Založ si blog

Pôjde Robert Fico do ostrého štrajku, lebo jeho plat je iba 55 000 eur ročne, zatiaľ čo nemecká kancelárka má 225 840 eur ?

19225608_871547569651140_2851643731904135525_n„Prečo robotník v Bratislave má mať o polovicu nižší plat ako robotník 200 kilometrov na západ“.

Strategická otázka, druhý deň potom, čo „vysvätil“ kostol na Islande, vyslovená človekom, ktorý nepochopil jednoduchú odpoveď. Na staré kolena.

No, Nemci nemali komunistov a socializmus, tak, ako ho nám doviezol ruský okupant v roku 1945.

Po pravde, súkromná nemecká firma si „kafrať“ do svojej ekonomiky nedá. Riadi sa inými pravidlami, ako štátna pokladnica.

Rok po roku plnená občanmi, rok po roku skracujúca čas, kedy občan prestáva „kŕmiť“ nenažraný štát. Pri znižujúcej sa kvalite služieb verejnej povahy. Pri službách štátu, ktoré sú svojou nefunkčnosťou zároveň otázkou.

Načo sú tu ? Odpoveď je tiež jednoduchá. Na imitáciu a okrasu v neprávnom štáte Róberta Fica.

Nie všetkým sa „socializmus“ a papaláštvo kdesi dávno, v Novembri, vytratilo.

Časť verejnosti vzlyká za časom minulým a časť politickej scény – červenej – nenarieka nad stratou minulosti, naopak, blahorečí jej.

Taký dôchodok súdružky Tomanovej je vo výške 3 346 eur mesačne. Domicil – SMER-SD.
Dôchodok súdruha Jasovského je 1 800 eur. Obaja sú ochrancovia práv. Detí a poštárov.

A Ficov socializmus ekonomického mrzáctva má oveľa temnejšiu podobu.

Za 27 rokov v politike sa ani raz nezastal robotníkov vo firmách oligarchov Smer-SD. Tých, ktorých márne hľadá človek v prvej päťdesiatke platiteľov daní.

Tých, ktorí keď im horí pod nohami, predseda Smer-SD príjme špeciálny zákon na ich ochranu, za ktorým sú mŕtvi živnostníci, skrachovaní a zadlžení živnostníci, na ktorých sa z teplých Bahám škerí bohatstvo sveta Ficovej ekonomiky s eštebáckou minulosťou.

Tých, ktorí nemusia platiť dane, lebo „skutok sa nestal“, práve naopak, pokojne pod dohľadom moci, si chodia vyberať svoje stovky miliónov do štátnej pokladnice.

Predseda Smer-SD sa ani raz nespýtal, či jeho oligarchovia platia mzdy svojim zamestnancom v rovnakej výške, aké dostávajú napríklad v Nemci.

Predseda Smer-SD sa ani len nedotkol platov učiteľov a neporovnal a nebojoval za platy podobné, aké majú vo Fínsku.

Dôchodkyňa Tomanová štyri roky dozerala, aby eštebákom na dôchodku zostali niekoľko násobne vyššie dôchodky, ako ich obetiam.

Aby sme docielili plastický obraz krajiny, v ktorej žije ešte veľa ďalších šialencov, treba povedať, že dôchodok katov, za boľševika vedených v štruktúrach Lorencovej štátnej bezpečnosti, je predmetom nielen štátneho tajomstva – je násobne vyšší ako dôchodok ich obetí – ale obete a ostatní sme „ochotní“ im ich platiť.

Hmmm, posledný šialenec bojoval s veternými mlynmi pred 401 rokmi.
Áno hovorím o Miguelovi de Servantes a jeho románe Don Quijote.
Pozoruhodnosťou je fakt, že ho napísal vo väznici , lebo ako výberca daní spreneveril peniaze patriace štátu. Teda ľuďom.
Keď príde čas Róberta Fica , zakrátko, jeho dielo deformovanej moci a ekonomiky vyvolených v ruinách a štát totálne zničený, bude kričať do nebies.

„Prečo Bože ? , prečo ja ?

Hromový hlas Boha mu odpovie :

„Bolo tu len niečo, čo ma ne tebe sralo“ !

( Stephen King)

(c) fb somvobraze.sk

 

Je nejaká špinavosť, kde by ste pán Kaliňák neboli ? Nové 4 milióny do kešene na „upratovanie“.

27.07.2017

Sú nejaké drahé hodinky, súdruh predseda Smer-SD, ktoré majú schopnosť odtikať tie povestné tri sekundy, kedy bude každý odvolaný ? Hovorím o firme Forest. Tá včera iba upratovala a dnes viac »

O uväznení Mečiara rozhodovali slovenskí miliardári dávno predtým ako budú súdy od Harabína dnes.

25.07.2017

Ukážte mi jedného ponovembrového slovenského miliardára vyklíčeného bez semena zodpovednosti a poctivosti ako podnikateľ Baťa, miliardára ktorému bolo darované bohatstvo ľudí privatizáciou, viac »

Už aj Smer-SD má svojho Fruniho a BMG Invest a desaťtisíce poškodených klientov.

22.07.2017

Smer-SD si v baniach uhľobaróna zriadil ilegálne legálnu Alobalovú baliareň jednej miliardy eur, no zriadiť si Alobalovú dielničku v Národnej banke Slovenska vypovedá o politickom hulvátstve viac »

Charlie Gard

Smrteľne chorého britského chlapčeka prevezú do hospicu, rozhodol sudca

27.07.2017 21:15

Sudca o presune nevyliečiteľne chorého Charlieho rozhodol po tom, čo sa rodičia a nemocnica nedohodli, kde a ako 11-mesačné dieťa strávi svoje posledné dni.

cesta, r2, kamene

Padajúce kamene vystrašili aj vodičov na R2 pri Zvolene

27.07.2017 20:00

Komplikácií v doprave sa po vodičoch jazdiacich pod Strečnom dočkali aj šoféri na rýchlostnej ceste R2 pri Zvolene, ktorej časť úseku je neprejazdná.

Vladimir Putin, Krym, Rusko, Ukrajina,

Putin: Rusko je zdržanlivé voči USA, ale trpezlivosť má svoje medze

27.07.2017 19:12

Rusko reaguje na akcie USA zdržanlivo, ale v určitej chvíli už nebude možné hrubé konanie ďalej trpieť. Uviedol ruský prezident Putin ohľadom možnej reakcie na sankcie USA.

MV SR: Vládny Airbus A319

Zraneného mladíka privezie domov z Grécka vládny špeciál

27.07.2017 19:00

Prvý pobyt Michala pri mori v Grécku sa neskončil šťastne. Po operácii leží tri týždne v nemocnici a dýchajú za neho prístroje. Minister vnútra Kaliňák ponúkol na prevoz špeciál.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 980
Celková čítanosť: 5487542x
Priemerná čítanosť článkov: 5600x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy