Založ si blog

Ficova vláda: Dzurindov predaj elektrární bol dobrý Martin Kováčik, Pravda | 03. 10. 2009 10: 30

Vláda Roberta Fica ide poprieť vlastné protiprivatizačné výroky. Napriek tomu, že kabinet roky označoval predaj rodinného striebra Slovenských elektrární za minulej vlády za škandalózny, teraz ide danú privatizáciu dokončiť bez sľubovaných doplatkov ku kúpnej cene.

Prečo teraz ide vláda cenu za elektrárne potvrdiť, v piatok Jahnátek ani Fico nevysvetlili. Na otázky Pravdy ich tlačové oddelenia neodpovedali.

október 2009 „Zmluvné strany sa dohodli, že kúpna cena pri uzavretí vo výške 839 miliónov eur je konečná. Žiadna zo zmluvných strán nie je povinná uhradiť druhej strane dodatočnú platbu ako úpravu kúpnej ceny.“ -Uvádza to najnovší návrh o skončení privatizácie elektrární, ktorý predkladá minister hospodárstva Ľubomír Jahnátek (Smer) na rokovanie vlády.“

 

No, a teraz sa môžme vrátiť do roku 2017 a osláv ficovoliča, ktorý si nepamätá ani slova súdruha Istotu !

Katastrofa, už iba dvadsaťosem percent občanov oslavuje masívne zvýšenie ceny elektriny.

Jav nepochopiteľný. Na druhej strane práve skupina statočne a bujaro oslavujúcich dala korunu dôkazu pre organizátorov parodizujúcich Ig Nobelovú cenu.

Hovorím o Davidovi Dunningovi a Justinovi Krugrovi, ktorých výsledkom „výskumu“ bolo konštatovanie:

„Hlupák zostane hlupákom, lebo trpí nevedomosťou a ignoranstvom“.

Desať percent občanov, vlasteneckých, by tiež oslavovalo, no za predpokladu, že Zlatá sliepka elektrická by sa dostala od plukovníka pod kontrolu kapitána.

Desať percent tých, kde vodca kedysi chodil v uniforme blízkej rovnošate Hlinkovej gardy, sa zaoberá „potravinovou sebestačnosťou“ domorodcov a v rámci nej „likvidácií islamizmu“. Spôsobom obdivuhodných. Pod vedením holohlavého Maťa navštevujú stánky s Kebabom a žiadajú, aby bol plnený bryndzou. Lebo holohlavý Maťo „má pravdu“, len nikto netuší v čom.

V tejto komplikovanej spoločenskej situácií, kde až 72 percent sa neraduje z výsledkov slovenskej ekonomiky a vymýšľa si odpor voči nádhernému pocitu platiť vyššie, ešte vyššie ceny za elektrinu, by bolo vhodné, ak by zaznel hlas pozitivizmu.

Prosil by som voliča Smer-SD, aby napísal blog, v ktorom by priblížil orgastický zážitok plný radosti, spevu, tancov a bujarosti vo chvíli, keď mu príde faktúra so sto až tisíc percentným navýšením ceny za ističe.
Osobne dúfam, že oslavy z tohto víťazstva Smer-SD, budú nerušene trvať aspoň týždeň.
Prosil by som voliča Smer-SD, aby opitý nesadal za volant, lebo zvýšená faktúra príde aj vo februári, marci…atakďalej.

No len žiadne zúfalstvo.

O chvíľu bude nový dôvod na oslavy. Prídu faktúry za vodomer. Že sa niekomu máli. Čoby vo februári prikvitne nová šanca v podobe niekoľkonásobnému navýšeniu správnych poplatkov za registráciu áut.

Je treba veriť, že tvorivosť moci je bez hraníc a zaplaví domácnosti novým a novým podnetom na oslavy.

No a nakoniec ešte trocha hrdosti na malý národ pod Tatrami.

Ističe a občiansky principiálny postoj dvadsiatich ôsmych percent oslavujúcich občanov prepísalo dejiny sveta.

Povalilo do prach doterajšie omyly, v ktorých ľudstvo viac ako dvetisíc rokov žilo.

Od Sokratovho – Viem, že nič neviem, cez Konfucia, Bertranda Rusella, Charlesa Darwina až po Orwelovo – Nevedomosť je sila.

 

tu – http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/191929-ficova-vlada-dzurindov-predaj-elektrarni-bol-dobry/

 

Posledných 12 rokov vykrádania zdravotníctva ukázalo, že zdieranie ľudia milujú. Viac, ako svoje zdravie.

18.09.2017

Človek Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, Marcel Forai, riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, s platom 4 500 eur mesačne nakupujúci honosné nehnuteľnosti po celom Slovensku, podpísal 69 zmlúv viac »

Elitná jednotka boja so zločinom zberá aj klebety. Napríklad na Danka. Finančným inštitúciám unikajú dôverné dokumenty s daňovým tajomstvom. Napríklad na prezidenta Kisku.

14.09.2017

„V kriminálnych informáciách, čo je zber klebiet po ulici, sú ich na každého politika stovky,” reagoval Kaliňák. Ak to je tak, potom by ma zaujímal dôvod, prečo NAKA nebola schopná rok viac »

Ak by mal Robert Fico zaplatiť všetky dane z neoprávnených výhod v prezidentskej kampani musel by predať rodinu do otroctva. Aj to Vrece zemiakov, do podoby ktorého sa premenil po vyhlásení výsledkov volieb.

13.09.2017

Kiskom prenajatá súkromná firma a Ficova súkromná firma s názvom Slovenská republika. Práve začal prezidentská kampaň, lebo tí, ktorí riadia Roberta Fica, potrebujú amnestie ešte vo väčšom viac »

RYANAIR

Ryanair zrušil Bratislave 12 letov

19.09.2017 20:00

Státisíce pasažierov so zrušenými letmi, milióny v neistote.

prezident Andrej Kiska dane kampan

Kiska chcel uplatniť vratku DPH v sume 146-tisíc eur

19.09.2017 19:34

O takmer 150–tisíc eur chcela prezidentova firma obrať štát pri dani z pridanej hodnoty.

taliansko, migranti, migrant

Francúzska polícia núti stovky imigrantov opustiť provizórny tábor

19.09.2017 18:46

Do provizórneho tábora neďaleko Lamanšského prielivu prichádzajú utečenci s nádejou, že sa im podarí dostať do Veľkej Británie.

viktor orbán, orbán, maďarsko,

EÚ kontrolovala železnice medzi dvomi dedinami. V jednej má Orbán dom, v druhej sa narodil

19.09.2017 17:44

Železničná trať má celkovo len tri zastávky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,001
Celková čítanosť: 5643042x
Priemerná čítanosť článkov: 5637x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy