Založ si blog

Zrušené amnestie -Zločin a zločinci bez trestu, iba exprezident Michal Kováč bude čeliť druhému poníženiu, teraz na druhom svete.

Boľševik za svoju storočnú históriu ponúkol množstvo manuálov svojich podvodov. Človeku, napriek svojej chatrnej fyzickej výbave, život ukladá povinnosť používať rozum aj s poznaním prítomnosti veľa naivných.

„Chcete aby sa ukázala pravda zrušením amnestií?“ – položil včera Vladimír Mečiar zásadnú otázku, ktorá zostala nepovšimnutá.

Rovnako, ako jeho konštatovanie, že únos syna vtedajšieho prezidenta „bol nepodstatnou epizódou“.

Dnes, keď najodpornejšiemu živočíchovi sveta, od kedy vznikol život na zemi, Róbertovi Ficovi, horí zem pod nohami. Dnes, keď „kapitálotvorná skupina“ Vladimíra Mečiara sa nanovo ocitá v zajatí strachu a obáv rovnakých, ako po parlamentných voľbách roku 1998, vťahuje komunistický mastičkár verejnú mienku do vredu na tvári spravodlivosti. Do amnestií Vladimíra Mečiara, aby ju umne odklonil ju od zločinov Živočíchovej korupcie nepoznaných rozmerov.

Predstava, že Róbert Fico po 22 rokoch obrany „právneho suterénu“ príde s návrhom pre verejnosť na Deň otvorených dverí, aby na jej konci poprel sám seba a otvoril cestu k historickému vysporiadaniu sa s tieňom amnestií, pravde, je rovnako morbídna , ako pokus falšovateľa peňazí kúpiť vlastné falzifikáty.

Už krátko po vydaní nálezu Ústavného súdu vedeného Macejkovou, človekom oddaným Ivanovi Gašparovičovi, kedysi „skoro členovi Smer-SD, prichádza prvá studená sprcha pre nadšením rozpálenú verejnú mienku

„Verejnosť, ktorá vníma celú situáciu euforicky, treba pripraviť na to, že týmto nie je všetko vyriešené. Musíme rešpektovať aj normy a smernice Európskej únie“. Predseda súdu BA III., David Lindtner.

Včera, Vladimír Mečiar, použil na svoju obhajobu takmer identické slová „nezávislého sudcu“.

Pripomeňme si.

Ten „niekto“, kto režíroval kolosálny podvod na občanoch tejto krajiny formou „veľkej privatizácie“, vedel o nich veľa.

Stačí si pozrieť dejiny privatizácie, dať ich do časovej súvislosti s najznámejším prejavom Michala Kováča, druhým pádom vlády Vladimíra Mečiara, jeho znovunavrátením k moci, únosom syna exprezidenta, aby človek pochopil, že únos bol iba tým povestným odklonom verejnej mienky od miliardových presunov majetku spoločnosti.

Podarilo sa, a nielen to, strach privatizérov a ich úteky do zahraničia či jeden pokus o vrátenie časti akcií Slovintegry po voľbách roku 1998, sa niesol v atmosfére horúčkovitého konštruovania náhrady za Mečiara v podobe Smer-Tretia cesta na čele s najnemorálnejšou postavičkou, Róbertom Ficom.

Strach aktérov „kapitálotvornej skupiny“ Vladimíra Mečiara bol zmierňovaný Rudolfom Schusterom, ktorého umne, princípom výberu medzi zlým komunistom Mečiarom a dobrým komunistom Schusterom, posunuli do kresla prezidenta republiky.

Pre istotu. Pred pár mesiacmi, na TA 3 , Mečiar svoju včerajšiu otázku – „Chcete aby sa ukázala pravda zrušením amnestií ?“, odkryl do hĺbky.

„Ak by som povedal pravdu, tak padne politický systém, aj politici, aj finančné skupiny“ !

Povedané inač, všetko úsilie lemované zločinmi moci i mafie i podvodov dovtedy nepoznaného rozsahu spísaného pár týždňov pred prvým marcom roku 1990 a presadením Rudolfa Schustera do kresla predsedu Národnej rady SR, by vzišlo navnivoč.

Vrátane ekonomickej moci nad občanmi, vrátane luxusu života tých, ktorých si vybral Vladimír Mečiar a tých istých, ktorých 11 rokov vykrmuje Róbert Fico formou hodovania v štátnej pokladnici.

„Chcete aby sa ukázala pravda zrušením amnestií ?“

Pravdu Vladimír Mečiar povedať nesmie, rovnako, ako polícia, prokuratúra vrátane súdov.

Čo sa dá s určitosťou očakávať ?

Že náhle precitnutie Róberta Fica a jeho komédia s potvrdenkou Ústavným súdom o zrušení Mečiarových amnestií, skončí definitívnym verdiktom dejín zločinu, vtedajšieho i súčasného, pri talároch Európskej únie.

A aká pointa sa dá predpokladať.

Že potom, čo slovenský súd nariadil Michalovi Kováčovi, aby sa ospravedlnil Ivanovi Lexovi, synovi jedného zo scenáristov vývoja Slovenska z jari roku 1990, nariadi európsky súd mŕtvemu exprezidentovi ospravedlnenie druhé.

Záverečné.

Vladimírovi Mečiarovi.

 

Tretina obyvateľov tejto zemi je slabá duchom. Každý siedmy občan je debilný alebo dementný, alebo alkoholik.

21.08.2017

prof. MUDr. Cyrila Höschl, DrSc., 24.9.1991 pri udelení hodnosti profesora, pražský Karolín. „To čo teraz poviem, nie je prejavom univerzitnej povýšenosti ani sarkazmu. Je to suché konštatovanie viac »

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra.

19.08.2017

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra. Hneď po ňom podá viac »

Keď Červený Potkan vyvezie z ministerstva jednu miliardu a dvesto miliónov je ticho, ak to urobí Potkan vlastenecký a iba polovicu, pišťanie Potkanov Červených počujú až v Bruseli.

18.08.2017

„Konečne sa mohol ponoriť do svojej ničím nerušenej existencie. Zistil, že je to nádherné ! To sú slová vraha z románu Parfum od Patrika Süskinda. Po takmer 200 rokoch od čias Edgara Allana viac »

diaľnica, D3, cestár

Diaľnica D3 uviazla pri Kysuckom Novom Meste

21.08.2017 08:00

Výstavba diaľnice D3 nenapreduje podľa predstáv obyvateľov regiónu. Kritická dopravná situácia je v okolí Kysuckého Nového Mesta, kde štvorprúdovka chýba.

Barcelona, útok v barcelone,

Barcelona mala šťastie v nešťastí

21.08.2017 07:21

Keby vyšlo všetko tak, ako si teroristi naplánovali, potom nedeľná zádušná omša v barcelonskej katedrále Sagrada Familia sa nemusela konať.

Americký torpédoborec John S. McCain

Americký torpédoborec sa zrazil s tankerom, desať mužov chýba

21.08.2017 05:06, aktualizované: 06:13

Po zrážke amerického torpédoborca s ropným tankerom sa zranilo päť amerických námorníkov, desať je nezvestných.

práca, kuchyňa. kuchár, zamestnanie, profesia

Čerstvosť dostáva na frak. Štát mení pravidlá hry

21.08.2017 00:00

Kauza holandských fipronilových vajec odkrýva, ako funguje moderné verejné stravovanie. Čerstvosť, jeden z princípov kvalitných jedál, dostáva na frak.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 990
Celková čítanosť: 5557301x
Priemerná čítanosť článkov: 5613x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy