Založ si blog

Fico má pravdu, RTVS nie je verejnoprávna inštitúcia a Mika by mal skončiť na poste riaditeľa.

Vždy, keď Mlynskou dolinou okolo azbestovej opachy nesú ďalšiu politickú mŕtvolu, mračno Múch opustí zhnitý stôl verejnoprávnosti a s nárekom sa vrhá za ňou.

Za pár minút sa roj Mäsiarok pokúša vrátiť späť, aby zviedlo súboj s novou mrákavou iných Múch. Od nového adepta na budúcu politickú mŕtvolu.

“Môj názor na slovenskú televíziu a slovenský rozhlas je všeobecne známy. To má ďaleko od verejnoprávnosti.”

Povedal strachom opantaný predseda Smer-SD nad „vlastnou truhlou“ formujúcemu sa pohrebnému sprievodu. Jeho, Dankových a Bugárových Múch mäsiarok.

Tak, ako pri predchádzajúcich aj oni padnú do mohýl cintorína bez toho, aby si to niekto všimol, že už tu nebudú.

Ak by RTVS bola skutočne verejnoprávnou inštitúciou, akou bola krátky čas po Novembri ´89, potom by to bol Václav Mika, ktorý by nedovolil vysielať reláciu „O päť minút dvanásť“ iba s jediným účinkujúcim demagógom a jeho nepravdivými výrokmi bez politického oponenta. Róbertom Ficom.

Ak by RTVS bola skutočne verejnoprávnou inštitúciou vymenila by moderátorov dvoch debatných relácií, ktorí sa boja otázkami priviesť do zúfalstva predsedu Smer-SD. Tých podnetov je taká hromada, že jedna relácia by udržala v napätí diváka aj 12 hodín denne. Jeden z moderátorov si dokonca dopredu dohodne otázky s Erikom Tomášom, akože „tvrdé“, konfrontačné, aby imitácia bola pôsobivejšia.

Ak by RTVS bola skutočne verejnoprávnou inštitúciou jej spravodajstvo a publicistika, pri exaktnom dodržiavaní zákona o RTVS a zásadách žurnalistiky, by spôsobila stav, na ktorý poukazoval Vladimír Mečiar. Rozloženie politického systému. A on si pamätá až príliš, aj to, ako jeho pravá ruka mi vyvolávala, aby som ho nevolal do štúdia dialóg, pretože sa ho vždy zmocní hnačka.

Ak by bola RTVS skutočne verejnoprávnou, napriek nesúhlasu Róberta Fica s účasťou politického oponenta, bola by v štúdiu jedna prázdna stolička a moderátor by divákom viackrát zopakoval, že do štúdia mal prísť ten a ten politik, no Róbert Fico Václavovi Mikovi to nedovolil.

Prázdna stolička rovnako, ako si ju užil bývalý podpredseda vlády Martin Porubiak s ministrom kultúry Agnesom Snopkom v roku 1991.

Tak, ako o tejto povinnosti moderátora hovorí kódex spracovaný BBC ešte v roku 1991 !

Ak by bola RTVS skutočne verejnoprávnou, potom z obrazovky aj spoza mikrofónu by bol dávno Václav Mika vysvetlil nielen Róbertovi Ficovi, že vysielanie RTVS je službou verejnosti. Tej, ktorá si ju financuje, aby nečinne prizerala mrákave externých Múch, ktoré si z jej balíka peňazí odlievajú s nemým súhlasom riaditeľa.

Ak by RTVS bola skutočne verejnoprávnou, potom by bol Václav Mika garantom, že 75 percent publicistiky by nebolo „odstránených“, pretože mnoho duševných mrzákov v čase krátko po Novembri ´89 vypovedalo pod tlakom tektonickej verejnej mienky, aby si po rokoch uvedomilo, že pre nich je to dnes kompromitujúci materiál v čase „návratu k metódam a formám socializmu“.

Ak by RTVS bola skutočne verejnoprávnou, bol by to Václav Mika, ktorý by protestoval proti dehonestácií RTVS, ktorá odznela z úst predsedu Smer-SD na adresu jej redaktora :

“Ste trafený,” výrok premiéra Róberta Fica smerom k Jaroslavovi Barborákovi, toho Fica, ktorý podľa štatistiky Demagóg má najviac výrokov nepravdivých alebo neoveriteľných.

“Považujeme za neprijateľné, aby jeden z najvyšších ústavných činiteľov otvorene podmienil riešenie financovania médií verejnej služby tým, či má nad týmto médiom  kontrolu a aby druhý ostro kritizoval túto inštitúciu len preto, že nevyhral prezidentské voľby.

Verejnoprávne médiá nemajú slúžiť politikom, nepatria vám, nefinancujete ich zo svojich vlastných prostriedkov. Rozhlas a televízia Slovenska poskytujú služby verejnosti a od profesionality a kvality tejto služby závisí kvalita v mnohých oblastiach života tejto spoločnosti“.

Prečítal som si slová producentky slovenského filmu „Učiteľka“.

Bol by som rád, pre zápis pamäte, aby sa zaspomínalo na rok 1991, kedy už za vlády Jána Čarnogurského sa vytvorili podmienky , takmer rok vopred, na návrat do STV tých, ktorí ju museli v Novembri ´89 opustiť, Mečiarových ľudí typu Darmo, Kubiš, Kapusta.

Ak by RTVS bola skutočne verejnoprávnou, bol by to Václav Mika, ktorý by sa zasadil o masívnu kampaň, aby sa po 27 rokoch vrátila RTVS do rúk tých, ktorým bola uložená nielen „zástrčková“ povinnosť si ju platiť ,tým, o ktorých hovorí zákon.

Verejnosti, ľuďom.

Lenže to už by neboli „programy“, ktoré by boli na úrovni mexických telenoviel.

Napríklad o Honorárnom konzulovi Mexika, Václavovi Mikovi a znovu utečencovi, Ivanovi Lexovi, práve do krajiny kaktusov.

Jeden líder opozície je večne „zhúlený“, druhý je fašista, tretí je obchodník s drogami a mafián a štvrtý potrebuje odbornú lekársku starostlivosť.

30.04.2017

A myslím to vážne ! Tu končí citát z rozhovoru s predsedom vlády. Ak bol za drogy poslaný do väzenia spevák, ktorému bola odmietnutá amnestia, kde je problém, poslať mu ako spoločníka „večne viac »

Prvého mája zaplní stráne v okolí Sitna 356 963 obdivovateľov korupcie a polosúdruha Kaliňáka.

20.04.2017

Na sviatok práce, takej obľúbenej činnosti marxistov, organizuje brúsič s Calexu demonštráciu na podporu ministra vnútra. Ústredným sloganom, ktorý prepojí radosť pra pra predkov z menovej viac »

Najprv ti, Fico, kúpim husle a potom, keď budeš vedieť hrať, dostaneš aj struny.

19.04.2017

„Som presvedčený, že len spoluprácou občanov a rešpektovaných štátnych orgánov, inštitúcií a autorít môžeme dosiahnuť v boji proti korupcii želaný výsledok“. Reagoval na včerajší viac »

theresa mayova

Mayová: Rokovania o brexite budú ťažké

30.04.2017 16:25

Britská premiérka odmietla kritiku, že jej vláda ohľadom rokovaní s EÚ "žije v inej galaxii" ako zvyšok dvadsaťsedmičky, a že ju preto čaká vytriezvenie.

tankovanie, biopalivá, benzín

Biopalivá druhej generácie: autá pôjdu aj na drevo

30.04.2017 15:00

Už desať rokov sa do motorových palív pridávajú zložky vyrobené z kukurice či repky olejnej. Od roku 2019 pribudnú aj prísady z dreva, lístia či zo slamy.

Ukrajina, vojaci

V Donbase prišli o život ďalší dvaja vojaci vládnych síl

30.04.2017 14:41

V prípadoch, keď dochádza k narušeniu prímeria, sa zo zodpovednosti za tento stav navzájom obviňujú obaja aktéri konfliktu v Donbase.

fico, robert fico,

Smer nepodporí odvolávanie Danka, potrestať treba úradníkov, tvrdí Fico

30.04.2017 14:30

Vládna strana Smer nepodporí konanie mimoriadnej schôdze parlamentu, ktorej programom bude odvolávanie predsedu NR SR Andreja Danka za kauzu otvárania listov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 941
Celková čítanosť: 5167377x
Priemerná čítanosť článkov: 5491x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy