Založ si blog

Pôjde Robert Fico do ostrého štrajku, lebo jeho plat je iba 55 000 eur ročne, zatiaľ čo nemecká kancelárka má 225 840 eur ?

19225608_871547569651140_2851643731904135525_n„Prečo robotník v Bratislave má mať o polovicu nižší plat ako robotník 200 kilometrov na západ“.

Strategická otázka, druhý deň potom, čo „vysvätil“ kostol na Islande, vyslovená človekom, ktorý nepochopil jednoduchú odpoveď. Na staré kolena.

No, Nemci nemali komunistov a socializmus, tak, ako ho nám doviezol ruský okupant v roku 1945.

Po pravde, súkromná nemecká firma si „kafrať“ do svojej ekonomiky nedá. Riadi sa inými pravidlami, ako štátna pokladnica.

Rok po roku plnená občanmi, rok po roku skracujúca čas, kedy občan prestáva „kŕmiť“ nenažraný štát. Pri znižujúcej sa kvalite služieb verejnej povahy. Pri službách štátu, ktoré sú svojou nefunkčnosťou zároveň otázkou.

Načo sú tu ? Odpoveď je tiež jednoduchá. Na imitáciu a okrasu v neprávnom štáte Róberta Fica.

Nie všetkým sa „socializmus“ a papaláštvo kdesi dávno, v Novembri, vytratilo.

Časť verejnosti vzlyká za časom minulým a časť politickej scény – červenej – nenarieka nad stratou minulosti, naopak, blahorečí jej.

Taký dôchodok súdružky Tomanovej je vo výške 3 346 eur mesačne. Domicil – SMER-SD.
Dôchodok súdruha Jasovského je 1 800 eur. Obaja sú ochrancovia práv. Detí a poštárov.

A Ficov socializmus ekonomického mrzáctva má oveľa temnejšiu podobu.

Za 27 rokov v politike sa ani raz nezastal robotníkov vo firmách oligarchov Smer-SD. Tých, ktorých márne hľadá človek v prvej päťdesiatke platiteľov daní.

Tých, ktorí keď im horí pod nohami, predseda Smer-SD príjme špeciálny zákon na ich ochranu, za ktorým sú mŕtvi živnostníci, skrachovaní a zadlžení živnostníci, na ktorých sa z teplých Bahám škerí bohatstvo sveta Ficovej ekonomiky s eštebáckou minulosťou.

Tých, ktorí nemusia platiť dane, lebo „skutok sa nestal“, práve naopak, pokojne pod dohľadom moci, si chodia vyberať svoje stovky miliónov do štátnej pokladnice.

Predseda Smer-SD sa ani raz nespýtal, či jeho oligarchovia platia mzdy svojim zamestnancom v rovnakej výške, aké dostávajú napríklad v Nemci.

Predseda Smer-SD sa ani len nedotkol platov učiteľov a neporovnal a nebojoval za platy podobné, aké majú vo Fínsku.

Dôchodkyňa Tomanová štyri roky dozerala, aby eštebákom na dôchodku zostali niekoľko násobne vyššie dôchodky, ako ich obetiam.

Aby sme docielili plastický obraz krajiny, v ktorej žije ešte veľa ďalších šialencov, treba povedať, že dôchodok katov, za boľševika vedených v štruktúrach Lorencovej štátnej bezpečnosti, je predmetom nielen štátneho tajomstva – je násobne vyšší ako dôchodok ich obetí – ale obete a ostatní sme „ochotní“ im ich platiť.

Hmmm, posledný šialenec bojoval s veternými mlynmi pred 401 rokmi.
Áno hovorím o Miguelovi de Servantes a jeho románe Don Quijote.
Pozoruhodnosťou je fakt, že ho napísal vo väznici , lebo ako výberca daní spreneveril peniaze patriace štátu. Teda ľuďom.
Keď príde čas Róberta Fica , zakrátko, jeho dielo deformovanej moci a ekonomiky vyvolených v ruinách a štát totálne zničený, bude kričať do nebies.

„Prečo Bože ? , prečo ja ?

Hromový hlas Boha mu odpovie :

„Bolo tu len niečo, čo ma ne tebe sralo“ !

( Stephen King)

(c) fb somvobraze.sk

 

Príde čas, kedy média dostanú obrovské množstvo utajovaných informácií o porušeniach zákona Robertom Ficom.

20.09.2017

Najlepší minister vnútra Kaliňák by mal niekde nájsť odvahu, zatknúť Róberta Fica a odovzdať ho kamarátovi, generálnemu prokurátorovi. Útok na prezidenta republiky začal 30 marca 2014 viac »

Posledných 12 rokov vykrádania zdravotníctva ukázalo, že zdieranie ľudia milujú. Viac, ako svoje zdravie.

18.09.2017

Človek Pavla Pašku, podpredsedu Smer-SD, Marcel Forai, riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, s platom 4 500 eur mesačne nakupujúci honosné nehnuteľnosti po celom Slovensku, podpísal 69 zmlúv viac »

Elitná jednotka boja so zločinom zberá aj klebety. Napríklad na Danka. Finančným inštitúciám unikajú dôverné dokumenty s daňovým tajomstvom. Napríklad na prezidenta Kisku.

14.09.2017

„V kriminálnych informáciách, čo je zber klebiet po ulici, sú ich na každého politika stovky,” reagoval Kaliňák. Ak to je tak, potom by ma zaujímal dôvod, prečo NAKA nebola schopná rok viac »

KĽDR, raketa, Kim Čong-un

Kim pohrozil USA najtvrdšou odvetou, KĽDR sa vyhráža ďalším jadrovým testom

22.09.2017 05:50

Slová Donalda Trumpa o zničení KĽDR ospravedlňujú náš jadrový program, tvrdí vodca Kim. Dodal, že je to cesta, po ktorej chce ísť až do konca.

Donald Trump

Trump vyhlásil bankovú blokádu KĽDR

21.09.2017 22:43

Banky budú stáť pred jasnou voľbou - buď obchodovať so Spojenými štátmi, alebo so zločinným režimom v KĽDR, vyhlásil Donald Trump.

rakka, syria

Arabsko-kurdskí ozbrojenci strieľali na sýrske jednotky vlády

21.09.2017 22:31

Ak sa takéto incidenty zopakujú, Rusko podnikne príslušné kroky, varovala Moskva Washington.

LOREAL-BETTENCOURT/

Zomrela najbohatšia žena sveta Liliane Bettencourtová

21.09.2017 20:50

Vo veku 94 rokov zomrela vo Francúzsku podnikateľka a dedička kozmetickej spoločnosti L'Oréal Liliane Bettencourtová.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,002
Celková čítanosť: 5653063x
Priemerná čítanosť článkov: 5642x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy