Založ si blog

Keď zaútočí Hlas podobný Ficovi na Brusel, aby doniesol Slovákom kvalitné potraviny aké majú Nemci, treba dobiť viac.

Hneď z kraja treba tým zloduchom v Bruseli povedať, že žiadne „čierne opice“, ako im familiárne hovoria voliči Smer-SD a Kotlebu, žiadne kvóty utečencov, lebo je to vec strategická na ceste ku kvalitným potravinám.

Ono by sa mohlo ukázať, že „čierne opice“ sú chytrejšie, ako domorodé obyvateľstvo. Jedno 69 rokov stravujúce čím horšie tým lepšie a druhé pričumujúce prípravám na vlastný pohreb.

Treba tým rozmaznaným Nemčúrom, čo prehrali vojnu v minulom storočí, áno, tú istú, čo my sme vyhrali, povedať – a dosť.

Kto to kedy chyroval, aby Nemec na jednom nákupe za 100 eur ušetril 13 eur, Francúz s Holanďanom dokonca o euro viac. Ešte že ty Angláni utekajú z „jadra“, lebo ich občan až eur 15.

Nedávno neprajníci a ekonomický diletanti nepochopili „vysvetľovanie“ princípu výpočtu DPH – za vodu percento, za múku tiež, atakďalej, až vychádzala dph potravín na 32 percent. Nie, neľakať sa, pán premiér, na Slovensku je iba 20 percentná, no – gratulujem – sme prví v celej EÚ. To vás iba v slabej chvíli zmohli Kažimírové grafy o poklese cien energií až o 96 percent za vašej vlády.

Je dobre, že tu nemáme tie „čierne opice“, lebo oni by si pamätali a protestovali – to je tá aktivita občanov, z ktorej ste predposratý.

Pýtali by sa, či ste zabudli na svoj sľub , že v roku 2004 bude päť percentnú daň na potraviny a lieky ? Teda, keď vyhráte voľby, a vyhrali a čo sa stalo ?

Mohli by začať klásť otázky z vášho volebného programu roku 2005 – „Návrat k ľudskej dôstojnosti ?

„Je spravodlivé a správne, že Slovensko bude vďaka pravicovej politike odkázané na dovoz potravín“ ?, pýta sa docent v decembri 2005, kedy ľudia krajiny ešte nestratili rozum. Poznáte, nie, ročný obrat za dovezené potraviny je 8,7 miliárd eur !

Ak by sa dali, pán premiér nájsť hlupáci, ktorí by boli ochotní kúpiť všetky vaše sľuby za posledných 18 rokov, Slovensko by bolo krajinou z najvyššou životnou úrovňou.

Ale vráťme sa k potravinám a dph.

Buchnúť po stole, tým nenažraným kapitalistom, tak ste im nadávali na straníckych schôdzach v časoch, kedy regály zívali v obchodoch prázdnotou a čoho bolo veľa, to boli ľudia v dlhých šóroch v naivnej viere kúpychtivosti.

My chceme nielen rovnako kvalitné potraviny, ale chceme oveľa viac.

Všetky štáty EÚ musia mať dph potravín takú nehoráznu, ako u nás. Dvadsať percent. A ak  doteraz vláde Nemčúrov, Frantíkov či Anglánov stačilo 5 až sedem percent, potom z tej vyššej , dvadsať percentnej, budú povinne odvádzať euráče do našej štátnej pokladnice. To je ten cvengot cudzích peňazí, bez ktorých by sme neprežili, teda my, čo vám a vaším súdruhom je cudzie.

Chýr o Vašej skromnosti i rozumnom hospodárení vašej vlády, zavial teplý vetrík z vyrúbaných lesov a vysušenej krajiny až toť, ku Gorilám do Afriky.

Tu je ten magický bog, kedy sa vaša vláda nebude musieť trápiť nejakou hlúposťou, ako vravia vaši a Kotlebovi voliči, akou je uvoľnenie dlhovej brzdy.

My, pod vaším hrdinským velením, prelomíme bariéru zákerného opozičného nesúhlasu, a budeme o dušu tlieskať, ako z mašinky – štátu – vyhadzujete zbytočnosť. Dlhovú brzdu, lebo komu je načim brzda, keď sa už rúti dolu brehom.

No, a teraz, to najpodstatnejšie.

Nech Vám, pán premiér, najznámejší Tomáš, imitátor obrazu vašej skoro tridsať percentnej podpory za naše dane, pribalí na cestu balík slamy a tú dievčinu v kroji, čo sa neusmievala iba pre strojček na zuboch, lebo Troškovú už tam, na zhnitom západe, tu už majú okukanú. A potvorka jedna, furt Vás provokuje tým banánom z obálky erotického časopisu.

No a keď sa už budete cítiť ako doma, zaútočte.

Všetky členské krajiny EÚ povinne príjmu naúžasnejší model sveta v riadení štátu, ten váš, nemocnice upadajúce, ale vyrábajúce dlhy, aby ste vy v záujme pracujúceho ľudu oddlžovali každé tri roky, no i tak ľudia mrú zbytočne. Platy Učiteľov na našu úroveň, aby deti boli nevzdelané a ľahko manipulujúce a učitelia namiesto učenia strávili viac času zápasom o svoje práva, príjmu povinne naše kvóty najväčšieho počtu úradníkov a policajtov na tisíc občanov, dôchodky na našu úroveň a súdy, tie premeniť na sudy, naliať do nich našu rožovku a vyvážať ju ako slovenskú whisky.

Čože je Vám budem radiť v tom, v čom ste najlepší na svete.

Jedno , čo Vás roky trápi, jedno si neodpustím a načrtnem riešenie. Ako zahlušiť pozitívny obraz a ekonomické úspechy z Dzurindových reforiem.

Do roku 1989 bežal u nás vtip, že životnú úroveň západných štátov môžeme docieliť iba tak, že oni začnú cúvať, no a tak, keď už sa hrabete s demontážou našich bŕzd, nenápadne im zaraďte spiatočku.

(c) fb somvobraze.eu

 

 

 

Tretina obyvateľov tejto zemi je slabá duchom. Každý siedmy občan je debilný alebo dementný, alebo alkoholik.

21.08.2017

prof. MUDr. Cyrila Höschl, DrSc., 24.9.1991 pri udelení hodnosti profesora, pražský Karolín. „To čo teraz poviem, nie je prejavom univerzitnej povýšenosti ani sarkazmu. Je to suché konštatovanie viac »

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra.

19.08.2017

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra. Hneď po ňom podá viac »

Keď Červený Potkan vyvezie z ministerstva jednu miliardu a dvesto miliónov je ticho, ak to urobí Potkan vlastenecký a iba polovicu, pišťanie Potkanov Červených počujú až v Bruseli.

18.08.2017

„Konečne sa mohol ponoriť do svojej ničím nerušenej existencie. Zistil, že je to nádherné ! To sú slová vraha z románu Parfum od Patrika Süskinda. Po takmer 200 rokoch od čias Edgara Allana viac »

zmluva, pôžička

Spotrebné úvery sú drahé a na ľudí čakajú nástrahy

22.08.2017 09:00

Kúpiť si auto, práčku či televízor na spotrebný úver je stále drahý špás. Priemerné úroky síce za posledných osem rokov klesli z 15 na necelých 10 percent.

SAFRICA-ENVIRONMENT/

Štyroch Juhoafričanov zatkli za kanibalizmus

22.08.2017 08:45

Polícia v Juhoafrickej republike zatkla štyroch mužov podozrivých z kanibalizmu. Jeden z nich policajtom ukázal časti ľudskej nohy a ruky.

Taliansko, zemetrasenie, ischia,

Pri zemetrasení na talianskej Ischii zahynuli najmenej dvaja ľudia

22.08.2017 08:14

Zemetrasenie s magnitúdou 4,0, ktoré zasiahlo taliansky ostrov Ischia si vyžiadalo najmenej dva životy.

merkelová, angela merkelová, merkel,

Xenofóbia voľby v Nemecku nevyhrá

22.08.2017 07:26

Mesiac pred parlamentnými voľbami v Nemecku migrácia nie je ich hlavnou témou.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 990
Celková čítanosť: 5560595x
Priemerná čítanosť článkov: 5617x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy