Založ si blog

Ešte nikdy nebol Fico, Danko a Bugár tak blízko väzenskej cele, ako v týchto hodinách.

Vojnu vyhrávajú tí, ktorí sa dobre ukryjú. Šlo ticho z úst do uší obyvateľov Znojma v prvej polovici 17. storočia, keď sa ukrývali pred vojskom do podzemia. To vošli Švédi na Moravu a na dlhý čas pohli celou Európou, aby prišli, zjedli, vypili a vyrabovali všetko cenné. A ľudia v zdraví, no bez majetku, prežili.

O pár desať rokov nazad, miestodržitelia pražskí sa neukryli a boli defenestrovaní. Milá tradícia vo chvíľach, kedy moc je barbarská a onemetá hlasom ulice.

Ľudia uctievajú moc v podobe a obsahu, v ktorých sú schopní jej porozumieť, čo mnohých zvádza k pokušeniu hazardného hráča.

Na Slovensku bola založená dômyselnejšie tradícia. Tu sa nikto neskrýval, lebo stačilo kolaborovať s novou mocnosťou, či chytrejší volili formu prezliekania. Z čiernej do červenej či karikatúry drahých oblekov, ako značky komédie o demokracií založenej už prvého marca 1990.

„SNS odmietla zakrývať prešľapy na ministerstve školstva exministra Juraja Draxlera a podnikateľa Jozefa Brhela“.

Logický sa podsúva otázka. Koľko mesiacov vedel predseda SNS o „prešľapoch“ Smeráckeho ministra Draxlera a oligarchu Smer-SD, Jozefa Brhela, kým pochopil, že mechanizmus „prerozdeľovania“ 600 miliónov eur určených na vedu a výskum stanovili na Súmračnej ? Odpoveď je jednoduchá. Mechanizmu porozumel až v čase, kedy provízie vo výške 20 percent obchádzali „vlasteneckých“ darebákov zo SNS !

Dvadsať percent odSmerovaných z podpory vedy a školstva predstavuje čiastku 120 miliónov eur, v korunách tri miliardy a 615 miliónov.

A to mal Andrej Danko obísť na sucho ?

Suchoty SNS boli okamžite „zavlažené“ Ficom a Bugárom, o čom vydáva svedectvo dnešné rokovanie „koalície“ dosadenej aj Jozefom Brhelom a zvyšnými oligarchami Smer-SD.

Dnes o desiatej hodine sa nemala konať „koaličná rada“, ale na ťahu mala byť NAKA a špecializovaný prokurátor s prokurátorom generálnym. Mal byť založený trestný spis podľa § 340 ods.1 Trestného zákona:

„Kto sa hodnoverným spôsobom dozvie, že iný spáchal zločin, na ktorý tento zákon ustanovuje trest odňatia slobody s hornou hranicou najmenej desať rokov, alebo niektorý z trestných činov korupcie uvedených v treťom diele ôsmej hlavy osobitnej časti, a taký zločin alebo trestný čin neoznámi bez odkladu orgánu činnému v trestnom konaní alebo Policajnému zboru, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky“.

Andrej Danko aj minister školstva Plavčan vedeli dlhý čas, že bol spáchaný trestný čin. Zdokumentovali média.

Aj v tomto „prípade“ sa ukazuje rozmer vďačnosti Róberta Kaliňáka za priateľstvo a spoločné podnikanie s Jozefom Brhelom a jeho synom, ba aj za miesto ministra vnútra.

Aj v tejto kauze, je po neviem koľký krát, zdokumentovaný pravý obsah Ficovho predvolebného sloganu – „Ľudia si zaslúžia istoty“, čo praxou karikatúry moci F3 bolo zúžené na istoty „Nášho človeka“ !

Kauza podvodného prerozdeľovania eurofondov na vedu a výskum vo výške 600 miliónov eur zakladá viac ako podozrenie z trestnej činnosti a trestnej zodpovednosti.

Koaličný „dom“ Smer-SD, SNS a Most Híd je v plameňoch a tradične, namiesto hasičov, zavolali maliarov.

Oznámenie Bélu Bugára, komunistu a katolíka, že moc nemá alternatívu vypovedá, že až čas zmeny mocenských pomerov vytvorí predpoklad priblíženia sa Fica, Danka a Bugára pohľadu na väzenskú celu.

Parafrázujúc znalca „Idiotov“, Róberta Fica, možno kauzu 600 miliónov eur dnes uzavrieť :

” Iba idiot môže povedať že neexistuje žiadna alternatíva k súčasnej vládnej koalícii.”

Od času vzniku Slovenskej republiky padlo z úst politikov množstvo klamstiev, no iba Béla Bugár siaha tento rok na celkové víťazstvo v kategórií nahlúpejši výrok končiacej politickej kariéry.

„My nekradneme, dokážte to“ !

Vydrž, Béla, vydrž, splní sa ti želanie.

Vy, odporcovia Smer-SD, nechoďte voliť, pretože všetko pokazíte ! Byť Ficom či Kotlebom tak vás nechám pozatvárať. Ako protištátne živly.

20.10.2017

Vy ste nechceli Slovensko Vladimíra Mečiara. Odmietate aj štát jeho pokračovateľa, Róberta Fica. Dlhých 11 rokov. Napriek tomu, že aj medzinárodné štatistiky uvádzajú trojnásobný nárast viac »

Boľševici z Auróry nevystrelili, včera, po sto rokoch, to za nich urobil Andrej Danko.

18.10.2017

Za Komédiou Lenina a jeho syfilitickej milenky Nadeždy, VOSR, s jej 100 miliónmi mŕtvych, konečne padla opona. Kapitán od slovenských bigošov (pre neznalých – pešiakov politiky) vypálil zo viac »

Keď sa muži vzdávajú bez boja , ženy padajú do zajatia a deti do otroctva.

16.10.2017

Pred rokmi som písal reportáž z južných Čiech, o praktikách s vodou i odpadovou v nekalých rukách jedného rakúskeho sociálneho demokrata. Nedalo sa dopriať očiam i sluchu odpočinku pri chlapíkovi, viac »

babiš

Česi už majú názor na šéfa ANO, pripomína expert

21.10.2017 11:39

Česi dnes rozhodnú o zložení Poslaneckej snemovne. Parlamentné voľby sa začali včera.

Konferencia smeru v Nitre Fico.

V Nitre sa zišli politici Smeru. Fico: Nenechajme sa učičíkať prieskumami

21.10.2017 10:00, aktualizované: 11:35

Delegáti Smeru sa od rána schádzajú na nitrianskom výstavisku Agrokomplex, kde sa koná programová konferencia vládnej strany.

hamáček

Neviem si predstaviť, že by bol vo vláde líder ANO Andrej Babiš

21.10.2017 09:30

Česká strana sociálnodemokratická (ČSSD) splnila vo vláde 90 percent svojho programu, prízvukuje jej podpredseda Jan Hamáček.

bitcoin, mena, virtuálna

Bitcoinový ošiaľ pokračuje, ľudia do neho vkladajú celé majetky

21.10.2017 09:29

Bitcoin prekonal hranicu šesťtisíc dolárov a prognózy hovoria o jeho ďalšom raste. Niektorí ľudia do neho vkladajú celý svoj majetok.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,022
Celková čítanosť: 5736584x
Priemerná čítanosť článkov: 5613x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy