Založ si blog

Ján Čarnogurský vidí v extrémistoch a fašistoch záruku našej slobody.

„Našťastie stále máme lesy, hory. V nich už cvičia Slovenskí branci. Nie je veľa, ale keby bolo treba, môžu sa okolo nich združiť tisíce ďalších vlastencov. Potom, hoci opäť s ruskou pomocou, budú môcť vyhnať tých, ktorí kradmou rukou siahnu na našu slobodu“.

Hlava Jána Čarnogurského je tiež guľatá. Má to svoje výhody. Mnohí tvrdia, že je to práve tvar hlavy, ktorý umožňuje mysleniu meniť smer.

Väčšina slovenských politikov nosí vo svojej gombíkovej dierke spomienky na dobrodružstva svojej politiky. A tu a tam chtiac nechtiac otvárajú svoju komnatu. So zúfalstvom.

Žijú zo zúfalstva svojich okov, záväzkov a podpísaných úpisov na ceste k moci. Vrcholom je moment, kedy sa ich zmocňuje čaro zúfalstva takej intenzity, že ho vyplavujú na verejnosť.

Dadaizmus, vyjadrovací prostriedok pre zmätok a strach s vojny, sa najlepšie dá pochopiť v podmienkach slovenskej politiky. Aj ona, ako dadaizmus, vyvíja úsilie, aby ich „diela“ nemali žiaden význam. Pointou, rovnako ako pri dadaizme, je schopnosť urážať. Ostatné guľaté hlavy.

Prijmem teda dadaizmus Jána Čarnogurského, aby som popísal, čo by sa malo diať z pohľadu prijatej prísnejšej právnej úpravy boja proti extrémizmu, proti fašizmu a komunizmu.

NAKA, rovnako, ako pomätenú dievčinu močiacu na Koran, by mala Jána Čarnogurského vziať do vyšetrovacej väzby. Za výrok z úvodu blogu, pretože sa postavil proti ústave, pretože jeho výrok nielen podporuje fašistické reminiscencie malej časti zúfalcov. On ide ďalej, oživuje myšlienky na tretí okupačný akt Ruska.

NAKA, rovnako ako Čarnogurského, by mala vziať do vyšetrovacej väzby dvoch ľudí blízkych Smer-SD, ktorí dlhé roky financujú činnosť Mariána Kotlebu a jeho Slovenských brancov.

NAKA, rovnako, ako dvoch – zatiaľ bezmenných financmajstrov – by mala vziať do vyšetrovacej väzby Róberta Fica, lebo je mizivé percento, že nevie o aktivitách dvoch, jemu blízkych a vplyvných ľudí.

NAKA, rovnako, ako Róberta Fica, by mala vziať do vyšetrovacej väzby Mariána Kotlebu, pretože slová Jána Čarnogurského realizuje už viac ako 10 rokov bez toho, aby sa zobudila „pribrzdená“ slovenská spravodlivosť.

NAKA, rovnako, ako Mariána Kotlebu, by mala vziať do vyšetrovacej väzby všetkých občanov Slovenska, ktorí verejne podporujú dve zločinecké ideológie. Fašizmus a komunizmus. Tak hovorí zákon.

Metódou a úsilím dadaizmu sme sa dostali do bodu, ktorý mal byť definitívne, raz a navždy vyriešený v krátkom čase po Novembri ´89.

Tu treba z dadaizmom skončiť, aby život ľudí, spoločnosti i štátu dostal význam. Ten Novembrový.

Tu treba z dadaizmom skončiť, lebo dvakrát si mnohí prežili tie povestné čierne a červené gombíkové dierky dobrodružnej politiky slovenských politikov.

Mocnejúci hlas nespokojnej verejnej mienky hovorí jasnou rečou. O politickej i kriminálnej zodpovednosti politikov za dobrodružstvá s osobným prospechom. Za hazard, ktorý doviedol štát na pokraj priepasti.

Niet div, že sa mnohí politici vracajú do spomienok jednej alebo druhej diktatúry, v ktorých vidia jediné východisko, ako verejnú mienku umlčať a zachrániť si vlastnú kožu.

 

 

Dovtedy sa chodí s Ficom na Colu, pokiaľ sa nezBaštrnákuje !

22.03.2017

„Oni sa mi smejú ! , povedal včera smutnú správu sám sebe predseda Smer-SD. História ponúka množstvo príkladov aj s návodom, ako sa vyhnúť pohŕdaniu a nenávisti. Ľuďmi. Benito Mussolini viac »

Viete si predstaviť, že by Mečiar dovolil Ficovi zbúrať jeho štát zločinu a otvoriť možnosť pre dnes mŕtvy Ficov zákon o preukazovaní pôvodu majetku ?

20.03.2017

Teda vrátiť všetko späť. A možno ešte o tri roky prv. Do času, kedy bolo veľa horúcich hláv a divokých pováh. Kedy bolo málo spravodlivosti a ešte menej ľudí. Príbeh pokračovateľa štátu viac »

Ak by som si musel vybrať medzi americkou základňou na Slovensku a Mariánom Kotlebom, vybral by som Mariána Kotlebu.

19.03.2017

Povedal na svojom fb profile Ján Čarnogurský. Ján Čarnogurský – „Ak budú vyostrovať štýl, máme na vyostrovanie aj my“. Áno, pán Čarnogurský, vaša rodina to už raz urobila, keď premenila viac »

Kia, Žilina, výroba, profesia

Kia a odbory sa dohodli na zvýšení miezd

27.03.2017 18:17

Odborári sa s manažmentom automobilky Kia dohodli na zvýšení tarifných miezd i príplatku za nočné zmeny a ukončili štrajkovú pohotovosť.

Sýria, Aleppo

Doskozil: Vystúpme z programu prerozdeľovania utečencov

27.03.2017 18:01

Rakúsky minister obrany Hans Peter Doskozil v pondelok navrhol, aby Rakúsko vystúpilo z programu Európskej únie na prerozdeľovanie utečencov.

kôň

Juhoafrického koňa museli pre Trumpa premenovať, bude sa volať Fake News

27.03.2017 17:46

"Žiaľ, po tom, ako sa Donald Trump stal americkým prezidentom, bolo pôvodné meno žrebca problematické", oznámila Samantha Damesová z juhoafrickej Národnej dostihovej asociácie.

minca, zlato

Z berlínskeho múzea ukradli zlatú mincu v hodnote miliónov eur

27.03.2017 17:21

Zlodeji sa Bodeho múzea v Berlíne vlámali v noci na pondelok.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 927
Celková čítanosť: 5080375x
Priemerná čítanosť článkov: 5480x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy