Založ si blog

Neopodstatnený mediálny hon na Róberta Kaliňáka, ten neklame, korupcia na najvyšších poschodiach slovenskej politiky naozaj neexistuje.

Bol som v šoku, keď na propagandistický geniálnu vetu ekonomického experta na služby zadarmo, Róberta Fica, modrý odmietli reagovať.

Veta – „Neťahajte nás do Gorily, lebo sa nás netýka“ mala totiž v sebe skrytú reálnu hrozbu práve pre autora výroku.

„Nikto Smer-SD do Gorily neťahá, Smer-SD je v Gorile až po uší“ !

To je zásadný dôvod odmietania kauzu vyšetrovať, tú kauzu, kde je 85 percent beletrie a zvyšok sa priamo dotýka predsedu Smer-SD.

Po rokoch stárnutia Gorily, zazneli v týchto dňoch, dve vyjadrenia vplyvných politikov zo Smer-SD a Most – Híd. Róberta Kaliňáka a Bélu Bugára.

„Korupcia na najvyšších poschodiach politiky sa nevyšetruje, lebo nejestvuje“. Kaliňák.

Áno, tých troch treťotriednych úradníkov od Dzurindu by bol vyšetril aj pochôdzkár z Uble. No nič sa neudialo.

Dôvod je prostý, kauza by sa bola pohla k Haščákovmu milovníkovi popíjania Coly.

Dostali sme sa k pointe Kaliňákom odmietnutej korupcie na najvyšších poschodiach politiky.

Korupcia spadá pod trestný zákon, ergo ktorý šialenec by riskoval, ak mu legislatíva upravujúca vzťahy v obchodnom práve v kombinácií so schránkovým zákonom dáva širokú škálu možnosti, ako legálne a bez možnosti vyšetrenia získať viac, ako akési percenta províznej povahy. A čo je najpodstatnejšie, hrozby trestného stíhania za trestný čin korupcie.

Druhé, Béla Bugár odkázal ministerke spavodlivosti, Lucií Žitňanskej, aby sa opatrnejšie vyjadrovala na adresu ministra Kaliňáka, lebo sa jej „pokojne môže stať, že sa v jej ministerstve niečo stane, ona to nebude vedieť a zneužijú to proti nej“.

Po 48 hodinách sa Bugár ospravedlnil Žitňanskej a obaja sa schuti zasmiali.

Ja nie, mňa obchádza „mráz“ z Bugárovej vety, lebo nechtiac odkryl neformálne mocenské centrum mimo pilierov moci kodifikovaných základným zákonom štátu.

Povedané ešte laickejšie, nad štátnou mocou jestvuje mocenské prostredie, ktoré v prípade ohrozenia dokáže kompromitovať oficiálnu moc natoľko, že je bezbranná.

V týchto hodinách podpísal predseda Smer-SD na pôde OECD dohodu o boji proti korupcií na Slovensku. Nebol by to Fico, ak by okamžite neprekrúti okolnosti dohody. Nie on, ale OECD po tom, čo Slovensko sa ocitlo na druhom mieste najkorupčnejších krajín sveta, mobilizovalo svoje štruktúry s jasnou úlohou – skontrolovať prostredie, kde korupcia nejestvuje, ale zároveň je druhým najkorupčnejším.

Príde na kontrolu, aby dalo odpoveď na zásadné.

Ak nie je prítomná korupcia na najvyšších miestach slovenskej politiky, ako sa dá potom vysvetliť to obrovské množstvo uložených peňazí  v zahraničných bankách práve protagonistami slovenskej politiky ?

A fakt, že OECD disponuje týmto zoznamom, už dnes vie aj Róbert Fico.

Kto zastaví šialencov z „My sme les“ a Erika Baláža ?

22.11.2017

Les, je to posledné, čo bude Človeku chýbať vo svete kotlov prikurujúcich planétu. Les, je po Jablku Evy, druhým pokušiteľom sveta nových hriechov. Páchaných na : Hriech na deťoch a starých viac »

Vyrábam ti smútočné parte, komunista. Smútočné oznámenie o politickej smrti Smer-SD.

21.11.2017

Súdruhovia - vyradili ste mi blog ? Fajn, že potvrdzujete strach, ktorý už sa pevne usídlil na pleciach, komunistu i vás. Ak sa nikomu nepodarilo dostať státisíce ľudí na námestia, komunista, viac »

Poslanec parlamentu za Smer-SD, Ľuboš Bláha, zaútočil na Úrad vlády s cieľom zastreliť zradcu Róberta Fica.

19.11.2017

"Áno, popravovali sme, popravujeme a budeme popravovať!" ("Sí, hemos fusilado, fusilamos y seguiremos fusilando!") Vypisoval poslanec Smer-SD na kapitalistickej sociálnej sieti na obranu tých, čo viac »

merkel, schulz

Otázky a odpovede o Nemecku: Menšinová vláda je možná a komplikovaná zároveň

23.11.2017 11:46

Pred pár dňami sa zdalo, že ide len o nerozumný nápad, teraz ale naberá debata o vytvorení menšinovej vlády v Nemecku na sile.

euro, bankovky, mince, peniaze

Firmy odkazujú vláde: Namiesto zavedenia príplatkov znížte dane a odvody

23.11.2017 11:46

Vláda by namiesto zavedenia vyšších príplatkov mala radšej zamestnancom znížiť dane a odvody, tvrdia firmy.

Putin, Vladimir Putin,

’Varovanie pre Putina’, okomentovala ruská tlačová agentúra škandál webu Zvezda

23.11.2017 11:13

Ústredná línia televízneho kanálu Zvezda je podľa autora komentára jasná: Rusko je nadovšetko a západ krajinu ohovára.

06-hore-4x

V Bratislave sa začínajú mestské aj Staromestské vianočné trhy

23.11.2017 11:02

O 17.00 na Hlavnom námestí rozsvietia vianočný stromček. Atmosféru Vianoc zažijú Bratislavčania a návštevníci na každom rohu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,045
Celková čítanosť: 5825024x
Priemerná čítanosť článkov: 5574x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy