Založ si blog

Ficova vláda: Dzurindov predaj elektrární bol dobrý Martin Kováčik, Pravda | 03. 10. 2009 10: 30

Vláda Roberta Fica ide poprieť vlastné protiprivatizačné výroky. Napriek tomu, že kabinet roky označoval predaj rodinného striebra Slovenských elektrární za minulej vlády za škandalózny, teraz ide danú privatizáciu dokončiť bez sľubovaných doplatkov ku kúpnej cene.

Prečo teraz ide vláda cenu za elektrárne potvrdiť, v piatok Jahnátek ani Fico nevysvetlili. Na otázky Pravdy ich tlačové oddelenia neodpovedali.

október 2009 „Zmluvné strany sa dohodli, že kúpna cena pri uzavretí vo výške 839 miliónov eur je konečná. Žiadna zo zmluvných strán nie je povinná uhradiť druhej strane dodatočnú platbu ako úpravu kúpnej ceny.“ -Uvádza to najnovší návrh o skončení privatizácie elektrární, ktorý predkladá minister hospodárstva Ľubomír Jahnátek (Smer) na rokovanie vlády.“

 

No, a teraz sa môžme vrátiť do roku 2017 a osláv ficovoliča, ktorý si nepamätá ani slova súdruha Istotu !

Katastrofa, už iba dvadsaťosem percent občanov oslavuje masívne zvýšenie ceny elektriny.

Jav nepochopiteľný. Na druhej strane práve skupina statočne a bujaro oslavujúcich dala korunu dôkazu pre organizátorov parodizujúcich Ig Nobelovú cenu.

Hovorím o Davidovi Dunningovi a Justinovi Krugrovi, ktorých výsledkom „výskumu“ bolo konštatovanie:

„Hlupák zostane hlupákom, lebo trpí nevedomosťou a ignoranstvom“.

Desať percent občanov, vlasteneckých, by tiež oslavovalo, no za predpokladu, že Zlatá sliepka elektrická by sa dostala od plukovníka pod kontrolu kapitána.

Desať percent tých, kde vodca kedysi chodil v uniforme blízkej rovnošate Hlinkovej gardy, sa zaoberá „potravinovou sebestačnosťou“ domorodcov a v rámci nej „likvidácií islamizmu“. Spôsobom obdivuhodných. Pod vedením holohlavého Maťa navštevujú stánky s Kebabom a žiadajú, aby bol plnený bryndzou. Lebo holohlavý Maťo „má pravdu“, len nikto netuší v čom.

V tejto komplikovanej spoločenskej situácií, kde až 72 percent sa neraduje z výsledkov slovenskej ekonomiky a vymýšľa si odpor voči nádhernému pocitu platiť vyššie, ešte vyššie ceny za elektrinu, by bolo vhodné, ak by zaznel hlas pozitivizmu.

Prosil by som voliča Smer-SD, aby napísal blog, v ktorom by priblížil orgastický zážitok plný radosti, spevu, tancov a bujarosti vo chvíli, keď mu príde faktúra so sto až tisíc percentným navýšením ceny za ističe.
Osobne dúfam, že oslavy z tohto víťazstva Smer-SD, budú nerušene trvať aspoň týždeň.
Prosil by som voliča Smer-SD, aby opitý nesadal za volant, lebo zvýšená faktúra príde aj vo februári, marci…atakďalej.

No len žiadne zúfalstvo.

O chvíľu bude nový dôvod na oslavy. Prídu faktúry za vodomer. Že sa niekomu máli. Čoby vo februári prikvitne nová šanca v podobe niekoľkonásobnému navýšeniu správnych poplatkov za registráciu áut.

Je treba veriť, že tvorivosť moci je bez hraníc a zaplaví domácnosti novým a novým podnetom na oslavy.

No a nakoniec ešte trocha hrdosti na malý národ pod Tatrami.

Ističe a občiansky principiálny postoj dvadsiatich ôsmych percent oslavujúcich občanov prepísalo dejiny sveta.

Povalilo do prach doterajšie omyly, v ktorých ľudstvo viac ako dvetisíc rokov žilo.

Od Sokratovho – Viem, že nič neviem, cez Konfucia, Bertranda Rusella, Charlesa Darwina až po Orwelovo – Nevedomosť je sila.

 

tu – http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/191929-ficova-vlada-dzurindov-predaj-elektrarni-bol-dobry/

 

Róbert Fico hovorí, že nie je hlupák a klamár.

21.07.2017

Veda o hlúposti preukázala, že hustota hlupákov je rovnaká medzi členmi vlády ako medzi pravidelnými návštevníkmi krčiem nižších cenových skupín. Tvrdí český lekár a propagátor vedy, viac »

Keď zaútočí Hlas podobný Ficovi na Brusel, aby doniesol Slovákom kvalitné potraviny aké majú Nemci, treba dobiť viac.

20.07.2017

Hneď z kraja treba tým zloduchom v Bruseli povedať, že žiadne „čierne opice“, ako im familiárne hovoria voliči Smer-SD a Kotlebu, žiadne kvóty utečencov, lebo je to vec strategická na ceste viac »

Žatevný pornoherec Fico „oslavuje“ Deklaráciu zvrchovanosti v štáte, kde Kaliňáková polícia masakruje Deti a Žigová manželka lesy.

17.07.2017

V štáte, kde sa nanovo, napriek skúsenosti z červených kaukliarov moci v desivosti prežitých štyroch desiatok rokov, pripomínajú slová velikána politiky, Winstona Churchila – „Komunizmus viac »

Viktor Orbán

Orbán: Integrácia zlyhá. Moslimovia sa považujú za silnejších, než sú kresťania

22.07.2017 14:11

Podpora migrácie nie je odpoveďou na ekonomické problémy, povedal maďarský konzervatívny premiér Viktor Orbán.

Viktor Orbán, prejav

Inkvizícia EÚ namierená proti Poľsku nikdy nemôže uspieť, tvrdí Orbán

22.07.2017 13:35

Maďarsko použije všetky právne prostriedky, aby v Európskej únii preukázalo solidaritu s Poľskom. Povedal to maďarský premiér Viktor Orbán.

grecko, protest, demonstracia

Zadlžení Gréci sú z najhoršieho vonku

22.07.2017 13:00

Grécku ešte vlani hrozil odchod z eurozóny, no teraz sa podľa mnohých makroekonomických ukazovateľov pomaly dostáva z najhoršieho.

grécko, kos, zemetrasenie, pláž, ľudia na pláži,

Ľudia na Kose spali druhú noc pod holým nebom, báli sa ďalších otrasov

22.07.2017 12:16

Stovky dovolenkárov na gréckom ostrove Kos, ktorý postihlo zemetrasenie, spali už druhú noc za sebou pod holým nebom v obavách pred ďalším zemetrasením.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 977
Celková čítanosť: 5461795x
Priemerná čítanosť článkov: 5590x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy