Založ si blog

Pôjde Robert Fico do ostrého štrajku, lebo jeho plat je iba 55 000 eur ročne, zatiaľ čo nemecká kancelárka má 225 840 eur ?

19225608_871547569651140_2851643731904135525_n„Prečo robotník v Bratislave má mať o polovicu nižší plat ako robotník 200 kilometrov na západ“.

Strategická otázka, druhý deň potom, čo „vysvätil“ kostol na Islande, vyslovená človekom, ktorý nepochopil jednoduchú odpoveď. Na staré kolena.

No, Nemci nemali komunistov a socializmus, tak, ako ho nám doviezol ruský okupant v roku 1945.

Po pravde, súkromná nemecká firma si „kafrať“ do svojej ekonomiky nedá. Riadi sa inými pravidlami, ako štátna pokladnica.

Rok po roku plnená občanmi, rok po roku skracujúca čas, kedy občan prestáva „kŕmiť“ nenažraný štát. Pri znižujúcej sa kvalite služieb verejnej povahy. Pri službách štátu, ktoré sú svojou nefunkčnosťou zároveň otázkou.

Načo sú tu ? Odpoveď je tiež jednoduchá. Na imitáciu a okrasu v neprávnom štáte Róberta Fica.

Nie všetkým sa „socializmus“ a papaláštvo kdesi dávno, v Novembri, vytratilo.

Časť verejnosti vzlyká za časom minulým a časť politickej scény – červenej – nenarieka nad stratou minulosti, naopak, blahorečí jej.

Taký dôchodok súdružky Tomanovej je vo výške 3 346 eur mesačne. Domicil – SMER-SD.
Dôchodok súdruha Jasovského je 1 800 eur. Obaja sú ochrancovia práv. Detí a poštárov.

A Ficov socializmus ekonomického mrzáctva má oveľa temnejšiu podobu.

Za 27 rokov v politike sa ani raz nezastal robotníkov vo firmách oligarchov Smer-SD. Tých, ktorých márne hľadá človek v prvej päťdesiatke platiteľov daní.

Tých, ktorí keď im horí pod nohami, predseda Smer-SD príjme špeciálny zákon na ich ochranu, za ktorým sú mŕtvi živnostníci, skrachovaní a zadlžení živnostníci, na ktorých sa z teplých Bahám škerí bohatstvo sveta Ficovej ekonomiky s eštebáckou minulosťou.

Tých, ktorí nemusia platiť dane, lebo „skutok sa nestal“, práve naopak, pokojne pod dohľadom moci, si chodia vyberať svoje stovky miliónov do štátnej pokladnice.

Predseda Smer-SD sa ani raz nespýtal, či jeho oligarchovia platia mzdy svojim zamestnancom v rovnakej výške, aké dostávajú napríklad v Nemci.

Predseda Smer-SD sa ani len nedotkol platov učiteľov a neporovnal a nebojoval za platy podobné, aké majú vo Fínsku.

Dôchodkyňa Tomanová štyri roky dozerala, aby eštebákom na dôchodku zostali niekoľko násobne vyššie dôchodky, ako ich obetiam.

Aby sme docielili plastický obraz krajiny, v ktorej žije ešte veľa ďalších šialencov, treba povedať, že dôchodok katov, za boľševika vedených v štruktúrach Lorencovej štátnej bezpečnosti, je predmetom nielen štátneho tajomstva – je násobne vyšší ako dôchodok ich obetí – ale obete a ostatní sme „ochotní“ im ich platiť.

Hmmm, posledný šialenec bojoval s veternými mlynmi pred 401 rokmi.
Áno hovorím o Miguelovi de Servantes a jeho románe Don Quijote.
Pozoruhodnosťou je fakt, že ho napísal vo väznici , lebo ako výberca daní spreneveril peniaze patriace štátu. Teda ľuďom.
Keď príde čas Róberta Fica , zakrátko, jeho dielo deformovanej moci a ekonomiky vyvolených v ruinách a štát totálne zničený, bude kričať do nebies.

„Prečo Bože ? , prečo ja ?

Hromový hlas Boha mu odpovie :

„Bolo tu len niečo, čo ma ne tebe sralo“ !

( Stephen King)

(c) fb somvobraze.sk

 

Píšem ti Faktúru, komunista. Na 42 miliárd a 388 miliónov eur.

17.11.2017

Píšem ti Faktúru, komunista. Na 42 miliárd a 388 miliónov eur. Na 7 593 eur na každého človeka žijúceho na Slovensku. To je DLH, ktorý si vytrovil za 11 rokov v pozícií, kedy oligarchovia viac »

Andrejovi Dankovi – Slovensko nie je Lesostav Revúca, aby ho priviedol do ruín a dlžôb, ako jeho otec.

16.11.2017

Slovensko a jeho občania – okrem darebákov eštebákov a komunistov registrovaných v SNS – odmietajú osud Lesostavu Revúca. Privatizácie na barbarský spôsob otca Andreja Danka. Privatizácie, viac »

Okradol si matku maloletého dieťaťa o 10 000 eur !

16.11.2017

Ty, komunista ! Ty, socialista ! Ty, sociálny demokrat ! Bezdôvodne vyradený blog.

korea, kldr, severna korea

Vojak, ktorý ušiel z KĽDR, má črevá zamorené parazitmi

17.11.2017 17:49

Stav postreleného severokórejského dezertéra je podľa lekárov stabilizovaný, no "obrovské množstvo" parazitov mu kontaminuje rany.

Technopol,

Policajná razia v Technopole, Kočner: Sú to schizoidné výmysly

17.11.2017 15:31

Elitní policajti Národnej kriminálnej agentúry zasahovali v spoločnosti Technopol v bratislavskej Petržalke. Dva dni zbierali dôkazy.

Mario Draghi

Draghi: Eurozóna stále potrebuje lacné peniaze

17.11.2017 15:25

Ekonomika eurozóny je stále závislá na lacných úveroch a ECB predĺžením nákupov dlhopisov signalizovala, že nálady na požičky neporastú.

pokuta, vklad, sporenie, viazanosť, peniaze, putá

Nórska miliardárka dostala za jazdu pod vplyvom alkoholu pokutu takmer 26-tisíc eur

17.11.2017 15:07

Pokuty za jazdu pod vplyvom sa v Nórsku odvíjajú od výšky príjmu obvineného.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,042
Celková čítanosť: 5811192x
Priemerná čítanosť článkov: 5577x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy