Založ si blog

O uväznení Mečiara rozhodovali slovenskí miliardári dávno predtým ako budú súdy od Harabína dnes.

Ukážte mi jedného ponovembrového slovenského miliardára vyklíčeného bez semena zodpovednosti a poctivosti ako podnikateľ Baťa, miliardára ktorému bolo darované bohatstvo ľudí privatizáciou, aby premohol pokušenie a otvoril prapodstatu amnestií Vladimíra Mečiara. A vystavil sa hrozbe otvorenia tohto vredu na tvári ľahostajnej spoločnosti.

Pred pár dňami som na svojom fb profile našiel status Jána Čarnogurského. Kedysi, jednu z neprehliadnuteľných ikon ponovembrového vývinu.

Píše sucho, ako právnik, že podľa rozsudku Európskeho súdu, sú zločiny únosu amnestované Mečiarom, premlčané. Vrátane trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa, kde bývalý predseda vlády uvedie sudcovi nepreberné množstvo dôvodov, že udelenie amnestií bolo spoločenský prospešné.

Čarovná kombinácia dvoch slov, keď autora obhajoby Mečiara zradí to povestné podvedomie.

„Spoločenský prospešné“ !

Samozrejme, že boli spoločenský prospešné. Rovnako, ako v časoch, kedy sa židovské životy považovali za „platidlo“ v procese arizácie, rovnako aj v časoch, kedy sa znárodňovalo bohatstvo vytvorené generáciou Masaryka či našlo v bankách na účtoch ľudí, rovnako, ako keď sa privatizovalo za Mečiara.

Všetky tri lúpenia mali tri spoločné charakteristiky. Diali sa pod záštitou moci a s jej súčinnosťou, no po nich nikdy nikto nedal spoločnosti dôvod na povestnú a nevyhnutnú katarziu štátu slovami – „Moja vina“ !

Čoho bolo vždy neúrekom, bolo množstvo obhajcov štátneho barbarstva a ešte väčšieho počtu pritakávajúcich kolaborantov.

S jednou výnimkou, do panoptika Mečiarovej privatizácie dostali vstupenku potomkovia zločinov znárodňovania, aby bohatstvo spľundrovali oveľa závratnejšou rýchlosťou, ako komunisti. Únos nemal iný dôvod, ako odpútanie pozornosti verejnej mienky, chýna mu totiž logika mocenského zápasu.

Obhajobu Mečiara, ešte skôr ako sa pohla Kaliňákovo Ficovo Harabínovská mašinéria s tým povestným – „Skutok sa nestal“ – zobral do rúk správny advokát.

Dokázal zaplieniť hlavy jednoduchým, že Mečiar je „otcom vlasti“ napriek tomu, že bol ako predseda vlády v Kroměříži, kde sa o rozdelení republiky rokovalo jeden a pol roka pred prvým januárom 1993.

Dokázal sa podpísať pod rad návrhov kresťanských demokratov na zrušenie amnestií v čase, kedy bol predsedom KDH.

Zamenil princípy demokracie a ľudských práv a slobôd rovnako, ako Mečiar, aby si po čase k ním, v Kremli u Putina, prisadol nepodarenec Fico.

Spravodlivosť na Slovensku, bola mocnými v pozadí, znásilnená a zavraždené oveľa skôr, ako štát vznikol. Prvého marca roku 1990, kedy plán ekonomickej moci komunistami od generála štb Lorenca a bývalého funkcionára KSS Vladimíra Lexu, uviedla do života dvojica „dobrých komunistov“. Schuster a Čič.

Za nadpráce a asistencií časti nastupujúcich demokratov a pri časti konsternovanej spoločnosti i davu eštebákov a komunistov pred SNR vedených vlastencom darebákom Antonom Hrnkom.

Ten, kto sa vyhýba vnímaniu úpadku spoločnosti, časom prejde do štádia, kedy si bude pýtať a nárokovať osobitné ospravedlnenie za svoju nečinnosť či kolaborovanie na zločinoch s následným chaosom. Už dnes sú čitateľné.

Právnym suterénom predsedu Smer-SD, Róbertom Ficom.

Zákon vždy, keď rozpor medzi ním a spravodlivosťou dosiahne úroveň takej neznesiteľnosti, že je nemravný, vtedy zákon, ako „právo nenáležité“  ustupuje spravodlivosti.

Rozlúštiť rébus, komu sa amnestie Vladimíra Mečiara zdajú mravné by nemal byť problém ani pre ľudí obhajujúcich „špecifickú“ formu spravodlivosti založenej Mečiarom a dotiahnutej do absolútnej absurdnosti Róbertom Ficom.

Zostáva už iba zopár otázok, odpovede ktorých by nemali hľadať generácie, čo nežili život čiernej Mečiarovej diery či čas Ficovho „nášho človeka“, čas ktorý sa blíži k svojmu koncu v príbuzných metastázach, ako v roku 1998.

Načo bol daný dar ovládania zákonov moci Vladimírovi Mečiarovi v kombinácií s kúzlom rozumu zbavených ponovembrových demokratov, keď pristúpil na proces deštrukcie štátu a spoločnosti nepoznaných rozmerov ?

Načo našiel Ján Čarnogurský „moc na ulici“, keď sa z demokrata prepracoval do štádia nedôstojnosti vlastnej staroby ?

Načo Róbert Fico prijal nedôstojnú ponuku mocných za oponou s poznaním, že reálny výkon moci mu nebol darovaný a ponížili ho iba ilúziou o moci, aby mu zostali iba „baby a drahé hodinky“, teda priestor, ktorý má rád ?

Nemecká spoločnosť po Adolfovi Hitlerovi čelila väčšej výzve, ako my dnes.

Platil princíp nacistického práva – „Zákon je zákon“ – princíp, ktorý urobil nemecký právny stav bezbranným voči zákonom svojvoľného a zločinného obsahu.

Princíp, ktorý však dokázali Nemci vyriešiť.

Stačilo málo.

Že sa postavil jeden a dal spoločnosti svoju esej.

Karl Jaspers – Otázka viny.

Jeden jediný, ktorý sa nerozpakoval povedať za Nemcov zásadné.

„Moja vina, moja preveľká vina“ !

 

Vy, odporcovia Smer-SD, nechoďte voliť, pretože všetko pokazíte ! Byť Ficom či Kotlebom tak vás nechám pozatvárať. Ako protištátne živly.

20.10.2017

Vy ste nechceli Slovensko Vladimíra Mečiara. Odmietate aj štát jeho pokračovateľa, Róberta Fica. Dlhých 11 rokov. Napriek tomu, že aj medzinárodné štatistiky uvádzajú trojnásobný nárast viac »

Boľševici z Auróry nevystrelili, včera, po sto rokoch, to za nich urobil Andrej Danko.

18.10.2017

Za Komédiou Lenina a jeho syfilitickej milenky Nadeždy, VOSR, s jej 100 miliónmi mŕtvych, konečne padla opona. Kapitán od slovenských bigošov (pre neznalých – pešiakov politiky) vypálil zo viac »

Keď sa muži vzdávajú bez boja , ženy padajú do zajatia a deti do otroctva.

16.10.2017

Pred rokmi som písal reportáž z južných Čiech, o praktikách s vodou i odpadovou v nekalých rukách jedného rakúskeho sociálneho demokrata. Nedalo sa dopriať očiam i sluchu odpočinku pri chlapíkovi, viac »

babiš

Česi už majú názor na šéfa ANO, pripomína expert

21.10.2017 11:39

Česi dnes rozhodnú o zložení Poslaneckej snemovne. Parlamentné voľby sa začali včera.

Konferencia smeru v Nitre Fico.

V Nitre sa zišli politici Smeru. Fico: Nenechajme sa učičíkať prieskumami

21.10.2017 10:00, aktualizované: 11:35

Delegáti Smeru sa od rána schádzajú na nitrianskom výstavisku Agrokomplex, kde sa koná programová konferencia vládnej strany.

hamáček

Neviem si predstaviť, že by bol vo vláde líder ANO Andrej Babiš

21.10.2017 09:30

Česká strana sociálnodemokratická (ČSSD) splnila vo vláde 90 percent svojho programu, prízvukuje jej podpredseda Jan Hamáček.

bitcoin, mena, virtuálna

Bitcoinový ošiaľ pokračuje, ľudia do neho vkladajú celé majetky

21.10.2017 09:29

Bitcoin prekonal hranicu šesťtisíc dolárov a prognózy hovoria o jeho ďalšom raste. Niektorí ľudia do neho vkladajú celý svoj majetok.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,022
Celková čítanosť: 5736575x
Priemerná čítanosť článkov: 5613x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy