Založ si blog

Ján Čarnogurský vidí v extrémistoch a fašistoch záruku našej slobody.

„Našťastie stále máme lesy, hory. V nich už cvičia Slovenskí branci. Nie je veľa, ale keby bolo treba, môžu sa okolo nich združiť tisíce ďalších vlastencov. Potom, hoci opäť s ruskou pomocou, budú môcť vyhnať tých, ktorí kradmou rukou siahnu na našu slobodu“.

Hlava Jána Čarnogurského je tiež guľatá. Má to svoje výhody. Mnohí tvrdia, že je to práve tvar hlavy, ktorý umožňuje mysleniu meniť smer.

Väčšina slovenských politikov nosí vo svojej gombíkovej dierke spomienky na dobrodružstva svojej politiky. A tu a tam chtiac nechtiac otvárajú svoju komnatu. So zúfalstvom.

Žijú zo zúfalstva svojich okov, záväzkov a podpísaných úpisov na ceste k moci. Vrcholom je moment, kedy sa ich zmocňuje čaro zúfalstva takej intenzity, že ho vyplavujú na verejnosť.

Dadaizmus, vyjadrovací prostriedok pre zmätok a strach s vojny, sa najlepšie dá pochopiť v podmienkach slovenskej politiky. Aj ona, ako dadaizmus, vyvíja úsilie, aby ich „diela“ nemali žiaden význam. Pointou, rovnako ako pri dadaizme, je schopnosť urážať. Ostatné guľaté hlavy.

Prijmem teda dadaizmus Jána Čarnogurského, aby som popísal, čo by sa malo diať z pohľadu prijatej prísnejšej právnej úpravy boja proti extrémizmu, proti fašizmu a komunizmu.

NAKA, rovnako, ako pomätenú dievčinu močiacu na Koran, by mala Jána Čarnogurského vziať do vyšetrovacej väzby. Za výrok z úvodu blogu, pretože sa postavil proti ústave, pretože jeho výrok nielen podporuje fašistické reminiscencie malej časti zúfalcov. On ide ďalej, oživuje myšlienky na tretí okupačný akt Ruska.

NAKA, rovnako ako Čarnogurského, by mala vziať do vyšetrovacej väzby dvoch ľudí blízkych Smer-SD, ktorí dlhé roky financujú činnosť Mariána Kotlebu a jeho Slovenských brancov.

NAKA, rovnako, ako dvoch – zatiaľ bezmenných financmajstrov – by mala vziať do vyšetrovacej väzby Róberta Fica, lebo je mizivé percento, že nevie o aktivitách dvoch, jemu blízkych a vplyvných ľudí.

NAKA, rovnako, ako Róberta Fica, by mala vziať do vyšetrovacej väzby Mariána Kotlebu, pretože slová Jána Čarnogurského realizuje už viac ako 10 rokov bez toho, aby sa zobudila „pribrzdená“ slovenská spravodlivosť.

NAKA, rovnako, ako Mariána Kotlebu, by mala vziať do vyšetrovacej väzby všetkých občanov Slovenska, ktorí verejne podporujú dve zločinecké ideológie. Fašizmus a komunizmus. Tak hovorí zákon.

Metódou a úsilím dadaizmu sme sa dostali do bodu, ktorý mal byť definitívne, raz a navždy vyriešený v krátkom čase po Novembri ´89.

Tu treba z dadaizmom skončiť, aby život ľudí, spoločnosti i štátu dostal význam. Ten Novembrový.

Tu treba z dadaizmom skončiť, lebo dvakrát si mnohí prežili tie povestné čierne a červené gombíkové dierky dobrodružnej politiky slovenských politikov.

Mocnejúci hlas nespokojnej verejnej mienky hovorí jasnou rečou. O politickej i kriminálnej zodpovednosti politikov za dobrodružstvá s osobným prospechom. Za hazard, ktorý doviedol štát na pokraj priepasti.

Niet div, že sa mnohí politici vracajú do spomienok jednej alebo druhej diktatúry, v ktorých vidia jediné východisko, ako verejnú mienku umlčať a zachrániť si vlastnú kožu.

 

 

Prvého mája zaplní stráne v okolí Sitna 356 963 obdivovateľov korupcie a polosúdruha Kaliňáka.

20.04.2017

Na sviatok práce, takej obľúbenej činnosti marxistov, organizuje brúsič s Calexu demonštráciu na podporu ministra vnútra. Ústredným sloganom, ktorý prepojí radosť pra pra predkov z menovej viac »

Najprv ti, Fico, kúpim husle a potom, keď budeš vedieť hrať, dostaneš aj struny.

19.04.2017

„Som presvedčený, že len spoluprácou občanov a rešpektovaných štátnych orgánov, inštitúcií a autorít môžeme dosiahnuť v boji proti korupcii želaný výsledok“. Reagoval na včerajší viac »

Kotleba s Ficom sa zúčastnia Protikorupčného pochodu.

18.04.2017

Rovní a priami chlapi držia svoje slovo. Vedení touto historickou skúsenosťou, spolu so súdruhmi a intelektuálnou elitou strany Mariana Kotlebu, budú pochodovať na čele desať tisícového davu viac »

Taliansko, aerolinky, Alitalia

Alitalia pravdepodobne vyhlási bankrot

25.04.2017 17:34

Alitalia vytvára stratu v sume 2 milióny eur denne, ale jeho zamestnanci odmietli zníženie platov a redukciu počtu pracovníkov.

parlament,Milan Mazurek

Rádio dostalo pokutu 15-tisíc eur za podnecovanie nenávisti v programe s Mazurekom

25.04.2017 17:28

Rada pre vysielanie a retransmisiu rozhodla, že Rádio Frontinus porušilo v programe Debata na telefón s Mazurekom ustanovenia zákona o vysielaní a retransmisii.

Tibor Gaspar

Policajný prezident Gašpar neodstúpi z funkcie na základe výzvy protikorupčných aktivistov

25.04.2017 16:49

Policajný prezident Tibor Gašpar neplánuje odstúpiť z funkcie na základe výzvy organizátorov Veľkého protikorupčného pochodu.

Ekonomická univerzita, vysoká škola,

Rektori sa zhodujú, že navrhované zákony nezvýšia kvalitu vysokých škôl

25.04.2017 16:08

Ministerstvo školstva sa v návrhoch k vysokým školám sústredilo len na niekoľko z nich, aj to bez väzby na zvyšné, ktoré oslabia možný pozitívny efekt navrhovaných úprav.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 940
Celková čítanosť: 5160250x
Priemerná čítanosť článkov: 5490x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy