Založ si blog

Ján Čarnogurský vidí v extrémistoch a fašistoch záruku našej slobody.

„Našťastie stále máme lesy, hory. V nich už cvičia Slovenskí branci. Nie je veľa, ale keby bolo treba, môžu sa okolo nich združiť tisíce ďalších vlastencov. Potom, hoci opäť s ruskou pomocou, budú môcť vyhnať tých, ktorí kradmou rukou siahnu na našu slobodu“.

Hlava Jána Čarnogurského je tiež guľatá. Má to svoje výhody. Mnohí tvrdia, že je to práve tvar hlavy, ktorý umožňuje mysleniu meniť smer.

Väčšina slovenských politikov nosí vo svojej gombíkovej dierke spomienky na dobrodružstva svojej politiky. A tu a tam chtiac nechtiac otvárajú svoju komnatu. So zúfalstvom.

Žijú zo zúfalstva svojich okov, záväzkov a podpísaných úpisov na ceste k moci. Vrcholom je moment, kedy sa ich zmocňuje čaro zúfalstva takej intenzity, že ho vyplavujú na verejnosť.

Dadaizmus, vyjadrovací prostriedok pre zmätok a strach s vojny, sa najlepšie dá pochopiť v podmienkach slovenskej politiky. Aj ona, ako dadaizmus, vyvíja úsilie, aby ich „diela“ nemali žiaden význam. Pointou, rovnako ako pri dadaizme, je schopnosť urážať. Ostatné guľaté hlavy.

Prijmem teda dadaizmus Jána Čarnogurského, aby som popísal, čo by sa malo diať z pohľadu prijatej prísnejšej právnej úpravy boja proti extrémizmu, proti fašizmu a komunizmu.

NAKA, rovnako, ako pomätenú dievčinu močiacu na Koran, by mala Jána Čarnogurského vziať do vyšetrovacej väzby. Za výrok z úvodu blogu, pretože sa postavil proti ústave, pretože jeho výrok nielen podporuje fašistické reminiscencie malej časti zúfalcov. On ide ďalej, oživuje myšlienky na tretí okupačný akt Ruska.

NAKA, rovnako ako Čarnogurského, by mala vziať do vyšetrovacej väzby dvoch ľudí blízkych Smer-SD, ktorí dlhé roky financujú činnosť Mariána Kotlebu a jeho Slovenských brancov.

NAKA, rovnako, ako dvoch – zatiaľ bezmenných financmajstrov – by mala vziať do vyšetrovacej väzby Róberta Fica, lebo je mizivé percento, že nevie o aktivitách dvoch, jemu blízkych a vplyvných ľudí.

NAKA, rovnako, ako Róberta Fica, by mala vziať do vyšetrovacej väzby Mariána Kotlebu, pretože slová Jána Čarnogurského realizuje už viac ako 10 rokov bez toho, aby sa zobudila „pribrzdená“ slovenská spravodlivosť.

NAKA, rovnako, ako Mariána Kotlebu, by mala vziať do vyšetrovacej väzby všetkých občanov Slovenska, ktorí verejne podporujú dve zločinecké ideológie. Fašizmus a komunizmus. Tak hovorí zákon.

Metódou a úsilím dadaizmu sme sa dostali do bodu, ktorý mal byť definitívne, raz a navždy vyriešený v krátkom čase po Novembri ´89.

Tu treba z dadaizmom skončiť, aby život ľudí, spoločnosti i štátu dostal význam. Ten Novembrový.

Tu treba z dadaizmom skončiť, lebo dvakrát si mnohí prežili tie povestné čierne a červené gombíkové dierky dobrodružnej politiky slovenských politikov.

Mocnejúci hlas nespokojnej verejnej mienky hovorí jasnou rečou. O politickej i kriminálnej zodpovednosti politikov za dobrodružstvá s osobným prospechom. Za hazard, ktorý doviedol štát na pokraj priepasti.

Niet div, že sa mnohí politici vracajú do spomienok jednej alebo druhej diktatúry, v ktorých vidia jediné východisko, ako verejnú mienku umlčať a zachrániť si vlastnú kožu.

 

 

Už aj Smer-SD má svojho Fruniho a BMG Invest a desaťtisíce poškodených klientov.

22.07.2017

Smer-SD si v baniach uhľobaróna zriadil ilegálne legálnu Alobalovú baliareň jednej miliardy eur, no zriadiť si Alobalovú dielničku v Národnej banke Slovenska vypovedá o politickom hulvátstve viac »

Róbert Fico hovorí, že nie je hlupák a klamár.

21.07.2017

Veda o hlúposti preukázala, že hustota hlupákov je rovnaká medzi členmi vlády ako medzi pravidelnými návštevníkmi krčiem nižších cenových skupín. Tvrdí český lekár a propagátor vedy, viac »

Keď zaútočí Hlas podobný Ficovi na Brusel, aby doniesol Slovákom kvalitné potraviny aké majú Nemci, treba dobiť viac.

20.07.2017

Hneď z kraja treba tým zloduchom v Bruseli povedať, že žiadne „čierne opice“, ako im familiárne hovoria voliči Smer-SD a Kotlebu, žiadne kvóty utečencov, lebo je to vec strategická na ceste viac »

Obdulia Sanchez

Americká tínedžerka odvysielala naživo haváriu, pri ktorej zomrela jej sestra

25.07.2017 12:33

Podľa policajných informácií navyše pred jazdou pila alkohol.

Tayyip Erdogan

Erdogan vyzval moslimov z celého sveta na ochranu Jeruzalema

25.07.2017 12:33

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan vyzval moslimov z celého sveta, aby navštívili a ochránili Jeruzalem.

plavčan

OĽaNO plánuje odvolávať Plavčana, ak sa Danko nevzdá ministerstva školstva

25.07.2017 12:18

Hnutie OľaNO vyzýva predsedu SNS Andreja Danka, aby sa strana vzdala rezortu školstva pre závažné zlyhania v riadení eurofondov na vedu a výskum.

polícia, hodnotenie

Patrí väčšina policajtov medzi elitu?

25.07.2017 12:00

Viac ako tri štvrtiny policajtov pracujú na elitnej úrovni. Až 86 % dostalo známku výborná alebo veľmi dobre. Vyplýva to z ich hodnotenia za vlaňajší rok, ktoré púšťa vedenie polície do ostrej prevádzky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 978
Celková čítanosť: 5475842x
Priemerná čítanosť článkov: 5599x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy