika stovky,” reagoval Kaliňák. Ak to je tak, potom by ma zaujímal dôvod, prečo NAKA nebola schopná rok viac »

Ak by mal Robert Fico zaplatiť všetky dane z neoprávnených výhod v prezidentskej kampani musel by predať rodinu do otroctva. Aj to Vrece zemiakov, do podoby ktorého sa premenil po vyhlásení výsledkov volieb.

13.09.2017

Kiskom prenajatá súkromná firma a Ficova súkromná firma s názvom Slovenská republika. Práve začal prezidentská kampaň, lebo tí, ktorí riadia Roberta Fica, potrebujú amnestie ešte vo väčšom viac »

RYANAIR

Ryanair zrušil Bratislave 12 letov

19.09.2017 20:00

Státisíce pasažierov so zrušenými letmi, milióny v neistote.

prezident Andrej Kiska dane kampan

Kiska chcel uplatniť vratku DPH v sume 146-tisíc eur

19.09.2017 19:34

O takmer 150–tisíc eur chcela prezidentova firma obrať štát pri dani z pridanej hodnoty.

taliansko, migranti, migrant

Francúzska polícia núti stovky imigrantov opustiť provizórny tábor

19.09.2017 18:46

Do provizórneho tábora neďaleko Lamanšského prielivu prichádzajú utečenci s nádejou, že sa im podarí dostať do Veľkej Británie.

viktor orbán, orbán, maďarsko,

EÚ kontrolovala železnice medzi dvomi dedinami. V jednej má Orbán dom, v druhej sa narodil

19.09.2017 17:44

Železničná trať má celkovo len tri zastávky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,001
Celková čítanosť: 5643007x
Priemerná čítanosť článkov: 5637x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy