Založ si blog

Neopodstatnený mediálny hon na Róberta Kaliňáka, ten neklame, korupcia na najvyšších poschodiach slovenskej politiky naozaj neexistuje.

Bol som v šoku, keď na propagandistický geniálnu vetu ekonomického experta na služby zadarmo, Róberta Fica, modrý odmietli reagovať.

Veta – „Neťahajte nás do Gorily, lebo sa nás netýka“ mala totiž v sebe skrytú reálnu hrozbu práve pre autora výroku.

„Nikto Smer-SD do Gorily neťahá, Smer-SD je v Gorile až po uší“ !

To je zásadný dôvod odmietania kauzu vyšetrovať, tú kauzu, kde je 85 percent beletrie a zvyšok sa priamo dotýka predsedu Smer-SD.

Po rokoch stárnutia Gorily, zazneli v týchto dňoch, dve vyjadrenia vplyvných politikov zo Smer-SD a Most – Híd. Róberta Kaliňáka a Bélu Bugára.

„Korupcia na najvyšších poschodiach politiky sa nevyšetruje, lebo nejestvuje“. Kaliňák.

Áno, tých troch treťotriednych úradníkov od Dzurindu by bol vyšetril aj pochôdzkár z Uble. No nič sa neudialo.

Dôvod je prostý, kauza by sa bola pohla k Haščákovmu milovníkovi popíjania Coly.

Dostali sme sa k pointe Kaliňákom odmietnutej korupcie na najvyšších poschodiach politiky.

Korupcia spadá pod trestný zákon, ergo ktorý šialenec by riskoval, ak mu legislatíva upravujúca vzťahy v obchodnom práve v kombinácií so schránkovým zákonom dáva širokú škálu možnosti, ako legálne a bez možnosti vyšetrenia získať viac, ako akési percenta províznej povahy. A čo je najpodstatnejšie, hrozby trestného stíhania za trestný čin korupcie.

Druhé, Béla Bugár odkázal ministerke spavodlivosti, Lucií Žitňanskej, aby sa opatrnejšie vyjadrovala na adresu ministra Kaliňáka, lebo sa jej „pokojne môže stať, že sa v jej ministerstve niečo stane, ona to nebude vedieť a zneužijú to proti nej“.

Po 48 hodinách sa Bugár ospravedlnil Žitňanskej a obaja sa schuti zasmiali.

Ja nie, mňa obchádza „mráz“ z Bugárovej vety, lebo nechtiac odkryl neformálne mocenské centrum mimo pilierov moci kodifikovaných základným zákonom štátu.

Povedané ešte laickejšie, nad štátnou mocou jestvuje mocenské prostredie, ktoré v prípade ohrozenia dokáže kompromitovať oficiálnu moc natoľko, že je bezbranná.

V týchto hodinách podpísal predseda Smer-SD na pôde OECD dohodu o boji proti korupcií na Slovensku. Nebol by to Fico, ak by okamžite neprekrúti okolnosti dohody. Nie on, ale OECD po tom, čo Slovensko sa ocitlo na druhom mieste najkorupčnejších krajín sveta, mobilizovalo svoje štruktúry s jasnou úlohou – skontrolovať prostredie, kde korupcia nejestvuje, ale zároveň je druhým najkorupčnejším.

Príde na kontrolu, aby dalo odpoveď na zásadné.

Ak nie je prítomná korupcia na najvyšších miestach slovenskej politiky, ako sa dá potom vysvetliť to obrovské množstvo uložených peňazí  v zahraničných bankách práve protagonistami slovenskej politiky ?

A fakt, že OECD disponuje týmto zoznamom, už dnes vie aj Róbert Fico.

Príde čas, kedy média dostanú obrovské množstvo utajovaných informácií o porušeniach zákona Robertom Ficom.

20.09.2017

Najlepší minister vnútra Kaliňák by mal niekde nájsť odvahu, zatknúť Róberta Fica a odovzdať ho kamarátovi, generálnemu prokurátorovi. Útok na prezidenta republiky začal 30 marca 2014 viac »

Posledných 12 rokov vykrádania zdravotníctva ukázalo, že zdieranie ľudia milujú. Viac, ako svoje zdravie.

18.09.2017

Človek Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, Marcel Forai, riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, s platom 4 500 eur mesačne nakupujúci honosné nehnuteľnosti po celom Slovensku, podpísal 69 zmlúv viac »

Elitná jednotka boja so zločinom zberá aj klebety. Napríklad na Danka. Finančným inštitúciám unikajú dôverné dokumenty s daňovým tajomstvom. Napríklad na prezidenta Kisku.

14.09.2017

„V kriminálnych informáciách, čo je zber klebiet po ulici, sú ich na každého politika stovky,” reagoval Kaliňák. Ak to je tak, potom by ma zaujímal dôvod, prečo NAKA nebola schopná rok viac »

Kim Čong-un

Kim pohrozil USA najtvrdšou odvetou, KĽDR sa vyhráža ďalším jadrovým testom

22.09.2017 05:50

Slová Donalda Trumpa o zničení KĽDR ospravedlňujú náš jadrový program, tvrdí vodca Kim. Dodal, že je to cesta, po ktorej chce ísť až do konca.

Trump

Trump vyhlásil bankovú blokádu KĽDR

21.09.2017 22:43

Banky budú stáť pred jasnou voľbou - buď obchodovať so Spojenými štátmi, alebo so zločinným režimom v KĽDR, vyhlásil Donald Trump.

rakka, syria

Arabsko-kurdskí ozbrojenci strieľali na sýrske jednotky vlády

21.09.2017 22:31

Ak sa takéto incidenty zopakujú, Rusko podnikne príslušné kroky, varovala Moskva Washington.

LOREAL-BETTENCOURT/

Zomrela najbohatšia žena sveta Liliane Bettencourtová

21.09.2017 20:50

Vo veku 94 rokov zomrela vo Francúzsku podnikateľka a dedička kozmetickej spoločnosti L'Oréal Liliane Bettencourtová.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,002
Celková čítanosť: 5653172x
Priemerná čítanosť článkov: 5642x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy