Založ si blog

Európske potraviny. Alebo, nežer to svinstvo za drahé peniaze.

robert-fico-druzstvo-obilie-zatva-zahorska-bystrica-nestandard2Nikitu Chruščova preslávili tri udalosti. Kritika Stalina, búchanie topánkou a kukurica, ktorou chcel nakŕmiť večne opitých Rusov. Ešte za jeho éry, kedy socializmus mal dobehnúť západnú životnú úroveň a predbehnúť ju, zostal aj vtip.

Pri potulke kolchozom naďabil na mužíka, ktorý sa napchával na kope sena. Po chvíľke ho zastavil a dal mu radu.

„Seno si nechaj na zimu, teraz spásaj otavu“ !

Žart zo „starých dobrých čias“ mi prebehol mysľou pri pohľade na emóciami premôženého predsedu Smer-SD a utekajúceho od jeho „kopy sena“, ktorú prítomní novinári odmietli konzumovať.

Nechal tam „Čiernu vdovu“, Gabrielu Matečnú, z pozemkového fondu, kde si vyslúžila nielen miesto ministerky, či vďaku developerov, ale aj skvelú budúcnosť, sem tam s povinnosťou robiť pajáca čoraz viac a viac z normálu vyšinutému docentovi.

Nikdy nevieš, či aj developera nepremôže sentiment po „výrobe zdravých slovenských produktov“, aby sa bez prekážok dostal k eurofondom či dotáciám štátu do poľnohospodárstva.

Od čias Bacovín, ponáška na Ficove Zajacoviny, ubehlo 25 rokov. Štvrťstoročie, ktoré začalo hlásením – „Potraviny si radšej nakúpime“  – a „končí“ objavom docenta o nekvalite toho, čo nazývajú potravinami.

Nie, docent nechce vyrábať slovenské poľnoprodukty, docent sa vracia do čias spred 25 rokov, do obdobia Mečiarových Bacovín, pre ktoré bola charakteristické jedno synonymum. Kde „Otcova“ noha vstúpila, tak už nikdy nič nerástlo.

Šiesteho októbra 2013, nominant eštebáka Širokého na post ministra pôdohospodárstva a éry „odborníkov“ z Komjatíc, Ľubomír Jahnátek ,vyslovil vetu, ktorej povaha má črty tsunami pre štátnu pokladnicu. A keby len pre ňu :

„Hovoríme o obchode s potravinami za 8,5 miliárd eur“ !

Výkričník tam pasuje najviac, pretože zhruba toľko prostriedkov vyvážame von. Iným farmárom, v iných krajinách. Pre ich rozvoj a mzdy.

Docent chce, docent túži po potravinách rovnakej kvality, ako vo vyspelých krajinách západnej demokracie.

A ženička Matečná v rozpätí niekoľkých dní, lebo vo Ficovom zlepenci stačí si podať bodro súdružsky ruku, potvrdzuje pomätenosť riešenia kvality potravín.

Dankova nominantka SNS, Matečná, vypisuje „súťaž“ na poradcov pre jej ministerstvo za 60 miliónov eur. Preložené do starej meny – Sk. – za takmer dve miliardy korún.

Farmári na svojej ceste k nejakému zisku, majú celý rad parazitov, ktoré si odoberú z ich práce najviac. Od priekupníka až po obchodníka.

„Je spravodlivé a správne, že Slovensko bude vďaka pravicovej politike odkázané na dovoz potravín“ ?, pýta sa docent v decembri 2005, kedy ľudia krajiny ešte nestratili rozum.

A pokračuje sľubom :

„Smer-SD prijme opatrenia k zlepšeniu rozvoja trhu s poľnohospodárskou pôdou a umožní poľnohospodárom nadobudnúť pôdu vo vlastníctve štátu formou dlhodobých splátok tak, aby došlo k skĺbeniu vlastníckych a užívacích práv a k stabilite podnikov hospodáriacich na pôde“.

Z programového dokumentu SMERU – sociálna demokracia – „Návrat k ľudskej dôstojnosti“ prijatého v decembri 2005.

Obraz docenta o „ľudskej dôstojnosti“ pod taktovkou ponášky na sociálnu demokraciu pripomína obrazy Hieronyma Boscha.

Ak by ministerka Matečná investovala 60 miliónov eur nie parazitom – takzvaným poradcom – Ficovho zlepenca, ale do farmárov, vznikla by hustá sieť predajní a spracovateľských kapacít, ktoré by si spravovali samotní farmári.

Kde by zostalo 100 percent zisku nemusím vysvetľovať, ba ani to, čo by to znamenalo pre štátnu pokladnicu.

Rozumiem jednému, ak mužík Ruska aj po šesťdesiatich rokoch je ochotný sa pásť na otave a seno si nechať na zimu, je to vec jeho naturelu. Podriadenosti cárovi.

Nerozumiem inému.

Kde je napísané, trebárs aj v hlavách tých, ktorí budú voliť Fica aj po smrti, že docent  dvanásť rokov po klamstve o potravinách a poľnohospodárskej výrobe, prichádza s radou od Nikitu Chruščova.

 

foto (c) Pravda

 

 

 

Je nejaká špinavosť, kde by ste pán Kaliňák neboli ? Nové 4 milióny do kešene na „upratovanie“.

27.07.2017

Sú nejaké drahé hodinky, súdruh predseda Smer-SD, ktoré majú schopnosť odtikať tie povestné tri sekundy, kedy bude každý odvolaný ? Hovorím o firme Forest. Tá včera iba upratovala a dnes viac »

O uväznení Mečiara rozhodovali slovenskí miliardári dávno predtým ako budú súdy od Harabína dnes.

25.07.2017

Ukážte mi jedného ponovembrového slovenského miliardára vyklíčeného bez semena zodpovednosti a poctivosti ako podnikateľ Baťa, miliardára ktorému bolo darované bohatstvo ľudí privatizáciou, viac »

Už aj Smer-SD má svojho Fruniho a BMG Invest a desaťtisíce poškodených klientov.

22.07.2017

Smer-SD si v baniach uhľobaróna zriadil ilegálne legálnu Alobalovú baliareň jednej miliardy eur, no zriadiť si Alobalovú dielničku v Národnej banke Slovenska vypovedá o politickom hulvátstve viac »

Charlie Gard

Smrteľne chorého britského chlapčeka prevezú do hospicu, rozhodol sudca

27.07.2017 21:15

Sudca o presune nevyliečiteľne chorého Charlieho rozhodol po tom, čo sa rodičia a nemocnica nedohodli, kde a ako 11-mesačné dieťa strávi svoje posledné dni.

cesta, r2, kamene

Padajúce kamene vystrašili aj vodičov na R2 pri Zvolene

27.07.2017 20:00

Komplikácií v doprave sa po vodičoch jazdiacich pod Strečnom dočkali aj šoféri na rýchlostnej ceste R2 pri Zvolene, ktorej časť úseku je neprejazdná.

Vladimir Putin, Krym, Rusko, Ukrajina,

Putin: Rusko je zdržanlivé voči USA, ale trpezlivosť má svoje medze

27.07.2017 19:12

Rusko reaguje na akcie USA zdržanlivo, ale v určitej chvíli už nebude možné hrubé konanie ďalej trpieť. Uviedol ruský prezident Putin ohľadom možnej reakcie na sankcie USA.

MV SR: Vládny Airbus A319

Zraneného mladíka privezie domov z Grécka vládny špeciál

27.07.2017 19:00

Prvý pobyt Michala pri mori v Grécku sa neskončil šťastne. Po operácii leží tri týždne v nemocnici a dýchajú za neho prístroje. Minister vnútra Kaliňák ponúkol na prevoz špeciál.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 980
Celková čítanosť: 5487453x
Priemerná čítanosť článkov: 5599x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy