Založ si blog

Fico má pravdu, RTVS nie je verejnoprávna inštitúcia a Mika by mal skončiť na poste riaditeľa.

Vždy, keď Mlynskou dolinou okolo azbestovej opachy nesú ďalšiu politickú mŕtvolu, mračno Múch opustí zhnitý stôl verejnoprávnosti a s nárekom sa vrhá za ňou.

Za pár minút sa roj Mäsiarok pokúša vrátiť späť, aby zviedlo súboj s novou mrákavou iných Múch. Od nového adepta na budúcu politickú mŕtvolu.

“Môj názor na slovenskú televíziu a slovenský rozhlas je všeobecne známy. To má ďaleko od verejnoprávnosti.”

Povedal strachom opantaný predseda Smer-SD nad „vlastnou truhlou“ formujúcemu sa pohrebnému sprievodu. Jeho, Dankových a Bugárových Múch mäsiarok.

Tak, ako pri predchádzajúcich aj oni padnú do mohýl cintorína bez toho, aby si to niekto všimol, že už tu nebudú.

Ak by RTVS bola skutočne verejnoprávnou inštitúciou, akou bola krátky čas po Novembri ´89, potom by to bol Václav Mika, ktorý by nedovolil vysielať reláciu „O päť minút dvanásť“ iba s jediným účinkujúcim demagógom a jeho nepravdivými výrokmi bez politického oponenta. Róbertom Ficom.

Ak by RTVS bola skutočne verejnoprávnou inštitúciou vymenila by moderátorov dvoch debatných relácií, ktorí sa boja otázkami priviesť do zúfalstva predsedu Smer-SD. Tých podnetov je taká hromada, že jedna relácia by udržala v napätí diváka aj 12 hodín denne. Jeden z moderátorov si dokonca dopredu dohodne otázky s Erikom Tomášom, akože „tvrdé“, konfrontačné, aby imitácia bola pôsobivejšia.

Ak by RTVS bola skutočne verejnoprávnou inštitúciou jej spravodajstvo a publicistika, pri exaktnom dodržiavaní zákona o RTVS a zásadách žurnalistiky, by spôsobila stav, na ktorý poukazoval Vladimír Mečiar. Rozloženie politického systému. A on si pamätá až príliš, aj to, ako jeho pravá ruka mi vyvolávala, aby som ho nevolal do štúdia dialóg, pretože sa ho vždy zmocní hnačka.

Ak by bola RTVS skutočne verejnoprávnou, napriek nesúhlasu Róberta Fica s účasťou politického oponenta, bola by v štúdiu jedna prázdna stolička a moderátor by divákom viackrát zopakoval, že do štúdia mal prísť ten a ten politik, no Róbert Fico Václavovi Mikovi to nedovolil.

Prázdna stolička rovnako, ako si ju užil bývalý podpredseda vlády Martin Porubiak s ministrom kultúry Agnesom Snopkom v roku 1991.

Tak, ako o tejto povinnosti moderátora hovorí kódex spracovaný BBC ešte v roku 1991 !

Ak by bola RTVS skutočne verejnoprávnou, potom z obrazovky aj spoza mikrofónu by bol dávno Václav Mika vysvetlil nielen Róbertovi Ficovi, že vysielanie RTVS je službou verejnosti. Tej, ktorá si ju financuje, aby nečinne prizerala mrákave externých Múch, ktoré si z jej balíka peňazí odlievajú s nemým súhlasom riaditeľa.

Ak by RTVS bola skutočne verejnoprávnou, potom by bol Václav Mika garantom, že 75 percent publicistiky by nebolo „odstránených“, pretože mnoho duševných mrzákov v čase krátko po Novembri ´89 vypovedalo pod tlakom tektonickej verejnej mienky, aby si po rokoch uvedomilo, že pre nich je to dnes kompromitujúci materiál v čase „návratu k metódam a formám socializmu“.

Ak by RTVS bola skutočne verejnoprávnou, bol by to Václav Mika, ktorý by protestoval proti dehonestácií RTVS, ktorá odznela z úst predsedu Smer-SD na adresu jej redaktora :

“Ste trafený,” výrok premiéra Róberta Fica smerom k Jaroslavovi Barborákovi, toho Fica, ktorý podľa štatistiky Demagóg má najviac výrokov nepravdivých alebo neoveriteľných.

“Považujeme za neprijateľné, aby jeden z najvyšších ústavných činiteľov otvorene podmienil riešenie financovania médií verejnej služby tým, či má nad týmto médiom  kontrolu a aby druhý ostro kritizoval túto inštitúciu len preto, že nevyhral prezidentské voľby.

Verejnoprávne médiá nemajú slúžiť politikom, nepatria vám, nefinancujete ich zo svojich vlastných prostriedkov. Rozhlas a televízia Slovenska poskytujú služby verejnosti a od profesionality a kvality tejto služby závisí kvalita v mnohých oblastiach života tejto spoločnosti“.

Prečítal som si slová producentky slovenského filmu „Učiteľka“.

Bol by som rád, pre zápis pamäte, aby sa zaspomínalo na rok 1991, kedy už za vlády Jána Čarnogurského sa vytvorili podmienky , takmer rok vopred, na návrat do STV tých, ktorí ju museli v Novembri ´89 opustiť, Mečiarových ľudí typu Darmo, Kubiš, Kapusta.

Ak by RTVS bola skutočne verejnoprávnou, bol by to Václav Mika, ktorý by sa zasadil o masívnu kampaň, aby sa po 27 rokoch vrátila RTVS do rúk tých, ktorým bola uložená nielen „zástrčková“ povinnosť si ju platiť ,tým, o ktorých hovorí zákon.

Verejnosti, ľuďom.

Lenže to už by neboli „programy“, ktoré by boli na úrovni mexických telenoviel.

Napríklad o Honorárnom konzulovi Mexika, Václavovi Mikovi a znovu utečencovi, Ivanovi Lexovi, práve do krajiny kaktusov.

Tretina obyvateľov tejto zemi je slabá duchom. Každý siedmy občan je debilný alebo dementný, alebo alkoholik.

21.08.2017

prof. MUDr. Cyrila Höschl, DrSc., 24.9.1991 pri udelení hodnosti profesora, pražský Karolín. „To čo teraz poviem, nie je prejavom univerzitnej povýšenosti ani sarkazmu. Je to suché konštatovanie viac »

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra.

19.08.2017

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra. Hneď po ňom podá viac »

Keď Červený Potkan vyvezie z ministerstva jednu miliardu a dvesto miliónov je ticho, ak to urobí Potkan vlastenecký a iba polovicu, pišťanie Potkanov Červených počujú až v Bruseli.

18.08.2017

„Konečne sa mohol ponoriť do svojej ničím nerušenej existencie. Zistil, že je to nádherné ! To sú slová vraha z románu Parfum od Patrika Süskinda. Po takmer 200 rokoch od čias Edgara Allana viac »

zmluva, pôžička

Spotrebné úvery sú drahé a na ľudí čakajú nástrahy

22.08.2017 09:00

Kúpiť si auto, práčku či televízor na spotrebný úver je stále drahý špás. Priemerné úroky síce za posledných osem rokov klesli z 15 na necelých 10 percent.

SAFRICA-ENVIRONMENT/

Štyroch Juhoafričanov zatkli za kanibalizmus

22.08.2017 08:45

Polícia v Juhoafrickej republike zatkla štyroch mužov podozrivých z kanibalizmu. Jeden z nich policajtom ukázal časti ľudskej nohy a ruky.

Taliansko, zemetrasenie, ischia,

Pri zemetrasení na talianskej Ischii zahynuli najmenej dvaja ľudia

22.08.2017 08:14

Zemetrasenie s magnitúdou 4,0, ktoré zasiahlo taliansky ostrov Ischia si vyžiadalo najmenej dva životy.

merkelová, angela merkelová, merkel,

Xenofóbia voľby v Nemecku nevyhrá

22.08.2017 07:26

Mesiac pred parlamentnými voľbami v Nemecku migrácia nie je ich hlavnou témou.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 990
Celková čítanosť: 5560597x
Priemerná čítanosť článkov: 5617x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy