Založ si blog

Ak sa nespamätajú Ľudia, tomuto štátu už niet pomoci ! Tak už nešvitorte o tisícročnej porobe

Ráno, prvého januára roku 1993 po opici z Klausovho, „tak si jděte“ !, inštinktívni mrzáci sociálnych obranných reakcií predkov, položili základy čohosi, čomu štvrťstoročie hovoria štát.

Človek zabudol na (pa)chuť zakázaného ovocia zo Stromu poznania predvojnového obdobia a tak niet div, že chuť zaplnila prázdnotu lebiek a dala do pohybu „chuťové kanáliky“ niekoľkým generáciám. Raz im hovorili arizácia, potom znárodňovanie, aby si riadne uľavili svojmu apetitu privatizáciou. Vždy v sprievode krvi nevinných, lebo vraj sme národ dobrosrdečný a pohostinný. Obraz, v páse ohnutého do predklonu, mi akosi k tomu nepasuje.

Ľudia popadali z koruny stromu a začali „robiť, čo so im zachcelo“, lebo čo už s človekom „padnutým na Hlavu“. Ako malé deti kopírovali model správania sa dospelých. Politikov. Tak boli generácie vedené a formované. Podriaďovať sa chytrosti politikov a ani nepomyslieť na myšlienku volať ich na zodpovednosť. Zvykli si, aby popreli rozum, ktorý mal nutkanie pýtať sa. Prečo hlúpemu a človeku škodlivému historickému správaniu sa politikov nedá tvrdé ponaučenie.

Pästný klin a oheň, niekoľkokrát položený na pohanský oltár obety ,aby spoločenstvo zakaždým podľahlo pokušeniu založiť oheň a upiecť tých naokolo.

Pol roka predtým, bolo leto 1947 nesmierne suché, bez úrody, zato Kainov sa narodilo neúrekom.

Čiernu vystriedala červená a to, čo sa deje po Novembri ´89, tomu sa v škále farebnosti nedá nájsť ekvivalent.

Spoločnosť zovrela, no nevykypela, súdnym výkonom odňatia dieťaťa. Marka.

Spoločnosť výrazne zagresivnela vo výrazive a nanovo potvrdila starú pravdu Konrada Lorenza.

„Ľudia, ktorí sa smejú, nikdy nestrieľajú“.

Zrejme sme smiechom naplnení už pomaly osemdesiat rokov, najvypuklejšie posledných dvadsať šesť.

Za to štvrťstoročie bolo spáchaných toľko zločinov s prvkami mocenského záujmu, že cudzinca znalého našich novodobých dejín by neprekvapil pohľad, v ktorom bilbordy lemujúce  a zamorujúce náš život, by nahradili povestné rímske kríže s ukrižovanými zločincami moci.

A nič.

Ventil zloby v ľuďoch, v podobe hromozvodu inštalovaného na telo súdneho úradníka, zabral. Odvrátil pozornosť od vývoja po parlamentných voľbách, potlačil spomienky na oligarchov, ktorí si vytvorili vládu svojich predstáv a vyskladali kreatúru moci zo štyroch, aby agresivitu ľudí zmenil na ten povestný smiech, ktorý nezabíja.

Nie úradník, nie sudkyňa, nie množstvo drobných postavičiek, ako vystrihnutých od Dostojevského, ale štát, moc a politici sú tí, voči ktorým má znieť hlas zloby za nezvládnutie a zneužitie moci.

Máme troch najvyšších ústavných činiteľov, ktorí svojimi výrokmi v čase kontextu s aroganciou moci pri odňatí Marka súvisia.

Kto iný, ako osobne aktívny syn privatizéra od Mečiara, Andrej Danko, po skúsenostiach s privatizáciou jeho otca, vytunelovaním podniku a pokojným spánkom naplneným zo stámiliónových dlžôb štátu môže povedať, že návrhy opozície sledujúce záujem občana, sú „ekonomickým bludom“.

Kto iný, ako prezident republiky môže na adresu krajiny vysloviť hodnotiaci úsudok, že vo „vyspelej spoločnosti“ sa príbeh Marko nesmie udiať. Ono, z prezidentského paláca, je pohľad diametrálne odlišný od pohľadu tých z panelákov.

Kto iný, ako predseda vlády, môže vydať obraz svojho zdevastovaného vnútorného života bez mravných princípov, keď s radosťou oznamuje, že po operácií sa „už teší, ako mu budú robiť zle, lebo vtedy sa cíti v dobrej kondícií“.

Preložené, čím viac mi budete robiť zle, tým sa ja mám lepšie.

Pozná niekto človeka, ktorý zlo považuje za svoje dobro ?

Nie, to iba komunista odkrýva karty a hovorí, že je ďalej pripravený ničiť tento štát.

Prečo nie, keď je vernou kópiou historických postáv moci. Inštinktívnych mrzákov sociálnych obranných reakcií predkov.

Prečo nie, keď ľudia sú dobrosrdeční a pohostinní.

Prečo nie, keď sme „Ľudia, ktorí sa smejú a nikdy nestrieľajú“.

 

Róbert Fico hovorí, že nie je hlupák a klamár.

21.07.2017

Veda o hlúposti preukázala, že hustota hlupákov je rovnaká medzi členmi vlády ako medzi pravidelnými návštevníkmi krčiem nižších cenových skupín. Tvrdí český lekár a propagátor vedy, viac »

Keď zaútočí Hlas podobný Ficovi na Brusel, aby doniesol Slovákom kvalitné potraviny aké majú Nemci, treba dobiť viac.

20.07.2017

Hneď z kraja treba tým zloduchom v Bruseli povedať, že žiadne „čierne opice“, ako im familiárne hovoria voliči Smer-SD a Kotlebu, žiadne kvóty utečencov, lebo je to vec strategická na ceste viac »

Žatevný pornoherec Fico „oslavuje“ Deklaráciu zvrchovanosti v štáte, kde Kaliňáková polícia masakruje Deti a Žigová manželka lesy.

17.07.2017

V štáte, kde sa nanovo, napriek skúsenosti z červených kaukliarov moci v desivosti prežitých štyroch desiatok rokov, pripomínajú slová velikána politiky, Winstona Churchila – „Komunizmus viac »

Viktor Orbán

Orbán: Integrácia zlyhá. Moslimovia sa považujú za silnejších, než sú kresťania

22.07.2017 14:11

Podpora migrácie nie je odpoveďou na ekonomické problémy, povedal maďarský konzervatívny premiér Viktor Orbán.

Viktor Orbán, prejav

Inkvizícia EÚ namierená proti Poľsku nikdy nemôže uspieť, tvrdí Orbán

22.07.2017 13:35

Maďarsko použije všetky právne prostriedky, aby v Európskej únii preukázalo solidaritu s Poľskom. Povedal to maďarský premiér Viktor Orbán.

grecko, protest, demonstracia

Zadlžení Gréci sú z najhoršieho vonku

22.07.2017 13:00

Grécku ešte vlani hrozil odchod z eurozóny, no teraz sa podľa mnohých makroekonomických ukazovateľov pomaly dostáva z najhoršieho.

grécko, kos, zemetrasenie, pláž, ľudia na pláži,

Ľudia na Kose spali druhú noc pod holým nebom, báli sa ďalších otrasov

22.07.2017 12:16

Stovky dovolenkárov na gréckom ostrove Kos, ktorý postihlo zemetrasenie, spali už druhú noc za sebou pod holým nebom v obavách pred ďalším zemetrasením.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 977
Celková čítanosť: 5461887x
Priemerná čítanosť článkov: 5590x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy