Založ si blog

Ak sa nespamätajú Ľudia, tomuto štátu už niet pomoci ! Tak už nešvitorte o tisícročnej porobe

Ráno, prvého januára roku 1993 po opici z Klausovho, „tak si jděte“ !, inštinktívni mrzáci sociálnych obranných reakcií predkov, položili základy čohosi, čomu štvrťstoročie hovoria štát.

Človek zabudol na (pa)chuť zakázaného ovocia zo Stromu poznania predvojnového obdobia a tak niet div, že chuť zaplnila prázdnotu lebiek a dala do pohybu „chuťové kanáliky“ niekoľkým generáciám. Raz im hovorili arizácia, potom znárodňovanie, aby si riadne uľavili svojmu apetitu privatizáciou. Vždy v sprievode krvi nevinných, lebo vraj sme národ dobrosrdečný a pohostinný. Obraz, v páse ohnutého do predklonu, mi akosi k tomu nepasuje.

Ľudia popadali z koruny stromu a začali „robiť, čo so im zachcelo“, lebo čo už s človekom „padnutým na Hlavu“. Ako malé deti kopírovali model správania sa dospelých. Politikov. Tak boli generácie vedené a formované. Podriaďovať sa chytrosti politikov a ani nepomyslieť na myšlienku volať ich na zodpovednosť. Zvykli si, aby popreli rozum, ktorý mal nutkanie pýtať sa. Prečo hlúpemu a človeku škodlivému historickému správaniu sa politikov nedá tvrdé ponaučenie.

Pästný klin a oheň, niekoľkokrát položený na pohanský oltár obety ,aby spoločenstvo zakaždým podľahlo pokušeniu založiť oheň a upiecť tých naokolo.

Pol roka predtým, bolo leto 1947 nesmierne suché, bez úrody, zato Kainov sa narodilo neúrekom.

Čiernu vystriedala červená a to, čo sa deje po Novembri ´89, tomu sa v škále farebnosti nedá nájsť ekvivalent.

Spoločnosť zovrela, no nevykypela, súdnym výkonom odňatia dieťaťa. Marka.

Spoločnosť výrazne zagresivnela vo výrazive a nanovo potvrdila starú pravdu Konrada Lorenza.

„Ľudia, ktorí sa smejú, nikdy nestrieľajú“.

Zrejme sme smiechom naplnení už pomaly osemdesiat rokov, najvypuklejšie posledných dvadsať šesť.

Za to štvrťstoročie bolo spáchaných toľko zločinov s prvkami mocenského záujmu, že cudzinca znalého našich novodobých dejín by neprekvapil pohľad, v ktorom bilbordy lemujúce  a zamorujúce náš život, by nahradili povestné rímske kríže s ukrižovanými zločincami moci.

A nič.

Ventil zloby v ľuďoch, v podobe hromozvodu inštalovaného na telo súdneho úradníka, zabral. Odvrátil pozornosť od vývoja po parlamentných voľbách, potlačil spomienky na oligarchov, ktorí si vytvorili vládu svojich predstáv a vyskladali kreatúru moci zo štyroch, aby agresivitu ľudí zmenil na ten povestný smiech, ktorý nezabíja.

Nie úradník, nie sudkyňa, nie množstvo drobných postavičiek, ako vystrihnutých od Dostojevského, ale štát, moc a politici sú tí, voči ktorým má znieť hlas zloby za nezvládnutie a zneužitie moci.

Máme troch najvyšších ústavných činiteľov, ktorí svojimi výrokmi v čase kontextu s aroganciou moci pri odňatí Marka súvisia.

Kto iný, ako osobne aktívny syn privatizéra od Mečiara, Andrej Danko, po skúsenostiach s privatizáciou jeho otca, vytunelovaním podniku a pokojným spánkom naplneným zo stámiliónových dlžôb štátu môže povedať, že návrhy opozície sledujúce záujem občana, sú „ekonomickým bludom“.

Kto iný, ako prezident republiky môže na adresu krajiny vysloviť hodnotiaci úsudok, že vo „vyspelej spoločnosti“ sa príbeh Marko nesmie udiať. Ono, z prezidentského paláca, je pohľad diametrálne odlišný od pohľadu tých z panelákov.

Kto iný, ako predseda vlády, môže vydať obraz svojho zdevastovaného vnútorného života bez mravných princípov, keď s radosťou oznamuje, že po operácií sa „už teší, ako mu budú robiť zle, lebo vtedy sa cíti v dobrej kondícií“.

Preložené, čím viac mi budete robiť zle, tým sa ja mám lepšie.

Pozná niekto človeka, ktorý zlo považuje za svoje dobro ?

Nie, to iba komunista odkrýva karty a hovorí, že je ďalej pripravený ničiť tento štát.

Prečo nie, keď je vernou kópiou historických postáv moci. Inštinktívnych mrzákov sociálnych obranných reakcií predkov.

Prečo nie, keď ľudia sú dobrosrdeční a pohostinní.

Prečo nie, keď sme „Ľudia, ktorí sa smejú a nikdy nestrieľajú“.

 

Posledných 12 rokov vykrádania zdravotníctva ukázalo, že zdieranie ľudia milujú. Viac, ako svoje zdravie.

18.09.2017

Človek Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, Marcel Forai, riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, s platom 4 500 eur mesačne nakupujúci honosné nehnuteľnosti po celom Slovensku, podpísal 69 zmlúv viac »

Elitná jednotka boja so zločinom zberá aj klebety. Napríklad na Danka. Finančným inštitúciám unikajú dôverné dokumenty s daňovým tajomstvom. Napríklad na prezidenta Kisku.

14.09.2017

„V kriminálnych informáciách, čo je zber klebiet po ulici, sú ich na každého politika stovky,” reagoval Kaliňák. Ak to je tak, potom by ma zaujímal dôvod, prečo NAKA nebola schopná rok viac »

Ak by mal Robert Fico zaplatiť všetky dane z neoprávnených výhod v prezidentskej kampani musel by predať rodinu do otroctva. Aj to Vrece zemiakov, do podoby ktorého sa premenil po vyhlásení výsledkov volieb.

13.09.2017

Kiskom prenajatá súkromná firma a Ficova súkromná firma s názvom Slovenská republika. Práve začal prezidentská kampaň, lebo tí, ktorí riadia Roberta Fica, potrebujú amnestie ešte vo väčšom viac »

RYANAIR

Ryanair zrušil Bratislave 12 letov

19.09.2017 20:00

Státisíce pasažierov so zrušenými letmi, milióny v neistote.

prezident Andrej Kiska dane kampan

Kiska chcel uplatniť vratku DPH v sume 146-tisíc eur

19.09.2017 19:34

O takmer 150–tisíc eur chcela prezidentova firma obrať štát pri dani z pridanej hodnoty.

taliansko, migranti, migrant

Francúzska polícia núti stovky imigrantov opustiť provizórny tábor

19.09.2017 18:46

Do provizórneho tábora neďaleko Lamanšského prielivu prichádzajú utečenci s nádejou, že sa im podarí dostať do Veľkej Británie.

viktor orbán, orbán, maďarsko,

EÚ kontrolovala železnice medzi dvomi dedinami. V jednej má Orbán dom, v druhej sa narodil

19.09.2017 17:44

Železničná trať má celkovo len tri zastávky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,001
Celková čítanosť: 5643033x
Priemerná čítanosť článkov: 5637x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy