Založ si blog

Dovtedy sa chodí s Ficom na Colu, pokiaľ sa nezBaštrnákuje !

„Oni sa mi smejú ! , povedal včera smutnú správu sám sebe predseda Smer-SD.

História ponúka množstvo príkladov aj s návodom, ako sa vyhnúť pohŕdaniu a nenávisti. Ľuďmi. Benito Mussolini je priam ukážkovou predlohou Machiavelliho Vladára a jeho XIX. kapitoly.

Predseda Smer-SD sa taktiež od prvej chvíle pohyboval vo viac ako otrasnej spoločnosti. Mafia, kapitálotvorná skupina Vladimíra Mečiara, podvodníci či pijavice s otrasnou minulosťou prisaté na štátnej pokladnici a eurofondovom toku miliárd.

Zbohatlíci od Mečiara, so schopnosťou potkana, ho na jar roku 1998 vybrali s presnosťou očného chirurga. Stal sa údržbárom historických hanebnosti Februára od Gottwalda, ba i Augusta od Biľaka a jedinou poľahčujúcou okolnosťou bolo, že neuplatňoval metódy „humanizmu“ od generála štb Lorenca.

Róbert Fico, rovnako ako Mussolini bol showman.

Komediant, ktorý bez škrupuli rozdával ľahkoverným Slovákom postmečiarovské ilúzie o vlastnej veľkosti. S falošnou kartou v rukáve a čakaním na vhodnú príležitosť  prepašovať ju do hry. Od Tretej cesty až ko karikatúru sociálnodemokratických Ističov. Od Křetinského s Tkáčom.

Jeho kúzlo a sila spočívala v automatickom pokračovaní odmietnutia akýchkoľvek otravných zásad demokratických tradícií Masarykovej republiky a naskočenia na stredoeurópsku lokálku.

S dvoma tunelmi – Čiernou dierou Vladimíra Mečiara a Červeným zatmením.

Róbert Fico, na rozdiel od Mečiara, stál na čele dvoch vlád, ktorá napriek svojej prítomnosti, nedokázala ohroziť ani ekonomický rast krajiny.

Ohrozenie, či lepšie povedané, prepadnutie, je to čarovné slovíčko, ktoré ponúka Machiavelli na odstránenie hrozby pohŕdania a nenávisti.

Zložitá predstave, žeby Róbert Fico zašiel tak ďaleko, ako súčasť NATO.

Ešte zložitejší je obraz sediaceho predsedu Smer-SD na invalidnom vozíku, ako tiahne s oligarchiou Slovenska na Brusel, lebo eurofondy boli tým rozmerom lásky, o akej sa sníva každej žene.

Teda, čo zostáva ?

Parafrázujúc smutný koniec Benita Mussolliniho možno, ako reakciu na včerajšiu tlačovku s Pellegrínym, kde predseda prezradil svoj rozmer strachu – „Majú ťa v paži“,  povedať :

Odkazom na históriu, slovami Alda Pariniho, priateľa Musolliniho z čias socialistickej mladosti.

„Mám strach, že ten tvoj režim skončí tragický. Zomrieš ako Cola di Rienzo, Benito“.

Dovtedy sa chodí s Ficom na Colu, pokiaľ sa nezBaštrnákuje !

 

Je nejaká špinavosť, kde by ste pán Kaliňák neboli ? Nové 4 milióny do kešene na „upratovanie“.

27.07.2017

Sú nejaké drahé hodinky, súdruh predseda Smer-SD, ktoré majú schopnosť odtikať tie povestné tri sekundy, kedy bude každý odvolaný ? Hovorím o firme Forest. Tá včera iba upratovala a dnes viac »

O uväznení Mečiara rozhodovali slovenskí miliardári dávno predtým ako budú súdy od Harabína dnes.

25.07.2017

Ukážte mi jedného ponovembrového slovenského miliardára vyklíčeného bez semena zodpovednosti a poctivosti ako podnikateľ Baťa, miliardára ktorému bolo darované bohatstvo ľudí privatizáciou, viac »

Už aj Smer-SD má svojho Fruniho a BMG Invest a desaťtisíce poškodených klientov.

22.07.2017

Smer-SD si v baniach uhľobaróna zriadil ilegálne legálnu Alobalovú baliareň jednej miliardy eur, no zriadiť si Alobalovú dielničku v Národnej banke Slovenska vypovedá o politickom hulvátstve viac »

Charlie Gard

Smrteľne chorého britského chlapčeka prevezú do hospicu, rozhodol sudca

27.07.2017 21:15

Sudca o presune nevyliečiteľne chorého Charlieho rozhodol po tom, čo sa rodičia a nemocnica nedohodli, kde a ako 11-mesačné dieťa strávi svoje posledné dni.

cesta, r2, kamene

Padajúce kamene vystrašili aj vodičov na R2 pri Zvolene

27.07.2017 20:00

Komplikácií v doprave sa po vodičoch jazdiacich pod Strečnom dočkali aj šoféri na rýchlostnej ceste R2 pri Zvolene, ktorej časť úseku je neprejazdná.

Vladimir Putin, Krym, Rusko, Ukrajina,

Putin: Rusko je zdržanlivé voči USA, ale trpezlivosť má svoje medze

27.07.2017 19:12

Rusko reaguje na akcie USA zdržanlivo, ale v určitej chvíli už nebude možné hrubé konanie ďalej trpieť. Uviedol ruský prezident Putin ohľadom možnej reakcie na sankcie USA.

MV SR: Vládny Airbus A319

Zraneného mladíka privezie domov z Grécka vládny špeciál

27.07.2017 19:00

Prvý pobyt Michala pri mori v Grécku sa neskončil šťastne. Po operácii leží tri týždne v nemocnici a dýchajú za neho prístroje. Minister vnútra Kaliňák ponúkol na prevoz špeciál.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 980
Celková čítanosť: 5487511x
Priemerná čítanosť článkov: 5600x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy