Založ si blog

Ešte nikdy nebol Fico, Danko a Bugár tak blízko väzenskej cele, ako v týchto hodinách.

Vojnu vyhrávajú tí, ktorí sa dobre ukryjú. Šlo ticho z úst do uší obyvateľov Znojma v prvej polovici 17. storočia, keď sa ukrývali pred vojskom do podzemia. To vošli Švédi na Moravu a na dlhý čas pohli celou Európou, aby prišli, zjedli, vypili a vyrabovali všetko cenné. A ľudia v zdraví, no bez majetku, prežili.

O pár desať rokov nazad, miestodržitelia pražskí sa neukryli a boli defenestrovaní. Milá tradícia vo chvíľach, kedy moc je barbarská a onemetá hlasom ulice.

Ľudia uctievajú moc v podobe a obsahu, v ktorých sú schopní jej porozumieť, čo mnohých zvádza k pokušeniu hazardného hráča.

Na Slovensku bola založená dômyselnejšie tradícia. Tu sa nikto neskrýval, lebo stačilo kolaborovať s novou mocnosťou, či chytrejší volili formu prezliekania. Z čiernej do červenej či karikatúry drahých oblekov, ako značky komédie o demokracií založenej už prvého marca 1990.

„SNS odmietla zakrývať prešľapy na ministerstve školstva exministra Juraja Draxlera a podnikateľa Jozefa Brhela“.

Logický sa podsúva otázka. Koľko mesiacov vedel predseda SNS o „prešľapoch“ Smeráckeho ministra Draxlera a oligarchu Smer-SD, Jozefa Brhela, kým pochopil, že mechanizmus „prerozdeľovania“ 600 miliónov eur určených na vedu a výskum stanovili na Súmračnej ? Odpoveď je jednoduchá. Mechanizmu porozumel až v čase, kedy provízie vo výške 20 percent obchádzali „vlasteneckých“ darebákov zo SNS !

Dvadsať percent odSmerovaných z podpory vedy a školstva predstavuje čiastku 120 miliónov eur, v korunách tri miliardy a 615 miliónov.

A to mal Andrej Danko obísť na sucho ?

Suchoty SNS boli okamžite „zavlažené“ Ficom a Bugárom, o čom vydáva svedectvo dnešné rokovanie „koalície“ dosadenej aj Jozefom Brhelom a zvyšnými oligarchami Smer-SD.

Dnes o desiatej hodine sa nemala konať „koaličná rada“, ale na ťahu mala byť NAKA a špecializovaný prokurátor s prokurátorom generálnym. Mal byť založený trestný spis podľa § 340 ods.1 Trestného zákona:

„Kto sa hodnoverným spôsobom dozvie, že iný spáchal zločin, na ktorý tento zákon ustanovuje trest odňatia slobody s hornou hranicou najmenej desať rokov, alebo niektorý z trestných činov korupcie uvedených v treťom diele ôsmej hlavy osobitnej časti, a taký zločin alebo trestný čin neoznámi bez odkladu orgánu činnému v trestnom konaní alebo Policajnému zboru, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky“.

Andrej Danko aj minister školstva Plavčan vedeli dlhý čas, že bol spáchaný trestný čin. Zdokumentovali média.

Aj v tomto „prípade“ sa ukazuje rozmer vďačnosti Róberta Kaliňáka za priateľstvo a spoločné podnikanie s Jozefom Brhelom a jeho synom, ba aj za miesto ministra vnútra.

Aj v tejto kauze, je po neviem koľký krát, zdokumentovaný pravý obsah Ficovho predvolebného sloganu – „Ľudia si zaslúžia istoty“, čo praxou karikatúry moci F3 bolo zúžené na istoty „Nášho človeka“ !

Kauza podvodného prerozdeľovania eurofondov na vedu a výskum vo výške 600 miliónov eur zakladá viac ako podozrenie z trestnej činnosti a trestnej zodpovednosti.

Koaličný „dom“ Smer-SD, SNS a Most Híd je v plameňoch a tradične, namiesto hasičov, zavolali maliarov.

Oznámenie Bélu Bugára, komunistu a katolíka, že moc nemá alternatívu vypovedá, že až čas zmeny mocenských pomerov vytvorí predpoklad priblíženia sa Fica, Danka a Bugára pohľadu na väzenskú celu.

Parafrázujúc znalca „Idiotov“, Róberta Fica, možno kauzu 600 miliónov eur dnes uzavrieť :

” Iba idiot môže povedať že neexistuje žiadna alternatíva k súčasnej vládnej koalícii.”

Od času vzniku Slovenskej republiky padlo z úst politikov množstvo klamstiev, no iba Béla Bugár siaha tento rok na celkové víťazstvo v kategórií nahlúpejši výrok končiacej politickej kariéry.

„My nekradneme, dokážte to“ !

Vydrž, Béla, vydrž, splní sa ti želanie.

Tretina obyvateľov tejto zemi je slabá duchom. Každý siedmy občan je debilný alebo dementný, alebo alkoholik.

21.08.2017

prof. MUDr. Cyrila Höschl, DrSc., 24.9.1991 pri udelení hodnosti profesora, pražský Karolín. „To čo teraz poviem, nie je prejavom univerzitnej povýšenosti ani sarkazmu. Je to suché konštatovanie viac »

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra.

19.08.2017

Róbert Fico dnes, potom čo sa na NAKA Ladislav Baštrnák priznal k trestnému činu krátenia daní vo výške 2 milióny eur, odvolá Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra. Hneď po ňom podá viac »

Keď Červený Potkan vyvezie z ministerstva jednu miliardu a dvesto miliónov je ticho, ak to urobí Potkan vlastenecký a iba polovicu, pišťanie Potkanov Červených počujú až v Bruseli.

18.08.2017

„Konečne sa mohol ponoriť do svojej ničím nerušenej existencie. Zistil, že je to nádherné ! To sú slová vraha z románu Parfum od Patrika Süskinda. Po takmer 200 rokoch od čias Edgara Allana viac »

zmluva, pôžička

Spotrebné úvery sú drahé a na ľudí čakajú nástrahy

22.08.2017 09:00

Kúpiť si auto, práčku či televízor na spotrebný úver je stále drahý špás. Priemerné úroky síce za posledných osem rokov klesli z 15 na necelých 10 percent.

SAFRICA-ENVIRONMENT/

Štyroch Juhoafričanov zatkli za kanibalizmus

22.08.2017 08:45

Polícia v Juhoafrickej republike zatkla štyroch mužov podozrivých z kanibalizmu. Jeden z nich policajtom ukázal časti ľudskej nohy a ruky.

Taliansko, zemetrasenie, ischia,

Pri zemetrasení na talianskej Ischii zahynuli najmenej dvaja ľudia

22.08.2017 08:14

Zemetrasenie s magnitúdou 4,0, ktoré zasiahlo taliansky ostrov Ischia si vyžiadalo najmenej dva životy.

merkelová, angela merkelová, merkel,

Xenofóbia voľby v Nemecku nevyhrá

22.08.2017 07:26

Mesiac pred parlamentnými voľbami v Nemecku migrácia nie je ich hlavnou témou.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 990
Celková čítanosť: 5560587x
Priemerná čítanosť článkov: 5617x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy