Založ si blog

Dovtedy sa chodí s Ficom na Colu, pokiaľ sa nezBaštrnákuje !

„Oni sa mi smejú ! , povedal včera smutnú správu sám sebe predseda Smer-SD.

História ponúka množstvo príkladov aj s návodom, ako sa vyhnúť pohŕdaniu a nenávisti. Ľuďmi. Benito Mussolini je priam ukážkovou predlohou Machiavelliho Vladára a jeho XIX. kapitoly.

Predseda Smer-SD sa taktiež od prvej chvíle pohyboval vo viac ako otrasnej spoločnosti. Mafia, kapitálotvorná skupina Vladimíra Mečiara, podvodníci či pijavice s otrasnou minulosťou prisaté na štátnej pokladnici a eurofondovom toku miliárd.

Zbohatlíci od Mečiara, so schopnosťou potkana, ho na jar roku 1998 vybrali s presnosťou očného chirurga. Stal sa údržbárom historických hanebnosti Februára od Gottwalda, ba i Augusta od Biľaka a jedinou poľahčujúcou okolnosťou bolo, že neuplatňoval metódy „humanizmu“ od generála štb Lorenca.

Róbert Fico, rovnako ako Mussolini bol showman.

Komediant, ktorý bez škrupuli rozdával ľahkoverným Slovákom postmečiarovské ilúzie o vlastnej veľkosti. S falošnou kartou v rukáve a čakaním na vhodnú príležitosť  prepašovať ju do hry. Od Tretej cesty až ko karikatúru sociálnodemokratických Ističov. Od Křetinského s Tkáčom.

Jeho kúzlo a sila spočívala v automatickom pokračovaní odmietnutia akýchkoľvek otravných zásad demokratických tradícií Masarykovej republiky a naskočenia na stredoeurópsku lokálku.

S dvoma tunelmi – Čiernou dierou Vladimíra Mečiara a Červeným zatmením.

Róbert Fico, na rozdiel od Mečiara, stál na čele dvoch vlád, ktorá napriek svojej prítomnosti, nedokázala ohroziť ani ekonomický rast krajiny.

Ohrozenie, či lepšie povedané, prepadnutie, je to čarovné slovíčko, ktoré ponúka Machiavelli na odstránenie hrozby pohŕdania a nenávisti.

Zložitá predstave, žeby Róbert Fico zašiel tak ďaleko, ako súčasť NATO.

Ešte zložitejší je obraz sediaceho predsedu Smer-SD na invalidnom vozíku, ako tiahne s oligarchiou Slovenska na Brusel, lebo eurofondy boli tým rozmerom lásky, o akej sa sníva každej žene.

Teda, čo zostáva ?

Parafrázujúc smutný koniec Benita Mussolliniho možno, ako reakciu na včerajšiu tlačovku s Pellegrínym, kde predseda prezradil svoj rozmer strachu – „Majú ťa v paži“,  povedať :

Odkazom na históriu, slovami Alda Pariniho, priateľa Musolliniho z čias socialistickej mladosti.

„Mám strach, že ten tvoj režim skončí tragický. Zomrieš ako Cola di Rienzo, Benito“.

Dovtedy sa chodí s Ficom na Colu, pokiaľ sa nezBaštrnákuje !

 

Príde čas, kedy média dostanú obrovské množstvo utajovaných informácií o porušeniach zákona Robertom Ficom.

20.09.2017

Najlepší minister vnútra Kaliňák by mal niekde nájsť odvahu, zatknúť Róberta Fica a odovzdať ho kamarátovi, generálnemu prokurátorovi. Útok na prezidenta republiky začal 30 marca 2014 viac »

Posledných 12 rokov vykrádania zdravotníctva ukázalo, že zdieranie ľudia milujú. Viac, ako svoje zdravie.

18.09.2017

Človek Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, Marcel Forai, riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, s platom 4 500 eur mesačne nakupujúci honosné nehnuteľnosti po celom Slovensku, podpísal 69 zmlúv viac »

Elitná jednotka boja so zločinom zberá aj klebety. Napríklad na Danka. Finančným inštitúciám unikajú dôverné dokumenty s daňovým tajomstvom. Napríklad na prezidenta Kisku.

14.09.2017

„V kriminálnych informáciách, čo je zber klebiet po ulici, sú ich na každého politika stovky,” reagoval Kaliňák. Ak to je tak, potom by ma zaujímal dôvod, prečo NAKA nebola schopná rok viac »

Kim Čong-un

Kim pohrozil USA najtvrdšou odvetou, KĽDR sa vyhráža ďalším jadrovým testom

22.09.2017 05:50

Slová Donalda Trumpa o zničení KĽDR ospravedlňujú náš jadrový program, tvrdí vodca Kim. Dodal, že je to cesta, po ktorej chce ísť až do konca.

Trump

Trump vyhlásil bankovú blokádu KĽDR

21.09.2017 22:43

Banky budú stáť pred jasnou voľbou - buď obchodovať so Spojenými štátmi, alebo so zločinným režimom v KĽDR, vyhlásil Donald Trump.

rakka, syria

Arabsko-kurdskí ozbrojenci strieľali na sýrske jednotky vlády

21.09.2017 22:31

Ak sa takéto incidenty zopakujú, Rusko podnikne príslušné kroky, varovala Moskva Washington.

LOREAL-BETTENCOURT/

Zomrela najbohatšia žena sveta Liliane Bettencourtová

21.09.2017 20:50

Vo veku 94 rokov zomrela vo Francúzsku podnikateľka a dedička kozmetickej spoločnosti L'Oréal Liliane Bettencourtová.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,002
Celková čítanosť: 5653179x
Priemerná čítanosť článkov: 5642x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy