Založ si blog

Dovtedy sa chodí s Ficom na Colu, pokiaľ sa nezBaštrnákuje !

„Oni sa mi smejú ! , povedal včera smutnú správu sám sebe predseda Smer-SD.

História ponúka množstvo príkladov aj s návodom, ako sa vyhnúť pohŕdaniu a nenávisti. Ľuďmi. Benito Mussolini je priam ukážkovou predlohou Machiavelliho Vladára a jeho XIX. kapitoly.

Predseda Smer-SD sa taktiež od prvej chvíle pohyboval vo viac ako otrasnej spoločnosti. Mafia, kapitálotvorná skupina Vladimíra Mečiara, podvodníci či pijavice s otrasnou minulosťou prisaté na štátnej pokladnici a eurofondovom toku miliárd.

Zbohatlíci od Mečiara, so schopnosťou potkana, ho na jar roku 1998 vybrali s presnosťou očného chirurga. Stal sa údržbárom historických hanebnosti Februára od Gottwalda, ba i Augusta od Biľaka a jedinou poľahčujúcou okolnosťou bolo, že neuplatňoval metódy „humanizmu“ od generála štb Lorenca.

Róbert Fico, rovnako ako Mussolini bol showman.

Komediant, ktorý bez škrupuli rozdával ľahkoverným Slovákom postmečiarovské ilúzie o vlastnej veľkosti. S falošnou kartou v rukáve a čakaním na vhodnú príležitosť  prepašovať ju do hry. Od Tretej cesty až ko karikatúru sociálnodemokratických Ističov. Od Křetinského s Tkáčom.

Jeho kúzlo a sila spočívala v automatickom pokračovaní odmietnutia akýchkoľvek otravných zásad demokratických tradícií Masarykovej republiky a naskočenia na stredoeurópsku lokálku.

S dvoma tunelmi – Čiernou dierou Vladimíra Mečiara a Červeným zatmením.

Róbert Fico, na rozdiel od Mečiara, stál na čele dvoch vlád, ktorá napriek svojej prítomnosti, nedokázala ohroziť ani ekonomický rast krajiny.

Ohrozenie, či lepšie povedané, prepadnutie, je to čarovné slovíčko, ktoré ponúka Machiavelli na odstránenie hrozby pohŕdania a nenávisti.

Zložitá predstave, žeby Róbert Fico zašiel tak ďaleko, ako súčasť NATO.

Ešte zložitejší je obraz sediaceho predsedu Smer-SD na invalidnom vozíku, ako tiahne s oligarchiou Slovenska na Brusel, lebo eurofondy boli tým rozmerom lásky, o akej sa sníva každej žene.

Teda, čo zostáva ?

Parafrázujúc smutný koniec Benita Mussolliniho možno, ako reakciu na včerajšiu tlačovku s Pellegrínym, kde predseda prezradil svoj rozmer strachu – „Majú ťa v paži“,  povedať :

Odkazom na históriu, slovami Alda Pariniho, priateľa Musolliniho z čias socialistickej mladosti.

„Mám strach, že ten tvoj režim skončí tragický. Zomrieš ako Cola di Rienzo, Benito“.

Dovtedy sa chodí s Ficom na Colu, pokiaľ sa nezBaštrnákuje !

 

Poslanec parlamentu za Smer-SD, Ľuboš Bláha, zaútočil na Úrad vlády s cieľom zastreliť zradcu Róberta Fica.

19.11.2017

"Áno, popravovali sme, popravujeme a budeme popravovať!" ("Sí, hemos fusilado, fusilamos y seguiremos fusilando!") Vypisoval poslanec Smer-SD na kapitalistickej sociálnej sieti na obranu tých, čo viac »

Píšem ti Faktúru, komunista. Na 42 miliárd a 388 miliónov eur.

17.11.2017

Píšem ti Faktúru, komunista. Na 42 miliárd a 388 miliónov eur. Na 7 593 eur na každého človeka žijúceho na Slovensku. To je DLH, ktorý si vytrovil za 11 rokov v pozícií, kedy oligarchovia viac »

Andrejovi Dankovi – Slovensko nie je Lesostav Revúca, aby ho priviedol do ruín a dlžôb, ako jeho otec.

16.11.2017

Slovensko a jeho občania – okrem darebákov eštebákov a komunistov registrovaných v SNS – odmietajú osud Lesostavu Revúca. Privatizácie na barbarský spôsob otca Andreja Danka. Privatizácie, viac »

bukamal, syria

Sýrska armáda dobyla poslednú baštu Islamského štátu

19.11.2017 20:22

Velenie armády vyhlásilo mesto za oslobodené už 9. novembra, nebolo tomu však tak.

potraviny, nakupovanie, obchod, potravina

Poráža pri potravinách kvalita cenu?

19.11.2017 20:00

Slovensko roku 2017 žije životom, aký si ľudia v roku 1989 nevedeli predstaviť.

Líbya, utečenci

Líbya prešetrí predaj migrantov do otroctva

19.11.2017 18:39

Americká televízia CNN zdokumentovala dražby migrantov v Líbyi. Muži sa predávajú za 1200 líbyjských dinárov (asi 340 eur).

danko

Danko: Zamýšľam sa, či sankcie proti Rusku fungujú

19.11.2017 18:00

Za každou vetou svojho prejavu v ruskej Štátnej dume si predseda parlamentu a šéf SNS Andrej Danko stojí a varuje pred čierno-bielym videním sveta.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,043
Celková čítanosť: 5815175x
Priemerná čítanosť článkov: 5575x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy