Založ si blog

Európske potraviny. Alebo, nežer to svinstvo za drahé peniaze.

robert-fico-druzstvo-obilie-zatva-zahorska-bystrica-nestandard2Nikitu Chruščova preslávili tri udalosti. Kritika Stalina, búchanie topánkou a kukurica, ktorou chcel nakŕmiť večne opitých Rusov. Ešte za jeho éry, kedy socializmus mal dobehnúť západnú životnú úroveň a predbehnúť ju, zostal aj vtip.

Pri potulke kolchozom naďabil na mužíka, ktorý sa napchával na kope sena. Po chvíľke ho zastavil a dal mu radu.

„Seno si nechaj na zimu, teraz spásaj otavu“ !

Žart zo „starých dobrých čias“ mi prebehol mysľou pri pohľade na emóciami premôženého predsedu Smer-SD a utekajúceho od jeho „kopy sena“, ktorú prítomní novinári odmietli konzumovať.

Nechal tam „Čiernu vdovu“, Gabrielu Matečnú, z pozemkového fondu, kde si vyslúžila nielen miesto ministerky, či vďaku developerov, ale aj skvelú budúcnosť, sem tam s povinnosťou robiť pajáca čoraz viac a viac z normálu vyšinutému docentovi.

Nikdy nevieš, či aj developera nepremôže sentiment po „výrobe zdravých slovenských produktov“, aby sa bez prekážok dostal k eurofondom či dotáciám štátu do poľnohospodárstva.

Od čias Bacovín, ponáška na Ficove Zajacoviny, ubehlo 25 rokov. Štvrťstoročie, ktoré začalo hlásením – „Potraviny si radšej nakúpime“  – a „končí“ objavom docenta o nekvalite toho, čo nazývajú potravinami.

Nie, docent nechce vyrábať slovenské poľnoprodukty, docent sa vracia do čias spred 25 rokov, do obdobia Mečiarových Bacovín, pre ktoré bola charakteristické jedno synonymum. Kde „Otcova“ noha vstúpila, tak už nikdy nič nerástlo.

Šiesteho októbra 2013, nominant eštebáka Širokého na post ministra pôdohospodárstva a éry „odborníkov“ z Komjatíc, Ľubomír Jahnátek ,vyslovil vetu, ktorej povaha má črty tsunami pre štátnu pokladnicu. A keby len pre ňu :

„Hovoríme o obchode s potravinami za 8,5 miliárd eur“ !

Výkričník tam pasuje najviac, pretože zhruba toľko prostriedkov vyvážame von. Iným farmárom, v iných krajinách. Pre ich rozvoj a mzdy.

Docent chce, docent túži po potravinách rovnakej kvality, ako vo vyspelých krajinách západnej demokracie.

A ženička Matečná v rozpätí niekoľkých dní, lebo vo Ficovom zlepenci stačí si podať bodro súdružsky ruku, potvrdzuje pomätenosť riešenia kvality potravín.

Dankova nominantka SNS, Matečná, vypisuje „súťaž“ na poradcov pre jej ministerstvo za 60 miliónov eur. Preložené do starej meny – Sk. – za takmer dve miliardy korún.

Farmári na svojej ceste k nejakému zisku, majú celý rad parazitov, ktoré si odoberú z ich práce najviac. Od priekupníka až po obchodníka.

„Je spravodlivé a správne, že Slovensko bude vďaka pravicovej politike odkázané na dovoz potravín“ ?, pýta sa docent v decembri 2005, kedy ľudia krajiny ešte nestratili rozum.

A pokračuje sľubom :

„Smer-SD prijme opatrenia k zlepšeniu rozvoja trhu s poľnohospodárskou pôdou a umožní poľnohospodárom nadobudnúť pôdu vo vlastníctve štátu formou dlhodobých splátok tak, aby došlo k skĺbeniu vlastníckych a užívacích práv a k stabilite podnikov hospodáriacich na pôde“.

Z programového dokumentu SMERU – sociálna demokracia – „Návrat k ľudskej dôstojnosti“ prijatého v decembri 2005.

Obraz docenta o „ľudskej dôstojnosti“ pod taktovkou ponášky na sociálnu demokraciu pripomína obrazy Hieronyma Boscha.

Ak by ministerka Matečná investovala 60 miliónov eur nie parazitom – takzvaným poradcom – Ficovho zlepenca, ale do farmárov, vznikla by hustá sieť predajní a spracovateľských kapacít, ktoré by si spravovali samotní farmári.

Kde by zostalo 100 percent zisku nemusím vysvetľovať, ba ani to, čo by to znamenalo pre štátnu pokladnicu.

Rozumiem jednému, ak mužík Ruska aj po šesťdesiatich rokoch je ochotný sa pásť na otave a seno si nechať na zimu, je to vec jeho naturelu. Podriadenosti cárovi.

Nerozumiem inému.

Kde je napísané, trebárs aj v hlavách tých, ktorí budú voliť Fica aj po smrti, že docent  dvanásť rokov po klamstve o potravinách a poľnohospodárskej výrobe, prichádza s radou od Nikitu Chruščova.

 

foto (c) Pravda

 

 

 

Príde čas, kedy média dostanú obrovské množstvo utajovaných informácií o porušeniach zákona Robertom Ficom.

20.09.2017

Najlepší minister vnútra Kaliňák by mal niekde nájsť odvahu, zatknúť Róberta Fica a odovzdať ho kamarátovi, generálnemu prokurátorovi. Útok na prezidenta republiky začal 30 marca 2014 viac »

Posledných 12 rokov vykrádania zdravotníctva ukázalo, že zdieranie ľudia milujú. Viac, ako svoje zdravie.

18.09.2017

Človek Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, Marcel Forai, riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, s platom 4 500 eur mesačne nakupujúci honosné nehnuteľnosti po celom Slovensku, podpísal 69 zmlúv viac »

Elitná jednotka boja so zločinom zberá aj klebety. Napríklad na Danka. Finančným inštitúciám unikajú dôverné dokumenty s daňovým tajomstvom. Napríklad na prezidenta Kisku.

14.09.2017

„V kriminálnych informáciách, čo je zber klebiet po ulici, sú ich na každého politika stovky,” reagoval Kaliňák. Ak to je tak, potom by ma zaujímal dôvod, prečo NAKA nebola schopná rok viac »

Kim Čong-un

Kim pohrozil USA najtvrdšou odvetou, KĽDR sa vyhráža ďalším jadrovým testom

22.09.2017 05:50

Slová Donalda Trumpa o zničení KĽDR ospravedlňujú náš jadrový program, tvrdí vodca Kim. Dodal, že je to cesta, po ktorej chce ísť až do konca.

Trump

Trump vyhlásil bankovú blokádu KĽDR

21.09.2017 22:43

Banky budú stáť pred jasnou voľbou - buď obchodovať so Spojenými štátmi, alebo so zločinným režimom v KĽDR, vyhlásil Donald Trump.

rakka, syria

Arabsko-kurdskí ozbrojenci strieľali na sýrske jednotky vlády

21.09.2017 22:31

Ak sa takéto incidenty zopakujú, Rusko podnikne príslušné kroky, varovala Moskva Washington.

LOREAL-BETTENCOURT/

Zomrela najbohatšia žena sveta Liliane Bettencourtová

21.09.2017 20:50

Vo veku 94 rokov zomrela vo Francúzsku podnikateľka a dedička kozmetickej spoločnosti L'Oréal Liliane Bettencourtová.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,002
Celková čítanosť: 5653220x
Priemerná čítanosť článkov: 5642x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy