Založ si blog

Ján Čarnogurský vidí v extrémistoch a fašistoch záruku našej slobody.

„Našťastie stále máme lesy, hory. V nich už cvičia Slovenskí branci. Nie je veľa, ale keby bolo treba, môžu sa okolo nich združiť tisíce ďalších vlastencov. Potom, hoci opäť s ruskou pomocou, budú môcť vyhnať tých, ktorí kradmou rukou siahnu na našu slobodu“.

Hlava Jána Čarnogurského je tiež guľatá. Má to svoje výhody. Mnohí tvrdia, že je to práve tvar hlavy, ktorý umožňuje mysleniu meniť smer.

Väčšina slovenských politikov nosí vo svojej gombíkovej dierke spomienky na dobrodružstva svojej politiky. A tu a tam chtiac nechtiac otvárajú svoju komnatu. So zúfalstvom.

Žijú zo zúfalstva svojich okov, záväzkov a podpísaných úpisov na ceste k moci. Vrcholom je moment, kedy sa ich zmocňuje čaro zúfalstva takej intenzity, že ho vyplavujú na verejnosť.

Dadaizmus, vyjadrovací prostriedok pre zmätok a strach s vojny, sa najlepšie dá pochopiť v podmienkach slovenskej politiky. Aj ona, ako dadaizmus, vyvíja úsilie, aby ich „diela“ nemali žiaden význam. Pointou, rovnako ako pri dadaizme, je schopnosť urážať. Ostatné guľaté hlavy.

Prijmem teda dadaizmus Jána Čarnogurského, aby som popísal, čo by sa malo diať z pohľadu prijatej prísnejšej právnej úpravy boja proti extrémizmu, proti fašizmu a komunizmu.

NAKA, rovnako, ako pomätenú dievčinu močiacu na Koran, by mala Jána Čarnogurského vziať do vyšetrovacej väzby. Za výrok z úvodu blogu, pretože sa postavil proti ústave, pretože jeho výrok nielen podporuje fašistické reminiscencie malej časti zúfalcov. On ide ďalej, oživuje myšlienky na tretí okupačný akt Ruska.

NAKA, rovnako ako Čarnogurského, by mala vziať do vyšetrovacej väzby dvoch ľudí blízkych Smer-SD, ktorí dlhé roky financujú činnosť Mariána Kotlebu a jeho Slovenských brancov.

NAKA, rovnako, ako dvoch – zatiaľ bezmenných financmajstrov – by mala vziať do vyšetrovacej väzby Róberta Fica, lebo je mizivé percento, že nevie o aktivitách dvoch, jemu blízkych a vplyvných ľudí.

NAKA, rovnako, ako Róberta Fica, by mala vziať do vyšetrovacej väzby Mariána Kotlebu, pretože slová Jána Čarnogurského realizuje už viac ako 10 rokov bez toho, aby sa zobudila „pribrzdená“ slovenská spravodlivosť.

NAKA, rovnako, ako Mariána Kotlebu, by mala vziať do vyšetrovacej väzby všetkých občanov Slovenska, ktorí verejne podporujú dve zločinecké ideológie. Fašizmus a komunizmus. Tak hovorí zákon.

Metódou a úsilím dadaizmu sme sa dostali do bodu, ktorý mal byť definitívne, raz a navždy vyriešený v krátkom čase po Novembri ´89.

Tu treba z dadaizmom skončiť, aby život ľudí, spoločnosti i štátu dostal význam. Ten Novembrový.

Tu treba z dadaizmom skončiť, lebo dvakrát si mnohí prežili tie povestné čierne a červené gombíkové dierky dobrodružnej politiky slovenských politikov.

Mocnejúci hlas nespokojnej verejnej mienky hovorí jasnou rečou. O politickej i kriminálnej zodpovednosti politikov za dobrodružstvá s osobným prospechom. Za hazard, ktorý doviedol štát na pokraj priepasti.

Niet div, že sa mnohí politici vracajú do spomienok jednej alebo druhej diktatúry, v ktorých vidia jediné východisko, ako verejnú mienku umlčať a zachrániť si vlastnú kožu.

 

 

Posledných 12 rokov vykrádania zdravotníctva ukázalo, že zdieranie ľudia milujú. Viac, ako svoje zdravie.

18.09.2017

Človek Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, Marcel Forai, riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, s platom 4 500 eur mesačne nakupujúci honosné nehnuteľnosti po celom Slovensku, podpísal 69 zmlúv viac »

Elitná jednotka boja so zločinom zberá aj klebety. Napríklad na Danka. Finančným inštitúciám unikajú dôverné dokumenty s daňovým tajomstvom. Napríklad na prezidenta Kisku.

14.09.2017

„V kriminálnych informáciách, čo je zber klebiet po ulici, sú ich na každého politika stovky,” reagoval Kaliňák. Ak to je tak, potom by ma zaujímal dôvod, prečo NAKA nebola schopná rok viac »

Ak by mal Robert Fico zaplatiť všetky dane z neoprávnených výhod v prezidentskej kampani musel by predať rodinu do otroctva. Aj to Vrece zemiakov, do podoby ktorého sa premenil po vyhlásení výsledkov volieb.

13.09.2017

Kiskom prenajatá súkromná firma a Ficova súkromná firma s názvom Slovenská republika. Práve začal prezidentská kampaň, lebo tí, ktorí riadia Roberta Fica, potrebujú amnestie ešte vo väčšom viac »

Mexiko, zemetrasenie,

VIDEO: Zemetrasenie v Mexiku strhávalo domy. Vyžiadalo si najmenej 50 obetí

19.09.2017 22:38

Zemetrasenie udrelo presne v deň, keď si krajina pripomínala ničivé zemetrasenie s magnitúdou 8,1, ktoré v roku 1985 pripravilo o život minimálne päťtisíc ľudí.

Nemecko, diaľnica, mýto, auto, autá, diaľnice

Vo Frankfurte našli bombu z vojny, zatvoria letisko aj diaľnicu

19.09.2017 21:54

Nevybuchnutú bombu našli robotníci pri výkopových prácach spojených s výstavbou novej podzemnej dráhy vedúcej na letisko.

hrivna, Ukrajina, Kyjev

Ukrajina oznámila návrat na medzinárodné finančné trhy

19.09.2017 21:41

Ukrajina plánuje budúci pondelok vydať dlhopisy s 15-ročnou splatnosťou s ročným úrokom 7,375 percenta.

RYANAIR

Ryanair zrušil Bratislave 12 letov

19.09.2017 20:00

Státisíce pasažierov so zrušenými letmi, milióny v neistote.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,001
Celková čítanosť: 5643521x
Priemerná čítanosť článkov: 5638x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy