Založ si blog

Fico odvolal Pašku, Zmajkovičovú a Zvolenkú neprávom, ukrivdil im a poškodil im ich dobré meno.

Najprv si vydýchnem. Šťastie pre krajinu, že sa predseda Smer-SD poučil na vlastnej chybe a nepodľahol tlaku na odvolanie najlepšieho ministra vnútra, Róberta Kaliňáka, od čias rakúskeho ministra vnútra Alexandra von Bacha. Ten sa zapísal do dejín, ako tvorca bachovho absolutizmu , vládneho systému, ktorý legalizovali silvestrovské patenty roku 1851.

Ich poslaním bolo zastaviť proces rozpadávajúcej sa monarchie a odstrániť predstaviteľov demokratických síl. Trval jedenásť rokov.

Podobnosť so Slovenskom vôbec nie náhodná.

Silvestrovské slovenské patenty v podobe bujarých osláv mečiarového absolutizmu z roku 1993 nahradili nechutné slovíčko – absolutizmus – slovom zvrchovaný a otvorilo dokorán druhý diel známej Husákovej normalizačnej mrzkosti.

„Nech odpadne, čo je kolísavé, nech odpadne, čo je oportunistické“-

A ono odpadávalo, ako Novembrové lístie takou intenzitou pasienkového nadšenia, že po krátkej osemročnej prestávke sa vrátilo, ako bumerang. Ficov absolutizmus, aby proces rozpadávajúcej sa krajiny a odstraňovanie demokracie urýchlil a vybral si ten istý čas jedenástich rokov, ako Alexander von Bach.

„Viacerí Slováci, ktorí sa etablovali v zahraničí, by v prípade svojho návratu mohli využitím svojich skúseností a kontaktov v zahraničí pozitívne vplývať na smerovanie slovenskej spoločnosti,“ lákal tretí normalizátor posledných necelých 50 rokov.

Zuzana Hlávková si zo škótskej University of St Andrews doniesla povestnú škótsku rebéliu a uplatnila ju presne v momente, keď bola konfrontovaná s neúctou k právu a morálke. Roky strávené v cudzine zrejme ju viedli k „nepochopeniu“.

Ak predseda Smer-SD lákal mladých Slovákov na návrat, aby „vplývali na smerovanie slovenskej spoločnosti“ mal na mysli lojálne prijatie „princípov“ svojej strany Smer.

Tie najvýstižnejšie pomenoval maďarský sociálny demokrat Ferenc Gyurcsány :

„Klamali a kradli sme ráno, na obed, večer aj v noci“ !

Nepochopenie Zuzany Hlávkovej o „Smerovaní“ potvrdil aj karierista Lajčiák slovami :

„Mladícke ideály sú mi sympatické, ale že srdce musí ísť ruka v ruke s rozumom“.

Tretie a záverečné „nepochopenie“ mladej dámy spočívalo v zabudnutí na Slovensko plné Ťapákovcov, ktorých život podliehal a podnes podlieha základnému ideálu z novely Boženy Slančíkovej Timravy.

Pridŕžanie sa odvekého spôsobu života predkov v nových spoločenských pomeroch.

Boľševik pri okrádaní občanov štátu v podobe menovej reformy, znárodňovaní a odkulačovaní si založil tradíciu svojho neobvyklého životného štýlu takej intenzity, že mu vydržala až dodnes.

Zuzana Hlávková nepochopila, že revolučná tradícia a s ňou spojené neoprávnené nároky vyznávačov obludného marxistického šialenstva založená výstrelom z Auróry a implantovaná proti vôli ľudí po druhej svetovej vojne, je kultúrne barbarské dedičstvo dedené po praslici i meči.

„Ja sa nemienim vyjadrovať k týmto každodenným neuveriteľným útokom, ktoré znesväcujú úplne všetko, vrátane práce Mira Lajčáka. Ani nemám dôvod, neviem o tom nič, bol som informovaný, že bola nejaká tlačová konferencia, ani netuším, čo zase natárali. Ale predpokladám, že to skončí presne takisto, ako v prípade CT, že sa ukáže niečo úplne iné.”

Slová predsedu Smer-SD potešili nejedno srdce obdivovateľov parazitujucého „kultúrneho dedičstva“ komunistov.

O to viac v prípade Róberta Kaliňáka, že sa Róbert Fico nezachoval rovnako „chybne“, ako pri Paškovi, Zmajkovičovej i Zvolenskej a neodvolal ho z postu ministra vnútra.

Metodika práce Róberta Kaliňáka sa Róbertovi Ficovi v tejto kauze „Znesvätenia“ bude hodiť rovnako, ako falošnému hráčovi ESO v rukáve.

Nehodno sa zahrávať s vyvolávaním historických ponaučení. No jedno je neprehliadnuteľné.

Jedenáste výročie Ficových „silvestrovských patentov“, prevzatých po Mečiarovi, v rozpadávajúcej sa krajine odstraňovania demokracie sa nezadržateľne blíži.

14.3.2017, rok po Ficovej vládnej koalícií vtipne nazvanej ProFiBuDa.

Pár týždňov po ukončení nášho predsedníctva únie, kde odstraňovanie demokracie nehrozí, no mnohí by ju radi videli ako rozpadávajúcu sa.

 

Róbert Fico hovorí, že nie je hlupák a klamár.

21.07.2017

Veda o hlúposti preukázala, že hustota hlupákov je rovnaká medzi členmi vlády ako medzi pravidelnými návštevníkmi krčiem nižších cenových skupín. Tvrdí český lekár a propagátor vedy, viac »

Keď zaútočí Hlas podobný Ficovi na Brusel, aby doniesol Slovákom kvalitné potraviny aké majú Nemci, treba dobiť viac.

20.07.2017

Hneď z kraja treba tým zloduchom v Bruseli povedať, že žiadne „čierne opice“, ako im familiárne hovoria voliči Smer-SD a Kotlebu, žiadne kvóty utečencov, lebo je to vec strategická na ceste viac »

Žatevný pornoherec Fico „oslavuje“ Deklaráciu zvrchovanosti v štáte, kde Kaliňáková polícia masakruje Deti a Žigová manželka lesy.

17.07.2017

V štáte, kde sa nanovo, napriek skúsenosti z červených kaukliarov moci v desivosti prežitých štyroch desiatok rokov, pripomínajú slová velikána politiky, Winstona Churchila – „Komunizmus viac »

Viktor Orbán

Orbán: Integrácia zlyhá. Moslimovia sa považujú za silnejších, než sú kresťania

22.07.2017 14:11

Podpora migrácie nie je odpoveďou na ekonomické problémy, povedal maďarský konzervatívny premiér Viktor Orbán.

Viktor Orbán, prejav

Inkvizícia EÚ namierená proti Poľsku nikdy nemôže uspieť, tvrdí Orbán

22.07.2017 13:35

Maďarsko použije všetky právne prostriedky, aby v Európskej únii preukázalo solidaritu s Poľskom. Povedal to maďarský premiér Viktor Orbán.

grecko, protest, demonstracia

Zadlžení Gréci sú z najhoršieho vonku

22.07.2017 13:00

Grécku ešte vlani hrozil odchod z eurozóny, no teraz sa podľa mnohých makroekonomických ukazovateľov pomaly dostáva z najhoršieho.

grécko, kos, zemetrasenie, pláž, ľudia na pláži,

Ľudia na Kose spali druhú noc pod holým nebom, báli sa ďalších otrasov

22.07.2017 12:16

Stovky dovolenkárov na gréckom ostrove Kos, ktorý postihlo zemetrasenie, spali už druhú noc za sebou pod holým nebom v obavách pred ďalším zemetrasením.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 977
Celková čítanosť: 5461812x
Priemerná čítanosť článkov: 5590x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy