Založ si blog

Fico má pravdu, RTVS nie je verejnoprávna inštitúcia a Mika by mal skončiť na poste riaditeľa.

Vždy, keď Mlynskou dolinou okolo azbestovej opachy nesú ďalšiu politickú mŕtvolu, mračno Múch opustí zhnitý stôl verejnoprávnosti a s nárekom sa vrhá za ňou.

Za pár minút sa roj Mäsiarok pokúša vrátiť späť, aby zviedlo súboj s novou mrákavou iných Múch. Od nového adepta na budúcu politickú mŕtvolu.

“Môj názor na slovenskú televíziu a slovenský rozhlas je všeobecne známy. To má ďaleko od verejnoprávnosti.”

Povedal strachom opantaný predseda Smer-SD nad „vlastnou truhlou“ formujúcemu sa pohrebnému sprievodu. Jeho, Dankových a Bugárových Múch mäsiarok.

Tak, ako pri predchádzajúcich aj oni padnú do mohýl cintorína bez toho, aby si to niekto všimol, že už tu nebudú.

Ak by RTVS bola skutočne verejnoprávnou inštitúciou, akou bola krátky čas po Novembri ´89, potom by to bol Václav Mika, ktorý by nedovolil vysielať reláciu „O päť minút dvanásť“ iba s jediným účinkujúcim demagógom a jeho nepravdivými výrokmi bez politického oponenta. Róbertom Ficom.

Ak by RTVS bola skutočne verejnoprávnou inštitúciou vymenila by moderátorov dvoch debatných relácií, ktorí sa boja otázkami priviesť do zúfalstva predsedu Smer-SD. Tých podnetov je taká hromada, že jedna relácia by udržala v napätí diváka aj 12 hodín denne. Jeden z moderátorov si dokonca dopredu dohodne otázky s Erikom Tomášom, akože „tvrdé“, konfrontačné, aby imitácia bola pôsobivejšia.

Ak by RTVS bola skutočne verejnoprávnou inštitúciou jej spravodajstvo a publicistika, pri exaktnom dodržiavaní zákona o RTVS a zásadách žurnalistiky, by spôsobila stav, na ktorý poukazoval Vladimír Mečiar. Rozloženie politického systému. A on si pamätá až príliš, aj to, ako jeho pravá ruka mi vyvolávala, aby som ho nevolal do štúdia dialóg, pretože sa ho vždy zmocní hnačka.

Ak by bola RTVS skutočne verejnoprávnou, napriek nesúhlasu Róberta Fica s účasťou politického oponenta, bola by v štúdiu jedna prázdna stolička a moderátor by divákom viackrát zopakoval, že do štúdia mal prísť ten a ten politik, no Róbert Fico Václavovi Mikovi to nedovolil.

Prázdna stolička rovnako, ako si ju užil bývalý podpredseda vlády Martin Porubiak s ministrom kultúry Agnesom Snopkom v roku 1991.

Tak, ako o tejto povinnosti moderátora hovorí kódex spracovaný BBC ešte v roku 1991 !

Ak by bola RTVS skutočne verejnoprávnou, potom z obrazovky aj spoza mikrofónu by bol dávno Václav Mika vysvetlil nielen Róbertovi Ficovi, že vysielanie RTVS je službou verejnosti. Tej, ktorá si ju financuje, aby nečinne prizerala mrákave externých Múch, ktoré si z jej balíka peňazí odlievajú s nemým súhlasom riaditeľa.

Ak by RTVS bola skutočne verejnoprávnou, potom by bol Václav Mika garantom, že 75 percent publicistiky by nebolo „odstránených“, pretože mnoho duševných mrzákov v čase krátko po Novembri ´89 vypovedalo pod tlakom tektonickej verejnej mienky, aby si po rokoch uvedomilo, že pre nich je to dnes kompromitujúci materiál v čase „návratu k metódam a formám socializmu“.

Ak by RTVS bola skutočne verejnoprávnou, bol by to Václav Mika, ktorý by protestoval proti dehonestácií RTVS, ktorá odznela z úst predsedu Smer-SD na adresu jej redaktora :

“Ste trafený,” výrok premiéra Róberta Fica smerom k Jaroslavovi Barborákovi, toho Fica, ktorý podľa štatistiky Demagóg má najviac výrokov nepravdivých alebo neoveriteľných.

“Považujeme za neprijateľné, aby jeden z najvyšších ústavných činiteľov otvorene podmienil riešenie financovania médií verejnej služby tým, či má nad týmto médiom  kontrolu a aby druhý ostro kritizoval túto inštitúciu len preto, že nevyhral prezidentské voľby.

Verejnoprávne médiá nemajú slúžiť politikom, nepatria vám, nefinancujete ich zo svojich vlastných prostriedkov. Rozhlas a televízia Slovenska poskytujú služby verejnosti a od profesionality a kvality tejto služby závisí kvalita v mnohých oblastiach života tejto spoločnosti“.

Prečítal som si slová producentky slovenského filmu „Učiteľka“.

Bol by som rád, pre zápis pamäte, aby sa zaspomínalo na rok 1991, kedy už za vlády Jána Čarnogurského sa vytvorili podmienky , takmer rok vopred, na návrat do STV tých, ktorí ju museli v Novembri ´89 opustiť, Mečiarových ľudí typu Darmo, Kubiš, Kapusta.

Ak by RTVS bola skutočne verejnoprávnou, bol by to Václav Mika, ktorý by sa zasadil o masívnu kampaň, aby sa po 27 rokoch vrátila RTVS do rúk tých, ktorým bola uložená nielen „zástrčková“ povinnosť si ju platiť ,tým, o ktorých hovorí zákon.

Verejnosti, ľuďom.

Lenže to už by neboli „programy“, ktoré by boli na úrovni mexických telenoviel.

Napríklad o Honorárnom konzulovi Mexika, Václavovi Mikovi a znovu utečencovi, Ivanovi Lexovi, práve do krajiny kaktusov.

Vy, odporcovia Smer-SD, nechoďte voliť, pretože všetko pokazíte ! Byť Ficom či Kotlebom tak vás nechám pozatvárať. Ako protištátne živly.

20.10.2017

Vy ste nechceli Slovensko Vladimíra Mečiara. Odmietate aj štát jeho pokračovateľa, Róberta Fica. Dlhých 11 rokov. Napriek tomu, že aj medzinárodné štatistiky uvádzajú trojnásobný nárast viac »

Boľševici z Auróry nevystrelili, včera, po sto rokoch, to za nich urobil Andrej Danko.

18.10.2017

Za Komédiou Lenina a jeho syfilitickej milenky Nadeždy, VOSR, s jej 100 miliónmi mŕtvych, konečne padla opona. Kapitán od slovenských bigošov (pre neznalých – pešiakov politiky) vypálil zo viac »

Keď sa muži vzdávajú bez boja , ženy padajú do zajatia a deti do otroctva.

16.10.2017

Pred rokmi som písal reportáž z južných Čiech, o praktikách s vodou i odpadovou v nekalých rukách jedného rakúskeho sociálneho demokrata. Nedalo sa dopriať očiam i sluchu odpočinku pri chlapíkovi, viac »

babiš

Česi už majú názor na šéfa ANO, pripomína expert

21.10.2017 11:39

Česi dnes rozhodnú o zložení Poslaneckej snemovne. Parlamentné voľby sa začali včera.

Konferencia smeru v Nitre Fico.

V Nitre sa zišli politici Smeru. Fico: Nenechajme sa učičíkať prieskumami

21.10.2017 10:00, aktualizované: 11:35

Delegáti Smeru sa od rána schádzajú na nitrianskom výstavisku Agrokomplex, kde sa koná programová konferencia vládnej strany.

hamáček

Neviem si predstaviť, že by bol vo vláde líder ANO Andrej Babiš

21.10.2017 09:30

Česká strana sociálnodemokratická (ČSSD) splnila vo vláde 90 percent svojho programu, prízvukuje jej podpredseda Jan Hamáček.

bitcoin, mena, virtuálna

Bitcoinový ošiaľ pokračuje, ľudia do neho vkladajú celé majetky

21.10.2017 09:29

Bitcoin prekonal hranicu šesťtisíc dolárov a prognózy hovoria o jeho ďalšom raste. Niektorí ľudia do neho vkladajú celý svoj majetok.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,022
Celková čítanosť: 5736580x
Priemerná čítanosť článkov: 5613x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy