Založ si blog

Európske potraviny. Alebo, nežer to svinstvo za drahé peniaze.

robert-fico-druzstvo-obilie-zatva-zahorska-bystrica-nestandard2Nikitu Chruščova preslávili tri udalosti. Kritika Stalina, búchanie topánkou a kukurica, ktorou chcel nakŕmiť večne opitých Rusov. Ešte za jeho éry, kedy socializmus mal dobehnúť západnú životnú úroveň a predbehnúť ju, zostal aj vtip.

Pri potulke kolchozom naďabil na mužíka, ktorý sa napchával na kope sena. Po chvíľke ho zastavil a dal mu radu.

„Seno si nechaj na zimu, teraz spásaj otavu“ !

Žart zo „starých dobrých čias“ mi prebehol mysľou pri pohľade na emóciami premôženého predsedu Smer-SD a utekajúceho od jeho „kopy sena“, ktorú prítomní novinári odmietli konzumovať.

Nechal tam „Čiernu vdovu“, Gabrielu Matečnú, z pozemkového fondu, kde si vyslúžila nielen miesto ministerky, či vďaku developerov, ale aj skvelú budúcnosť, sem tam s povinnosťou robiť pajáca čoraz viac a viac z normálu vyšinutému docentovi.

Nikdy nevieš, či aj developera nepremôže sentiment po „výrobe zdravých slovenských produktov“, aby sa bez prekážok dostal k eurofondom či dotáciám štátu do poľnohospodárstva.

Od čias Bacovín, ponáška na Ficove Zajacoviny, ubehlo 25 rokov. Štvrťstoročie, ktoré začalo hlásením – „Potraviny si radšej nakúpime“  – a „končí“ objavom docenta o nekvalite toho, čo nazývajú potravinami.

Nie, docent nechce vyrábať slovenské poľnoprodukty, docent sa vracia do čias spred 25 rokov, do obdobia Mečiarových Bacovín, pre ktoré bola charakteristické jedno synonymum. Kde „Otcova“ noha vstúpila, tak už nikdy nič nerástlo.

Šiesteho októbra 2013, nominant eštebáka Širokého na post ministra pôdohospodárstva a éry „odborníkov“ z Komjatíc, Ľubomír Jahnátek ,vyslovil vetu, ktorej povaha má črty tsunami pre štátnu pokladnicu. A keby len pre ňu :

„Hovoríme o obchode s potravinami za 8,5 miliárd eur“ !

Výkričník tam pasuje najviac, pretože zhruba toľko prostriedkov vyvážame von. Iným farmárom, v iných krajinách. Pre ich rozvoj a mzdy.

Docent chce, docent túži po potravinách rovnakej kvality, ako vo vyspelých krajinách západnej demokracie.

A ženička Matečná v rozpätí niekoľkých dní, lebo vo Ficovom zlepenci stačí si podať bodro súdružsky ruku, potvrdzuje pomätenosť riešenia kvality potravín.

Dankova nominantka SNS, Matečná, vypisuje „súťaž“ na poradcov pre jej ministerstvo za 60 miliónov eur. Preložené do starej meny – Sk. – za takmer dve miliardy korún.

Farmári na svojej ceste k nejakému zisku, majú celý rad parazitov, ktoré si odoberú z ich práce najviac. Od priekupníka až po obchodníka.

„Je spravodlivé a správne, že Slovensko bude vďaka pravicovej politike odkázané na dovoz potravín“ ?, pýta sa docent v decembri 2005, kedy ľudia krajiny ešte nestratili rozum.

A pokračuje sľubom :

„Smer-SD prijme opatrenia k zlepšeniu rozvoja trhu s poľnohospodárskou pôdou a umožní poľnohospodárom nadobudnúť pôdu vo vlastníctve štátu formou dlhodobých splátok tak, aby došlo k skĺbeniu vlastníckych a užívacích práv a k stabilite podnikov hospodáriacich na pôde“.

Z programového dokumentu SMERU – sociálna demokracia – „Návrat k ľudskej dôstojnosti“ prijatého v decembri 2005.

Obraz docenta o „ľudskej dôstojnosti“ pod taktovkou ponášky na sociálnu demokraciu pripomína obrazy Hieronyma Boscha.

Ak by ministerka Matečná investovala 60 miliónov eur nie parazitom – takzvaným poradcom – Ficovho zlepenca, ale do farmárov, vznikla by hustá sieť predajní a spracovateľských kapacít, ktoré by si spravovali samotní farmári.

Kde by zostalo 100 percent zisku nemusím vysvetľovať, ba ani to, čo by to znamenalo pre štátnu pokladnicu.

Rozumiem jednému, ak mužík Ruska aj po šesťdesiatich rokoch je ochotný sa pásť na otave a seno si nechať na zimu, je to vec jeho naturelu. Podriadenosti cárovi.

Nerozumiem inému.

Kde je napísané, trebárs aj v hlavách tých, ktorí budú voliť Fica aj po smrti, že docent  dvanásť rokov po klamstve o potravinách a poľnohospodárskej výrobe, prichádza s radou od Nikitu Chruščova.

 

foto (c) Pravda

 

 

 

Kto zastaví šialencov z „My sme les“ a Erika Baláža ?

22.11.2017

Les, je to posledné, čo bude Človeku chýbať vo svete kotlov prikurujúcich planétu. Les, je po Jablku Evy, druhým pokušiteľom sveta nových hriechov. Páchaných na : Hriech na deťoch a starých viac »

Vyrábam ti smútočné parte, komunista. Smútočné oznámenie o politickej smrti Smer-SD.

21.11.2017

Súdruhovia - vyradili ste mi blog ? Fajn, že potvrdzujete strach, ktorý už sa pevne usídlil na pleciach, komunistu i vás. Ak sa nikomu nepodarilo dostať státisíce ľudí na námestia, komunista, viac »

Poslanec parlamentu za Smer-SD, Ľuboš Bláha, zaútočil na Úrad vlády s cieľom zastreliť zradcu Róberta Fica.

19.11.2017

"Áno, popravovali sme, popravujeme a budeme popravovať!" ("Sí, hemos fusilado, fusilamos y seguiremos fusilando!") Vypisoval poslanec Smer-SD na kapitalistickej sociálnej sieti na obranu tých, čo viac »

euro, bankovky, mince, peniaze

Firmy odkazujú vláde: Namiesto zavedenia príplatkov znížte ľuďom dane a odvody

23.11.2017 11:46

Vláda by namiesto zavedenia vyšších príplatkov mala radšej zamestnancom znížiť dane a odvody, tvrdia firmy.

Putin, Vladimir Putin,

’Varovanie pre Putina’, okomentovala ruská tlačová agentúra škandál webu Zvezda

23.11.2017 11:13

Ústredná línia televízneho kanálu Zvezda je podľa autora komentára jasná: Rusko je nadovšetko a západ krajinu ohovára.

06-hore-4x

V Bratislave sa začínajú mestské aj Staromestské vianočné trhy

23.11.2017 11:02

O 17.00 na Hlavnom námestí rozsvietia vianočný stromček. Atmosféru Vianoc zažijú Bratislavčania a návštevníci na každom rohu.

Angela Markelová, summit EÚ

Obrat SPD: Strana nevylučuje spoluprácu s Merkelovou, Schulz ide k prezidentovi

23.11.2017 10:41

V nemeckej sociálnej demokracii (SPD) sa objavujú čoraz častejšie hlasy, aby strana úplne nevylučovala povolebnú spoluprácu s konzervatívnou úniou CDU/CSU.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,045
Celková čítanosť: 5825004x
Priemerná čítanosť článkov: 5574x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy