Založ si blog

Ján Čarnogurský vidí v extrémistoch a fašistoch záruku našej slobody.

„Našťastie stále máme lesy, hory. V nich už cvičia Slovenskí branci. Nie je veľa, ale keby bolo treba, môžu sa okolo nich združiť tisíce ďalších vlastencov. Potom, hoci opäť s ruskou pomocou, budú môcť vyhnať tých, ktorí kradmou rukou siahnu na našu slobodu“.

Hlava Jána Čarnogurského je tiež guľatá. Má to svoje výhody. Mnohí tvrdia, že je to práve tvar hlavy, ktorý umožňuje mysleniu meniť smer.

Väčšina slovenských politikov nosí vo svojej gombíkovej dierke spomienky na dobrodružstva svojej politiky. A tu a tam chtiac nechtiac otvárajú svoju komnatu. So zúfalstvom.

Žijú zo zúfalstva svojich okov, záväzkov a podpísaných úpisov na ceste k moci. Vrcholom je moment, kedy sa ich zmocňuje čaro zúfalstva takej intenzity, že ho vyplavujú na verejnosť.

Dadaizmus, vyjadrovací prostriedok pre zmätok a strach s vojny, sa najlepšie dá pochopiť v podmienkach slovenskej politiky. Aj ona, ako dadaizmus, vyvíja úsilie, aby ich „diela“ nemali žiaden význam. Pointou, rovnako ako pri dadaizme, je schopnosť urážať. Ostatné guľaté hlavy.

Prijmem teda dadaizmus Jána Čarnogurského, aby som popísal, čo by sa malo diať z pohľadu prijatej prísnejšej právnej úpravy boja proti extrémizmu, proti fašizmu a komunizmu.

NAKA, rovnako, ako pomätenú dievčinu močiacu na Koran, by mala Jána Čarnogurského vziať do vyšetrovacej väzby. Za výrok z úvodu blogu, pretože sa postavil proti ústave, pretože jeho výrok nielen podporuje fašistické reminiscencie malej časti zúfalcov. On ide ďalej, oživuje myšlienky na tretí okupačný akt Ruska.

NAKA, rovnako ako Čarnogurského, by mala vziať do vyšetrovacej väzby dvoch ľudí blízkych Smer-SD, ktorí dlhé roky financujú činnosť Mariána Kotlebu a jeho Slovenských brancov.

NAKA, rovnako, ako dvoch – zatiaľ bezmenných financmajstrov – by mala vziať do vyšetrovacej väzby Róberta Fica, lebo je mizivé percento, že nevie o aktivitách dvoch, jemu blízkych a vplyvných ľudí.

NAKA, rovnako, ako Róberta Fica, by mala vziať do vyšetrovacej väzby Mariána Kotlebu, pretože slová Jána Čarnogurského realizuje už viac ako 10 rokov bez toho, aby sa zobudila „pribrzdená“ slovenská spravodlivosť.

NAKA, rovnako, ako Mariána Kotlebu, by mala vziať do vyšetrovacej väzby všetkých občanov Slovenska, ktorí verejne podporujú dve zločinecké ideológie. Fašizmus a komunizmus. Tak hovorí zákon.

Metódou a úsilím dadaizmu sme sa dostali do bodu, ktorý mal byť definitívne, raz a navždy vyriešený v krátkom čase po Novembri ´89.

Tu treba z dadaizmom skončiť, aby život ľudí, spoločnosti i štátu dostal význam. Ten Novembrový.

Tu treba z dadaizmom skončiť, lebo dvakrát si mnohí prežili tie povestné čierne a červené gombíkové dierky dobrodružnej politiky slovenských politikov.

Mocnejúci hlas nespokojnej verejnej mienky hovorí jasnou rečou. O politickej i kriminálnej zodpovednosti politikov za dobrodružstvá s osobným prospechom. Za hazard, ktorý doviedol štát na pokraj priepasti.

Niet div, že sa mnohí politici vracajú do spomienok jednej alebo druhej diktatúry, v ktorých vidia jediné východisko, ako verejnú mienku umlčať a zachrániť si vlastnú kožu.

 

 

Po návrhu zrušiť Kotlebových fašistov musí prísť rovnaký návrh aj na Ficových komunistov.

26.05.2017

Tak, ako o tom hovorí Ústava. Tak, ako o tom hovorí Trestný zákon. Tak, ako klasifikuje komunistov Zákon o nemorálnosti a protiprávnosti komunistického režimu. Tak, ako o tom hovorí historická viac »

Komplex Bonaparte bol postavený v rámci efektivizácie štátnej správy.

24.05.2017

Tne do mokvajúceho vredu Smer-SD Cynická obluda. Policajný prezident z Kaliňákovej realitnej agentúry „Pomáhať a chrániť“ nebude debatovať so študentmi. Tými, ktorí chcú odstrániť viac »

Kaliňák končí a s ním aj čas „Skutok sa nestal“ ! Po 11 rokoch ho Róbert Fico nachytal na klamstvách.

23.05.2017

Korupcia na najvyšších miestach neexistuje ! Vítal tohtoročných Troch kráľov Kaliňák v krajine, kde zločinec už tri dni pred spáchaním trestného činu si prečíta policajný vyšetrovací viac »

GLOBSEC, Miroslav Lajčík

GLOBSEC: Lajčákovi chýba platforma na pragmatickú debatu s Ruskom

27.05.2017 20:43, aktualizované: 21:16

Otvorená komunikácia s Ruskom aj o témach vyvolávajúcich rozdielne názory je dôležitá, tvrdí slovenský minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák.

G7, protest

Talianska polícia použila slzotvorný plyn proti demonštrantom k summitu G7

27.05.2017 20:08

Talianska polícia v meste Giardini Naxos na talianskom ostrove Sicília použila slzotvorný plyn proti demonštrantom z radov anarchistov, komunistov a antiglobalistov.

evakuácia, Houston, nemocnica, Bena Tauba, streľba, ľudia, pacienti

Hrozba v londýnskom divadle Old Vic Theatre bola falošná

27.05.2017 18:29, aktualizované: 18:49

Britská polícia v sobotu pre nešpecifikovanú bezpečnostnú hrozbu nariadila evakuáciu návštevníkov divadla. Pri prehliadke objektu však polícia neobjavila nič podozrivé.

Rodrigo Duterte

Filipínska vláda zrušila mierové rokovania s povstalcami

27.05.2017 17:38

Filipínska vláda v sobotu zrušila ďalšie plánované mierové rozhovory s komunistickými povstalcami.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 952
Celková čítanosť: 5261006x
Priemerná čítanosť článkov: 5526x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy