Založ si blog

Neopodstatnený mediálny hon na Róberta Kaliňáka, ten neklame, korupcia na najvyšších poschodiach slovenskej politiky naozaj neexistuje.

Bol som v šoku, keď na propagandistický geniálnu vetu ekonomického experta na služby zadarmo, Róberta Fica, modrý odmietli reagovať.

Veta – „Neťahajte nás do Gorily, lebo sa nás netýka“ mala totiž v sebe skrytú reálnu hrozbu práve pre autora výroku.

„Nikto Smer-SD do Gorily neťahá, Smer-SD je v Gorile až po uší“ !

To je zásadný dôvod odmietania kauzu vyšetrovať, tú kauzu, kde je 85 percent beletrie a zvyšok sa priamo dotýka predsedu Smer-SD.

Po rokoch stárnutia Gorily, zazneli v týchto dňoch, dve vyjadrenia vplyvných politikov zo Smer-SD a Most – Híd. Róberta Kaliňáka a Bélu Bugára.

„Korupcia na najvyšších poschodiach politiky sa nevyšetruje, lebo nejestvuje“. Kaliňák.

Áno, tých troch treťotriednych úradníkov od Dzurindu by bol vyšetril aj pochôdzkár z Uble. No nič sa neudialo.

Dôvod je prostý, kauza by sa bola pohla k Haščákovmu milovníkovi popíjania Coly.

Dostali sme sa k pointe Kaliňákom odmietnutej korupcie na najvyšších poschodiach politiky.

Korupcia spadá pod trestný zákon, ergo ktorý šialenec by riskoval, ak mu legislatíva upravujúca vzťahy v obchodnom práve v kombinácií so schránkovým zákonom dáva širokú škálu možnosti, ako legálne a bez možnosti vyšetrenia získať viac, ako akési percenta províznej povahy. A čo je najpodstatnejšie, hrozby trestného stíhania za trestný čin korupcie.

Druhé, Béla Bugár odkázal ministerke spavodlivosti, Lucií Žitňanskej, aby sa opatrnejšie vyjadrovala na adresu ministra Kaliňáka, lebo sa jej „pokojne môže stať, že sa v jej ministerstve niečo stane, ona to nebude vedieť a zneužijú to proti nej“.

Po 48 hodinách sa Bugár ospravedlnil Žitňanskej a obaja sa schuti zasmiali.

Ja nie, mňa obchádza „mráz“ z Bugárovej vety, lebo nechtiac odkryl neformálne mocenské centrum mimo pilierov moci kodifikovaných základným zákonom štátu.

Povedané ešte laickejšie, nad štátnou mocou jestvuje mocenské prostredie, ktoré v prípade ohrozenia dokáže kompromitovať oficiálnu moc natoľko, že je bezbranná.

V týchto hodinách podpísal predseda Smer-SD na pôde OECD dohodu o boji proti korupcií na Slovensku. Nebol by to Fico, ak by okamžite neprekrúti okolnosti dohody. Nie on, ale OECD po tom, čo Slovensko sa ocitlo na druhom mieste najkorupčnejších krajín sveta, mobilizovalo svoje štruktúry s jasnou úlohou – skontrolovať prostredie, kde korupcia nejestvuje, ale zároveň je druhým najkorupčnejším.

Príde na kontrolu, aby dalo odpoveď na zásadné.

Ak nie je prítomná korupcia na najvyšších miestach slovenskej politiky, ako sa dá potom vysvetliť to obrovské množstvo uložených peňazí  v zahraničných bankách práve protagonistami slovenskej politiky ?

A fakt, že OECD disponuje týmto zoznamom, už dnes vie aj Róbert Fico.

Je nejaká špinavosť, kde by ste pán Kaliňák neboli ? Nové 4 milióny do kešene na „upratovanie“.

27.07.2017

Sú nejaké drahé hodinky, súdruh predseda Smer-SD, ktoré majú schopnosť odtikať tie povestné tri sekundy, kedy bude každý odvolaný ? Hovorím o firme Forest. Tá včera iba upratovala a dnes viac »

O uväznení Mečiara rozhodovali slovenskí miliardári dávno predtým ako budú súdy od Harabína dnes.

25.07.2017

Ukážte mi jedného ponovembrového slovenského miliardára vyklíčeného bez semena zodpovednosti a poctivosti ako podnikateľ Baťa, miliardára ktorému bolo darované bohatstvo ľudí privatizáciou, viac »

Už aj Smer-SD má svojho Fruniho a BMG Invest a desaťtisíce poškodených klientov.

22.07.2017

Smer-SD si v baniach uhľobaróna zriadil ilegálne legálnu Alobalovú baliareň jednej miliardy eur, no zriadiť si Alobalovú dielničku v Národnej banke Slovenska vypovedá o politickom hulvátstve viac »

Charlie Gard

Smrteľne chorého britského chlapčeka prevezú do hospicu, rozhodol sudca

27.07.2017 21:15

Sudca o presune nevyliečiteľne chorého Charlieho rozhodol po tom, čo sa rodičia a nemocnica nedohodli, kde a ako 11-mesačné dieťa strávi svoje posledné dni.

cesta, r2, kamene

Padajúce kamene vystrašili aj vodičov na R2 pri Zvolene

27.07.2017 20:00

Komplikácií v doprave sa po vodičoch jazdiacich pod Strečnom dočkali aj šoféri na rýchlostnej ceste R2 pri Zvolene, ktorej časť úseku je neprejazdná.

Vladimir Putin, Krym, Rusko, Ukrajina,

Putin: Rusko je zdržanlivé voči USA, ale trpezlivosť má svoje medze

27.07.2017 19:12

Rusko reaguje na akcie USA zdržanlivo, ale v určitej chvíli už nebude možné hrubé konanie ďalej trpieť. Uviedol ruský prezident Putin ohľadom možnej reakcie na sankcie USA.

MV SR: Vládny Airbus A319

Zraneného mladíka privezie domov z Grécka vládny špeciál

27.07.2017 19:00

Prvý pobyt Michala pri mori v Grécku sa neskončil šťastne. Po operácii leží tri týždne v nemocnici a dýchajú za neho prístroje. Minister vnútra Kaliňák ponúkol na prevoz špeciál.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 980
Celková čítanosť: 5487464x
Priemerná čítanosť článkov: 5599x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy